Raméš Balsekar - diskuse

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 9:20:03

Jana píše:
Mě tehdy schramstla ta první varianta, a tak zkušenost neduality se stala - jak jinak - jediným smysluplným a žádoucím cílem pro osobní já, které bylo ochotné udělat naprosto cokoliv, jen aby tu ten stav nad protiklady byl pořád.

Tohle je právě ten optický klam, který ono uvíznutí způsobuje. Nedualita - stav nad protiklady je tady pořád. To, co vytváří dualitu, iluzi nepřítomnosti celistvosti, je právě mysl - ztotožnění s představou osobního já, které to nemá a které to chce

nebo s představou osobního já, které konečně má to co chtělo a ztotožňuje teď sebe samo s Absolutnem.

Přitom ale nedokáže přijmout fakt, že Absolutno ze Sebe Sama promítá celou iluzorní dualitu, tj. všechno pozitivní i všechno negativní, celou tu hru na projev. Domněle osvícené osobní já přijímá jen to pozitivní a popírá existenci negativních jevů, aby je nemuselo vnímat. Zřejmě k tomu má svoje důvody, nedokáže proto přijmout fakt, že

Raméš Balsekar:

"Skutečné pochopení přijímá všechno, co život přináší, na každou zkušenost reaguje bez jakéhokoliv odporu nebo odmítání, a ponechává mysli svobodu myslet, včetně svobody dělat si starosti!

Když se dvojice protikladů přijmou jako základní princip života a jeho prožívání, nedochází k preferování a hodnocení a všechno začne být průzračné a transparentní.

Dualitu, která je základem života, mudrc přijímá a je zakotvený v míru a klidu, zatím co se vyrovnává s radostmi a trápením života úplně stejně, jako každý běžný člověk. Až do konce svého života pokračuje ve své existenci v oblasti jevů, dokonale sžitý s čímkoliv, co může nastat. Mudrc zakotvený v moudrosti nejzazšího Pochopení přijímá jakoukoliv momentální radost nebo bolest jako to, co bylo předurčeno, jako záměr Zdroje. Proto jeho mír a harmonie nejsou nikdy ničím narušeny. Bez obav přijímá všechno, co mu vstoupí do cesty."


Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 10:52:28

Linda píše:nebo s představou osobního já, které konečně má to co chtělo a ztotožňuje teď sebe samo s Absolutnem.


Máš na mysli, když Ježíš říká: "Otec i já jedno jsme?"

Přitom ale nedokáže přijmout fakt, že Absolutno ze Sebe Sama promítá celou iluzorní dualitu, tj. všechno pozitivní i všechno negativní, celou tu hru na projev.


Máš pocit, že Bůh by s něčím takovým mohl mít nějaký problém? Že by v něčem mohl vidět něco doopravdy negativního?

Jak si vysvětluješ Drtikolova slova?

"A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil."

Jak si vysvětluješ, že se ta cesta k jednotě zjednodušila, když přestal uvažovat ve formě duality, dělit věci na dobré a zlé a uvědomoval si všechno jen jako dobré? Tedy nerozdělené?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 11:31:00

Jana píše:
Přitom ale nedokáže přijmout fakt, že Absolutno ze Sebe Sama promítá celou iluzorní dualitu, tj. všechno pozitivní i všechno negativní, celou tu hru na projev.


Máš pocit, že Bůh by s něčím takovým mohl mít nějaký problém?

Bůh ne.

Problém s tím má osobní já, které se považuje za Boha.

...

Fráňa Drtikol říká jinými slovy totéž co Raméš Balsekar:

Raméš Balsekar:

"Skutečné pochopení přijímá všechno, co život přináší, na každou zkušenost reaguje bez jakéhokoliv odporu nebo odmítání, a ponechává mysli svobodu myslet, včetně svobody dělat si starosti!

Když se dvojice protikladů přijmou jako základní princip života a jeho prožívání, nedochází k preferování a hodnocení a všechno začne být průzračné a transparentní.

Dualitu, která je základem života, mudrc přijímá a je zakotvený v míru a klidu, zatím co se vyrovnává s radostmi a trápením života úplně stejně, jako každý běžný člověk. Až do konce svého života pokračuje ve své existenci v oblasti jevů, dokonale sžitý s čímkoliv, co může nastat. Mudrc zakotvený v moudrosti nejzazšího Pochopení přijímá jakoukoliv momentální radost nebo bolest jako to, co bylo předurčeno, jako záměr Zdroje. Proto jeho mír a harmonie nejsou nikdy ničím narušeny. Bez obav přijímá všechno, co mu vstoupí do cesty."

Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 12:02:02

Linda píše:Bůh ne.

Problém s tím má osobní já, které se považuje za Boha.


Můžeš napsat něco konkrétnějšího o tom problému, který podle Tebe to imaginární osobní já má?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 12:13:27

Jana píše:
Linda píše:Bůh ne.

Problém s tím má osobní já, které se považuje za Boha.

Můžeš napsat něco konkrétnějšího o tom problému, který podle Tebe to imaginární osobní já má?

O tom Ti psalo opakovaně už mnoho účastníků, včetně mě.

Pokud ale osobní já potřebuje vnímat jen to pozitivní a Boží tvorbu v podobě bolesti a utrpení odmítá, zřejmě to zatím nedokáže pochopit.

Třeba tyhle diskuse budou v něčem užitečné alespoň pro některé ze čtenářů, protože je možné se poučit i z cizích omylů.


Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 13:15:33

Linda píše:
Jana píše:
Linda píše:Bůh ne.

Problém s tím má osobní já, které se považuje za Boha.

Můžeš napsat něco konkrétnějšího o tom problému, který podle Tebe to imaginární osobní já má?

O tom Ti psalo opakovaně už mnoho účastníků, včetně mě.


Mě teď, Lído, zajímá jen Tvůj pohled na věc. Nepopírám, že v lidském životě se může vyskytovat i plno tělesné nebo psychické bolesti. Je možné žít život s připoutaností k tělu, k mysli a pak se ten život jeví jako bolestný, je utrpením. A z tohohle pohledu se může jevit jako iritující bezcitnost, že by u toho utrpení mohl být někdo, "jehož mír a harmonie nejsou nikdy ničím narušeny", ba co víc, v jehož srdci září štěstí Boží přítomnosti.

Pokud ale osobní já potřebuje vnímat jen to pozitivní a Boží tvorbu v podobě bolesti a utrpení odmítá, zřejmě to zatím nedokáže pochopit.

Lído, z mého pohledu ten život, který poznávám, je požehnaný, nemá chybu, nenalézám žádný v něm problém a není ani ve mně potřeba, aby tomu všichni rozuměli. Na druhé straně je ve mně velká radost, když i ostatní nalézají to, co hledali. Když jsou naplněny jejich touhy, když jsou šťastní, když poznávají Božství, kterým jsou, když poznávají lásku, které je tím vším, co JE. Proto nejspíš vznikl tenhle web, na kterém se soustřeďují slova probuzených, na kterém je soustředěna pomoc pro všechny, kdo touží po osvobození z utrpení, trápení, kdo touží po svobodném šťastném životě.

Můžeme vyzkoušet jeden experiment, jestli bys byla svolná. Netuším, jestli tohle vůbec může fungovat, jestli může existovat lidská vůle, která by tohle mohla dokázat.

Ale dalo by se s jistotou tvrdit, že jakmile by se do toho někdo pustil, tak nemůže minout Boží Milost a ta už může udělat své.

A viděl Bůh, že je to dobré

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil
.


Zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní a uvědomovat si všechno, co existuje, jako Boží dílo. A uvědomovat si absolutně všechno jako Boží dar, ať už je to cokoliv. Nevěnovat pozornost hodnocení něčeho, co je někde jinde, co se stalo někdy jindy, ale vědomě oceňovat všechny dary, které se ve Tvé přítomnosti vyskytují.

Nedívat se negativně ani na to, co právě teď čteš. Může Tě to oslovit, OK. Nemusí, můžeš to nechat být.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 13:24:29

Jana píše:Uvědomovat si absolutně všechno jako Boží dar, ať už je to cokoliv.

Všechno. Ne jenom to příjemné, blažené, pozitivní.

Neulpět na iluzi osobního já, že existuje jen to blažené a pozitivní.

Proč?

Tady to vysvětluje Míla Tomášová.


Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 13:34:37

Linda píše:
Jana píše:Uvědomovat si absolutně všechno jako Boží dar, ať už je to cokoliv.

Všechno. Ne jenom to příjemné, blažené, pozitivní.

Neulpět na iluzi osobního já, že existuje jen to blažené a pozitivní.

Proč?

Tady to vysvětluje Míla Tomášová.


Obrázek


Míla Tomášová tady popisuje druhý vnor, při popisu čtvrtého vnoru říká:

Víte jaký je rozdíl mezi druhým a čtvrtým vnorem? Velice malý - není tam to já. Ono to jen je. Nekonečné vědomí je, ale je samo v sobě vědoucí. Vždyť všechno vědomí z něho povstává!


Tedy všechno je stejné, je také "tím nekonečným vědomím a to je velice krásné, taková krásná, svatá a blažená jistota - plno krásných přívlastků byste tam mohli dát", jen tady chybí ta iluze oddělenosti, chybí tady víra v existenci osobního já. Nejen svého, ale jakéhokoliv, které by bylo čímkoliv jiným.

N. Maharadž: „Já jsem vším, já jsem vším.“ Jedině když mne budete považovat za něco částečného, za jedince, tak se proti tomu začnu ohrazovat.

Nesmrtelnost je osvobození od pocitu „já jsem“. Ale není to zánik. Naopak, je to stav nekonečněkrát skutečnější, vědomější a šťastnější, než si vůbec dokážete představit. Pouze vědomí „já“ už tu není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 13:44:51

Jana píše:Zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní


je opak přijímání.

Dokud na tom duchovní já trvá, nezbývá než mu popřát, aby jeho procitnutí nebylo jednou příliš bolestivé.



Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 15:02:26

Linda píše:
Jana píše:Zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní


je opak přijímání.

Dokud na tom duchovní já trvá, nezbývá než mu popřát, aby jeho procitnutí nebylo jednou příliš bolestivé.



Zkusila jsi to, co popisuje Drtikol? Nehodnotit nic jako negativní? Nepřipoutávat se k posuzující a odsuzující mysli?

Co je na přítomnosti negativního, když mysl nic nekritizuje?

Jestliže je tu připoutanost k žbrblavé kritické mysli, pak skutečné vřelé přijetí není možné. Spíš je v tom útrpnost.

A bez žbrblavé kritické mysli není, co by mělo být přijímáno, protože není nic odděleno, není nic nepřijaté.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 15:13:00

To, co Drtikol udělal, bylo, že přestal třídit cokoliv na dobré a zlé, na pozitivní a negativní.

Tím pádem v jeho životě bylo najednou všechno dobré, ať se objevilo cokoliv.

Nebyla to žádná slepota, pouze kritická mysl přestala kritizovat a žbrblat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda » ned 17. bře 2019 15:49:01

Je mi to líto, Jano, ale opravdu už nemá smysl dál na tohle téma s Tebou komunikovat. Doporučuješ mi

Jana píše:zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní.


Nechápeš, že ignorovat můžeš jen to, co vnímáš jako existující. Kdyby to neexistovalo, nebylo by co ignorovat, nevznikala by v Tobě tudíž ani potřeba to ignorovat = nevšímat si toho: nemohla bys místo přijímání všeho, co Je - ať se to jeví jako pozitivní nebo negativní - odmítat fakt, že existují oba aspekty duality, které Absolutno ze Sebe promítá. A nedoporučovala bys jeden z nich stále znovu ignorovat, místo jeho plného vnímání a přijímání coby projevu Absolutna.

Jelikož sis na to založila tohle fórum, budeš zřejmě dál propagovat svoje přesvědčení a snažit se to dokládat všemi možnými citacemi vytrženými z kontextu, mě ale prosím už vynech. Dál reagovat na tak nesmyslnou argumentaci by bylo plýtvání časem i energií.

Asi bych byla na tuhle Tvou argumentaci už dávno reagovat přestala, kdyby nešlo o veřejný rozhovor, který sleduje poměrně hodně návštěvníků. Je tu tudíž jistá pravděpodobnost, že jeho čtení by mohlo být užitečné alespoň některým z těch, kteří diskuse s Tebou čtou; většinou je snazší poučit se z omylů druhých, při tom obvykle nedochází k takové zaslepenosti.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 17. bře 2019 20:10:34

Lindo, rozumíš tomu, co bylo tím osvobozujícím u Drtikola?

A viděl Bůh, že je to dobré

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.


Drtikol kritickou mysl ignoroval, odmítl kritické myšlenky a nic negativního si o ničem nemyslel.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » úte 19. bře 2019 7:38:28

Linda píše: ignorovat můžeš jen to, co vnímáš jako existující.


Co když to, co se jeví skrz filtr osobní mysli jako existující, ve skutečnosti neexistuje?

Co když je pravda, ne to, co říká Tvá mysl, ale třeba to, co říká N. Maharadž:

Tělo je jen představa. Nic takového neexistuje.


Co když pro Drtikola byla osvobozující víra a důvěra, že Bůh, který je zdrojem absolutně všeho, stvořil vše dobré?

Co když nelpění na svém osobním pohledu a víra v lásku, dobro původce všeho, je tím, co umožňuje poznat to existující tak, jak to poznává Bůh: ...začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím

Samozřejmě, že osobní mysl znající svou osobní pravdu může začít střečkovatět, protože poznání pravdy ji rozbije na padrť.

"Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení." (Drtikol)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 8:47:11

Obrázek

a znovu... a znovu... a znovu...


:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda. » sob 30. bře 2019 15:46:46

Jana píše:
N. Maharadž:

Tělo je jen představa. Nic takového neexistuje.


Přesto Maharadž nepopíral a plně respektoval fakt, že tělo na úrovni dvojnosti existuje: respektoval jeho potřeby - jedl, chodit na záchod...

Stejně Maharadž respektoval i fakt, že ze stínu v podvědomí dál vyvstávají navyklé sklony i po Probuzení a vybuchují v podobě netrpělivých emocionálních reakcí. Neignoroval je, nedomníval se, že neexistují, že existuje jen to dobré a blažené, naopak: pokaždé nastalo plné rozpoznání vyvstalé negativní emoce a její tiché pozorování Vědomím... takže nedošlo ke ztotožnění s tou reakcí - k "převzetí dodávky".
Linda.
 

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » sob 30. bře 2019 17:32:37

Linda. píše:
Jana píše:
N. Maharadž:

Tělo je jen představa. Nic takového neexistuje.


Přesto Maharadž nepopíral a plně respektoval fakt, že tělo na úrovni dvojnosti existuje: respektoval jeho potřeby - jedl, chodit na záchod...

Stejně Maharadž respektoval i fakt, že ze stínu v podvědomí dál vyvstávají navyklé sklony i po Probuzení a vybuchují v podobě netrpělivých emocionálních reakcí. Neignoroval je, nedomníval se, že neexistují, že existuje jen to dobré a blažené, naopak: pokaždé nastalo plné rozpoznání vyvstalé negativní emoce a její tiché pozorování Vědomím... takže nedošlo ke ztotožnění s tou reakcí - k "převzetí dodávky".


To, že i bez ztotožnění s tělem tady jsou dál projevy těla, to, že i bez ztotožnění s myslí, jsou tady dál projevy emocí, nikdo nepopírá, Maharadž potvrzoval: "Mojí zkušeností je, že vše je blaženost."

Je to z jednoduchého důvodu, o kterém také mluvil:

"Láska je to jediné, co je skutečné."

Poznání, že Láska je vším, je nesmírné nekonečné blaho.

Utrpení je tady jen, když je tady nepoznávání skutečnosti, touha se může objevit jen při iluzi oddělenosti.

Je potřeba jen odstranit nevědomost, ztotožňování s tím, čím nejsme.

V kapitole
Osudem všech lidí je dokonalost (z knihy Já Jsem To)
odpovídá:

T: Jednu věc nemůžu pochopit. Mluvíte o vnitřním Já jako o moudrém, dobrém, krásném a ve všech směrech dokonalém. Dále mluvíte o jedinci jako o pouhém odrazu, který nemá své vlastní bytí. Je-li jedinec tak ne­důležitý, proč se tolik starat o jeho blaho? Koho zajímá stín?

M: Zavádíte dualitu tam, kde žádná není. Je tu tělo a je tu Já. Mezi nimi je mysl, v níž se Já odráží jako „já jsem“. Mysl se díky svým nedokona­lostem, své hrubosti a neklidu, nedostatku soudnosti a vhledu, považuje za tělo – nikoliv za Já. Jediné, co je potřeba, je pročistit mysl, aby si do­kázala uvědomit svou jednotu s Já. Když se mysl ponoří do Já, přestane tělo dělat problémy. Zůstává tím, čím je, nástrojem poznávání a konání, prostředkem a vyjádřením vnitřního tvůrčího ohně. Základní význam těla je v tom, že slouží ke zkoumání kosmického těla, kterým je celý vesmír. V průběhu toho, jak si postupně uvědomujete sebe sama ve všem proje­veném, vždycky znovu zjišťujete, že jste něco víc, než jste si myslel.
http://www.advaita.cz/26452n-58.-osudem ... ja-jsem-to
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Linda. » sob 30. bře 2019 17:41:27

Linda. píše:
Jana píše:
N. Maharadž:

Tělo je jen představa. Nic takového neexistuje.


Přesto Maharadž nepopíral a plně respektoval fakt, že tělo na úrovni dvojnosti existuje: respektoval jeho potřeby - jedl, chodit na záchod...

Stejně Maharadž respektoval i fakt, že ze stínu v podvědomí dál vyvstávají navyklé sklony i po Probuzení a vybuchují v podobě netrpělivých emocionálních reakcí. Neignoroval je, nedomníval se, že neexistují, že existuje jen to dobré a blažené, naopak: pokaždé nastalo plné rozpoznání vyvstalé negativní emoce a její tiché pozorování Vědomím... takže nedošlo ke ztotožnění s tou reakcí - k "převzetí dodávky".


Pokud člověk nepochopí ani tak evidentní fakta a co z nich vyplývá, pak naprosto odmítá uvědomit si cokoliv jiného než svoje vlastní domněnky a svou potřebu je za každou cenu prosazovat.

Je to poučný příklad, kam až může vést ignorování faktů a odmítání všeho kromě vlastního přesvědčení.
Linda.
 

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod lklknml » sob 30. bře 2019 19:21:31

Pokud Osvícený sdělí něco o osvíceném stavu, je třeba jeho slova považovat za indikaci toho stavu a je obvykle chybou si je plést se všeobecnou instrukcí k dosažení toho stavu.

Ze střední školy je nejznámější indikátor fenolftalein. Pokud se do kyselého roztoku lije roztok zásaditý (nebo naopak), fenolftalein způsobí jeho prudké zabarvení do fialova při určitém pH. Je šílené si myslet, že pro dosažení určitého pH je potřeba roztok barvit fialovou barvou.

Stala se tahle opice člověkem?
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Raméš Balsekar - diskuse

Nový příspěvekod Jana » ned 31. bře 2019 6:32:48

Zdeněk píše:
Stala se tahle opice člověkem?
Obrázek


Mysl si může klást podmínky, za jakých může být existence láskou (tedy Božím královstvím, blahem, štěstím pravého Já, krásou...).

Je potřeba hodně zjemnit vnímání, aby se nezachytilo na povrchu, aby se nezachytilo v projekci smyslů, mysli a dostalo se opravdu do hloubky poznávání toho, čím to je.

A v té největší hloubce poznání nelze najít nic jiného, než, že ta samotná existence je láskou, že ta samotná existence té bytosti je láskou.

Nisargadatta měl pravdu, neexistuje nic jiného skutečného, než láska.

Bez tohoto poznání by Tě mohlo urazit, kdyby někdo ukázal na tuhle opici a řekl Ti: "Já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno, co je."

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Předchozí

Zpět na Raméš Balsekar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků