Co mě napadá II

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. srp 2018 13:37:05

PS.

např. musíš se učit abys něčím byla...


Přirozenou touhou člověka je se učit,

ovšem přinutěj tě učit něco co tě nebaví,

že za čas už nevíš co tě baví a nebaví,

a seš tak se sebou samou v rozporu, že už jsi pak snadno manipulovatelná ovce co neumí nic jiného,

než přebírat cizí programy...
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. srp 2018 16:29:57

a já znám takový případ, může být zabavou na několik let.


To určitě,
ale ono není nic hned,
což tě nakonec nějak vůbec nemusí mrzet, páč nic takovýho jako duchovno nehledáš,
ale naopak děláš to co tě baví a pak se může stát,
že to přijde bez hledání a záměru...

Proto nepotřebuješ nějakou duchovní praxi,
leda tak duchovní poučení že může dojít k nějaké změně, to aby z toho člověk nebyl nějako vyděšenej
že mu prdlo v kouli či že jej začalo něco ovládat apd.

Takže člověk potřebuje leda tři věci :

1) Aby ho nikdo nenutil do něčeho, co jej nebaví (což je ovšem velkem problém, nebot součástí civilizace je že se do tebe furt někdo nasírá počínaje rodiči, školou a konče státem a duchovníma radílkama)

2) Dělějte co milujete a milujte co děláte (viz. tričko Jardy Duška)

3) Poučení, že může dojít ke změněným stavům vědomí a jak to vypadá

Takže ze všeho nejméně člověk potřebuje radit co má dělat...
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod Mrkev » ned 26. srp 2018 17:41:36

Pozvání / Invitation podle mě by mohlo spadnout do tebou opevavané relaxace.
Nicméně tuším tvé motivace, vzhledem k tomu, jak se o Moojim vyjadřuješ, takže nebudu tu předkládat naučenému programu kritizovaní mistrů... Tedy kde jsi k tomuhle přišel??? Asi těžko mi namluviš, že je přirozenou touhou.
K PS: chapu, že to máš takhle rozškatulkované.
Naučený program bych já touhou nenazvala. Chybi v tom živost.
Zkusil jsi nekdy být se ženou, která touží s tebou být jen proto, že to obkoukala u kamarádky ? To je prd touha. ;)


...
A to opěvování relaxace (nic proti relaxaci, v podstatě simyslim, že máš recht) to je v tvém případě vysledek přirozené touhy nebo převzatý program?
Víš občas u toho působíš trochu křečovitě.
Mrkev
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. srp 2018 20:29:41

A to opěvování relaxace (nic proti relaxaci, v podstatě simyslim, že máš recht) to je v tvém případě vysledek přirozené touhy nebo převzatý program?


Teoreticky by šlo relaxaci použít jako převzatý program, nebot relaxace je stav bez vůle,

ale prakticky to nejde,

protože bez spokojenosti prostě nelze relaxovat,

což je i odpověd na tvou otázku...
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod Mrkev » ned 26. srp 2018 20:50:25

Odpověď na mou otázku to není. Já se neptala na relaxaci, jako takovou, ale na tvůj program velebit relaxaci.
Ale OK, máš to za to nejlepší. Asi miluješ o tom psát.
A co ten program kritizovat mistry. Doplněný utvrzovaním se v tom "já to vím nejlíp"? Neúcta k názorům a citům jiných osob. Záměrné překračování hranic slušnosti, to vše vyvěrá ze stavu relaxace?
Mrkev
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. srp 2018 21:10:06

Nu to je přece karma

a ta nemá nic společnýho s relaxací,

karma je princip jak se do lesa volá tak se z něj vozývá,

a já

se umím vozývat moc pěkně,

záleží vždy jen na tom, jak kdo volá...
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod Mrkev » ned 26. srp 2018 21:29:29

A-ha, oki
Mrkev
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » sob 01. zář 2018 8:02:26

Takže,

ted už víš, vodkud se dívám,

hlavně to nikomu neřekni, že co kdo zase to taky sklidí,

je to totiž tajný a kdyby to nebylo tajný,

lidi by pak nebyli překvapení tak jako ty...
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod Mrkev » pon 03. zář 2018 14:50:26

vostal petr píše:Takže,

ted už víš, vodkud se divám.


Já to vím.
Ale ty jsi tomu moc nedal. :)
...
Ale to se do čekat. Je-li tato otázka, předložena egu, vypadne z něj sposta blbostí. A protože ty se pokládáš za ego, nelze od tebe čekat nic jiného. Ale díky za tu demonstraci. Toto se muze stát i v jiném případě.
...
Pro ostatní. Pokud přitom zkoumání "kdo jsem?" či. "okdud se dívám",začne ego takto vyvádět, je to zcela běžné. Pokud setrváte s tou otázkou, dáte ji pozornost, tak ty plané řeči utichnou.
Mrkev
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod miroslav » pon 03. zář 2018 15:56:41

Pro ty trpělivější jedno delší dokumentární video o klasikovi metody sebedotazování, což k tématu "Odkud se díváte" docela hodí.

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod miroslav » sob 08. zář 2018 7:38:24

Ono se ta doporučovaná "otázka" dá chápat různě. Když ji člověk bere jako prostředek k dosažení něčeho (jak tomu obvykle bývá), pak se probudí vůle, odvracení pozornosti, potlačování, očekávání nějakého výsledku atd. A když to člověk dělá třeba hodinu denně, tak z toho může opravdu zblbnout, myslet si, že něčeho dosáhl, že už je konečně někdo, začne poučovat druhé atd.

Živá, palčivá otázka znamená, že mne něco cele zajímá a tak se na to přirozeně "podívám". Čili dělám, k čemu mne to přirozeně vede, nepotlačuji, neusiluji. Zkrátka si to uvědomím, "uvidím" to. Takhle to nejspíš proběhlo u Maharišiho při jeho zážitku smrti a zřejmě i později.
Pozornost se k tomu přirozeně cele obrátila, protože to bylo předmětem jejího zájmu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod vostal petr » sob 08. zář 2018 7:52:30

Živá, palčivá otázka znamená, že mne něco cele zajímá a tak se na to přirozeně "podívám". Čili dělám, k čemu mne to přirozeně vede, nepotlačuji, neusiluji. Zkrátka si to uvědomím, "uvidím" to. Takhle to nejspíš proběhlo u Maharišiho při jeho zážitku smrti a zřejmě i později.
Pozornost se k tomu přirozeně cele obrátila, protože to bylo předmětem jejího zájmu.


A kolikrát myslíš, že se asi ptal ???

Pouze jednou jedinkrát a to ještě v situaci, kdy se vůbec nemusel ptát,

a proto taky realizoval nejprve atman a později brahman

jeho předchozí sadhána (nevědomé spočívání mezi spánkem a bděním ve stavu hluboké relaxace)

mu umožnila překročit atman a velmi rychle si uvědomit brahman
vostal petr
 

Re: Odkud se díváte

Nový příspěvekod Jana » ned 16. zář 2018 10:24:39

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Co se tu chystá?"

Nový příspěvekod mnich Sarana » ned 21. říj 2018 7:49:50

mnich Sarana
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. čer 2018 10:49:22

"Co se tu chystá?"

Nový příspěvekod Jana » ned 21. říj 2018 16:29:35

Nemohu se zbavit pocitu, že tu je slabost, která se snaží prezentovat jako síla alespoň pomocí silných slov.


A ve skutečnosti to není žádný problém, jak se snaží mysl namlouvat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Co se tu chystá?"

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. říj 2018 14:51:47

A co tohle?

vostalpetr píše:
Taky mám tuhle zkušenost. Nejde ale o žádnou nauku ani o nějaké praktikování. Najednou prostě zjistíš a jasně si uvědomuješ, že nic z toho, co bylo ve všech oblastech Tvého života pro Tebe donedávna podstatné, Tě už vůbec nezajímá, že máš už úplně jiné důvody, proč děláš to, co děláš, úplně jiné motivace a priority. Jako by to předchozí osobní já zaniklo a s ním i všechny jeho chtivosti i zájmy. I mě tehdy napadlo, že moje inkarnace skončila a že asi teď začíná nějaká další, i když ve stejném těle. Objevují se totiž jiné pohledy na dění, jiné zájmy a věci se začínají řešit v téhle "další" současné inkarnaci jinak než předtím. Není to tedy úplný konec ega, i když priority jsou jiné, než byly ty předchozí. Někdy to bývá provázené i změnou způsobu, jakým člověk žije ve vnějším světě, i když ne vždycky. Kdo žije sám a má minimální množství kontaktů s okolím, může tím procházet za víceméně stejných vnějších podmínek.


Vo tom píše i Jung,

že v cca polovině života dochází k psychickému přeorientování, či vyvážení psychických sil,
takže to co bylo dosud potlačené a neuvědomované, začne být uvědomované,
a tím pádem začne i jiné uvědomování světa a jiné zájmy...

Zkráceně a nepřesně řečeno, kdo preferoval rozumovou uvědomovací funkci začne naopak preferovat pocity coby hlavní orientační funkci,
tedy druhou do té doby potlačenou a neuvědomovanou poloviny psyché a naopak...

K vyrovnání by mělo dojít ve stáří,
tento přechod a stáří jsou pak čas, kdy mohou být uvědomovány různé duchovní zážitky zcela spontánně...

viewtopic.php?f=152&t=8203&p=136623&hilit=Jung#p136623
Návštěvník
 

Re: "Co se tu chystá?"

Nový příspěvekod mnich Sarana » úte 23. říj 2018 15:22:15

Způsob mluvy vypovídá o charakteru mluvícího.

Proč mluvit slušně? Protože je to výraz zdrženlivosti, schopnosti se rozhodnout co je vhodné a co je nevhodné.

Zdrženliví lidé se mohou rozvíjet ve vyšších úrovních zdrženlivosti, například ve zdrženlivosti od chamtivosti a nenávisti.
Nezdrženliví lidé se sami odstraňují ze společností inteligentních, vzdělaných lidí, právě tím, že nejsou schopni se trénovat v základní zdrženlivosti - a tím také na vyšších úrovních zdrženlivosti.

Tak například, je třeba si uvědomit, že když chceš kadit, tak že půjdeš kadit na záchod, a ne na křižovatku.
Stejným způsobem je třeba uklízet svá nevhodná slova mimo společnost, nechat je vyvstat ve své mysli a tam je také nechat ustat.

Lidé kteří kálí na křižovatce jsou drženi v mentálních ústavech. Lidé, kteří se neumí vyjadřovat slušně na sociálních sítích jsou - jak by sis mohl všimnout na mnohých jiných "poradnách" vedených v cizích jazycích - blokováni.

Přijde mi tedy zajímavé, že Tě tu administrátoři ještě nechávají odblokovaného. Nedoporučuji abys byl zablokovaný, jen mi ten přístup administrátorů přijde neobvyklý.
mnich Sarana
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. čer 2018 10:49:22

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod mnich Sarana » úte 23. říj 2018 16:11:38

Už je ta diskuze několik stránek off-topic. Můžem za to všichni, ale pokračujme prosím na vhodnějším místě.

Zamykám pro dobro všech.
mnich Sarana
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. čer 2018 10:49:22

Re: Matt Kahn

Nový příspěvekod vostal petr » ned 28. říj 2018 13:09:25

Moc pěkný,
obzvláště vo tý zuřivosti a hyperaktivitě,

teprve v relaxaci si člověk uvědomí, co je ta zuřivost a hyperaktivita,
nebot doposud svou zuřivost a hyperaktivitu vnímal, jak věc pro něj přirozenou,
prospěšnou a pozitivní,
jako něco, co mu přináší pozitivní výsledky...

Ale zuřivost a hyperaktivita jen pouze cíl, záměr a touha...
vostal petr
 

Re: Matt Kahn

Nový příspěvekod vostal petr » ned 28. říj 2018 21:38:25

V moment, kdy se otevřete možnosti, že nepříznivé zkušenosti nejsou vaše, ale váš příspěvek směrem k více rozvinutému lidstvu, začnete ulevovat svému energetickému poli.


To bych tedy rozhodně nedělal, či spíše neříkal,

páč pak zas to ego začne páchat dobro dle svého náhledu na dobro...

Jinak já si nemyslím, že karma je jen špatná, tu osobní karmu vidím jako tu "pozitivní špínu"

zatímco tu kolektivní karmu jako "negativní špínu"

přičemž pozitivní myslím tím, že je pro vás nejprůchodnější k realizaci...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků