O drogách

Moderátor: rosada

O drogách

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. kvě 2016 16:18:23

Návštěvník
 

Re: O drogách

Nový příspěvekod nop » stř 04. kvě 2016 21:06:58

O ayahuasce jsem četl, ale dávno a tak nemohu citovat přesně ta slova, která si spolu řekli se zakladatelem.

Zjevila se mu v podobě krásné ženy a řekla: Čím mohu pro Tebe být? . Jeho odpověď nemohu reprodukovat, ale byl v tom aspekt osobní i transcendentální (přesahující zájem jedince).

To se mi zdálo velkolepé. Ona mu splnila, co řekl. Vlastně splnila vše, co by si přál, profily, které jí navrhnul. A to splňuje dodnes jejím ctitelům.

Mně se naopak stalo, že někdo nehmotný přišel a začal mne vyučovat. Bez uvedení kdo je, bez úvodu co bude, bez uvedení pověření, oznámení, vysvětlení. Vše co jsem slyšel, bylo pravda, lze s tím souhlasit, takže mi nic nezůstalo v paměti, protože nebylo, nad čím se pozastavovat.
Ale kdo to byl, to je mi dodnes nejasné.
A ve škole když jsme tam usedli do lavic se nás také neptali, jestli chceme být učeni, takže při tomto tichém učení mne to také nelákalo. Se vším se dalo souhlasit, takže nenastal rozhovor.

Proto dotaz bytosti Ayahuasca byl pro mne tak ohromující.
ona se ho zeptala „Čím mohu pro Tebe být?“ a to mu také splnila

Dostat se ke slavnosti s ayahuaskou ale znamená jet do Německa, pro muže to znamená také dát si ušít určitý oblek s pásem a vydržet dlouhý obřad pití připravené šťávy i po několik hodin (po malých douškách), někdy do druhého dne. Zato jsem viděl na fotografiích opravdu vyšší chápání skutečnosti.
Pak se tedy věci vidí jinak, a pokojně, a k Moojiho námitce, že to „přijde a zase odejde“ lze říci, že i malá změna v poznávání může mít značný význam do budoucna.

Význam nenadálého nového poznání bych popsal v přirovnání.
Žijeme v drsném světě. Dejme tomu, že chlapec byl vychovávaný ve fašistické společnosti, v internátě jako v kasárnách.
Když by pak přišel jinam, viděl by, že je možné být vychovávaný jinak, bez řvaní a kopanců a tato zkušenost mu dá naději a jiný pohled, že je možné, aby to bylo lepší. Ze samsáry bude vytržený do nebe. A to může úplně proměnit jeho vnímání možností a dát mu víru v lepší možnosti.
Jsou lidé, kterým nic nechybí a vesele procházejí životem, ale jsou i lidé kteří si pod těžkými životními zkouškami vzali život, nikde jim nesvítalo světélko naděje. U ayahuasky je bezpečně.

Také jsem četl o retreatech s kořenem Iboga z Jižní Ameriky. Avšak ten prožitek je prý pro bělocha tak intenzivní, že se může rozhodit a „skoro zbláznit“. Před účastí se koná lékařské vyšetření, aby se pořadatelé ubezpečili, že to účastník zvládne.
To myslím u ayahuasky nehrozí, integrita není napadena.
*
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků