Cokoli můžeš pozorovat, nejsi Ty

Moderátor: rosada

Cokoli můžeš pozorovat, nejsi Ty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. úno 2016 21:01:02

Mooji - Cokoli můžeš pozorovat, nejsi Ty.



Cokoli můžeš pozorovat, nejsi Ty
[T:] Tento člověk cítí,
že mnoho věcí - vnější život - se mění - okolnosti se mění.
Ale on to pozoruje a zůstává uvnitř tichý.
Pozorujíc, že všechno přichází a odchází a neustále se mění.
Ale stále cítí, že pozorování je jako lék.
A že to není Ono.
Ačkoli se děje pozorování, cítí, že něco chybí - že to není Ono.
[M:] Ale pozorování poukazuje na všechno, co TO není.
A v poznání, co TO není, zůstává něco,
co samo o sobě nemůže být jako jev pozorováno.
Vše ostatní můžeš pozorovat jako jev.
A když je ti tohle jasné,
v určitém bodě tvá inteligence přestane
chytat jeden jev za druhým a hodí síť na celý vesmír možného vnímání.
A řekne: "Ale všechno, co si můžu uvědomovat, není TO."
Staří v Indii říkávali: [Netty netty] - není TO.
Cokoli vidím - není TO.
Cokoli si myslím, není TO.
Cokoli cítím, není TO. Vidíte?
Pak přichází také ten, kdo cítí.
Nakonec se podívá a řekne: "Tenhle taky ne."
Ten, kdo cítí nebo necítí, kdo interpretuje, kdo má rád nebo nemá rád.
Také tomuto bylo nějak dáno velmi vysoké uznání jako: "Tohle jsem já!"
Ale tohle nejsem já.
Je tu intimní vztah s identitou, což je představa, kterou o sobě mám.
Ale teď, v opravdovém vidění, je odhaleno,
že dokonce i tento pozorovatel sám o sobě je také jev.
Jak úžasné! Když je tento poslední pozorovatel, falešný pozorovatel,
omezený pozorovatel - sám pozorován jako omezení, jako jev.
Pak Ten, který zůstane - Ten, na kterého nelze ukázat,
který nemůže být vyfotografován, nemůže být popsán slovy -
Pak - To je ONO.
Takže toto dotazování ti pomáhá -
nejdříve nepřímo - ukázat ti, že všechno, co můžeš pozorovat - není TO.
Všechno, co vidíš, přichází a odchází a není TO.
Není to TO, co je trvalé. Dokonce ani "trvalé" není to správné slovo, protože TO netrvá...
Ale TO, co je bez začátku.
Co je nad všemi koncepty.
Nic z toho, co můžu jako jev pozorovat, nemůže být TO.
Takže, když tohle všechno může být pozorováno jako jev -
- teď nebo potencionálně kdykoli - je zamítnuto.
Nemůže to být původní Bytí.
Pak nějak intuitivně dojde k Poznání.
Ale nazývám to jako ne-jevové, ne-konceptuální Poznání.
Toho, na co nemůže být poukázáno a dotknuto žádným prstem.
Je to jen Já. Vědomí samo o sobě.
Takže by pro něj nemělo být složité toto pochopit.
Přestat sledovat, co produkuje mysl.
Protože všechno, co mysl produkuje -
- každá idea, myšlenka, úmysl, touha, každý obraz - je jen jev.
To, co pozoruje všechno tohle - nestranně - to je TO.
A ty jsi TO.
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. úno 2016 16:31:41

Mooji - Věř životu a uvidíš





Nedokážeš říci jakým směrem se budou věci ubírat. Jak dopadnou. Ale nakonec vše dopadne jen dobře.


Jednou jsem vyprávěl příběh jednoho krále.

On......nebyl právě moudrý král, ale jeho opravdové požehnání byl jeho rádce. Rádce byl velmi moudrý, král už tolik ne. Ale byl dost moudrý na to, aby
věděl, že má moudrého rádce. Nuže všude, kde šel král, rádce šel s ním. Všude. A zdálo se, že rádce má na věci vždy pozitivní pohled. Cokoliv se stalo, rádce
řekl: "Toto není zlé, můj pane."

A král tomu věřil. Tak se stalo, že jednoho rána... Všude jde rádce s králem, pouze snad s výjimkou toalety... To čekal venku. Ale pak, kamkoliv jde král, rádce jde s ním. Tak jednoho zrána král vstal z postele, a byl to buclatý chlapík, a obouval si své královské bačkory, na mramorové podlaze...a uklouzl..."puff"
Dopadl na svůj loket...otevřená zlomenina. Au! Cítí obrovskou bolest. Áááá! Celý palác slyší jeho křik. Áááá! Nato zakřičel první větu, dokonce dříve než "Královno" zakřičel: "Rádce!" Rádce okamžitě přispěchal: "Můj pane, co se stalo?" "Áááá! Podívej se, co se mi stalo s rukou!" "Copak se stalo?" Pročpak se to stalo, pročpak se to stalo? Rádce se zahleděl a pravil: "To je dobře, můj pane." Král byl velmi rozčílený. Praví: "Jak můžeš něco takového říci? Podívej jak moc to bolí! Jak můžeš něco takového... Běž ode mně pryč!" Byl velmi rozzlobený. Zavolal: "Stráže! Odveďte ho pryč!" Vzali rádce a odvedli ho po schodech dolů, do žaláře, kde ho zamknuli. Chudák rádce se posadil a je tam. Takže král zůstává nyní v posteli, na nějaký čas nemůže nikam jít. Příliš to bolí a má ovázanou ruku. Nuže uplynul týden a král už nemohl vydržet jen tam tak sedět a čekat na uzdravení. Jednoho rána se probudil a cítil se mnohem lépe. A řekl si: "Teď si musím dopřát trochu čerstvého vzduchu." A měl chuť projet se na koni, což miloval. Tak zavolal, aby přivedli královské koně. Jednoho osedlali, jeho oblíbeného bělouše. Osedlali ho, král si oblékl své roucho, přivedli ho k jeho koni a on nasedl. A v ten moment: "Plác!
Bugudup, bugudup, bugudup" Řítí se na koni a nesmírně si to užívá: "Nádhera!" Zatímco rádce je stále ve vězení a čeká. Takže král uhání a vydává se na velmi dlouhou cestu. A právě dnešního dne se cítí tak, že nechce jen tak zastavit, a tak uhání: "bugudup, bugudup, bugudup" Dokud nedorazí na hranici svého vlastního království, což si vůbec neuvědomil. A je opět v neznámé zemi. A u cesty vidí bílého jelena. Je okouzlen: "Ach!" Zpomalí koně: "Klop, klop, klop, klop" Pozoruje toho jelena, ale nevšiml si větve stromu: "Klop, klop, klop, klop, Bump" ...a spadl z koně. A v mžiku je zajat kmenem kanibalů. Je zajat, zajali krále! "Óóó!" A vracejí se s ním zpět do vesnice. Je vyděšený, je mu jasné, že jsou to kanibalové. Vracejí se zpět. Už poslali zprávu do vesnice: "Máme špekouna!" A začínají bubnovat: "pudum, pudumpum, pudum, pudumpum" a tancují. Chystají veliký oheň, veliký oheň pro velikého krále. Takže ho na chvíli šoupli do jedné místnosti a probíhá obří oslava. A pochopitelně je naprosto vyděšen. Kouká skrze zeď chýše a vidí, jak připravují velikou rožnicí jehlu. "Ne, ne, ne!" Je opravdu zděšen. Pak přichází ten moment. Přišli si pro něj. Tahají ho ven: "Néééé!" Vedou ho k ohni. Jsem si jistý, že tam měl někdo pepř a špetku soli. Takže ho tedy táhnou a je to pro něj nejděsivější moment, umíte si představit. A v poslední minutě, když se ho chystají hodit do ohně, jak ho táhnou svléknul se mu rukáv. A spatřili ten krvavý loket. A najednou: "pudum, pudum!" Vše ustalo a dívají se. Všichni: "Aaahhh.." Veliké zklamání. Není dokonalý. Nemůžeme ho obětovat. Král kouká, co se děje. Jsou velmi zklamaní a on vypadá tak šťavnatě. Tak ho vytlačili na hřbet koně, plácli koně a ten s ním uhání. Král se ho pevně drží, je naprosto traumatizován tím zážitkem, a uplyne dlouhá doba, načež se objeví opět ve svém království. A je vyčerpán. Sundali ho z koně. "Ó, vaše výsosti, co se stalo?" Odvedli ho do jeho místnosti a on naprosto zkolaboval. Takový dopad to na něj vše mělo. Tehdy začíná přemýšlet nad tím, jak veliké měl štěstí. A pak si vzpomněl na rádcova slova: "To je dobře, můj pane." A pak si vzpomněl na rádce: "Můj rádce! Byl ve vězení víc než týden! Nevinný!" Okamžitě sám chce běžet do žaláře: "Rychle mě tam vezměte, musím vidět svého rádce!" Tak ho vzali dolů a otevřeli dveře žaláře. A rádce tam jen tak sedí. "Ó, rádče, rádče!" "Ó, můj pane, vaše výsosti!" "Ó, co jsem to provedl, co jsem to jen provedl." "Copak se děje?" Král praví: "Jsi tak hodný, jsi můj nejlepší rádce. Víš, před týdnem, když jsem si zranil svou ruku, řekl jsi, že to bylo dobře a já byl na tebe tolik nahněvaný, že jsem to neviděl. A král mu pověděl svoji příhodu: "Podívej, nakonec to pro mě dopadlo dobře. Ale ty, ty jsi byl zavřený ve vězení. Ty jsi byl zavřený ve vězení. Jakým způsobem to bylo dobré pro tebe? V mém případě to bylo dobře, ale co ty?" Rádce se na chvíli zamyslel a praví: "Nuže, můj pane, vždy jsem po tvém boku. Takže když sis vyjel na koni, ať už bys jel kamkoliv byl bych tam s tebou. A zajali by nás oba. A když by viděli, že nemůžou obětovat tebe, obětovali by mne. Takže bylo pro mě dobře, že jsem byl tady." Takže pointa toho příběhu je, že nevíte jak se věci vyvinou. Někdy děláme unáhlené závěry: "Ó, tohle je tak zlé..." Ale jen buďte potichu a nečekejte... věřte životu a uvidíte. Čím více jste tiší, tím více vidíte věci takové, jaké opravdu jsou. A když vidíte věci takové, jaké jsou, vaše srdce bude plné vděčnosti a díky tomu zmoudříte. Mysl vždy reaguje unáhleně. Vždy příliš rychle vynáší soudy a vždy věci překrucuje. Takže to, co někdy vypadá, že je v životě náročné... Pokud zůstanete tiší, vaše mysl se otevře a bude fungovat jiným způsobem.

A začnete vidět krásu, kterou byste neocenili, kdybyste byli v, řekněme, lepší situaci. Mnohem jemnější, mnohem pročištěnější způsob vědomí. Nevíte, jak se věci vyvinou. Nedělejte předčasné závěry. Čím více jste tiší, tím více vidíte věci takové, jaké opravdu jsou. A když vidíte věci takové, jaké jsou, vaše srdce bude plné vděčnosti a zmoudříte.
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. kvě 2016 17:50:26

Mooji - Ty jsi Jedním

Staneš se Bytím a všechna síla Bytí se z tebe projevuje spontánně, bez jakéhokoliv praktikování.

A činí to tvá láska k Bytí.

Tvá nechuť být osobou kompletně vypláchne vše, co pro Bytí nefunguje pravdivě.

A cokoliv je v Bytí se skrátka spontánně otevře. Objevuješ věci, o kterých jsi ani nikdy nepřemýšlela. Prostě začnou vyplouvat z Bytí. Nic nepokládáš za samozřejmé. Vše se objevuje spontánně. Vše prostě přichází....
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 12:20:44

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 12:30:30

m1.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:28:49

m2.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:33:05

m3.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:34:54

m4.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:38:02

m5.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:39:22

m6.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:40:50

m7.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:42:00

m8.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:43:38

m9.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:45:51

m10.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:48:26

m11.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:50:26

m12.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 13:53:35

m13.PNG


m14.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 14:06:01

m15.PNG


m16.PNG


m17.PNG


m18.PNG


m19.PNG


m20.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 14:34:21

m21.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Jana » sob 03. zář 2016 14:35:48

m22.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Další

Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků