Konec role.

Moderátor: rosada

Konec role.

Nový příspěvekod rosada » úte 16. črc 2013 12:13:30

Někdy je otázka tak urgentní, že ji může zastavit jen konec role. :D :D :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Nenechte osobou blokovat vaši svobodu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. úno 2016 7:03:45

Návštěvník
 

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. úno 2016 15:28:32

Mooji - Buďte Tím, kdo získá zpátky Sebe



(Mooji:) Cítím, že je teď vhodná chvíle, abych k vám přišel. Protože teď uběhlo několik týdnů, co skončil retreat v Rišikéši. Jsme teď zpátky v Portugalsku, jak můžete vidět. A jak je typické v takovém období, po retreatech, po intenzivním období introspekce a duchovního ponoření, právě teď a taky už dříve, mysl začne prostě přicházet se svými silnými protiúdery, silnými útoky, silnými pochybnostmi, silným tlakem. Začne to uvnitř bušit. Říkám vám to, protože jste nic neztratili. Mnoho lidí, kteří přicházejí každý rok na intenzivní setkání a na retreaty, velmi mnoho z nich přijde... Jestliže jste byli na retreatu řekněme několik dní nebo týden a podobně, tak jste určitě zažili božské požehnání Pravdy. Dotklo se to něčeho uvnitř vás. Probudilo to něco ve vás. A volá vás to zpátky do srdce Bytí. A ta přímost a síla, mohutnost tohoto vnitřního volání způsobuje, že síly, které působí ve světě a zcela jistě v lidské mysli a psychice, se proti tomu postaví do útoku. To všichni znáte. My všichni to známe. Takže každý rok, nebo po každé retreatu nebo intenzivním období satsangů přichází bouře. Je to skoro předvídatelné, že ta bouře přijde a že přijdou ty síly ve formě pochybností, ve formě mysli. Proč to přichází? Přichází proto, že uvnitř nás stále zůstává potenciál, schopnost a možnost odklonit se, nebo být odvedeni od pravdy našeho Srdce a znovu být vtlačeni do šumu osobnosti. Takže se budete muset zanořit hlouběji. Budete se muset pevně držet nejen toho, na co jsem poukazoval a co jste slyšeli, ale toho, co jste zažili a co jste viděli. Že uvnitř vás je mohutný prostor, který je zcela nehybný, nedobytný, nenapadnutelný, který je nekonečný, nadčasový, nepomíjející... A to je to, pro co váš život, vaše srdce bije! To, co lidská bytost ve svém životě skutečně potřebuje, co skutečně touží objevit. A vy to objevujete. A proto ty údery, ty útoky přijdou. Nemyslete si, jak by to mysl chtěla, že ty útoky přicházejí, protože jste na špatné cestě. Ty útoky přicházejí, protože jste na správné cestě, protože jste na správné cestě! A někdy jste už takhle blízko, víte, abyste zapečetili vaši... dotvrdili vaši realizaci. A proto ty síly přišly - aby sabotovaly vaši příležitost osvobodit se. A já vám říkám, že přijdou. Přišly i pro mně. Přijdou pro každou osvobozenou bytost, každého Buddhu, každého Krista, každého Krišnu, každého Rámu, každého proroka Mohameda, pro každého! Přišly. A přijdou i pro vás. Dobře. Když je jednou zdoláte... A jak je zdoláte? Ne tak, že s nimi budete bojovat, ale tak, že zůstanete pravdiví, zůstanete v Srdci Pravdy. K tomu jste byli vedeni. Nedal jsem vám meče do rukou, ani pušky ani náboje, ani mačety. Jednoduše říkám Zůstaňte s Bohem, zůstaňte v Pravdě, zůstaňte pouhým svědkem. Neidentifikujte se s těmito silami. Jak tyto síly fungují? Jak jsou úspěšné? Proč jsou tak dobré v odklánění hledajících od dokončení jejich realizace? Proč jsou tak účinné? Řeknu vám, proč jsou tak účinné. Protože vždy udeří na vaši osobnost a na vaši schopnost nechat se odklánět od božství ve vás a vracet se zpátky do osobnosti. Budou vás volat. A stále budou volat na vaši osobnost. Vyvolají pochybnosti, protože jen osobnost může pochybovat. Jen osobnost může pochybovat. Pouze Bůh ve vás je bez pochyb. Oni udeří na pochybnost, na odpor. Ukážou vám: "Ty si zahráváš se životem, dáváš ho napospas, odevzdáváš se nějakému chlápkovi." Neodevzdáváte se nějakému chlápkovi. Odevzdáváte se Všemohoucí síle, která je všeprostupující, nepomíjející, trvalá, věčná, pravdivá, láskyplná, úplná! Odevzdáváte se své celistvosti. Tak nepadejte tady! Upadněte dřív, když jste na začátku. Ale nepadejte teď! Teď jste ve výhodě, protože objevujete, že vaše skutečné Já od vás není nijak vzdáleno. Je tady! Není od vás fyzicky vůbec vzdáleno. Je to jen otázka jemnosti. Vidíte? Jste tady. Mysl chce, abyste byli tady, abyste byli tam. Ale vy jste tady. Co to je, co je tady? Nemá to žádný tvar. Není to tělo, co je tady. Protože vy jste tady, tak je tady tělo. Ne proto, že je tady tělo, tak jste tady i vy. To proto, že vy jste zde, i tělo je tady. A všechno ostatní je tady. Dobře? Takže tohle si musíte ujasnit! Vy. Vědomí. Vědomí ve své dynamické podobě, jako čistá Přítomnost, nebo pocit "Já jsem". Sledujte v sobě ten pocit "Já jsem". Nenechte to na mysli, protože mysl ho přemění na osobnost. Není to osobnost. Je to Přítomnost Boha. A když se toho budete držet, toho, co jste viděli, ne učení, já vás nic neučím, já vám ukazuji a vy objevujete. A když objevujete, uvidíte sami. Že žádná síla na zemi ani na nebi s vámi nepohne, protože nejste předmět, kterým se dá hýbat. Abyste zakolísali, nebo se nechali rozptýlit, musíte se stát něčím, co se dá rozptýlit. Musíte být myslí. Musíte být formou. Musíte se ztotožňovat. Ale vy jste To, co pozoruje ztotožňování a tendenci ztotožňovat se. Jste nad tím vším. Ale nikdo vás tu nemůže najít, protože nejste formou. A přesto nejste mrtví. Jste zdrojem samotného Života! Pozorujete Život. Ale také máte, máte cit a zkušenost z účasti na životě, a zároveň jste život, a zároveň jste svědkem života. Vidíte? Tohle není nic, co musíte dělat. Zapomeňte na dělání čehokoliv. Jen spočívejte jako Já. To nejčistší místo, kde pozorování světa, včetně tohoto těla - a podmiňování a programování, které pracuje a funguje v tomto těle- i toto je vnímáno z prostoru za tím, dá se říct "za" tím, a ten prostor je prostorem samotného Já. Takže vám říkám znovu, všem, kdo byli v Rišikéši nebo na nějakém jiném retreatu se mnou nebo s kýmkoliv, s kýmkoliv, kdo skutečně hledá Pravdu, prosím věnujte tomu pozornost! Přehrávejte si toto video znovu a znovu. Víte. Naplňte jím své srdce, svou mysl. Spolkněte to, snězte, zažívejte, nasajte to. Buďte v tom svobodní! Protože je tady, aby posloužilo vaší svobodě. Vaše mysl je s vámi už velmi dlouho. Nechce se dělit o přátelství a nepotřebuje se dělit. Musí být vyčištěna. Musí se opět stát přirozenou myslí. V tuto chvíli je velmi nepřirozená. Je příliš osobní. A kvůli této tendenci a zvyku být osobní, to, co je neosobní, trpí újmou. A to je to, co mnozí z vás teď zažíváte. A já nechci vidět padat nikoho z vás! Protože jestli upadnete, jestli se teď odkloníte, bude mnohem obtížnější vrátit se zpět na cestu. Toto je cesta, která se neměří na míle nebo kilometry. Toto je cesta jemnosti, pochopení, odevzdání se, vhledu. A všechno je teď! Vidíte? Takhle. Tak prosím, buďte ujištěni, buďte povzbuzeni, buďte posilněni tím, na co ukazuji. Protože já vám neříkám: "Jděte tam a dělejte". Já říkám: "Zůstaňte přímo tady!" Tady, tady. Tělo ať jde, ale vy jste stále tady. Zůstaňte tady. Buďte přítomni. Buďte tichem v bouři mysli. A ona přejde, jako všechny věci, zrozené z času a tvaru přejdou. Jestliže mi porozumíte, objevíte, že jste To, co je věčné a co nikdy nepomíjí. Vy nikdy nepominete. Jste svědkem pocitu času, hry času. Pro vás je to nic! Ale čas říká: "Všechno, co vnímáte svou myslí a svými smysly, pomine. Všechno patří mně. Pohltím to. Všechno. A pohltím i vás! Jestli nenajdete svou pravou přirozenost, sním vás. Jsem rakovina, která vás sežere zevnitř." Ale vy najděte tu Pravdu, na kterou ukazuji. Nemusíte chodit do knihovny, ani do kláštera. Tady je klášter. Seďte v jeskyni nebo v chrámu svého vlastního Srdce, na místě, na které jsem vám ukázal. A jestli je to pro vás nové a díváte se na tohle video, běžte se podívat na některá videa z Rišikéše. Běžte se podívat na ta videa. Protože ta všechna vám ukazují na to stejné místo - ve vás. Takže zůstaňte zde. Zůstaňte zde. Pro lásku k Pravdě, pro lásku k Bohu, pro lásku k Životu, pro lásku k Sobě, musíte porazit toho hloupého nepřítele, hloupého nepřítele. Víte. Protože on bere svoji sílu z vašeho přesvědčení, z vaší identity a rozptýlenosti a zájmu. Takže zůstaňte sebou. A při každé příležitosti přijďte na satsang. Nemyslete si, že když to sledujete na obrazovce: "Já nemám dost síly." Ne, ne. Je to tam i přes obrazovku. Vědomí funguje i přes obrazovku. Dodává odvahu srdci. Nenechte se rozptýlit myslí, zůstaňte sebou. Dobře? Tak, veškerou sílu, plné požehnání svatého ducha Pravdy. Zpevněte a nechte v sobě projevit Přítomnost. A tohle bude tak nějak... Mysl musí... Vaše psychická osobní mysl se vás musí začít bát. Víte. Ona se mě trochu bojí a proto pořád útočí na moje... na to, jestli je Mooji autentický, jestli je pravdivý. Pořád něco hledá, proč? Protože ten směr je tak silný! Neříkám vám: "Věřte, věřte, věřte." Říkám: "Sledujte, dívejte se, vnímejte, potvrzujte." Takže ty útoky přijdou. A budou napadat každého skutečně hledajícího. Jestliže nejste skutečný hledající, mysl vás nemusí napadat. Už jste v její moci. Ale jelikož jste na cestě k úspěchu, budete zažívat tyto pochybnosti a tyto věci. Takže (Ticho) všechnu sílu a milost a lásku. Zůstaňte s tím. Nenechte se rozptýlit malichernostmi, pomluvami a všemi těmi nesmysly. Dobře? Buďte Tím, kdo získá zpět Sebe. Namaste. (Ticho) Výborně. (Hudba) Jak zdoláte ty síly? Ne tak, že s nimi budete bojovat, ale tím, že zůstanete v Srdci Pravdy. Tam máte zůstávat. Nedal jsem vám do rukou meče, ani pušky, ani náboje, ani mačety. prostě jsem řekl: "Zůstaňte s Bohem, zůstaňte v Pravdě, zůstaňte jen jako svědek." Odevzdáváte se Všemohoucí Síle, která je všeprostupující, nepomíjející, nekonečná, věčná, pravdivá, láskyplná, úplná. Odevzdáváte se vlastní celistvosti. Tak teď nepadejte! Buďte Tím, kdo získá zpět Sebe. Buďte šťastní, buďte svobodní! (Hudba) (Ticho)
Návštěvník
 

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 24. úno 2016 6:29:33

Mooji - Je tento hlas z mysli nebo ze samotného Bytí? (Is This Voice from the Mind or...)



[T:] Od Rišikeše, v zimě, je všudypřítomný pocit viny.

[M:] Ano.

[T:] Část mě to pozoruje a je to v pořádku a jiná část to vnímá jako obtížné. Takže...je to ve všem, co dělám: Když cvičím jógu, je tam hlas - proč cvičíš jógu? Proč medituješ? Proč zkoušíš žít zdravě? Proč se díváš na ženy? Neměl jsi dost? Proč trávíš tolik času s lidmi? Měl bys být sám. Proč tolik mluvíš? A...

[M:] Takže je tam komentátor...

[T:] Ano, ano. Ano a cítím - protože je to tak silné - cítím, že se chystám odpojit, intenzivně, proto vyvstal tenhle zmatek. Je to přirozený proces? Všechny příklady, které jsem dal...

[M:] Ano.

[T:] Jóga, to všechno se zdá... jóga, meditace, cvičení, posedlost zdravím, účastněním se rozhovorů - všechno je teď pociťováno jako příliš mechanické.

[M:] Mmhmm.

[T:] Jako by to nebylo potřeba.

[M:] Zjistil jsi, co je tento hlas? Můžeš to zjistit. Poslouchejte, to vám chci říct. Můžeš zjistit, jestli je tenhle hlas z mysli nebo ze samotného Bytí.

[T:] To by bylo dobré.

[M:] Ano. Protože, když si to vezmeš osobně, bude to z mysli. Když to vezmeš neosobně - mohl by se tě zeptat: "Proč děláš jógu?" A ty si pomyslíš: "No, ano, proč vlastně dělám jógu?" Ale já se ptám - kdo jsi TY, kdo dělá cokoli z těchto věcí? Ke komu bude mysl mluvit? Kým si vybereš být? A jak si vybereš přijmout tuto otázku - jako osoba, nebo jako samo Bytí?

Ty určíš, kdo jsi.

Jsi osoba? "Proč děláš jógu? Proč věnuješ tolik pozornosti svému tělu?" Já - kdo? Já osobně? Teď - když se zeptáš mysli: "Mysl, myslíš mě osobně?" Ne, neptej se mysli. Řekne: "Ano, tebe osobně." A toto je diskuze, kterou máš sám se sebou, používaje svou mysl k vytvoření této věci. Proč by tento hlas nepřišel k mudrci a nezeptal se jeho mysli: "Proč děláš toto sebedotazování?" Není to realita, nepřišlo by to. Nebo, kdyby to přišlo, bylo by to pozorováno, použito jakýmsi jemným způsobem k odmítnutí toho - že to není vůbec nic. Ale tady, pokud to přijde a způsobí dilema... - nazýváš to vinou? Odkud teď přišlo tohle slovo? "V těchto dnech přichází pocit viny." Ok, řekněme, že přichází pocit viny a teď je to odhaleno. Předtím to nebylo rozpoznáno; teď je to rozpoznáno. Posouváš se dál, protože cítíš vinu nebo jsi se posunul zpátky? Ne. Tak, jak jdeš hlouběji ke své svobodě, tyto energie vychází na povrch. Vychází na světlo. Zastavíš se a budeš s nimi bojovat? Toto je, jak teď cvičíš své mistrovství. Buď, pokud tě to chytí, řekneš: "Oh můj bože, proč dělám tuhle věc?" No, proč to říká? Protože máš pocit, že je děláš. Kdybys neměl pocit, že je děláš, takové otázky by nepřišly. Rozumíš tomu nebo ne? Nevím.

[T:] Ano.

[M:] Tohle jsou jemné věci, ne? A pak - něco jsi předtím řekl, poslouchej: "No, možná je to všechno mechanické, něco mechanického." Míněno, že jsou to jen výbuchy v mysli a... nemusím je krmit svou pozorností. To je síla, kterou buď vytrénuješ nebo ne. Někteří lidé - v minutě, kdy vyvstane nějaká myšlenka - jsou s ní hned zajedno. Nějaká myšlenka řekne: "Tamten člověk - nemá tě rád", a ty okamžitě: "Huuh..." Postoj. Jako by tam nebyl žádný prostor. Neuvažuješ a neřekneš - co je tohle, odkud to přichází? Hned jednáš na základě myšlenky. Takže, s prostorem, který v tobě (jako Já) je, jsi schopen rozeznat tyto věci bez jakékoli paniky. Můžeš se na ně podívat a říct si: "Ale co to...kdo tady dělá co?" Jestli je v nich ještě vůbec tolik náboje, abys jim dával tolik pozornosti... Proč by jinak přišly? Proč by byly jinak vůbec byly povšimnuty? Uvnitř Vědomí potenciálně vyvstává mnoho myšlenek, ale nekvetou, protože o ně není žádný zájem. Takže není žádný jejich záznam; nejsou vůbec registrovány. A nemusíš překonávat nic, na čem nemáš žádný zájem.. Prostě se to nespojí. Můžeš zjistit, jestli tento hlas pochází z mysli nebo ze samotného Bytí. Pokud si to vezmeš osobně, je to z mysli. Ptám se: "KDO JSI TY, ke komu bude mysl mluvit? Čím si zvolíš být a jako co si zvolíš přijmout tuto otázku - jako osoba nebo jako samo Bytí?

[M:] Tento život je pro svobodu. Ano. Chci, aby přišel někdo a rozpálil mě tady. Kdo to udělá?
Návštěvník
 

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » stř 24. úno 2016 9:57:05

arikiran píše:Teprv vcera me napadlo, ze jsem program
a dnes uz ma vedet takove veci?

Vlastne ani nevim,
jesli program muze neco vedet
...xx...


Kdo ví, že jsi program?

Kdo si uvědomuje, že JSI?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. dub 2016 5:23:18

Mooji - Žena-učitelka



... Kamkoliv vkročíš, rozkvete zahrada, ale nejsi zahradník.

Odehrává se sdílení a není tam žádný sdílející. Odehrává se to. A je v tom radost, že?

Nebuď ničím, nebuď nic. A nějak zjistíš - "Jaká krása!" - když jdeš životem.

...Ten učitel ví: "Já nejsem učitel."

Nejprve zemři v sobě a pak ať si tě ostatní přijdou hledat.
Návštěvník
 

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2016 12:57:11

Mooji - Jste diváky své vlastní hry

Návštěvník
 

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » úte 09. srp 2016 6:03:55

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. srp 2016 5:25:56

Mooji tady vypráví o okamžiku, kdy v něm jeho učitel "zabil" ztotožnění s představou osoby (ego).



V následujících videích je tato situace zachycena.



Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » pon 26. zář 2016 12:13:09

Mooji - Moojiho matematika (Mooji Mathematics)




moj1.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2016 6:34:57

Mooji - Jak být lepší osobou? Buďte prázdní. (How to Be a Better Person? Be Empty)

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » stř 14. pro 2016 19:32:22



m1.PNG

Jednou se ta láska k Já stane tak mocnou,

m2.PNG

že už neunesete dualitu.

m3.PNG

Když nedokážete unést dualitu, co se pak stane?

m4.PNG

Dostanete se do totální jednoty.

m5.PNG

A co se stane s dualitou, kterou tak milujeme?

m6.PNG

Jednoduše se stane projevem jednoty.

m7.PNG

Není to jako puf...výbuch

m8.PNG

rodina a všichni a všechno je pryč

m9.PNG

a vy jste tam sami jako prázdnota
(smích)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Konec role.

Nový příspěvekod Jana » stř 14. pro 2016 19:51:53

m21.PNG

Existuje staré rčení: Pokud je viděn svět, není viděn Bůh.

m22.PNG

A pokud je viděn Bůh, není viděn svět.

m23.PNG

A tak si pomyslíte: "Ó můj Bože! Ó můj Bože

m24.PNG

Dokud vidím svět, nevidím pravdu.

m25.PNG

Tehdy, kdy objevím pravdu, svět zmizí."

m26.PNG

Co to znamená.

m27.PNG

Ne, že forma světa jako taková zmizí,
ale zmizí ten význam, který pro vás má.

m28.PNG

Jakmile je Já uvědoměno v srdci

m29.PNG

Pak celý vesmír se stane pro vás ztělesněním Boha, Pravdy.

m30.PNG

Je to prostě tak.
Ne, že: "Víte, já se ženil minulý týden,

m31.PNG

nemohu si zatím dovolit být pro mou ženu nikým."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Mooji - Dřívější než dva, čistější než jeden

Nový příspěvekod Jana » pon 09. led 2017 19:19:40



Mooji - Dřívější než dva, čistější než jeden (Earlier Than Two, Purer Than One)

m1.PNG


m2.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků