Nic

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » úte 19. úno 2019 20:20:02

Zdeněk píše:
Jana píše:Zdenku, pokud budu o tom špekulovat, tak můžu konstatovat, že Ti nerozumím a Ty nerozumíš mně, takže asi nemá smysl pokračovat v diskuzi.

Ovšem to nemění nic na tom, že ta existence sama o sobě je Boží.
Jestliže mi nerozumíš, nemůžeš ani vědět čemu či komu rozumím, protože mi prostě nerozumíš.

Existence je Boží asi jako je živý ptáček, kterého jsi rozpitvala čili zabila, aby ses podívala na jeho život. Rukou chtivou jsi Boha uchopila a tudíž ti zbyla v ruce jen mrtvola, kterou považuješ za Boha živého. Jsi prostě blázen.

Jsou to jen Tvé představy, Tvá mysl, ve které se něco takového odehrává.

Jana píše:Sat-čit-ananda, která je v bdění, snění i spánku stále stejná a čerstvá.

A co v bezvědomí?

To, co se nenarodilo, nezemře a není ani v bezvědomí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » úte 19. úno 2019 20:43:11

Jana píše:Jsou to jen Tvé představy, Tvá mysl, ve které se něco takového odehrává.
Já jen jinými slovy převypravuji onen rozhovor Otce de Weirdt s prof. Abe.

Jana píše:To, co se nenarodilo, nezemře a není ani v bezvědomí.
Opět abych vymýšlel jak ti ten rozhovor přizpůsobit. Abys nad tou mojí snahou zas lehkovážně mávla rukou. Tak ti radši zamávám já.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » úte 19. úno 2019 21:46:47

V čem vidíš, Zdenku, cíl?

Čeho se má dosáhnout křížovou cestou, nebo desetiletími prožitými v meditačním klášteře?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » stř 20. úno 2019 19:06:30

Jana píše:V čem vidíš, Zdenku, cíl?

Čeho se má dosáhnout křížovou cestou, nebo desetiletími prožitými v meditačním klášteře?

Stavu, ve kterém byl Mooji na prvním videu tohoto vlákna.

Ten jeho stav z pozdějších videí je tak zjevně horší, že je to jako přejít z barevné obrazovky na černobílou. Netvrdím, že černobílá je špatná, jistě lepší než nevidět nic. Ale zřejmě jsi barvoslepá. To by vysvětlovalo, proč já nadšeně volám, podívej na tu krásnou modrou a tahle zelená, a ty lhostejně krčíš rameny, vždyť jsou obě stejně šedivé. Tak to nevím jak tohle léčit. Možná Mooji by to uměl, ale to by sám nesměl upadnout do barvosleposti a nevědět o tom. A všichni jeho slepci ho utvrzují, jak úžasně vidí.
Jo, jo, to jsou jen Moje představy :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » stř 20. úno 2019 19:56:20

Zdeněk píše:
Jana píše:V čem vidíš, Zdenku, cíl?

Čeho se má dosáhnout křížovou cestou, nebo desetiletími prožitými v meditačním klášteře?

Stavu, ve kterém byl Mooji na prvním videu tohoto vlákna.


:)

Můžeš, Zdenku, nějak ten stav popsat?

Ten jeho stav z pozdějších videí je tak zjevně horší, že je to jako přejít z barevné obrazovky na černobílou. Netvrdím, že černobílá je špatná, jistě lepší než nevidět nic. Ale zřejmě jsi barvoslepá. To by vysvětlovalo, proč já nadšeně volám, podívej na tu krásnou modrou a tahle zelená, a ty lhostejně krčíš rameny, vždyť jsou obě stejně šedivé. Tak to nevím jak tohle léčit. Možná Mooji by to uměl, ale to by sám nesměl upadnout do barvosleposti a nevědět o tom. A všichni jeho slepci ho utvrzují, jak úžasně vidí.
Jo, jo, to jsou jen Moje představy :)


Můžeš nějak konkrétně popsat, co se změnilo? Můžeš porovnat a popsat situace, kdy se Ti jeví, že to je ono a kdy se Ti jeví, že už to ono není? Můžeš klidně u těch videí napsat časy, kdy je to patrné.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » stř 20. úno 2019 20:55:25

Jana píše:Můžeš, Zdenku, nějak ten stav popsat?
No Rosada to přeci pěkně popsala v pojmenování vlákna: nic, nic, nic. Nic je negace, tudíž lze leda psát, co není.
A na Moojim je vidět, že tu zkušenost aktuálně má, že ji zakouší, že to není jen teorie (jako třeba u mě).

Jana píše:Můžeš nějak konkrétně popsat, co se změnilo? Můžeš porovnat a popsat situace, kdy se Ti jeví, že to je ono a kdy se Ti jeví, že už to ono není? Můžeš klidně u těch videí napsat časy, kdy je to patrné.
To je jako - a to je jistě hooodně přemrštěné srovnání - když vidíš mrtvolu. Prostě je jasné, že to už není ten živý člověk, kterého jsi znala, že koukáš jenom na odloženou tělesnou schránku.

Neviděl jsem ho umírat, nemůžu spekulovat o časech. Můžu spekulovat a teoretizovat o příčině úmrtí: uchopení. Nelze uchopit (a cenit si) co není.

brou :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod armin » stř 20. úno 2019 21:15:11

Zdeněk píše:A na Moojim je vidět, že tu zkušenost aktuálně má, že ji zakouší, že to není jen teorie (jako třeba u mě).


Moji má zkušenost?
Zkušenosti mohou být různé. Je Pravda zkušeností??
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » čtv 21. úno 2019 15:54:55

Zdeněk píše:
Jana píše:Můžeš, Zdenku, nějak ten stav popsat?
No Rosada to přeci pěkně popsala v pojmenování vlákna: nic, nic, nic. Nic je negace, tudíž lze leda psát, co není.

Dalo by se, dá se cokoliv. Ve sféře mysli je všechno možné. Ve sféře Bytí je všechno Jedno.

A na Moojim je vidět, že tu zkušenost aktuálně má, že ji zakouší, že to není jen teorie (jako třeba u mě).

Můžeš nějak popsat, co se Ti jeví, že Mooji zakouší?

Neviděl jsem ho umírat, nemůžu spekulovat o časech. Můžu spekulovat a teoretizovat o příčině úmrtí: uchopení. Nelze uchopit (a cenit si) co není.

Tahle úvaha může být zajímavá, může si troufnout uvolnit to, co je ve skutečnosti příčinou všech připoutaností.
Bez připoutanosti k mysli a k tělu se probuzeného to, co se týká těla a mysli nijak zvlášť nedotýká. Na jedné straně je tady láska, která o tělo a o všechny potřeby pečuje. Na druhé straně je probuzenému jedno, jestli a kdy tělo opustí. A při skutečném probuzení, při skutečném poznání Pravdy s námi nedělá nic žádná smrt. Ani smrt našich milovaných.

Je tady vědomé spojení ve Zdroji všeho, vědomé spojení v Srdci. Mooji říká: "Všichni jste v mém srdci."

Proto žádná projekce času a prostoru, žádná iluze oddělenosti u probuzeného neprobouzí touhu, stesk.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » čtv 21. úno 2019 18:27:43

armin píše:
Zdeněk píše:A na Moojim je vidět, že tu zkušenost aktuálně má, že ji zakouší, že to není jen teorie (jako třeba u mě).


Moji má zkušenost?
Zkušenosti mohou být různé. Je Pravda zkušeností??

Ano, Mooji má zkušenost, na tom není nic zvláštního, proto jsme sem na svět přišli, abychom získávali zkušenosti. Neboť ony se musí získávat osobně, nikoli zprostředkovaně, skrze někoho. Ten někdo nám o nich však může svědčit, jako třeba Mooji. A to svědectví může být pravdivé, nebo nepravdivé, nebo částečně pravdivé a částečně nepravdivé. A to rozeznat může jen ten, kdo je z pravdy, jak praví Ježíš Kristus v Janově evangeliu: "proto jsem přišel na svět, abych vydal svědectví pravdě. Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas".

A nejsi-li z pravdy, tak to máš blbý no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » čtv 21. úno 2019 18:49:25

Jana píše:Můžeš nějak popsat, co se Ti jeví, že Mooji zakouší?
Můžeš nějak popsat barvoslepému barvy? Tedy ne že by jsi nechtěla, ale ze soucitu se to nějak snažíš zahrát do autu a vymotat se z toho.

Jana píše:
Neviděl jsem ho umírat, nemůžu spekulovat o časech. Můžu spekulovat a teoretizovat o příčině úmrtí: uchopení. Nelze uchopit (a cenit si) co není.

Tahle úvaha může být zajímavá, může si troufnout uvolnit to, co je ve skutečnosti příčinou všech připoutaností.
Bez připoutanosti k mysli a k tělu se probuzeného to, co se týká těla a mysli nijak zvlášť nedotýká. Na jedné straně je tady láska, která o tělo a o všechny potřeby pečuje. Na druhé straně je probuzenému jedno, jestli a kdy tělo opustí. A při skutečném probuzení, při skutečném poznání Pravdy s námi nedělá nic žádná smrt. Ani smrt našich milovaných.

Je tady vědomé spojení ve Zdroji všeho, vědomé spojení v Srdci. Mooji říká: "Všichni jste v mém srdci."

Proto žádná projekce času a prostoru, žádná iluze oddělenosti u probuzeného neprobouzí touhu, stesk.
Co? Vždyť to nemá žádnou souvislost s mojí citací (uchopování se pochopitelně týká i lásky, Pravdy atpod.). Poslouchej, nejsi dneska nějak nemocná nebo tak něco?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pát 22. úno 2019 9:00:56

Zdeněk píše:
Jana píše:Můžeš nějak popsat, co se Ti jeví, že Mooji zakouší?
Můžeš nějak popsat barvoslepému barvy? Tedy ne že by jsi nechtěla, ale ze soucitu se to nějak snažíš zahrát do autu a vymotat se z toho.

To, co zakouší Mooji, je naší nejvlastnější a nejzákladnější přirozeností. Je to nejhlubší pravdou o tom, kdo jsi, kdo jsme, čím to všechno, co je, je.

Tudíž je tady reálná možnost, pokud tady je ochota otevřít se pravdě, že to poznání může být úplně stejné, tím pádem nemusí docházet k nedorozumění.

Zdeněk píše:
Jana píše:
Neviděl jsem ho umírat, nemůžu spekulovat o časech. Můžu spekulovat a teoretizovat o příčině úmrtí: uchopení. Nelze uchopit (a cenit si) co není.

Tahle úvaha může být zajímavá, může si troufnout uvolnit to, co je ve skutečnosti příčinou všech připoutaností.
Bez připoutanosti k mysli a k tělu se probuzeného to, co se týká těla a mysli nijak zvlášť nedotýká. Na jedné straně je tady láska, která o tělo a o všechny potřeby pečuje. Na druhé straně je probuzenému jedno, jestli a kdy tělo opustí. A při skutečném probuzení, při skutečném poznání Pravdy s námi nedělá nic žádná smrt. Ani smrt našich milovaných.

Je tady vědomé spojení ve Zdroji všeho, vědomé spojení v Srdci. Mooji říká: "Všichni jste v mém srdci."

Proto žádná projekce času a prostoru, žádná iluze oddělenosti u probuzeného neprobouzí touhu, stesk.
Co? Vždyť to nemá žádnou souvislost s mojí citací (uchopování se pochopitelně týká i lásky, Pravdy atpod.). Poslouchej, nejsi dneska nějak nemocná nebo tak něco?

Psal jsi o umírání, já o smrti, nějaká souvislost by tady být mohla, nemyslíš?

Ještě k tomu umírání a smrti. Obvykle tady píšu, že láska je osvobozující, vede ke spojení s Pravdou, k poznání Království nebeského, Nirvány.
To, co vede do pekla utrpení, je, že věříme obsahu kritické mysli, která vytváří iluzi, že existuje něco, nějaká existence, která by neměla být, která je nežádoucí, která není láskou.

S tím má souvislost i nadřazování moci, slávy a bohatství nad hodnotu lásky.

Ale skutečným zdrojem pekla je ve skutečnosti zapouzdřená láska do formy. Tedy spíš by se dalo říct iluze, že láska je jen formou, tělem, osobou, objektem, něčím, co je časoprostorově omezené a od čeho je možné se nějak oddělit, co je možné ztratit.

Proto, když se život žije skrz mysl, skrz představu, že jsme osobou, když je tady ztotožnění s tělem, se srdce tak snadno před láskou i poznáním Pravdy zavírá, protože když nám někdo milovaný umírá, když nějak trpí, když ho ztrácíme, ztratíme spojení s ním, ztrácíme to, co milujeme, tak to příšerně bolí.

S vědomím, že láska je vším, nic takového nebolí.

A tohle je Království nebeské, láska, která nebolí a je jen ničím neomezitelným blahem, krásou, štěstím.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pát 22. úno 2019 10:38:35

Proto také Ježíšovo Největší přikázání má dvě části a je důležité realizovat nejprve první největší přikázání a pak teprve to druhé.

Nejprve je třeba milovat Boha, který je zdrojem všeho, který je tím vším co je, není omezen prostorem a časem.

Teprve, když milujeme Boha celým svým srdcem, myslí a duší, teprve, když je zcela jasné, že Bůh je Láska, která je vším, je možné milovat i bližního svého také bezpodmínečně nezávisle na formě, bez omezenosti časem a prostorem, protože v něm poznáváme Lásku, Božství, které je vším.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pát 22. úno 2019 18:50:56

Jana píše:To, co zakouší Mooji, je naší nejvlastnější a nejzákladnější přirozeností. Je to nejhlubší pravdou o tom, kdo jsi, kdo jsme, čím to všechno, co je, je.

Tudíž je tady reálná možnost, pokud tady je ochota otevřít se pravdě, že to poznání může být úplně stejné, tím pádem nemusí docházet k nedorozumění.
Zakoušel, Mooji. Už nezakouší. Proto jsem psal o tom podobenství s mrtvým tělem. Pokud jsi byla na pohřbu, tak některé plačící babky tam objímají mrtvé tělo, ale nám je jasné, že ten člověk v tom těle už není, že to tělo představuje jiné bytí, než když ještě bylo oživlé duchem. Nepotřebuješ k tomu doktora či měřící přístroje, prostě to vidíš (a představ si, že se tě někdo bude nechápavě ptát jak se to pozná, jaké jsou tam znaky smrti atpod.).
Tudíž "ochota otevřít se pravdě" nestačí, neboť ona aktuální ochota patří jinému bytí s jinou přirozeností a jinými cíli. A Duch vane, kam chce, jeho vůle se neřídí naší vůlí.

Jana píše:S vědomím, že láska je vším, nic takového nebolí.
Ale to je také forma, neboť ji formuje láska, která není vším. Je to něco, něco, něco. Není to nic. Je to něco, co má Mooji. Je to takové šidítko, abys nebrečela. Ale i kdybych jsi ho vyplivla a zvykla si, i tak by to nestačilo, musela by ses zrodit novým bytím.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Tara » pát 22. úno 2019 20:56:06

Díky, Zdeňku...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 7:08:11

Taky díky. Něco se vyjasňuje. Jsou tady dvě možnosti, prožívat život skrz ztotožněné vědomí, skrz mysl, skrz projekci osoby, skrz ego, a nebo je možné, aby ta osobní iluze zmizela a byl tady probuzený život žitý pravým Já.

Z osobního pohledu to vypadá tak, že když někdo osobně o Tvou osobu jeví zájem, dělá si starosti, snaží se Ti nějak vyhovět, snaží se plnit Tvé představy, bojí se o Tebe, trápí se, když se Ty trápíš, řeší s Tebou Tvé problémy, fandí Ti, preferuje Tě, myslí na Tebe, tak to vypadá, že je ten život živější, opravdovější, že ta láska toho dotyčného je skutečnější, než když se to všechno osobní rozplyne a nebere v potaz.

Pro Moojiho je každý pravým Já, každý je láskou, je jedno, kdo se před ním objeví, není tady žádná vazba, nedělá si s Tebou starosti, nebojí se o Tebe, nesnaží se Ti zalíbit, udělat na Tebe dojem. V okamžiku setkání jsi pro něj vším, jsi pro něj láskou, štěstím, ale když od něj odejdeš, tak si na Tebe nevzpomene. Jako bys nebyla nic. A pokud s ním nejsi ve spojení v srdci, tak všechno ztrácíš.

Na jednu stranu je ten život žitý pravým Já velmi přitažlivý, na druhou stranu tady může být strach o to osobní úplně přijít.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » sob 23. úno 2019 11:24:35

Někdy Mooji říká o těch "pravých" setkáních: " co se stane, když se nula setká s nulou?" a nechává to bez odpovědi.
Na satsanzích jsou tyto okamžiky velmi silné a pro přihlížejícího velmi poutavé, euforické.
Pokud se s ním setká osoba je to úžo žůžo.
Pokud nula tak se nestane nic. :) A není to žádné magické nic. Prostě nic.

Jo a ještě s tou nulou. Dá se to taky probrat různě. Když ego slyší "jsi nula" , tak se začne cukat. Když to slyší mudrc, tak poděkuje. :)
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 11:30:22

Když se setká nula s nulou, nic s ničím, tak je tady to, co vždycky,

ale je to ničím nezakryté.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 11:50:49

Jana píše:Jsou tady dvě možnosti, prožívat život skrz ztotožněné vědomí, skrz mysl, skrz projekci osoby, skrz ego, a nebo je možné, aby ta osobní iluze zmizela a byl tady probuzený život žitý pravým Já.

Jenomže i ta druhá možnost je také "prožívat život skrz ztotožněné vědomí, skrz mysl". Nikoli skrze mysl běžnou, ale mysl nesmírně nafouklou, neb jsi do ní nacpala vše co je, resp. jsi schopna myslí vidět. Kosmická mysl řekněme, kterou jsi pojmenovala Kristus nebo taknějak. A skrze projekci do této kosmické osoby žiješ.
Osobní iluze běžné osoby sice zmizela, ale byla nahrazena iluzí kosmické osoby. Neboli mysl zde předvedla svůj mistrovský kousek, masterstick, aby se udržela u moci.

Jak by asi Mooji reagoval v prvním videu, kdybys před něj předstoupila se svojí tezí? Naprosto nelítostně: šmik, šmik.
A jak by reagoval dnes? Objal by tě, oči orosené. Inu není ten jeho pozdější "život žitý pravým Já velmi přitažlivý"?

Ale já bych tipnul, že pro ženy je to tak správné, že byste prostě jeho "šmik, šmik" nevydržely, že by vás to zničilo, protože jste z jiné podstaty tvořeny. Tudíž Mooji je prostě ženský Guru a není náhodou, že se kolem něho motají zženštilí muži. Je ale dobře, že tu nějaký Guru pro ženy je (byť pro chlapy to jsem tedy na pochybách no).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 11:57:47

ros píše:Na satsanzích jsou tyto okamžiky velmi silné a pro přihlížejícího velmi poutavé, euforické.

Ano, v tom je ten rozdíl, od např. křesťanské mystiky temnoty. Ono ukřižování příp. sestoupení do pekel, to moc poutavé, euforické není.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 12:25:20

Zdeněk píše:Ale já bych tipnul, že pro ženy je to tak správné, že byste prostě jeho "šmik, šmik" nevydržely, že by vás to zničilo, protože jste z jiné podstaty tvořeny. Tudíž Mooji je prostě ženský Guru a není náhodou, že se kolem něho motají zženštilí muži. Je ale dobře, že tu nějaký Guru pro ženy je (byť pro chlapy to jsem tedy na pochybách no).

No

uvidíš, až se narodíš jako ženská

já byla v té minulé, předchozí inkarnaci chlap... a v téhle inkarnaci, kdy mám ženskou fyzičku, mi dalo dost práce přestat se i dál tak chlapácky chovat... nic z toho mi neprošlo ani náhodou, od malička :(

Většinou nás karmické důsledky dřív nebo později šoupnou do té opačné fyzičky, jelikož jin-jang je v tom tvaru nevyvážené

Žádná nuda to tedy není, fakt ne
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků