Nic

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 12:42:19

Zdeněk píše:
Jak by asi Mooji reagoval v prvním videu, kdybys před něj předstoupila se svojí tezí? Naprosto nelítostně: šmik, šmik.
A jak by reagoval dnes? Objal by tě, oči orosené. Inu není ten jeho pozdější "život žitý pravým Já velmi přitažlivý"?.


Řekla bych, že i dneska určitě, když je potřeba, Mooji použije bez zábran to osvobozující šmik šmik.

To nic nebrání tomu, že Tě obejme, oči orosené štěstím a blahem, že jsi.

A je mu fuk, že nejsi krásná slečna.

Ono to je ve skutečnosti jednoduché. Bez ztotožnění s tělem a bez ztotožnění s myslí, nejsi nic. Tím pádem zmizí i všechny představy o rozdělování na mužské a ženské.

22 Ježíš viděl malé děti, které pijí mléko. Řekl svým učedníkům: Ty děti, co pijí mléko, se podobají těm, kteří vcházejí do království. Řekli mu: Vejdeme, když jsme dětmi, do království? Ježíš jim řekl: Když z dvou uděláte jedno a vnitřní připodobníte vnějšímu a vnější vnitřnímu a to, co je nahoře, uděláte jako to, co je dole, a když to, co je mužské, a to, co je ženské, učiníte jedním jediným, aby mužskost nebyla mužskostí a ženskost ženskostí, když své oči budete mít na místě svých očí a ruce na místě rukou, nohy na místě nohou, obraz místo obrazu – pak vejdete do království. (Mk 10,13-16; Ef 2,14-16)

A ve spojení s Bohem, je všechno láska. Tedy ta prázdnota, která je NIC, NIC, NIC, je plná lásky, Bytí. Tohle umožňuje poznat realizace Největšího Ježíšova přikázání. Jakmile je Tvé srdce, mysl i duše plná lásky k Bohu, který je vším, tak nemáš šanci v hloubi největší pravdivosti poznávat nic jiného, než lásku.

A tím pádem je jasné to Maharadžovo:

"Moudrost říká, jsem nic.
Láska říká, jsem vším
a můj život plyne mezi tím."


A Spira si k tomuhle přidává:
" ´Jsem něco´ je nevědomost."

Tím pádem, pokud jsi pyšný na to, že jsi mužské tělo,
tak, kde je jaká moudrost?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 13:03:47

Návštěvník píše:uvidíš, až se narodíš jako ženská

No.. už takhle nejsem žádnej krasavec a ještě s ženským xichtem.. to by byla darda.

Možná po vzoru našich bratrů židů děkovat v modlitbě každý den, že jsem se nenarodil jako pohan, otrok nebo žena?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 13:07:11

Jana píše:A Spira si k tomuhle přidává:
" ´Jsem něco´ je nevědomost."

.. a kolik stránek svých vědomostí o svém já jsi popsala...?

"Což pak nevíš, že jsem žena? myslím-li, musím mluvit." (Shakespeare, Jak se vám líbí)

Jana píše:Tím pádem, pokud jsi pyšný na to, že jsi mužské tělo,
tak, kde je jaká moudrost?

Jsi pyšná, že máš tělo člověka a ne zvířete? Prostě to tak z nějakého důvodu je. Člověk je rozumově nad zvířaty, kde vládne jak nejlépe umí, i zvířata se mají dobře, opačně to říci nelze.
Odtud i s postupující feminizací postupující zánik naší civilizace.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 13:16:50

Zdeněk píše:
Jana píše:Tím pádem, pokud jsi pyšný na to, že jsi mužské tělo,
tak, kde je jaká moudrost?

Jsi pyšná, že máš tělo člověka a ne zvířete?


Ne, vůbec to takhle nemám. Cokoliv je láskou má úplně stejnou hodnotu lásky.

Prostě to tak z nějakého důvodu je. Člověk je rozumově nad zvířaty, kde vládne jak nejlépe umí, i zvířata se mají dobře, opačně to říci nelze.
Odtud i s postupující feminizací postupující zánik naší civilizace.

Říká se tomu hyperkompenzace komplexu méněcennosti, té potřebě cítit se být nad něčím. Čím větší komplex méněcennosti, tím větší tendence nalézat něco, co v našich představách může zvyšovat naši hodnotu.

Docela dobrým lékem na to je přestavit si své bezzubé tělo v plenách, jaké bude, až ho budeš opouštět (pokud se toho dožiješ) a můžeš si uvědomit, kam až to můžeš při troše štěstí dotáhnout a jak jsi s tou svou tělesností nějakému jinému tělu nadřazen.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 13:18:18

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:uvidíš, až se narodíš jako ženská

No.. už takhle nejsem žádnej krasavec a ještě s ženským xichtem.. to by byla darda.

Možná po vzoru našich bratrů židů děkovat v modlitbě každý den, že jsem se nenarodil jako pohan, otrok nebo žena?

Čeho se bojím, to si přitahuju

Jako to co má smysl vnímám cestu k rovnováze

Obrázek
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 14:00:14

Jana píše:Říká se tomu hyperkompenzace komplexu méněcennosti, té potřebě cítit se být nad něčím. Čím větší komplex méněcennosti, tím větší tendence nalézat něco, co v našich představách může zvyšovat naši hodnotu.
:D nepřestanu vidět hierarchii a řád kvůli tvým pocitům, dámo.

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 14:01:23

Návštěvník píše:Jako to co má smysl vnímám cestu k rovnováze

Přesně tak. Jaký by to mělo smysl, být octomilkou.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 17:29:01

Zdeněk píše:



:D :yes:

Ano, s těmi počty je to trochu vošajstlich, ale neboj, to se srovná.

Obrázek

Zdeněk píše:Angelina je můj miláček. Tahle píseň se mi ze začátku moc nezdála, ale když jsem si přeložil slova a naladil se.. tak se mi líbí čím dál víc. Třeba v noci, když zavřu oči a pouštím jí dokola.. jako bych tančil ve hvězdách.. s ní? nebo s kým vlastně.



Jestli se ohně Poznání nebojíš a miluješ ho,

tak spálí veškerou iluzi oddělenosti a ze dvou zůstane Jeden.

Nic nezabrání Tvému pádu vzhůru do radosti,

do Boží milosti, do Království nebeského.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 19:27:25

Jana píše:a ze dvou zůstane Jeden

A s kým ten Jeden bude tančit? Sám se sebou?

Ono stvoření bytostí byla Boha chyba? Kterou Moojiho chytráci musí po Něm napravovat?

Vidíš, kam jsi klesla. Kážeš, mudruješ, děláš co ti nepřísluší. Ženě se nesluší filosofovat o těchto věcech. Pročpak to nedokážeš přijmout?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 19:37:02

Neboj, pokud na iluzi oddělenosti lpíš,

tak ten sen o tom, že jsi oddělená individualita, nezmizí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. úno 2019 20:14:06

Jana píše:Neboj, pokud na iluzi oddělenosti lpíš,

tak ten sen o tom, že jsi oddělená individualita, nezmizí.

To ale není odpověď na moje otázky. Je to argument ad hominem, který je má zastřít (neboli jde o ženskou hašteřivost).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » ned 24. úno 2019 6:49:23

Dobře, chceš slyšet odpověď na své otázky.

Zdeněk píše:A s kým ten Jeden bude tančit? Sám se sebou?

Ono stvoření bytostí byla Boha chyba? Kterou Moojiho chytráci musí po Něm napravovat?


Co se stane, když se otevřeš Pravdě? Co se stane, když oheň lásky spálí všechnu Tvou nevědomost?

Na tom, co stvořil Bůh, se nic nezmění, jen místo skrz tu remcavou věc v hlavě,
budeš poznávat skutečný život srdcem, ve kterém září Kristus,
budeš vnímat všechno takové, jaké to je.

Zdeněk píše:Vidíš, kam jsi klesla. Kážeš, mudruješ, děláš co ti nepřísluší. Ženě se nesluší filosofovat o těchto věcech. Pročpak to nedokážeš přijmout?


"Nejsem nic, je moudrost,
jsem vším, je láska,
jsem něco, je nevědomost."


Chtěl bys mě zaklínat do představy, že jsem něco? Že jsem tělem? Chtěl bys ve mně probouzet nevědomost?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. úno 2019 11:32:43

Jana píše:Co se stane, když se otevřeš Pravdě? Co se stane, když oheň lásky spálí všechnu Tvou nevědomost?

Na tom, co stvořil Bůh, se nic nezmění, jen místo skrz tu remcavou věc v hlavě,
budeš poznávat skutečný život srdcem, ve kterém září Kristus,
budeš vnímat všechno takové, jaké to je.

To je mimoňská odpověď. Pusť si to první Moojiho video. Před jeho duchovní smrtí.

Abych to vysvětlil, tady na následujícím videu Lesley vytýká svému chlapci, že jí nevlastní, tak ať jí neříká, co má dělat. To je v pořádku. Ale Lesley pravděpodobně už nevnímá, že její touha po svobodě je jen odrazem Boží svobody, a že její slova svému chlapci je interpretace Boží promluvy k ní. V jiné rovině vědomí.


Moojimu sice zůstaly informace otisknuty v paměti, ale interpretuje je v nevhodné rovině a tudíž nevhodným způsobem. Podobně jako Eva po snědeném jablku utrženém ze Stromu poznání. Vzpomínáš na ten obrázek opice s natáčkama, co tě tak naštval? Já neříkám, že ty natáčky neexistují, že jste si je vymysleli. Jen jsou jaksi ... na nepatřičné hlavě.

A protože Bůh k nám promlouvá podobně jako k Lesley neustále, tak i já jsem vytrval doteď s promluvou k pomatenému bližšímu svému, byť jsem si jist, že Tvá odpověď bude i nadále autistická, jako zaseklá deska na stařičkém gramofonu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » ned 24. úno 2019 11:40:39

Zdenku, Moojiho slova rezonují dokonale s tím co si uvědomuji ve svém srdci jako pravdu, s tím, co poznávám jako skutečnost.

Přečti si, co třeba o tom všem říká Maharadž, také pro mě mluví ze stejného zdroje zcela jasně a srozumitelně o tomtéž.

Tohle je nejspíš pro Tebe nepoznané:
Paramákáša je skutečnost mimo čas a prostor, za myslí, nediferencovaná, nekonečná potencialita, zdroj a počátek, substance a esence. Je to hmota i vědomí, a přece obojí překračuje. Nelze ji spatřit, ale lze ji zakoušet jakožto to, co je neustálým svědkem svědka, vnímajícím vnímajícího. Je to počátek i konec veškerého projevu, zdroj času a prostoru, prvotní příčina kaž­dého řetězce příčin.

Nebo se mýlím?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. úno 2019 15:22:07

Jana píše:Zdenku, Moojiho slova rezonují dokonale s tím co si uvědomuji ve svém srdci jako pravdu, s tím, co poznávám jako skutečnost.

Přečti si, co třeba o tom všem říká Maharadž, také pro mě mluví ze stejného zdroje zcela jasně a srozumitelně o tomtéž.

Tohle je nejspíš pro Tebe nepoznané:
Paramákáša je skutečnost mimo čas a prostor, za myslí, nediferencovaná, nekonečná potencialita, zdroj a počátek, substance a esence. Je to hmota i vědomí, a přece obojí překračuje. Nelze ji spatřit, ale lze ji zakoušet jakožto to, co je neustálým svědkem svědka, vnímajícím vnímajícího. Je to počátek i konec veškerého projevu, zdroj času a prostoru, prvotní příčina kaž­dého řetězce příčin.

Nebo se mýlím?

Mýlíš se, vždyť přeci to Lesley tak krásně zpívá: You don‘t own me, Ty mě nevlastníš, tak neříkej, co mám povídat a vedle koho sedět. Nebo by měl Bůh rezonovat s tím, co si uvědomuješ jako pravdu ve svém srdci, sedět vedle Maharadže a citovat Paramákášu? To se tedy pleteš. Bůh se nedá lapit žádnými našimi představami, znalostmi či přáními. Ničím.

Nu a v mužském modu je to Moojiho šmik šmik z prvního videa. "Paramákáša"? Šmik šmik. "Srdce, ve kterém září Kristus"? Šmik šmik. "Ale Mooji, vždyť já si uvědomuji ve svém srdci nádhernou krásu a lásku" šmik šmik.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. úno 2019 22:25:15

"ženě nepřísluší filosofovat" šmik, šmik."Mooji v prvním videu a Mooji dnes je někdo jiný" - šmik, šmik. "Mooji přitahuje jen zženštilé muže" - šmik, šmik.

... :what: :yeah: :yeah: :yeah:
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » ned 24. úno 2019 22:51:41

Ahoj Zdeňku,
líbilo se mi, jak přesně jsi vystihl to, co Mooji popisuje oblíbenou slovní hříčkou: There is nobody in this body.
Ale jak se v dalších příspěvcích ukázalo, já motyka hloupá, jsem zas vedle jak ta jedle a tys, ó muži, nezklamal.
Obrázek
ploštěnka se klaní.
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » ned 24. úno 2019 22:52:51

A nevím, jestli mi toto Jana nesmaže ... ale za mě je to osvěta.
:)

https://prozeny.blesk.cz/branky-body-kokoti
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pon 25. úno 2019 7:09:01

Zdeněk píše:Nu a v mužském modu je to Moojiho šmik šmik z prvního videa. "Paramákáša"? Šmik šmik. "Srdce, ve kterém září Kristus"? Šmik šmik. "Ale Mooji, vždyť já si uvědomuji ve svém srdci nádhernou krásu a lásku" šmik šmik.


No a když se prošmikáš až k absolutnímu prázdnu osobní mysli, tak se ve Tvém nitru rozzáří poznání, že ta samotná existence v tom prázdnu je láskou. Tedy, že láskou je všechno, co je. A že ta Prázdnota a Bytí se nijak nevylučuje. Je to Jedním. Není to rozděleno na chlapskou meditativní prázdnotu a ženskou všeobjímající lásku.

Teprve když se tyhle dvě věci setkají, spojí v Ne-dva, tak je tady ten pravý Život.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 7:21:15

Jana píše:
Teprve když se tyhle dvě věci setkají, spojí v Ne-dva, tak je tady ten pravý Život.

:)


Ten pravý život tu byl je a bude....



Teprve až se Toto pochopí. :D :D :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků