Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 12. bře 2023 11:53:35

VOSTÁLNÍK píše:Mě ta tvoje štastná myšlenka "Já neexistuje" přijde dost nekonzistentní,
páč druhým pak píšeš (navzdory jejich neexistenci) kam je jejich cesta dovedla,


Jen bylo poukázáno na to, že ačkoliv zdánlivě tvrdíš, že tě cesta někam dovedla, ve skutečnosti tě nedovedla nikam a tvoje poznání jsou jen pohádky.

a o sobě pak píšeš, že sem nepíšeš, což je opět hodně nekonzistentní vyjádření...


Já o sobě samozřejmě nic nepíšu, protože není žádné já.

Takže ta tvoje štastná myšlenka je dost neštastná, protože stále musíš používat "já" a "ty"


Já nic nepoužívám. Že se v řeči používají zájmena, tak už je holt vymyšlena.

Vono s já a dualitou není žádného problému, to není problém, problém pro já vzniká díky chtění a nechtění toho já, takže je zcela zbytečné popírat já nebo ty, ale je mnohem lepší uvolnit se od chtění a nechtění,
a od pomíjivosti dění...


Nech si svoje moudra a návody. Očividně tě nikam nedovedly.

ale se svým chtěním a nechtěním můžeš udělat mnohé...


Nech si svoje rady. Je to jako by někdo uvíznutý po hlavu v latríně radil ostatním, jak se tam takhle pěkně zaseknout.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 12. bře 2023 14:09:22

Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3495
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara. » ned 12. bře 2023 14:11:26

miroslav píše:Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.

To se ptá ten pravý :-)))))))))))))))))
Tara.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara. » ned 12. bře 2023 14:11:52

Veil je Jana.
Tara.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 14:27:35

Tara. píše:Veil je Jana.

Jen s tím rozdílem, že Jana sem dává citace Mistrů, které Veil neuznává.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 14:27:50

:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 14:30:12

miroslav píše:Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.

A nebo naopak, jestli není hlupák nakonec ten, kdo ve druhém vidí hlupáka, jen proto, že sám nedokáže pochopit, co ten druhý říká.
:what:
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » ned 12. bře 2023 14:46:37

Návštěvník píše:
Tara. píše:Veil je Jana.

Jen s tím rozdílem, že Jana sem dává citace Mistrů, které Veil neuznává.


Tak jo, mýlil jsem se, schizofrenie není rozdvojená osobnost,

vskutku jste prostě jen dva schizofrenici :

Schizofrenie není rozdvojená osobnost
Schizofrenie je duševní onemocnění řadící se mezi psychotické poruchy. Často bývá mylně označována jako rozdvojená osobnost, čímž se mělo původně zdůraznit rozštěpení mezi myšlením, emocemi a chováním. Nemoc se projevuje poruchami myšlení (bludy), poruchami vnímání (halucinacemi) a poruchami jednání. Schizofrenici vidí a slyší věci, které nejsou skutečné, a uzavírají se do vlastního světa. Nemoc často doprovází také snížená schopnost vnímat emoce a reagovat na ně.
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » ned 12. bře 2023 15:00:30

Nech si svoje rady. Je to jako by někdo uvíznutý po hlavu v latríně radil ostatním, jak se tam takhle pěkně zaseknout.


A nepomohlo by ti, kdybych své rady nahrál na you tube ???

Pitomci jako ty nebo Jana tam přece choděj sbírat ty svá moudra,

možná by ti to takto přišlo naopak jako moudrý, vznešený, rozbíjející čas a drtící prostor...


:D
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 15:21:12

Návštěvník píše:
miroslav píše:Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.

A nebo naopak, jestli není hlupák nakonec ten, kdo ve druhém vidí hlupáka, jen proto, že sám nedokáže pochopit, co ten druhý říká.
:what:


Jj, pochopit, že někdo neexistuje, to není jen tak.
Jo kdyby třeba tolik nevykřikoval a nestrhával tím na sebe pozornost, třeba by to bylo lehčí.
Takto nás Vail odsuzuje zůstati hlupáky.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 16:00:41

VOSTÁLNÍK píše:„Musíte mě poslouchat, absolutně.

Je to jednosměrná záležitost; já mluvím a vy posloucháte...

Tak tedy poslouchejte a nezkoušejte mi nic říkat,

protože cokoliv řeknete, je žvást!“


:D :D :D


Ten, kdo tvrdil, že k osvícení se dá prosouložit, ty pitomý hovado.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 12. bře 2023 17:30:32

Návštěvník píše:
miroslav píše:Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.

A nebo naopak, jestli není hlupák nakonec ten, kdo ve druhém vidí hlupáka, jen proto, že sám nedokáže pochopit, co ten druhý říká.
:what:

Tyto nejspíš nedovedeš pochopit, jaké Veil píše hovadiny.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3495
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 17:33:03

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:Docela by mne zajímalo, jestli ten Veil je opravdu takovej hlupák nebo si něj jenom hraje.

A nebo naopak, jestli není hlupák nakonec ten, kdo ve druhém vidí hlupáka, jen proto, že sám nedokáže pochopit, co ten druhý říká.
:what:

Tyto nejspíš nedovedeš pochopit, jaké Veil píše hovadiny.

Tyto dovedeš pochopit, že píšeš hovadiny?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 12. bře 2023 17:45:46

Návštěvník píše:Tyto dovedeš pochopit, že píšeš hovadiny?

Ano.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3495
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. bře 2023 17:53:00

miroslav píše:
Návštěvník píše:Tyto dovedeš pochopit, že píšeš hovadiny?

Ano.

Klobouček
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » ned 12. bře 2023 20:42:27

Já taky píšu hovadiny,

ale jsou to hovadiny modré....

Lidé většinou píšou hovadiny růžové,

páč by chtěli aby svět byl růžový,

jenže von je modrý...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. bře 2023 8:41:00

A co barevný svět, ten by se ti nelíbil?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » pon 13. bře 2023 10:06:21

A proč by se mně měl líbit ?
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 13. bře 2023 20:59:11


Tázající: My rozumíme, že v ultimátním smyslu tu nejsou žádní lidé, žádné bytosti, to chápu. To ale není stav, ve kterém my jsme. Kdybychom v něm byli v tom poznání toho, tedy my v něm jsme, jen o tom nevíme.

Izzy Cloke: V určitém smyslu, protože tohle kompletně nepoznatelné a není nikdo, kdo to může poznat.

Tázající: Ty předpokládáš, že aby něco mohlo být poznatelné, musí být někdo, kdo to poznává.

Izzy Cloke: To se ale kompletně sesype, protože není žádný poznávající a proto nemůže být nic poznáno.

Tázající: Ano, ale to je v absolutním smyslu, to je součást procesu, když zjistíš, že nemusíš být poznávajícím, nemusíš být vnímajícím, abys vnímal, to je fáze 2 osvícení. Ale co se snažím říct, že abys mohl pomoci lidem pochopit jejich skutečnou situaci a jejich skutečnou identitu, cítím, že tenhle přístup, něco mu chybí, pokud skutečně chceš pomoci lidem. A předpokládám, že pravděpodobně chceš.

Izzy Cloke: Tohle nemá žádný záměr nebo vůli někomu pomoct. Nesnažím se někomu pomoct, nesnažím se o nic. Skutečně tu není žádná zpráva, žádný záměr za ní a to je ta krása na tom. Tohle nic nepožaduje. Po nikom. Tohle nepotřebuje být nějakým konkrétním způsobem. Jakmile začneme říkat, že tohle je proces, tohle je cesta k osvícení, ke svobodě, okamžitě je tu ten tlak na domnělého jednotlivce, aby se někam dostal a v určitém smyslu to je celá žitá zkušenost jednotlivce "já jsem tu, necítím, že tohle je dost dobré, něco je špatně, jak se dostanu tam kde je to správné?" a pak skutečně cítí že to "místo", ať už je to osvícení, nebe, svoboda, skutečně cítí, jako by to bylo skutečné a v budoucnosti a pak je jeho úkol a odpovědnost se tam dostat. A to je masivní zátěž a přitom je to zátěž, která ve skutečnosti neexistuje. Prostě není potřeba. Nic se nemusí stát. Tohle je ono. Tohle je to, po čem jednotlivec touží, je to všechno. A tak je to pořád přehlíženo, protože to je vždy v budoucnosti. Osvícení musí být v budoucnosti, musí být dál na cestě, jen když si přečtu další knihu, když uvidím další satsang...


https://www.youtube.com/watch?v=jnj4FZzbwXc&t=2240s
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. bře 2023 21:07:59

Tohle je to, po čem jednotlivec touží, je to všechno.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků