Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » stř 22. úno 2023 14:12:37

Koukám, že ta videa se jmenují "vopilé konverzace"

v tom jsem vcelku zběhlej,

to tady vedu s alkoholičkou Janou už roky,

to je vždycky jak rozhovor střízlivýho s někým nakuleným a pod párou...

:D
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. úno 2023 17:17:50

Paul Morgan-Somers – Paul mizí v oceánu (a Messi je Bůh!)

Rozhovor s Iainem McNayem

Iain: Dobrý den a vítejte znovu v Conscious TV. Jsem Iain McNay a mým dnešním hostem je Paul Morgan-Somers.

Ahoj Pavle.

Paul: Ahoj, Iaine.

Iain: Takže Paul má velmi zajímavý příběh a také dosáhl opravdu zajímavých stavů a ​​my to zkombinujeme a uvidíme, kam se rozhovor dostane. Vlastně jsme se potkali teprve asi před 5 minutami před rozhovorem.

Takže Paule, žil jsi ve Walesu, měl jsi dva velmi dobré rodiče…

Paul: Ano. Ano, ano.

Iain: Když jsi byl mladý, věnoval jsi se bojovým uměním, že?

Paul: Ano, na karate, asi od 13 let. Byl jsem opravdu ve sportu, opravdu, a karate a fotbal byly moje dvě vášně.

Iain: Ano.

Paul: A nakonec jsem se vzdal karate, protože jsem musel trávit všechen svůj čas fotbalem, protože tam se ta příležitost nabízela, protože jsem dostal příležitost jít hrát za Cardiff City Football Club jako učeň.

Iain: Jo, ale zůstaňme jen u karate, protože –

Paul: Dobře.

Iain: – řekl jsi mi do telefonu, že když jsi dělal karate, když jsi byl docela mladý, cítil jsi zvláštní energii, která se zdála být bez námahy.

Paul: Ano.

Iain: Tak o tom mluv víc, co si pamatuješ, že jsi tenkrát cítil.

Paul: První vzpomínku, kterou na to mám, jsem byl na klasifikaci svého hnědého pásu. A byli tam dva pánové z Japonska, kteří byli nejlepšími lidmi ve wado-ryu karate, a dělali známku. A já jsem se jen náhodou střetl s druhým velitelem a těsně předtím mluvil starý pán o věci zvané „vnitřní energie“ a myslím, že použil slovo „čchi“, což jsem nevěděl. narazit dříve. A miluji sparring, v karate, a byl to přátelský zápas, který – byl jsem docela soutěživý – takže to nabralo na síle a nakonec se mi podařilo chytit svého konkurenta kopem kolem domu a…

Iain: Co je to kulatý kop? Jsi tak nějak…?

Paul: (Nazývá se to mawashi geri, což je to, že se to tak děje [ukazuje rukou].) …k překvapení všech. A přišel tenhle starý Japonec, jeho angličtina nebyla moc dobrá a promluvil přes svého asistenta a řekl: „Ach, máš chi! Měli byste používat chi a ne svaly." A byl jsem trochu zmatený a… ale je to jako… je to pohyb těla bez námahy a může v něm být extrémní síla, ale tělo to necítí, není to jako svalová síla. Takže ve své historii tomu říkají 'chi' a 'vnitřní energie' a on řekl: "Měli byste pracovat na svém chi." A řekl jsem: "No, děkuji mnohokrát," - opravdu jsem nevěděl, co tím myslel!

Iain: Ano.

Paul: A naštěstí mi dal můj hnědý pásek, přestože jsem neznal mnoho jiných kata, a cokoli jiného, ​​takže to byla moje první zkušenost.

Iain: Ale našel jsi chi procházející, jako v běžném životě, když jsi nedělal karate?

Paul: Uh, ne.

Iain: Takže to bylo právě když jsi cvičil...

Paul: Necvičím, vlastně soutěžím s jinou osobou, tehdy to opravdu vzniklo.

Iain: Dobře, ano.

Paul: A pak, později, jsem to občas cítil venku, protože mě to začalo trochu víc zajímat jako koncept. A někdy jste schopni udělat náročnou fyzickou věc bez jakéhokoli úsilí?

Iain: Mm.

Paul: A bez jakéhokoli odporu vůči tomu, vůči hnutí. I když na druhém konci mohli být dva chlapi, kteří vám vzdorovali, v těle nebylo žádné povědomí o odporu.

Iain: A stále zjišťuješ, že se to někdy v životě stává?

Paul: Ah... no... v tomto smyslu vlastně ne.

Iain: Ano.

Paul: Byl to velmi fyzický, soutěžní smysl a jsem rád, že mohu říci, že od té doby, co jsem skončil s karate, jsem s nikým nebojoval, takže…

Iain: Ne.

Paul: Kdo ví?

Iain: Takže tvůj táta byl hodně ve sportu, byl to boxer a fotbalista, že?

Paul: Ano.

Iain: Docela dobrý fotbalista.

Paul: Jo, hrál za Wales Youth a byl šampionem RAF v boxu.

Iain: Dobře, RAF.

Paul: Byl v RAF.

Iain: Ano.

Paul: Takže se hodně věnoval sportu, sport byl jeho život. Měl dost tvrdou výchovu…

Iain: Jeho otec byl alkoholik, že?

Paul: Ano. Takže našel své... v podstatě si užíval být mimo domov víc než doma. A být mimo domov znamenalo sportovat v místním mládežnickém klubu, takže většinu času žil tam a věnoval se nejrůznějším sportům. Jeho hlavní láskou se ale stal fotbal.

Iain: Ano.

A tak jedna z věcí se mi líbila – znovu jsi mi to řekl předem – líbí se mi, co ti navrhl – protože jsi byl docela dobrý fotbalista, když jsi byl mladý – a on řekl: „Protože máš pravou nohu, “ řekl, „stačí kopnout do míče levou nohou,“ takže jste skončili se stejnou rovnováhou.

Paul: Ano.

Iain: A to je docela prozíravost, opravdu, s otcem se synem, pokud jde o povzbuzení, abyste našli způsob, jak být dobří, protože…

Paul: Určitě ano.

Iain: Ano.

Paul: Vyváděl mě zezadu z domu a v podstatě mi zakazoval používat pravou nohu.

Iain: Ano.

Paul: A neustále na mě pumpoval koule a já jsem vůbec nesměl používat pravou nohu.

Iain: Takže fotbal byla tvoje láska a předtím jsi řekl, že jsi byl pozván, aby ses stal učedníkem v Cardiff City, a v určitém okamžiku, když jsi hrál fotbal, nebo potom, se něco stalo, že ano, což – něco významného stalo se, že to změnilo způsob…?

Paul: Změnil mi život, změnil můj život, jo. {6: 20}

Iain: Jen nám to promluvte.

Paul: Byl jsem v zadní části svého domova, kam jsem chodil ven a trénoval, a za mým domem byla nerovná zeď a trávil jsem hodiny jen tím, že jsem oběma nohama mlátil míčem o zeď. vně chodidla, vnitřek chodidla a v podstatě cvičte, tak rychle, jak jsem mohl, odraz.

A byl jsem trochu unavený, tak jsem se šel napít a posadil se na několik schodů. A měl jen silný smysl tam zůstat. A zůstal jsem a začal se objevovat tak hluboký pocit míru, něco, co jsem nikdy nezažil, co jsem předtím neznal. Protože někdy po náročném tréninku můžete pociťovat trochu „fuj“ v těle, uvolnění v těle, ale tohle bylo úplně jiné. Necítilo to, že je to tělo, nebo že je to v těle obsaženo, a že to šlo hlouběji a hlouběji, až to bylo jako bezedné.

Iain: Mm.

Paul: Vždycky bylo pro mě těžké najít slova pro to, co se stalo potom, ale pak to prostě... nastala taková brilantnost. No, všechno, na co jsem se díval, bylo osvětlené a moje tělo bylo osvětlené v této brilanci. Nechápal jsem, co to bylo, a moje reakce byla: „Do prdele! Co se děje?!"

Iain: Ano.

Paul: Ale s tím byl takový pocit lásky. A nedokážu to vysvětlit jinak, bylo to, jako by se tento smysl zamiloval sám do sebe, jako do života v mém těle. A stalo se to prostě bez hranic. Nevím, jak dlouho to trvalo... ale bylo to krásné a úplně se to změnilo – no, začalo to měnit všechno, co jsem si myslel, že o sobě vím, co jsem věděl o životě. Protože do té doby jsem se jen věnoval sportu, sport byl můj život…

Iain: Ano.

Paul: Moji rodiče byli obchodníci, takže jsem neměl žádné pozadí v žádném druhu náboženského nebo duchovního pojetí nebo učení. Takže tato zkušenost odstartovala proces asi 18 měsíců, kdy moje tělo mělo jen pocit „jdi si tiše sednout“.

Iain: Ale jak to bylo, když se to stalo poprvé, měl jsi ten krásný zážitek a nechal sis to pro sebe, myslím, že?

Paul: Ano.

Iain: Neměl jsi s kým o tom mluvit. Ale týkalo se tě to vůbec nebo jsi to viděl jen jako pozitivní, blažený zážitek?

Paul: Cítil jsem odpor, mírný odpor v těle a také v mé mysli, protože jsem nechápal, co se děje. Moje mysl se cítila lehce mimo – nebyla pod kontrolou, nebo jsem neměl pod kontrolou tuto zkušenost. Často říkám, že to bylo jako surfovat na vlně: vlna vás skutečně proplouvá, má vás pod kontrolou a vy jen jdete na projížďku. Takže v tomto smyslu jsem byl zvyklý mít – prostřednictvím karate – kontrolu nad svým tělem a tím, co jsem dělal. Ale tohle bylo něco úplně jiného, ​​neměl jsem ten zážitek pod kontrolou. Ale bylo to větší než já a ovládalo mé tělo, mou mysl, všechno. Bylo to, jako kdyby vás zasáhla velká vlna, opravdu, a všechno bylo nasyceno tou leskem.

Iain: A mohlo by to přijít a odejít nebo to v podstatě zůstalo s tebou?

Paul: Tato zkušenost šla. Zanechalo to jakoby vlnky v těle, velmi často se objevil pocit úžasu a blaženosti, který se neustále vynořoval. A pak, občas, tělo mělo smysl jít a tiše sedět, a já jsem tomu chvíli odolával a naučil jsem se s tím jít.

Iain: Takže když říkáš, že tělo mělo smysl, tělo bylo... cítil jsi tohle...?

Paul: Ano, bylo to velmi fyzické. Docela se mi líbilo mít pod kontrolou a v mé postavě byl prvek strachu, protože jsem nechápal, co se děje, a energie byla dost intenzivní. A opět energie, na jakou jsem nebyl zvyklý – chápal jsem, jak tlačit své svaly a své tělo na maximum, chápal jsem ten pocit a ten smysl, ale tohle bylo tlačení mého těla, cítil, jiným způsobem a Moc jsem nevěděl, kam až může zajít maximum?

Iain: Mm.

Paul: Takže v mé povaze, v mém myšlení, v mém těle byl odpor a nervozita, když se znovu začal objevovat tento lesk. Ale nemělo na výběr, nemohlo to zastavit.

Iain: Takže mluvíš o svém těle a své postavě, takže i v tom, tak trochu raném věku – mluvíme o tom, co, střední až pozdní teens?

Paul: 16, ano.

Iain: Uvědomil sis, nebo pochopil, že je to něco odděleného od těla a, jak tomu říkáš, charakteru.

Paul: Tehdy bych ta slova nepoužil. Neměl jsem pro to žádné koncepty, prostě se to dělo a vůbec jsem tomu nerozuměl . A nebyl tam nikdo, o kom bych věděl, že bych si myslel, že bych mohl mluvit, ani jsem nevěděl, jak to formulovat, říct rodičům nebo cokoli jiného. Za tou energií byl však takový pocit pohody a míru, že v tom nebyla žádná panika, v jistém smyslu byl proti ní odpor, ale ne panika, ve které jsem cítil, že potřebuji jít a mluvit se svými rodiči. . Protože jsem nevěděl, co jim mám říct.

Iain: Ne, rozumím, ale také samozřejmě vaši rodiče měli velmi stabilní vztah, vy jste měli stabilní dětství, takže to bylo, jako byste byli nějak drženi v rodinné jednotce, myslím?

Paul: Ano, jako dítě jsem se cítil naprosto bezpečně.

Iain: Ano.

Paul: A velmi milován, v této dynamice, v rodině, nebyl žádný pocit rizika.

Iain: Ne, je to opravdu zajímavé, protože poslední rozhovor, který jsem dělal, byla dáma jménem Mary Reed a měla velmi silné zážitky, které se staly o něco později v životě, ale měla velmi nestabilní dětství, takže pro ni to bylo opravdu, opravdu obtížný. Zkušenosti byly možná do jisté míry náročnější než ty vaše…

Paul: Ano.

Iain: A co jsem si uvědomil, když jsem poprvé slyšel vaši historii, váš příběh, chcete-li, bylo, jak důležité je toto stabilní dětství. Bez ohledu na to, co se stane, ať už se jedná o duchovní zážitky nebo výzvy v životě, je to obrovský rozdíl, nebo může mít velký vliv na to, jak zacházíme s věcmi, které se dějí.

Paul: Jo, určitě. Myslím si, že to, co říkáte, je velmi důležité, ale za více než 40 let chatování s lidmi nyní…

Iain: Ano.

Paul: …je velmi těžké vidět vzorec. Jako, setkal jsem se s mnoha postavami, kde se takové zkušenosti staly a výsledky byly ve všech jejich případech zcela jedinečné. Ale v mém případě to určitě bylo rodinné prostředí…

Iain: Ano.

Paul: … Jsem si jistý, že to pro mě bylo super. Nevyvolalo to žádnou paniku, protože jsem necítil, že bych potřeboval mluvit s rodiči nebo něco podobného.

Iain: Takže každopádně vaše fotbalová kariéra v té době stále pokračovala.

Paul: Ano, ano.

Iain: Podepsal jste jako učeň v Cardiff City, kteří v té době nebyli tak úspěšní, ale nyní je z nich docela velký klub. A vy jste se snažil dostat do mládežnického týmu, abyste se pokusil dostat nabídku na profesionální smlouvu, myslím?

Paul: Ano, velmi!

Iain: A to bylo konkurenční prostředí!

Paul: Jo, celý můj sen byl být profesionálním fotbalistou.

Iain: Na jaké pozici jsi hrál?

Paul: Pravý střed pole.

Iain: Pravý střed pole, OK.

Paul: Někdy ve středu zálohy, ale často – raději jsem byl ve středu, ale někdy – hodněkrát – mě vytlačili doprava.

Iain: Ano.

Paul: Ale vždycky se mi líbilo být v centru toho, kde se to všechno děje, a mít trochu volnosti v pohybu po hřišti. Byl jsem velmi pohodlný na míči a chamtivý, miloval jsem mít míč, takže, ehm…

Iain: Takže vaše postava měla chamtivost!

Paul: Ach moc, ano, ano. Měla touhu vlastnit ten fotbal [smích], byl to můj fotbal a já jsem prostě rád hrál – stále miluji hrát fotbal. Můj instinkt – kdyby sem teď přišel míč, chtěl bych vstát, kopnout do něj a hrát si s ním!

Ale v tu chvíli myšlenka stát se profesionálním fotbalistou prostě odpadla jako docela... že už nemá pro mou postavu žádný význam. Protože v době, kdy jsem jel do Cardiffu, tam bylo mnoho jiných zážitků, takže celý pocit identity se v tu chvíli měnil.

Iain: Takže, když říkáš, že se to měnilo, uveď jen pár příkladů, které si z té doby pamatuješ.

Paul: Pokaždé, když jsem tiše seděl, byl tam ten pocit blaženosti a úžasu, ta brilantnost a také spousta dalších zážitků, které jsem se později naučil – lidé na východě často používají tento termín „kundalini“, kde jsou energie. odchází v těle? A byli velmi silní, silní!

Iain: Tak to vysvětlete praktičtěji. Jaké to bylo zažít energii kundalini?

Paul: Někdy to může být velmi jemné – tehdy mluvím teď – vždy to bylo v tomto smyslu velmi nádherné, často docela orgastické. Ale také velmi... ehm... Trochu se mi na tom nelíbilo, necítil jsem se pod kontrolou, zdálo se, že ta energie dělá, co chce, a já nad tím neměl žádnou kontrolu. A někdy měl pocit, že to tělo, nebo nervovou soustavu tlačí na maximum. A cítil jsem, že kdyby ta energie byla ještě intenzivnější, vypálil bych pojistku nebo něco takového.

Iain: Takže bys cítil chvění v těle? Když říkáš, že bys vypálil pojistku, jak se to stalo?

Paul: Protože často, když tato energie odešla, je to jako by se tělo stalo energií?

Iain: Dobře.

Paul: A nebyly tam žádné hrany – byl jsem zvyklý mít tělo, moc dobře jsem věděl, kde je, a bylo hodně umístěné. Když se ty energie odehrávaly, bylo to, jako by tu nebyla pevnost těla, okraje těla už tam nebyly, jen se pohybovala energie. A energie neměla žádné hrany.

Iain: Ano.

Paul: Energie se stávala – pro lepší slovo, cítila se bezmezná a nenalezená. Vždy jsem zjistil, že je velmi, velmi těžké najít slova, která by to popsala! A jak jsem řekl, mnohokrát mi to připadalo velmi, velmi... pocit, že tlačí tento systém na maximum.

Iain: Mm.

Paul: A právě když to došlo do bodu, kdy sis myslel 'Ach! Něco vybouchne!“ „puf“ [označuje ztrátu energie], jak to věděl. Prostě by to šlo [označuje usazení energie].

Iain: A cítil jsi se potom jinak?

Paul: Ehm… No ano, protože, opět, bylo mnoho zážitků – všechno to zní trochu… Začal jsem vidět věci dříve, než se ony… jako, čas a prostor se začaly měnit…

Iain: Dobře.

Paul: ... to je jediný způsob, jak to mohu vyjádřit. Začal jsem vidět věci dříve, než se staly. Pocit mé identity, místo toho, aby se nacházel v těle, byl rozšířen, jakoby časem a prostorem a uprostřed bylo jen fyzické tělo, které hrálo fotbal a kopalo do míče a cvičilo a... Ale vědomí bylo rozšířené, daleko za tělo.

Takže to bylo, jako by se celé mé chápání všeho měnilo a zpochybňovalo. Všechno, co mě naučili moji rodiče, všechno, co jsem chápal ze školy, se skoro netýkalo toho, co jsem v tu chvíli zažíval.
{20: 58}
Ale s tím vším byl tak hluboký pocit míru, lásky a úžasu, že z nějakého důvodu moje postava nepropadla panice.

Iain: No, chápu to, protože to je samozřejmě úžasný pocit.

Paul: Ano. Bylo to jako panika, nebo jako: "Do prdele, co se děje?" kdysi vyvstávalo, a pak ho ten úžas, ten mír, prostě pohltil a 'fuu' [označuje vymizení úzkosti]. Nemělo by se kde držet. Jako by odpor k tomu nemohl uchopit nic, čeho by se mohl držet, aby se tam udržel. Touhle brilancí by to prostě smetlo.

A pak jsem začal vidět energetickou matrici všeho, na co jsem se díval, jako energie ve všem. Byl jeden zážitek, který trvá dodnes, měl jsem pocit, že si jdu tiše sednout, tak jsem odešel – byl jsem v kuchyni – šel jsem a sedl si na konec postele nahoře… tomu nerozumím, takže řeknu jen ze zájmu.

Iain: Ano, ano.

Paul: A pak, v rohu místnosti, jakou fialovou energii jsem viděl –

Iain: Fialová barva?

Pavel :To jo. Jen vířit a dostat se do formy a vířit ven. A vzpomínám si, že jsem si říkal 'Ach, co to je?' Bylo to krásné! Když říkám, že to byla barva, která byla jako živá, bylo to krásné. A pohnulo se to a já si myslel, že ano... a pak to stouplo ke stropu a já si pomyslel 'Ach'. Tak jsem si lehl na postel, abych se na to podíval, protože to bylo fascinující, fascinovalo mě to. A pak mi začalo pršet do těla. A pak celé tělo prostě řeklo "Boof!" do energetického smyslu? Bylo to jako opravdu vibrující a pohyblivé. A v té době to bylo docela vtipné, protože moje čelo – když jsem se pohnul na posteli, čelo za sebou bouchlo o zeď. A pomyslel jsem si: „Pokud se moje tělo pohybuje“ – protože jsem měl pocit, že se tělo hýbe – „moje čelo postele nevydává žádný hluk“. Takže jsem věděl, že se moje tělo nehýbe,

Iain: Mm.

Paul: A pak v té energii opět nebyly žádné hrany, prostě... A v jistém smyslu se to děje pokaždé, když teď tato postava tiše sedí, nebo pokaždé, když jde spát, ta fialová, ať už je to cokoliv, a pak tam nejsou žádné hrany.

Iain: Ano.

Paul: Neexistuje žádné tělo oddělené od postele nebo čehokoli jiného. Je to prostě takové energické, bez umístění, bez hran, plynulé, něco, co jsem nikdy nedokázal konceptualizovat nebo vyjádřit slovy.

Iain: Ano.

Paul: Protože spousta dalších zážitků odpadla, protože v určitém okamžiku byla tato brilantnost vidět ve všem. A říkám tomu oceán, protože nemám jiné slovo – miluji pobyt na pláži a na moři – tak jsem to nazval jen oceán. A bylo to všechno, byl to prostor mezi vším, byla to moje máma, která vešla do pokoje, bylo to tohle tělo, byl to fotbal, se kterým jsem hrál. Takže jsem byl ohromen 'Ach bože, všechno je vyrobeno ze stejného materiálu!'

A byl v tom takový lesk a takový úžas. Myslím, že v tu chvíli se tato postava začala bláznivě zamilovat, i když to zní šíleně, do této brilantnosti. A v určitém okamžiku to bylo, jako by tato zář byla jen samozářící, a pak tu nebyl žádný pocit, že by se Pavel nacházel v těle nebo se rozprostíral časem a prostorem, prožíval tu záři, oceán – to, čemu říkám oceán. Byl to jen oceán, byla tam jen zář, která byla vším a naprosto, naprosto neomezená a nadčasová. A nic, co mohu vyjádřit slovy, se toho nedotýká. Pokud tam tato postava půjde, slova prostě přestanou. Připadá mi to jako dítě, opravdu, snaží se to popsat [vyvolává bublání dítěte].

Iain: Dobře.

Paul: Co jsem nikdy nedokázal popsat. Říkám tomu oceán, který je vším. A nedává to smysl ničemu předchozímu, tomu, co jsem se naučil od svých rodičů, ve škole, od svých sportovních trenérů nebo učitelů karate.

Iain: Ano.

Podívejme se znovu na sled událostí, protože tam jsou některé – myslím, že se na cestě staly některé zajímavé věci.

Takže jste opustil Cardiff City a rozhodl se, že z vás nebude profesionální fotbalista…

Paul: Ano.

Iain: ... šel jsi domů... Právě se dívám na poznámky, které jsem o tobě stáhl z internetu. Tak jsme mluvili o pojistkách v těle... Jo, a pak jsi tomu chtěl porozumět víc, tak jsi jel do Londýna, že?

Paul: Jo, já – v té době se moje postava stala opravdu super-zamilovanou, to je jediný způsob, jak to mohu popsat.

Iain: Ano.

Paul: A jednoho dne mě napadlo: Má někdo jiný – je tak zřejmé , že všechno je oceán, mluvil někdo někdy o tomto oceánu? Znovu, protože jsem neměl žádné duchovní zázemí, nevěděl jsem, a to bylo těsně před Googlem a Internetem, protože je to... jen asi před 40 lety.

Iain: V tuto chvíli chci jen říci, že jsme zde ve studiích Google, na YouTube…

Paul: Ano.

Iain: …a vedle je kapela, která zkouší, může tam být mírné rušení, ale stejně budeme pokračovat.

Paul: Dobře, ano, ano.

Takže... místo, kde jsem bydlel, bylo opět velmi ospalé místo, nebyly tam žádné knihkupectví a... Tak mi někdo řekl – už si nepamatuji kdo – „Největší knihkupectví na světě je v Londýně, jmenuje se Foyles“. A pomyslel jsem si 'Půjdu tam a podívám se, jestli někdo nenapsal knihu o oceánu!' A ve své naivitě jsem si myslel, že bude kniha s názvem 'Oceán'!

Tak jsem šel, chytil jsem vlak, jel jsem do Londýna a začal jsem se rozhlížet po různých odděleních a – už si to nepamatuji, je to dávno – a někdo mi řekl, že v Londýně je další knihkupectví jménem Watkins, což je blízko.

Iain: Znám je oba velmi dobře.

Paul: Dobře. Tak jsem přešel k Watkinsovi a šel dolů do Watkins a vybral jsem si nějaké knihy nazvané 'Upanishads', které pocházejí z indické tradice a byly zjevně napsány před 2500 lety, nebo cokoli jiného. A otevřel jsem to a byli tam lidé nebo slova, kteří tam mluvili nebo ukazovali, měli v sobě takovou příchuť oceánu.

A tomuto pánovi jsem mu řekl: "Co je to za knihu?" a vysvětlil mi, co jsou to 'Upanišady'. A na zadní straně byl štítek „Vydal…“ tento klášter, který byl kousek za Londýnem. Tak jsem si řekl: ‚Tak já tam půjdu! Musí vědět o tomto oceánu.“

A tak jsem šel domů a dostal jsem další vlak, šel jsem nahoru a navštívil tento klášter, zaklepal na dveře a řekl: "Mohl bych s někým mluvit?" A nakonec mě ukázali nahoře k Sanyasinovi, neboli mnichovi, který to měl na starosti, a trochu jsme si popovídali a on řekl: „Ach, stalo se ti něco velmi přirozeného, ​​ale možná by bylo dobré, kdybys přišel a žil. tady na chvíli, jestli chceš." A pomyslel jsem si 'Ach skvělé!' [oba se smějí] Tak jsem šel domů a vytřídil nějaké věci a napsal malý vzkaz, který mám dát na kuchyňský stůl mámě a tátovi: „Nebojte se, právě jsem šel na tuto adresu do tohoto kláštera“ a…

Iain: A oni neměli tušení, co se s tebou děje.

Paul: Vůbec netuším.

Iain: Takže museli být – naprosté překvapení pro ně.

Paul: Jo, bylo to... když se na to dívám zpětně, bylo to hodně, byl to pro ně takový šok, protože –

Iain: Ano.

Paul: – tenhle fotbalový kluk byl najednou pryč někam, kde o sobě nic nevěděl.

Iain: Ano, ano.

Paul: Tak jsem to udělal, vrátil jsem se a strávil téměř 5 let v klášterním setkání, cítil jsem se jako setkání se světem. Protože jsem byl zase venkovský kluk, jediní cizinci, které jsem kdy potkal, byli Angličané. Ale tam jsem měl velké štěstí, ten pán, mnich, který to měl na starosti, byl... byl lékařem, než se stal mnichem. A podílel se na získání dalajlámy, když dalajlama uprchl z Tibetu. Takže se pohyboval v těch kruzích.

Iain: Ano.

Paul: A organizoval všechny tyto tiché, za zavřenými dveřmi mezináboženské dialogy.

Iain: Takže dalajlama skutečně přišel do vašeho kláštera?

Paul: Ne. Potkal jsem ho v Londýně.

Iain: Dobře.

Paul: Ale měli jsme buddhistické delegace a delegace z Vatikánu a muslimské delegace a všechny druhy, které tam přicházely. A mluvili o různých tématech, jako je mystika nebo meditace nebo modlitba, a celá myšlenka byla najít společnou řeč.

Iain: Ano.

Paul: Takže najednou jsem potkal všechny tyto kultury a všechny tyto lidi a uvědomil jsem si všechny příběhy, které si vymýšlíme o snaze změřit tento oceán, který není měřitelný. Ale snažíme se o to a vytváříme o tom příběhy.

Iain: Takže jste slyšeli podobné příběhy, dobrodružství, v jiných tradicích jako vy, je to tak?

Paul: Do jisté míry. Hlavně narazíte na lidi, kteří se hádají kvůli svým příběhům. [oba se smějí]

Iain: Opravdu?

Paul: Ano, ano. Protože to, čím tento oceán je, nelze změřit…

Iain: Ano.

Paul: Ale pojem je ze své podstaty měřením. Paradoxem toho, čemu říkám oceán, je tedy to, že to nelze konceptualizovat, nelze to napsat do knihy, nelze o tom mluvit, nelze to popsat, takže cokoliv, co je napsáno, bláznivě, v jistém smyslu to není .

Iain: Cítil jsi, jak se věci prohlubují, když jsi byl v klášteře? Možná je prohlubování špatné slovo, ale cítili jste, že se něco rozšiřuje, nebo jste se cítili v podstatě stejně?

Paul: Byl tam jen oceán; bylo to jako milostný vztah, ale k ničemu to není . Není – nebyl tu pocit, že by Paul něco odděleně prohluboval, ale…

Iain: Spíše jako když Paul mizí, svým způsobem.

Paul: Byl tam jen oceán. Čistota, všechno byla čistota, celý čas a prostor…

Iain: Mm.

Pavel: … a všechna jména a formy, všechna měření, která se rodí z času a prostoru, měří něco, co je naprosto, naprosto nezměřitelné. Je to jako oceán, který [stiskne ruku v tvář] a akt měření to dělá [tlačí ruku na stranu]. A vždy pohyb do něčeho jiného.

Takže to jsem se naučil, můj charakter, v klášteře, opravdu. Všechna tato světová náboženství se pokoušela něco měřit, v jistém smyslu chtěla vědět něco , co je neměřitelné a nepotřebuje pohyb poznání . Je to skoro před…

Iain: Mm.

Paul: … je to bytí v celém pohybu času a prostoru. V každém jednotlivém měření – není to tak, že by jedno měření bylo lepší než jiné nebo bližší, pravdivější nebo méně pravdivé. Oceán je vlhkost ve všech těch měřeních, ve všech těch příbězích, ve všech těch náboženstvích.

Takže bych jen mluvil o oceánu s biskupy a arcibiskupy a…

Iain: Ano.

Paul: ... dalajlámovi, cokoliv...

Iain: Řekl jsi dalajlámovi o svém oceánu?

Paul: Ano. Ano, ano.

Iain: Co řekl?

Paul: Hm... Bylo to docela těžké, protože tam bylo tolik vyrušení – byl kolem něj docela doprovod.

Iain: Ano.

Paul: Mluvili jsme a on se vždy odvolával na něco, co mu rozumělo…

Iain: Ano.

Paul: … ale ta šílená věc ohledně oceánu, nemá pochopení. Není to něco, co je třeba pochopit.

Takže opravdu málo lidí – myslím, že jsem se vám zmínil o italském poustevníkovi?

Iain: Zmínil jsi se mi, ale mluv o italském poustevníkovi, jo.

Paul: Ano. Byl tam…

Iain: Potkal jsi ho v klášteře.

Paul: Ano.

Byla tam delegace z Vatikánu.

Iain: Ano.

Paul: Myslím, že to bylo o mystice.

Iain: Ano.

Pavel :Takže si myslím, že požádali tohoto pána, aby vyšel z jeho poustevny, protože měl celou historii vizí Krista a dalších věcí. A jeho angličtina nebyla oslnivá, ale hlídal jsem ho a trochu jsme si povídali, povídali jsme si o oceánu a šílenosti všech příběhů, které si o něm vymýšlíme, a snažil jsem se ho udržet. nebo se to snažím změřit. A moc toho nenamluvil, ale byl to milý gentleman a posledního večera mi řekl – nosil jsem mu čaj, myslím, nebo tak něco – řekl: „Pavle“ a řekl: „ Jednoho dne, když jsem se modlil, se mi zjevil Kristus a vešel do mého těla. A když vešel do mého těla, oba jsme zmizeli. A pak tu bylo jen to, čemu říkáte oceán. Takže vím, co myslíš, ale nikomu to prosím neříkej." Což bylo takové – řekl to takovým dětským způsobem. Myslím, že se nechtěl dostat do problémů se svými nadřízenými. A to je důvod, proč mi to možná řekl poslední večer a druhý den ráno byl pryč, zpátky do své poustevny.

Iain: Ano.

Paul: Ale myslím, že ve všech náboženstvích, jako v 'Upanishads', je spousta toho, čemu říkám, jako sladký zmatek, opravdu, nebo... Ale ve všech náboženstvích jsou příchutě, které na to poukazují. je to, co nelze změřit, které nelze zapsat do knihy, nelze formalizovat, které nelze zabudovat do struktury. A nelze to zabudovat do metody, protože je to bezpodmínečné. Nejsou pro to potřeba žádné podmínky, protože už to tak je.

A myslím, že je frustrující, když se snažíte něco změřit, že neexistuje žádné „správné“ měření nebo „skutečné“ měření. Je to v jistém smyslu mimo měření, mimo pojmy pravdivé a nepravdivé.

{38: 15}
Iain: Chci jen, tak nějak – protože nás ještě čekají nějaké zajímavé věci, takže…

Paul: Dobře.

Iain: … na praktické úrovni.

Takže, když jsi opustil klášter, byl jsi asi rok jako poustevník, myslím, že...

Paul: Jo, šel jsem – žil jsem přes rok na farmě svých rodičů v malém karavanu jako poustevník. Protože moje postava by jen seděla hodiny a dny, někdy.

Iain: Mm.

Paul: Moje postava byla prostě zamilovaná, ta postava byla prostě zamilovaná do tohoto oceánu, do této brilantnosti. A když to jednoho dne sedělo, slyšel jsem to jméno, ženské jméno, v mé hlavě a prostě jsem věděl, že si ji vezmu.

Iain: Jak se jmenovala?

Paul: Suzanne.

Iain: Slyšel jsi v hlavě jméno Suzanne –

Paul: Ano. A její příjmení – to nebudu rozebírat. A pak – myslím, že asi po 10 dnech nebo dvou týdnech – jsem v místní vesnici zaslechl její jméno, mluvily tam dvě dámy. Šel jsem tedy k dámám a řekl jsem: "Víte, kdo je ta Suzanne?" a jeden z nich řekl: "Ano." Tak jsem na ni nakonec dostal telefonní číslo. Nevěděl jsem, jak vypadá nebo tak něco.

Iain: Nebo kolik jí bylo let! [Smích]

Paul: Nebo jak stará byla, nic , jen jsem věděl, že si ji vezmu. A tak jsem jí zavolal a řekl: "Ahoj, jmenuji se Paul, nechtěl bys jít na večeři?"

Iain: Alespoň jsi neřekl: "Chci si tě hned vzít!" [oba se smějí]

Paul: Ne! Měl jsem tolik rozumu!

A ona řekla: "Ne!" [oba se smějí] "Nepůjdu s tebou na večeři!" Nevěděla, kdo jsem nebo tak něco!

A pamatuji si, že jsem položil telefon a pomyslel si 'to bylo divné, protože se budeme brát!'

Iain: Ale ani jsi nevěděl, jestli byla vdaná za někoho jiného nebo ne, že?

Paul: Ne, nic jsem nevěděl. Vůbec nic. Jen jsem věděl, že si vezmu toto jméno, které se stalo, když jsem tiše seděl.

Iain: Ano.

Paul: A pak, o pár měsíců později, mi zavolala…

Iain: Stejně jsi nechal své telefonní číslo.

Paul: Ano, ano. Řekl jsem jako: "No, jestli si to někdy rozmyslíš, tohle je moje číslo." A tak mě o pár měsíců později kvůli různým okolnostem kontaktovala. A když jsme mluvili o sněhu, byla zasněžená – žila v Preseli Hills. A myslím, že z nouze mi zavolala a řekla: "Máte vozidlo s pohonem 4 kol?" a řekl jsem: "No, mám přístup k vozidlu s pohonem 4 kol," protože moji rodiče jedno měli. A ona řekla: "No, víš, že jsi mě pozval na večeři, pak, jestli můžeš přijít a dostat mě odtud, půjdu na večeři."

Tak jsem šel a byl tam dlouhý, dlouhý pruh sněhu a podařilo se mi tam sjet na vozidle s pohonem 4 kol. A bylo tam pár bran, bran farmy, které byly jen zamrzlé a vy jste museli prolomit led a otevřít brány. Tak to bylo docela dobrodružství! A šli jsme na večeři a vzali jsme se.

Iain: A řekl jsi jí, když jsi ji vzal na večeři, že si ji vezmeš?

Paul: Ne, ne. Byl jsem trochu praktičtější. [oba se smějí]

Iain: Dal si čas.

Paul: Ano. Ale v mé povaze nebylo pochyb, že si ji vezmu.

Iain: Ano. A ty jsi měl, myslím, dvě děti, je to tak?

Paul: Mám dva skvělé kluky.

Iain: Ano.

Paul: Jeden právě šel na univerzitu a můj nejmladší chlapec, podobný příběh, když mu bylo pouhých 13, slovy, která lidé někdy používají, se probudil do toho, čemu říkám oceán.

A často pro postavy, když je oddělený pocit já – je to jako vlna v oceánu – náhle konfrontován s tímto oceánem, autoritní struktury oddělené identity už opravdu nedrží? Nebo model, celý příběh „já“, v podstatě otřese. Takže to bylo docela vtipné. Byli jsme na zahradě – dělá hodně parkouru, což je volný běh a docela nebezpečný…

Iain: Jasně, ano.

Paul: A často jsem ho vzal do A&E, protože spadl nebo udělal věci... Takže jsme byli na zahradě a on trénoval – postavil jsem mu na zahradě spoustu věcí, abych se pokusil trénovat v rozumném bezpečí – a já se otočil a on plakal. A řekl jsem: „Angelo, jsi v pořádku? Spadl jsi?" A podíval se na mě a řekl: "Nikdo tu není, že?" A řekl jsem: "Ne, neexistuje nic odděleného." Protože oni – oba chlapci vyrostli v oceánu.

Iain: Když říkáš, že vyrostli v oceánu, mluvil jsi s nimi o tom předtím?

Paul: No, oceán je všechno. Je to jen -

Iain: Jo, to chápu, ale ve skutečnosti jsi s ním o tom mluvil?

Paul: No, myslím, že je to jen – kvůli mé postavě to tam prostě bylo…

Iain: Ano.

Paul: … a když přijde otázka, budu o ní mluvit.

Iain: Ano.

Paul: Ale o 'oceánu' se nemluví, jako by to bylo něco, pokud moje postava není pobídnuta otázkou. Takže pokud se kluci na něco konkrétně nezeptají, nikdy bych nešel a nezačal mluvit o oceánu. Mnohem raději bych s nimi mluvil o sportu, vydělávání peněz nebo vzdělávání. Protože je to celý oceán.

Iain: Ano. Chápu, rozumím.

Paul: Tak, každopádně, tak... z toho. Řekl: "Není tam žádný syn ani otec, že?" a řekl jsem: "Ne." Žádné dvě oddělené věci, je tu jen oceán, který se jeví jako syn nebo jako otec. Takže celý příběh, celá struktura autority mámy a táty, školy a dalších věcí, se najednou také otřese, protože je to všechno velmi propojené s identitou.

O něco později tedy připravil 22stránkový dokument a rezignační dopis ředitelce. Odevzdal tedy výpověď do školy. [oba se smějí] A předložil mi tento dokument: Škola je neefektivní využití mého času.

A tak odešel ze školy a jeho postava se svým způsobem úplně změnila. A jako jeho táta ho mám rád, je mnohem inteligentnější než já. Vydal se tedy na svou cestu, se zcela jinou energií ve své postavě, podniká. Je fascinován blockchainem a kryptoměnami. A on říká: "Blíží se k nám průmyslová revoluce, tati, další." Říká, že je to mezi blockchainem, AI a VR a podobnými věcmi. A on řekl: "To, co mě učí ve škole, už nebude moc důležité."

Iain: Huh!

Paul: Takže vydělává peníze, rozvíjí věci v podnikání, píše knihu. Takže jeho postava se úplně změnila.

Iain: Takže, toto je otázka, která je svým způsobem docela obtížná, možná pro vás, abyste našli odpověď na úrovni, na kterou se ptám, ale… Jste si vědomi vlivů na vaši postavu, které vás zavádějí Pokyny? Chápu, že je tu oceán a ty jsi oceán. Postavou je Paul – nejen lidský Paul, ale také lidský Paul žijící lidským životem.

Paul: Velmi.

Iain: Je v té postavě něco, co si uvědomuje oceán, možná režírování, nebo to zmizelo? Je to jen jedna věc, která se hýbe?

Paul: Vždy je pohyb, ale žádný pocit, že by se něco hýbalo.

Iain: Ano.

Paul: Takže tam bude jen přirozenost, opravdu. Je to skoro jako na fotbalovém hřišti: pokud tok hry půjde tímto směrem, tělo, postava, přirozeně půjde s hrou. Nesnaží se to předstírat, že je to něco jiného, ​​jde to s hrou. Takže se životem se to najednou stalo Angelovi, a tak se najednou změní celý jeho směr, jako postava, takže jen reagujete velmi praktickým způsobem. Mluvíš o výhodách a nevýhodách toho, co chce dělat, o možnostech, vzdělání a vydělávání peněz a... Není nic, ehm, odděleného od hlouposti života.

Iain: Mm.

Paul: Protože život je takový . Je to tato bezmezná milostná záležitost... života. Z tohoto vzhledu času a prostoru, pohybu, jako fotbalový zápas.

Iain: No, jen jsem přemýšlel, když se díváš – tým, který sleduji, je AFC Wimbledon, astým obchodního centra [Iain se usmívá, Paul se směje], ale rád se na ně dívám, jak hrají. Když se dívám v televizi, vidím Messiho nebo Ronalda, vlastně mám pocit, že jsou – skoro by se dalo říct, že jsou v oceánu, protože to, co dělají, je, jako by věděli, kde je někdo jiný, aniž by se dívali, někdy jsou – zvláště Messi – je to tak kouzelné, ta hra, je to mimo lidské. Nevím, jestli to cítíš stejně?

Paul: No, pro mě je Messi Bůh! [oba se smějí]

Iain: Měli bychom ten rozhovor nazvat takto: 'Messi je Bůh'!

Paul: Já jen – ohromuje mě.

Iain: Ano.

Paul: Ale pro mě je oceán Messi-ing. Neexistuje žádné oddělené něco, což je Messi, to je v oceánu nebo spojené s oceánem. Je to to měření, opět nazýváme Messi, Messi je oceán.

Iain: Ano.

Paul: I když je to šílené, stůl nebo Messi, nebo cokoli jiného, ​​je naprosto neomezené.

Iain: Ano. Mm.

Paul: Je to svoboda Messi-ing naprosto úžasně, nádherně, výjimečně, úžasně, jedinečně ta postava.

Iain: Ano.

Paul: A ohromuje mě, jako fotbalistu, když ho sleduji. Proto mu říkám Bůh! [oba se smějí] On jen – nikdy jsem neviděl něco podobného jako Messi.

Iain: Ano, ano.

No, možná je to nejlepší místo, kde rozhovor ukončit! [oba se smějí] Ještě něco, co považujete za relevantní? Vlastně nám zbývají asi dvě nebo tři minuty, jestli chcete říct něco víc – nebo oceán chce ještě něco říct.

Paul: Je to docela legrační, protože moje postava má tendenci zůstat… je docela tichá, tichá postava. Takže o oceánu mluví pouze tehdy, když je svým způsobem pobízen. Prostě neexistuje nic, co by nebyl oceán. Není to něco , čeho lze dosáhnout v budoucnosti. Je to jen... pro mě je to jen píseň, která jen zpívá, je to jen milostný vztah, opravdu. To zpívá – jen jedna věc, opravdu, nejsou dvě, nejsou dvě, vlastně ani dvě samostatné věci. A to je vše, co zpívá. A ono se do toho uvědomění prostě bláznivě zamiluje. A pak neexistuje žádný otec a syn, kteří by byli odděleni, stává se to mnohem důvěrnějším“, mnohem více milostný vztah než to. Neexistuje žádná věc oddělená od druhé věci. To je tedy jediná věc, kterou tato postava, pokud byste to slovo mohli použít, ví . A hraje to jako fotbalový zápas. Jen si hraje oceán.

Iain: A některé oceány hrají lépe než jiné oceány!

Paul: Oh, opravdu! [oba se smějí]

Iain: Ano.

Paule, bylo to opravdu zajímavé. Miluji skutečnost, že vaše postava miluje fotbal, protože já miluji fotbal a velmi rád jsem si s vámi povídal.

Paul: Děkuji.

Iain: A děkuji vám všem za sledování Conscious TV a doufám, že se brzy zase uvidíme.

https://conscious.tv/text/124.htm
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » stř 22. úno 2023 18:13:02

Koukám, že ten Paul je opravdu chudák, I tak vypadá a projevuje se. Prostě ta "citlivá" a "zranitelná" sebestřednost a "zážitky" ho dovedly k tomu čím nejspíš trpí i Veil.
:(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3687
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 23. úno 2023 2:02:21

Kde má vesmír místo
Změníme-li směr otáčení částice na jednom konci vesmíru, přizpůsobí se částice na druhém konci vesmíru a změní svůj směr otáčení. A protože pohyb částic má vliv na fungování celého vesmíru, může nás bezprostředně ovlivnit dění na druhé části vesmíru.


Vůbec to nechápu,

copak jsou provázané částice vždycky na opačné straně vesmíru,

navíc na druhý konec vesmíru nevidíme, je příliš daleko,

takže světlo k nám dosud ještě nepřilítlo,

a co jako na tom vadí, že jsou provázané,

fakt nevím...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 23. úno 2023 8:50:27

VOSTÁLNÍK píše:Vůbec to nechápu


Na internetu je asi milion článků a videí, kde ti to vysvětlí líp, než bych ti to vysvětloval já. Závěr je, že vesmír nemůže být skutečný. Takže tvoje výkřiky jak všechno existuje bys měl asi přehodnotit...
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 23. úno 2023 9:00:31

To byste naopak měli přehodnotit vy dva,

ten popis toho Paula jasně dokazuje, že vše exituje, ne že neexistuje,

proud je moře a moře proud, forma je prázdnota (energie)

tak to prostě existuje....

To že se něco neustále mění, nedokazuje neexistenci tý energie, podstaty, je to přímo naopak,

jenom blb může tvrdit vopak...



Tvrdíte naprostý debility !!!!


Takže tvoje výkřiky jak všechno existuje bys měl asi přehodnotit...


Nic nebudu přehodnocovat,

vše existuje a je tou energií, vo tom se nějakým vědcům ani nezdá, vo tom vědí naprostý hovno !

SVĚT EXISTUJE A JE TOU ENERGIÍ, ČÍM JINÝM ASI TAK KURVA MÁ BEJT ???

NĚJAKEJMA PITOMEJMA PROVÁZANEJMA ČÁSTICEMA ????
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 23. úno 2023 9:02:35

miroslav píše:Vypadáš Veile podobně připitomněle jako ten Somrs, když něco říkáš?


Jak jsem už říkal, je extrémně zajímavé, jak lidé v duchovní komunitě mlátí jeden druhého citacemi o lásce a absolutnu a přitom v sobě mají tolik nenávisti jako Vostál nebo ty, Míro. I to je jen co se zdánlivě děje, ale je to rozhodně vtipné.

Skoro bych čekal, že po těch zdánlivých letech meditace, uvolňování a akceptace už duchovňák nebude taková svině, ale očividně nic z toho nefunguje.
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 23. úno 2023 9:05:28

VOSTÁLNÍK píše:SVĚT EXISTUJE A JE TOU ENERGIÍ, ČÍM JINÝM ASI TAK KURVA MÁ BEJT ???
NĚJAKEJMA PITOMEJMA PROVÁZANEJMA ČÁSTICEMA ????


Lidé jsou zajímaví, že? Tváří se jako racionální bytosti a myslí si to o sobě. Když jim ale dáš jasný důkaz něčeho s čím nesouhlasí, tak si myslí, že to překřičí tím, že budou psát velkými písmeny. Jako by to pak mělo mít větší hodnotu :D. Prostě to překřičet. Legrační...
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » čtv 23. úno 2023 9:58:03

Veil píše:
miroslav píše:Vypadáš Veile podobně připitomněle jako ten Somrs, když něco říkáš?


Jak jsem už říkal, je extrémně zajímavé, jak lidé v duchovní komunitě mlátí jeden druhého citacemi o lásce a absolutnu a přitom v sobě mají tolik nenávisti jako Vostál nebo ty, Míro. I to je jen co se zdánlivě děje, ale je to rozhodně vtipné.

Skoro bych čekal, že po těch zdánlivých letech meditace, uvolňování a akceptace už duchovňák nebude taková svině, ale očividně nic z toho nefunguje.

Míra v sobě určitě žádnou nenávist nebo cokoliv dalšího nemá.

Přece!!!! :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » čtv 23. úno 2023 11:17:47

Veil píše:
miroslav píše:Vypadáš Veile podobně připitomněle jako ten Somrs, když něco říkáš?


Jak jsem už říkal, je extrémně zajímavé, jak lidé v duchovní komunitě mlátí jeden druhého citacemi o lásce a absolutnu a přitom v sobě mají tolik nenávisti jako Vostál nebo ty, Míro.


Já žádnou nenávist necítím. Jen jsem zvídavý a je mi tebe a těch, co dopadli podobně jako ty, líto a zkouším jim svými otázkami pomoci se probrat, zatím bez výsledku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3687
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » čtv 23. úno 2023 11:48:09

Na ja, náš záchranář ♥

PS: Kde nic není, ani kuře nehrabe. Ale kde je, tam stačí škrtnout jiskru a už to hoří samo....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod vostal petr » úte 28. úno 2023 17:15:31

Jak jsem už říkal, je extrémně zajímavé, jak lidé v duchovní komunitě mlátí jeden druhého citacemi o lásce a absolutnu a přitom v sobě mají tolik nenávisti jako Vostál nebo ty, Míro. I to je jen co se zdánlivě děje, ale je to rozhodně vtipné.


A co máš proti nenávisti ?

Vždyt je to dle tebe neexistující iluze, tak neprud !

Navíc, já nepatřím do žádný komunity takže nemusím milovat nepřítele svého,

a tak mu klidně mohu nasrat na hlavu, samozřejmě že ve jménu bezpodmínečný lásky,

páč bez lásky je i poslání do prdele zcela špatně...


A navrch, ani jeden z nás přece neexistuje, tak neser hovna !!!

Nebo že by jo, že bychom nějako existovali a nějako jsem i psali co se nám v mysli vylíhne ???
vostal petr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. bře 2023 8:36:29

Kdo jsi ten skutečný, opravdový ty?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » čtv 02. bře 2023 9:35:39

No na rozdíl vod tebe to vím a umím se podepsat,

takže nejsem nějakej přiblblej anonym...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 02. bře 2023 9:56:07

Veil píše:
VOSTÁLNÍK píše:SVĚT EXISTUJE A JE TOU ENERGIÍ, ČÍM JINÝM ASI TAK KURVA MÁ BEJT ???
NĚJAKEJMA PITOMEJMA PROVÁZANEJMA ČÁSTICEMA ????


Lidé jsou zajímaví, že? Tváří se jako racionální bytosti a myslí si to o sobě. Když jim ale dáš jasný důkaz něčeho s čím nesouhlasí, tak si myslí, že to překřičí tím, že budou psát velkými písmeny. Jako by to pak mělo mít větší hodnotu :D. Prostě to překřičet. Legrační...


Ani moc ne,

obvykle si lidé zaplní hlavu nějakejma pitomostma, nebot bejt voblblej je pro pitomce vcelku žádoucí,

a pak serou tydle hovna, jedno jestli to chápou nebo nechápou, jedno jestli je to pitomost nebo moudrost,

A pak maj pocit, že velký písmena se je snažej překřičet,

nikoliv,

jsou velký jen proto, aby se to pitomcům lépe četlo a lépe chápalo,

asi tak jako ve Slabikáři jsou prostě větší písmena než v nějakém románu,

pro dospělé a inteligentní čtenáře,

páč pitomci maj obvykle problémy se čtením a chápáním textu,

podobně jako ti prvnáci co se teprve učí číst...


:sos:
vostal petr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. bře 2023 19:41:27

petr vostál píše:No na rozdíl vod tebe to vím a umím se podepsat,

takže nejsem nějakej přiblblej anonym...

Že by jména hloupejch na všech sloupech?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 02. bře 2023 21:44:18

Všech hloupých určitě ne,

páč jsou hlupáci jako ty, co nevěděj kdo doopravdy jsou...

Ale jestli tě to fakt zajímá kdo doopravdy jsi, tak doopravdy jsi blbý pako...

Takže,

ted už to víš a můžeš se i podepsat...
vostal petr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. bře 2023 8:40:24

vostal petr píše:Všech hloupých určitě ne,

páč jsou hlupáci jako ty, co nevěděj kdo doopravdy jsou...

Ale jestli tě to fakt zajímá kdo doopravdy jsi, tak doopravdy jsi blbý pako...

Takže,

ted už to víš a můžeš se i podepsat...

Že se jako blbý pako nepodepisuješ sám? Kdo jiný vidí ve druhém blbé pako, než samo blbé pako?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod vostal petr » pát 03. bře 2023 14:03:27

Kam ty na ty pitominy chodíš ?

Líhne se to v tý tvý blbý hlavě nebo to máš vyčtený z nějakých duchovních blábolů ???

Blbý pako je přece jedna z těch duchovních úrovních po kterých se prý vzestupuje,

tak přelad, když nechceš bejt to blbý pako ...

Nebo si naštudýruj pablba Hawkinse...
vostal petr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. bře 2023 14:58:10

Už jsi se s tím blbým pakem musel někdy setkat, že je to pravda? Říkali ti tak a sám sis tak musel připadat, aby vznikla ona potřeba někoho nazývat blbým pakem. Kdybys o sobě nikdy nepochyboval, tak by tě ani nenapadlo potvrzovat si, že v oné inteligenční degradaci nejsi sám.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků