Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 09. bře 2023 18:21:28

Já o tom, že není žádná cesta k tomu co už je


To je jen pohádka Veile,

to jsi někde vypohádkoval na you tubu a ted se tím voblbuješ,

víra, naděje a láska,

to je vše co blb tvý inteligence zvládne,

víra v pohádky...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 09. bře 2023 19:06:35

Vostálník píše:Duchovní cestu jsem ti již vysvětlil několikrát...


Nech si svojí cestu. Nikam tě nedovedla.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 09. bře 2023 19:08:39

Vostálník píše:to je vše co blb tvý inteligence zvládne,
víra v pohádky...


Pohádky tu sypeš leda ty. Třeba o univerzálním vědomí, o cestě, o karmě, o duální nedualitě, o mistrech, podstatě, vlastně cokoli co sem píšeš. A když ti to nevěřím, tak se rozčiluješ. Tak kdo potřebuje víru v pohádky?
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 09. bře 2023 19:35:05

Veile:
Návštěvník píše:
Veil píše:Veškerá iluze je, že je tu někdo, kdo to vnímá, řídí, pozoruje, může něčeho dosahovat, s něčím se ztotožňovat atd.

Ta iluze je, nebo není?


Tak, jak?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 09. bře 2023 19:38:24

Tak kdo potřebuje víru v pohádky?


No ty, já na nějaký víry fakt moc nedám,

já píšu o duchovním poznání,

a ne vo nějaký pitomý víře k sebevoblbování která má být nepoznatelnou...


Pohádkář jsi leda ty s tou svou vírou že je něco nepoznatelný o čem nám tady pak nasereš hromadu hoven,

aniž vo tom něco víš...

Já píšu o poznání a ty tady píšeš o své víře,

takže

mazej do prdele !!!


A co je to poznání ???

To je přesně to vo čem víš naprostý hovno a co je pro tebe to nepoznatelný,

takže si svoje poučování strč do tý prdele...


Blbečku...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 09. bře 2023 19:48:35

Veil píše:
Vostálník píše:Duchovní cestu jsem ti již vysvětlil několikrát...


Nech si svojí cestu. Nikam tě nedovedla.


Dovedla mě k poznání pitomečku

a ne k nepoznání vo kterým bych pak sral hovna co to je a co to není aniž bych vo tom mohl cokoliv vědět,

jak to děláš ty...


Když už nic, tak alespon nejsem pitomec jako ty,

ale to bych zvládnul i bez duchovní cesty,

páč blba kterej mele nesmysly není zas až tak těžký poznat...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 10. bře 2023 0:33:28

Tak jaképak cesty k tomu?


No je zajímavý že ten tvůj "guru" tu duchovní cestu popisuje,

asi to ani netuší, že popisuje duchovní cestu,

to se stává dost často, že někdy je ta cesta tak rychlá a tak nevědomá,

že dotyčný vo tom ví hovno,

co že se to stalo,

vona duchovní cesta může trvat klidně dvě vteřiny nebo taky dvacet let,

a stejně tak lze dosáhnout různých úrovní duchovního poznání...


K tomu je všem právě dobrá ta teorie,

to je jaksi základ k tomu aby se nehlásaly v dobré víře pitomosti...



Ale pokud jde o víru a sebevoblbování se,

tak je pak cesta na celej život nebot je třeba se ve víře upevnovat,

navíc to nemá nic společného s duchovní cestou...


Takže cesta je tady vždy, někdy krátká někdy dlouhá, někdy vědomá a jindy nevědomá,

a výsledky jsou také různé...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 10. bře 2023 8:31:50

Veil píše:
Návštěvník píše:A nevšiml sis, Veile, že skuteční duchovní mistři naprosto vždycky poukazují na to, co už je? Můžeš si to nazývat jakkoli. Vždycky je to to, co už je.


Nevím jaké skutečné duchovní mistry máš na mysli, ale minimálně ti nejslavnější vždycky mají učení a cestu. A ta může být jakákoli od meditujte po zůstávejte v pocitu já po buďte zticha, buďte vědomím, je to jedno. Vždycky je to něco co se má dělat, aby se dostali někam jinam než k tomu co už je. K tomu co už je není žádná cesta.

Když budeš sledovat, o čem ta učení jsou, tak ve skutečnosti odnaučují se ztotožňovat s tím, co něco dělá, s čím se něco děje.

Meditace - učí neulpívat na myšlenkách, představách, nechat je volně plynout, neztotožňovat se s ničím, nebýt ve svých myšlenkách nic, nic jiného, než je "tohle" ve svých myšlenkách nehledat.

Láska - osvobozuje od iluze oddělenosti, od představy osobního já, které je od toho, co není láskou, oddělené. Dovoluje poznávat tu krásu a dokonalost všeho, bez egoistického osobního postoje k tomu. Osvobozuje od veškerého strachu v tom beze zbytku zmizet a nemít nad tím navrch. Osvobozuje nás od potřeby mít to pod kontrolou, nějak to ovládat.

Jednou z těch nejdůležitějších moudrostí, které skuteční mistři hlásají je, že není k tomu žádná cesta, JE TO. A není to nijak od Tebe oddělené, že bys byl něčím jiným, než to, čemu říkáš: "Tohle".

Pokud Tvé psaní není produktem duchovního ega, tak jasně vidíš, že nikdo z těch mistrů nepíše větší hlouposti, než Ty. (Tím netvrdím, že Ty nebo duchovní mistři, píšete hlouposti.)

Důvod, proč probuzení tak trpělivě pomáhají řešit to, co řešit ve skutečnosti nepotřebuje, důvod, proč používají slova pro to, co je nevyslovitelné, je sama Láska, kterou nazývají pravé Já.

A Ty, pokud Tvé psaní nepramení z duchovního ega, nemůžeš nic jiného, než uznat, že i Tvé psaní pochází ze stejného zdroje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6979
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 10. bře 2023 8:36:34

Vostálník píše:Dovedla mě k poznání pitomečku
a ne k nepoznání vo kterým bych pak sral hovna co to je a co to není aniž bych vo tom mohl cokoliv vědět,


Dovedla tě jen k pohádkám kterým věříš a kvůli kterým se rozčiluješ, když jim někdo nevěří. Proto se tak rozčiluješ, protože tušíš, že jsou to všechno jen pohádky.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 10. bře 2023 8:44:21

Veil píše:
Vostálník píše:Dovedla mě k poznání pitomečku
a ne k nepoznání vo kterým bych pak sral hovna co to je a co to není aniž bych vo tom mohl cokoliv vědět,


Dovedla tě jen k pohádkám kterým věříš a kvůli kterým se rozčiluješ, když jim někdo nevěří. Proto se tak rozčiluješ, protože tušíš, že jsou to všechno jen pohádky.

Ano, nejvíc nás rozčiluje, když tušíme, že nemáme pravdu.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 10. bře 2023 8:48:34

Jana píše:Když budeš sledovat, o čem ta učení jsou, tak ve skutečnosti odnaučují se ztotožňovat s tím, co něco dělá.


Učí cestu pro já, jak se já má z neskutečného já stát skutečným Já. Přitom není žádné já. Tak co koho učí se neztotožňovat s kým? Učí akorát dualitu a vším co dělají ji podporují. Přímo učí, že tohle není co je, ale je třeba vzít iluzi a jít s ní někam jinam, kde iluze nebude iluzí. Naprosto opak toho, jak to je.

Meditace - učí neulpívat na myšlenkách, představách, nechat je volně plynout, neztotožňovat se s ničím, nebýt ve svých myšlenkách nic, nic jiného, než je "tohle" ve svých myšlenkách nehledat.


Učí to koho? Kam se má kdo dostat?

Láska - osvobozuje od iluze oddělenosti, od představy osobního já, které je od toho, co není láskou, oddělené. Dovoluje poznávat tu krásu a dokonalost všeho, bez egoistického osobního postoje k tomu. Osvobozuje od veškerého strachu v tom beze zbytku zmizet a nemít nad tím navrch. Osvobozuje nás od potřeby mít to pod kontrolou, nějak to ovládat.


Jaká láska? Ta tvoje, která je jen tím co máš ráda? Takovou lásku si nech. Smrdí výhradností. Taková láska je jen preference dobrého nad špatným a fyziologická potřeba.

Jednou z těch nejdůležitějších moudrostí, které skuteční mistři hlásají je, že není k tomu žádná cesta, JE TO. A není to nijak od Tebe oddělené, že bys byl něčím jiným, než to, čemu říkáš: "Tohle".


Jenže není žádné "Tebe". Jenže není žádné pravé já. Jenže není žádné vědomí. Jenže co učí je jasná cesta od toho co je jinam a dokazují to vším co doporučují, vším co dělají, vším co učí, vším co říkají.

Pokud Tvé psaní není produktem duchovního ega, tak jasně vidíš, že nikdo z těch mistrů nepíše větší hlouposti, než Ty. (Tím netvrdím, že Ty nebo duchovní mistři, píšete hlouposti.)


Není žádné duchovní ego. Samozřejmě že píšou hlouposti. Popisuju ty hlouposti pořád dokola.

Důvod, proč probuzení tak trpělivě pomáhají řešit to, co řešit ve skutečnosti nepotřebuje, důvod, proč používají slova pro to, co je nevyslovitelné, je sama Láska, kterou nazývají pravé Já.
A Ty, pokud Tvé psaní nepramení z duchovního ega, nemůžeš nic jiného, než uznat, že i Tvé psaní pochází ze stejného zdroje.


Není žádné pravé Já. Není žádný zdroj, to je jen další blábol mistrů.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 10. bře 2023 8:55:10

Veil píše:
Jana píše:Když budeš sledovat, o čem ta učení jsou, tak ve skutečnosti odnaučují se ztotožňovat s tím, co něco dělá.


Učí cestu pro já, jak se já má z neskutečného já stát skutečným Já. Přitom není žádné já. Tak co koho učí se neztotožňovat s kým? Učí akorát dualitu a vším co dělají ji podporují. Přímo učí, že tohle není co je, ale je třeba vzít iluzi a jít s ní někam jinam, kde iluze nebude iluzí. Naprosto opak toho, jak to je.

Meditace - učí neulpívat na myšlenkách, představách, nechat je volně plynout, neztotožňovat se s ničím, nebýt ve svých myšlenkách nic, nic jiného, než je "tohle" ve svých myšlenkách nehledat.


Učí to koho? Kam se má kdo dostat?

Láska - osvobozuje od iluze oddělenosti, od představy osobního já, které je od toho, co není láskou, oddělené. Dovoluje poznávat tu krásu a dokonalost všeho, bez egoistického osobního postoje k tomu. Osvobozuje od veškerého strachu v tom beze zbytku zmizet a nemít nad tím navrch. Osvobozuje nás od potřeby mít to pod kontrolou, nějak to ovládat.


Jaká láska? Ta tvoje, která je jen tím co máš ráda? Takovou lásku si nech. Smrdí výhradností. Taková láska je jen preference dobrého nad špatným a fyziologická potřeba.

Jednou z těch nejdůležitějších moudrostí, které skuteční mistři hlásají je, že není k tomu žádná cesta, JE TO. A není to nijak od Tebe oddělené, že bys byl něčím jiným, než to, čemu říkáš: "Tohle".


Jenže není žádné "Tebe". Jenže není žádné pravé já. Jenže není žádné vědomí. Jenže co učí je jasná cesta od toho co je jinam a dokazují to vším co doporučují, vším co dělají, vším co učí, vším co říkají.

Pokud Tvé psaní není produktem duchovního ega, tak jasně vidíš, že nikdo z těch mistrů nepíše větší hlouposti, než Ty. (Tím netvrdím, že Ty nebo duchovní mistři, píšete hlouposti.)


Není žádné duchovní ego. Samozřejmě že píšou hlouposti. Popisuju ty hlouposti pořád dokola.

Důvod, proč probuzení tak trpělivě pomáhají řešit to, co řešit ve skutečnosti nepotřebuje, důvod, proč používají slova pro to, co je nevyslovitelné, je sama Láska, kterou nazývají pravé Já.
A Ty, pokud Tvé psaní nepramení z duchovního ega, nemůžeš nic jiného, než uznat, že i Tvé psaní pochází ze stejného zdroje.


Není žádné pravé Já. Není žádný zdroj, to je jen další blábol mistrů.


Teď ses zasekl a meleš jak kolovrátek pořád stejné fráze, které máš naučené a které Ti brání vidět to všechno v širších souvislostech.

Zkus chvíli vycházet z toho, že nic o tom nevíš, a tím pádem nemůžeš o tom vůbec nic tvrdit. Ani, že víš, že se tomu říká "tohle" a jinak, že se tomu neříká.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6979
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 10. bře 2023 9:09:07

Jana píše:Teď ses zasekl a meleš jak kolovrátek pořád stejné fráze, které máš naučené a které Ti brání vidět to všechno v širších souvislostech.


Ahá. Tak tím to je. Takže protože jsem se zasekl, tak říkám něco úplně odlišného od nich a poukazuju na to, že co říkají je nesmysl. A když se odseknu, tak budu doporučovat cesty k pravému Já, pořádat semináře kde se mi budou klanět, nosit hábity a vést důvěřivé chudáky někam na cestu jinam a krmit je hloupostmi o tom, že se stanou bohem? Tak to radši zůstat zaseknutý.

Zkus chvíli vycházet z toho, že nic o tom nevíš, a tím pádem nemůžeš o tom vůbec nic tvrdit.


Mistři z toho vychází? :D
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 10. bře 2023 10:05:00

Je to úplně jednoduché. Ten spor není o nějakém jiném vyjádření téhož. Mistři říkají něco kompletně jiného, než se píše tady. Oni jednají, jako by já bylo skutečné a výsledkem jejich učení má být poznání, že tohle já je ve skutečnosti pravé Já, univerzální vědomí, je jedno jak jinak tomu ještě říkají. Výsledkem je já jsem univerzální vědomí, já jsem pravé já, já jsem bůh. Já jsem tedy jediný subjekt.

Tady se píše o tom, že není žádné já. Není žádné já, které by se mohlo něčím stát. Co zbývá je všechno a nic. Tohle. Bez subjektu, bez objektu, bez hranic, bez času, bez příčiny a následku. Bezpodmínečné tohle.

Naprosto odlišné dva vesmíry. Svět pohádek a pravidel a nesvět.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 10. bře 2023 10:06:41

Veil píše:
Vostálník píše:Dovedla mě k poznání pitomečku
a ne k nepoznání vo kterým bych pak sral hovna co to je a co to není aniž bych vo tom mohl cokoliv vědět,


Dovedla tě jen k pohádkám kterým věříš a kvůli kterým se rozčiluješ, když jim někdo nevěří. Proto se tak rozčiluješ, protože tušíš, že jsou to všechno jen pohádky.


Já se nerozčiluju,

jen se prostě neseru s vírou voblblými pitomci a posílám je do prdele,

s idioty kteří nejsou schopni si nastudovat duchovno se fakt nemíním nikterak srát,

a šupajdi do prdele...

Ty jsi zkurvenej idiot, sám mastíš nesmyslný hovna a druhý kritizuješ za nějaký pohádky,

aniž vo tom cokoliv víš, jen sereš hovna vo druhých a to co hlásáš je opět jen hovno tvé pitomé víry...


Prostě jsi evidentní blb,

což není na týdle planetě nic vyjímečnýho,

je vás tu jak nasráno !!!
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 10. bře 2023 10:21:03

Tady se píše o tom, že není žádné já



Kdyby pitomče nebylo žádné já,

tak bys nemohl psát že není žádné já,

protože bys o něm nic nevěděl....


Takže ty ubožáku toto může tvrdit jen proto, protože já existuje,

a ne že neexistuje, proč bys proboha asi tak popíral něco co neexistuje ???


Ty jsi Veile zacyklovanej pitomec..
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 10. bře 2023 10:24:23

Ahá. Tak tím to je. Takže protože jsem se zasekl, tak říkám něco úplně odlišného od nich a poukazuju na to, že co říkají je nesmysl. A když se odseknu, tak budu doporučovat cesty k pravému Já, pořádat semináře kde se mi budou klanět, nosit hábity a vést důvěřivé chudáky někam na cestu jinam a krmit je hloupostmi o tom, že se stanou bohem? Tak to radši zůstat zaseknutý.


A proč bys měl ty čuráku toto dělat ???

Nauč se alespon duchovní základy pitomče, obzvláště když tady chceš ty troubo poučovat druhý...

To docela stačí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 10. bře 2023 10:29:58

Mistři z toho vychází?


A z čeho jiného se asi vychází na duchovní cestě ty kreténe blbej ???

To je základ idiote, akoráte se k tomu základu musíš dostat,

to není něco jako spánek když chrápeš doma v posteli...

A vom je právě ta duchovní cesta, nic nevědět, nic nechtít, a po ničem netoužit,

tomu se říká čuráku meditace,

zatímco tomu co ty předvádíš se říká sebevoblbování...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 10. bře 2023 10:42:08

Není žádné pravé Já. Není žádný zdroj, to je jen další blábol mistrů.



Pro tebe a tvé "mistry" určitě ne,

ti blábolí jen o jakési energii,

a netuší vůbec co ta energie je...

Proto o tom tvrdí že je to nepoznatelné,

což je asi tak inteligentní jako kdyby prvnáček tvrdil že neexistuje číslo 20

jelikož se v první třídě naučil počítat leda do deseti !!!!



Asi tak inteligentní jste, prostě pitomci !!!
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Osmička » pát 10. bře 2023 11:16:12

Vostálník píše:
Tak jaképak cesty k tomu?


No je zajímavý že ten tvůj "guru" tu duchovní cestu popisuje,

asi to ani netuší, že popisuje duchovní cestu,

to se stává dost často, že někdy je ta cesta tak rychlá a tak nevědomá,

že dotyčný vo tom ví hovno,

co že se to stalo,

vona duchovní cesta může trvat klidně dvě vteřiny nebo taky dvacet let,

a stejně tak lze dosáhnout různých úrovní duchovního poznání...


K tomu je všem právě dobrá ta teorie,

to je jaksi základ k tomu aby se nehlásaly v dobré víře pitomosti...



Ale pokud jde o víru a sebevoblbování se,

tak je pak cesta na celej život nebot je třeba se ve víře upevnovat,

navíc to nemá nic společného s duchovní cestou...


Takže cesta je tady vždy, někdy krátká někdy dlouhá, někdy vědomá a jindy nevědomá,

a výsledky jsou také různé...


:)
Osmička
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků