Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 20:52:21

Veil píše:Řeknu to tedy znova: NENÍ ŽÁDNÝ FYZICKÝ SVĚT. Myslíš si, ze když se ke stolu otočíš zády, tak tam bude? Omyl.


Takže když půjdu pozpátku, tak do něho nenarazím? To je mi novinka. A ve zpětném zrcátku ho taky neuvidím. Je fuč. :confused: Když tě někdo bude chtít zastřelit, tak se k němu otočíš zády a on už tam nebude. Vyřešeno. :yes:

:D
Návštěvník
 

Sláva Iluzi!

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. čer 2021 20:56:55

Bez iluze nebylo by abecedy (a obávám se že ani švestkových knedlíků)...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 20:57:19

Návštěvník píše:
Veil píše:
salmo1cz. píše:Projevené i neprojevené vychází z jednoty, to ale není důvod pro neexistenci fyzického světa.iluze je jen zaměňovat nástroj za konatele.


Řeknu to tedy znova: NENÍ ŽÁDNÝ FYZICKÝ SVĚT. Myslíš si, ze když se ke stolu otočíš zády, tak tam bude? Omyl. Jestli mi neveris, zeptej se kvantovych fyziků. Koukni na prof. Jana Raka.

Částice i vlna jsou pořád fyzický svět.


To neni pointa. Pointa je, ze pokud pevny predmet (castici) nepozoruje vedomi, ten predmet tam neni, je tam jen pravdepodonost, kde ten predmet tam bude, kdyz se na to misto zameri vedomi.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » čtv 03. čer 2021 20:58:25

Veil píše:
Zdeněk píše:
Nechci se přít, o to mi nejde. Jde mi o to, že jsi se nezastavil, že jsi to nepustil. "To nejde", namítneš. :what:

Sám si nemyslím si, že jsem osvícený. Jen jsem se pokusil sdílet svojí zkušenost a nahlédnout tvojí. :)


Ja jsem nikdy nic neudelal. Jak mam neco poustet? S kym myslis, ze mluvis? Tady je jen vedomi. Ale i u tebe. Nic jineho totiz neni.

Tak jak to můžu nechápat? To jsem nějaké hloupější, zatemněnější vědomí? Kde bych se vzalo, když jsme jedním?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 03. čer 2021 20:59:26

Já chápu co chce prof.Rak říci, ale k tomu je ještě hodně dlouhá cesta.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:09:11

salmo1cz. píše:Já chápu co chce prof.Rak říci, ale k tomu je ještě hodně dlouhá cesta.


Chacha. Obrovsky dlouha cesta. Mas to primo pred nosem. Videl jsi nekdy neco mimo sve vedomi? Jak vis, ze neco takove existuje, kdyz to neni v tvem vedomi? Jen tomu veris. Ale zadny dukaz mi nemuzes dat. Proc tomu teda veris?
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 21:10:25

Zdeněk píše:
Veil píše:
Zdeněk píše:
Nechci se přít, o to mi nejde. Jde mi o to, že jsi se nezastavil, že jsi to nepustil. "To nejde", namítneš. :what:

Sám si nemyslím si, že jsem osvícený. Jen jsem se pokusil sdílet svojí zkušenost a nahlédnout tvojí. :)


Ja jsem nikdy nic neudelal. Jak mam neco poustet? S kym myslis, ze mluvis? Tady je jen vedomi. Ale i u tebe. Nic jineho totiz neni.

Tak jak to můžu nechápat? To jsem nějaké hloupější, zatemněnější vědomí? Kde bych se vzalo, když jsme jedním?


Ty jsi obsahem jeho vědomí a on je obsahem tvého vědomí. Teda vlastně ne. Jsou tady jen slova na monitoru. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:19:23

Zdeněk píše:Tak jak to můžu nechápat? To jsem nějaké hloupější, zatemněnější vědomí? Kde bych se vzalo, když jsme jedním?


Součástí vědomí je i tvoje nepochopení, nebo spis ignorovani ocividneho.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 03. čer 2021 21:23:03

Veil píše:
salmo1cz. píše:Já chápu co chce prof.Rak říci, ale k tomu je ještě hodně dlouhá cesta.


Chacha. Obrovsky dlouha cesta. Mas to primo pred nosem. Videl jsi nekdy neco mimo sve vedomi? Jak vis, ze neco takove existuje, kdyz to neni v tvem vedomi? Jen tomu veris. Ale zadny dukaz mi nemuzes dat. Proc tomu teda veris?

Jasně já nemám potřebu dávat nějaký důkaz.Pokud věříš, že to co nevidíš nebo nevnimaš neexistuje pak hodně štěstí.
Bez ironie.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:27:12

A muzeme jeste priostrit. I to co je ve vedomi (například se zrovna divam na stul), je jen jevem ve vedomi, bez toho, aby tam ten stul skutecne hmotne stal. Ten stul je jen z vedomi. Neni z hmoty, i kdyz tak vypadá.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » čtv 03. čer 2021 21:30:59

Veil píše:
Zdeněk píše:Tak jak to můžu nechápat? To jsem nějaké hloupější, zatemněnější vědomí? Kde bych se vzalo, když jsme jedním?


Součástí vědomí je i tvoje nepochopení, nebo spis ignorovani ocividneho.

Pak ale nemůžeš určit, zda zrovna nejsi ona nechápající či ignorující část vědomí, neb vše je jedním. To je přeci očividné.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 03. čer 2021 21:33:17

Veil píše:A muzeme jeste priostrit. I to co je ve vedomi (například se zrovna divam na stul), je jen jevem ve vedomi, bez toho, aby tam ten stul skutecne hmotne stal. Ten stul je jen z vedomi. Neni z hmoty, i kdyz tak vypadá.

To jsi Raka špatně pochopil.Vědomi má aktivovat vlnu na fyzické částice.Proto i on říká, že realitu si tvoříme sami.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 21:34:34

Veil píše:A muzeme jeste priostrit. I to co je ve vedomi (například se zrovna divam na stul), je jen jevem ve vedomi, bez toho, aby tam ten stul skutecne hmotne stal. Ten stul je jen z vedomi. Neni z hmoty, i kdyz tak vypadá.


Takže, když porazím strom a udělám si z jeho dřeva stůl, tak ten stůl není ze dřeva toho stromu? :what:
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:35:00

A pozor, ted prijde gol. I vase telo ke jen jevem ve vedomi. I vase myslenky. Vsechno je jen jevem ve vedomi. Kazdy jev ve vedomi, je ale stvoren jen z vedomi.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:38:34

Návštěvník píše:Takže, když porazím strom a udělám si z jeho dřeva stůl, tak ten stůl není ze dřeva toho stromu? :what:


Haha. Jaky strom? Ja videl jen stromy z vedomi. Najdi mi opravdovy strom, ktery nebude z vedomi.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:40:39

salmo1cz. píše:
Veil píše:A muzeme jeste priostrit. I to co je ve vedomi (například se zrovna divam na stul), je jen jevem ve vedomi, bez toho, aby tam ten stul skutecne hmotne stal. Ten stul je jen z vedomi. Neni z hmoty, i kdyz tak vypadá.

To jsi Raka špatně pochopil.Vědomi má aktivovat vlnu na fyzické částice.Proto i on říká, že realitu si tvoříme sami.


Kdo by tvoril realitu? Ty? Ty se ani sam nenadechnes, ani jednu vlastni myslenku nedostanes, ani se o nicem nerozhodnes. Neni zadna osoba, ktera by si mohla neco tvorit. Jen jeden tvori. V jednom. Z jednoho.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 21:40:58

Veil píše:A pozor, ted prijde gol. I vase telo ke jen jevem ve vedomi. I vase myslenky. Vsechno je jen jevem ve vedomi. Kazdy jev ve vedomi, je ale stvoren jen z vedomi.


:D
Ty si fakt myslíš, že píšeš nějaké novinky?
A pořád se nosí voda a štípe dříví...

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 21:43:15

Veil píše:
Návštěvník píše:Takže, když porazím strom a udělám si z jeho dřeva stůl, tak ten stůl není ze dřeva toho stromu? :what:


Haha. Jaky strom? Ja videl jen stromy z vedomi. Najdi mi opravdovy strom, ktery nebude z vedomi.


To je přece úplně jedno, jak nazveš to, z čeho je. Z vody si stůl neuděláš, i když obojí je vědomí nebo hmota - jedno, jak to nazveš. 8)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » čtv 03. čer 2021 21:47:15

Veil píše:
Návštěvník píše:Takže, když porazím strom a udělám si z jeho dřeva stůl, tak ten stůl není ze dřeva toho stromu? :what:


Haha. Jaky strom? Ja videl jen stromy z vedomi. Najdi mi opravdovy strom, ktery nebude z vedomi.

Je opravdové vědomí také z vědomí? Odkud by jinak bylo?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. čer 2021 21:48:15

Děduška Lenin dycky říkal,

„Zvelič pravdu a máš hloupost.“
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků