Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 12:06:00

Odpovídat příměrem mě neuspokojuje, protože to chci konkrétně k tomu samotnému vědomí, ne k příměru k vědomí. Chápeš? Pokud vědomí je dualitní koncept, tak nijak nepomůže ho přirovnávat k nedualitnímu konceptu, pokud bys takový koncept našel. Chápeš?


Chápu, chápu,

jen nechápu co ti na tom vadí, když sám meleš příměr se snem ???

(byť led/voda/pára je samozřejmě dualita)


Fakt ?

Takže když ty prohlašuješ že VŠECHNO JE NIČÍM

já napíšu že VŠECHNO JE VĚDOMÍ,

tak kde je ten rozdíl ???

Ty si můžeš prohlásit auto za nic, a já si nemohu prohlásit auto za Vědomí ?



Samozřejmě že to není žádná pitomá nedulaita,

páč je to ne-dvojnost,

ted ne jedno a ne dvojí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 12:12:28

Vostálník píše:Takže když ty prohlašuješ že VŠECHNO JE NIČÍM
já napíšu že VŠECHNO JE VĚDOMÍ,
tak kde je ten rozdíl ???

Ty si můžeš prohlásit auto za nic, a já si nemohu prohlásit auto za Vědomí ?


Ten rozdíl milý zlatý prostore je v tom, že ty říkáš, že ty jsi tím vědomím, které je vším. A pro to nemáš jediný důkaz. Je to jen úplný blábol, naprosto neodpovídající jakékoli zkušenosti.

Tady se říká, že tohle je nepoznatelné a není v tom žádné já. Proto to není dualita. Protože to je jednoduše tohle a není v tom žádný subjekt a objekt. Jsem snad já tohle? To bych přece byl všemocný vševědoucí bůh. Naopak, není v tom žádné já a všechno se jen zdánlivě děje.
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 12:24:59

Ten rozdíl milý zlatý prostore je v tom, že ty říkáš, že ty jsi tím vědomím, které je vším. A pro to nemáš jediný důkaz. Je to jen úplný blábol, naprosto neodpovídající jakékoli zkušenosti.


Tak ty si nedáš pokoj s dokazováním co ???

Tak dokaž že jsi ničím, dokaž že všechno je ničím a že všechno je iluze a dokaž co je ta iluze...

Nemáš pro to jediný důkaz a ani nemůžeš dokázat že to není iluze...


No tvý zkušenosti to neodpovídá,

protože tvá zkušenost skončila u toho že jsi ničím,

což je ovšem iluze čili nevědomost tvého uvědomění...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. dub 2023 12:27:52

Veil píše:Nemusíš mi to vysvětlovat, jen mi prostě ukaž, že jsi vším, jak tvrdíš. To mi stačí i bez vysvětlování.

Jednak netvrdím, že jsem vším. Druhak jak chceš vysvětlit někomu, jehož zorný úhel je řekněme 50 stupňů, zorný úhel 360 stupňů? Nejde to. On se musí transformovat. Pokud bys mu chtěl ukázat těch 360, tak se mu to nesmyslně zdeformuje do těch jeho 50, pokud užijeme tuto jakousi analogii.

Veil píše:Jestli já existuje, tak mi ho ukaž

Pokud bych přijal roli biblisty, citoval bych Tomášovo evangelium: "Zvedněte kámen, najdete mě tam." :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 12:29:28

Tady se říká, že tohle je nepoznatelné a není v tom žádné já. Proto to není dualita.


A to je blábolení,

nevíš co to je protože je to nepoznatelný

a vzápětí o tom vysereš hovnože to není dualita..

Jak víš že v tom není já ?

Kdo je ten kdo to ví, nebo spíše neví ?


Dokazuješ leda tak nevědomost a ne že není já...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 12:40:44

Vostálník píše:Tak ty si nedáš pokoj s dokazováním co ???
Tak dokaž že jsi ničím, dokaž že všechno je ničím a že všechno je iluze a dokaž co je ta iluze...
Nemáš pro to jediný důkaz a ani nemůžeš dokázat že to není iluze...


Tohle je vším i ničím. Můžeš mi ukázat něco jiného? To je přece důkaz sám o sobě, nebo ne? Zároveň kde je tohle před vteřinou? Kde je tohle včera? Jen v tvojí hlavě. Jen vzpomínka, která je ale pořád tohle, která je pořád tím co je. Celé to "vystupuje" z prázdnoty a do prázdnoty se to vrací (ve skutečnosti to nejde rozlišit, takže je to všechno i nic zároveň a z ničeho to nevystupuje). To je to nic, kterým to je. Kromě téhle setiny vteřiny, kdy to vypadá jako všechno, je to naprosté nic. Co o tom můžeš pravdivě říct? Že se to jeví. To je všechno. Že se to zdánlivě děje. Že je to skutečné už říct nemůžeš, k tomu nemáš jediný skutečný důkaz. Všechno to může být jen sen. Všechno to může být jen projekce, simulace, hologram, cokoli. Nikdo neví, co to je. Není v tom žádná skutečná vůle, nikdo o ničem skutečně nerozhoduje, to všechno je pořád to, jak se tohle jeví. Takže je to děj. Kde je v ději místo pro jednotlivce? Kde je v ději místo pro já? Kde je v ději místo pro svobodnou vůli a možnost volby? Není, viď?

No tvý zkušenosti to neodpovídá,
protože tvá zkušenost skončila u toho že jsi ničím,
což je ovšem iluze čili nevědomost tvého uvědomění...


A tvé zkušenosti odpovídá, že jsi vším? Tak znovu: jestli jsi vším, tak mi to prostě jen ukaž. V čem je problém zhasnout slunce? Jsi přeci sluncem, paprsky, viděním, světem, prostě vším. Tak proč jsi tak bezmocný???
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 12:53:44

Tohle je vším i ničím. Můžeš mi ukázat něco jiného? To je přece důkaz sám o sobě, nebo ne?


Můžeš mně ukázat nic ?

Můžeš mně ukázat prázdnotu ?

Takže je to děj. Kde je v ději místo pro jednotlivce? Kde je v ději místo pro já? Kde je v ději místo pro svobodnou vůli a možnost volby? Není, viď?


Co by nebylo,

jednotlivec je prostě dění, já je pocit který se děje,

a svobodná vůle neexistuje,

zato existuje karma, což je záležitost dění...


Zároveň kde je tohle před vteřinou? Kde je tohle včera? Jen v tvojí hlavě


A tím chceš říct co ?

Že se dění děje v přítomnosti a ne v minulosti,

no asi ano,

a pak je další dění, které se děje v hlavě a to je vzpomínání na minulost či případně si představování budoucnosti,

což je opět dění odehrávající se v přítomnosti...

Takže jako co,

všechno je dění a to dění je Vědomí a ne nic...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 12:59:21

Všechno to může být jen sen. Všechno to může být jen projekce, simulace, hologram, cokoli. Nikdo neví, co to je


No ty nevíš co to je,

a když nevíš, tak je to pro tebe nic,

nebot co by to mělo bejt jinýho než nic když nic nevíš...


Takže

ty nevíš a ne nikdo neví !!!

A to že nevíš není důkazem tvý neexistence....

Spíše to dokazuje jen že jsi nevědomý hlupák...


cokoli


Co takhle Vědomí...

:D
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. dub 2023 13:04:21

Veil píše:
Návštěvník píše:Protože to nejde. Vysvětlit lze leda, že to nejde vysvětlit (a i to jde blbě, viz tato rozprava).


Dobře, tak když to nejde vysvětlit, proč mi Vostál nevnukne pochopení blábolů, když je vším?


:D

A Ty jsi schopen vnuknout někomu pochopení, že není ničím? Jak se taková věc dělá?

Všimni si, jak je hloupé říkat někomu: "Dokaž, že jsi láskou.... Dokaž, že jsi takovou láskou, že jsi pro mě absolutně vším. Že Tě vidím ve stromech, poznávám ve větru, slyším ve zpěvu ptáků. ...Jsi tím veškerým štěstím, které existuje.... bez ohledu na to, jaké je Tvé tělo, jakou máš minulost, čeho dosahuješ, co máš, co si myslíš...Jsi tím rájem, který tady je, jen díky té existenci, ve které nejsme nijak rozděleni. "
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 13:08:24

A tvé zkušenosti odpovídá, že jsi vším? Tak znovu: jestli jsi vším, tak mi to prostě jen ukaž. V čem je problém zhasnout slunce? Jsi přeci sluncem, paprsky, viděním, světem, prostě vším. Tak proč jsi tak bezmocný???


Mé zkušenosti odpovídá že jsem Vědomí a že Vědomí je vším...

A Vědomí nemá pitomý nápady někde něco zhasínat,

takže když jsem Vědomí, je mně líto, tak todle mne nenapadne,

když jsem ego tak mě to napadne, ale bohužel jako ego to nemohu udělat...


Vědomí není bezmocný,

vždyt například vytvořilo takovýho blba jako jsi,

což je vskutku umělecký počin,

ale já tě mohu jen poslat do prdele a případně tě i do ní kopnout...

Dokonce tě nemohu ani osvítit, páč jsem ego, ztotožněné Vědomí

na to bych musel být čisté Vědomí...


Takže,

ne já jsem vším,

ale Vědomí je vším...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 13:12:46

No skus třeba tu Janu....

:D
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 13:29:01

Neboj se toho,

u osvícení není třeba cokoliv kecat,

jen si spolu sednete a Jana tě osvítí bezpomínečnou láskou,

neboj, to bolí, jen se posereš štěstím,


to osvícení Šakti je jinej hrnek kávy,

to to pak v tom (těle) vaří jak v papináku,

takže ti to pak leze (ta zatuhlá energie co se najednou rozhejbala)

vším možným,

ušíma, nosem, krkem vočima ba i prdelí

prostě víceméně celým tělem...


Prostě to vaří jak papinák...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 13:40:11

PS.

Tedy je to tak jak ví každej správnej šaktijogín,

kde je blok, tam je teplo, nebot je tam odpor,

kde není blok, tam je chlad,

proto někteří mluví o "vypalování čaker"
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 14:04:44

Jana píše: :D

A Ty jsi schopen vnuknout někomu pochopení, že není ničím? Jak se taková věc dělá?


Možná jsi nedávala pozor posledních třeba 200 stran tady, ale tady se netvrdí, že jsem vším. Tady se tvrdí, že není žádné já. Takže na mne nezkoušej argument, že mám někomu něco vnuknout, to bych musel být vším. To ty to tvrdíš, tak ty mi vnukni pochopení těch blábolů.

Všimni si, jak je hloupé říkat někomu: "Dokaž, že jsi láskou.... Dokaž, že jsi takovou láskou, že jsi pro mě absolutně vším. Že Tě vidím ve stromech, poznávám ve větru, slyším ve zpěvu ptáků. ...Jsi tím veškerým štěstím, které existuje.... bez ohledu na to, jaké je Tvé tělo, jakou máš minulost, čeho dosahuješ, co máš, co si myslíš...Jsi tím rájem, který tady je, jen díky té existenci, ve které nejsme nijak rozděleni. "


To jo. To je strašně hloupé chtít po někom, aby vysvětlil, proč tu drmolí, že je láskou, blahem, vědomím, uvědoměním, subjektem i objektem, podstatou, prázdnotou, KTERÉ JSOU VŠÍM. On ten kdo to drmolí to totiž nijak dokázat nemůže. Víš proč? Protože není vším :D. Takže to je dost pokrytecké na jednu stranu tu vykřikovat že jsi vším a na druhou stranu říkat, jak je hloupé, že někdo chce důkaz.

No a samozřejmě nejsi tím rájem ani existencí atd. To už jsme si projeli, pak jsi odešla, pak jsi se vrátila, pak jsi odešla a pak jsi se zase vrátila. Budeš s tím zase začínat od začátku?
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 14:10:01

Vostálník píše:Mé zkušenosti odpovídá že jsem Vědomí a že Vědomí je vším...


Jak víš, že vědomí je vším, když sám říkáš, že to nevidíš? Je vším co vidíš? Takže je to osobní vědomí, že?

A Vědomí nemá pitomý nápady někde něco zhasínat,
takže když jsem Vědomí, je mně líto, tak todle mne nenapadne,
když jsem ego tak mě to napadne, ale bohužel jako ego to nemohu udělat...


Takže buď nejsi tím vědomím, když nemůžeš jako vědomí nic dělat, nebo to vědomí je bezmocné a nemůže nic dělat. Na každý pád pak to tvoje vědomí není vším. Ups.


Takže, ne já jsem vším, ale Vědomí je vším...


A ty tedy nejsi vědomím, které je vším, nebo vědomí není vším? Jiné závěry z toho nejdou vyvodit. Určitě z toho nejde vyvodit, že jsi vědomím, které je vším.
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 06. dub 2023 14:11:18

Vostálník píše:PS.

Tedy je to tak jak ví každej správnej šaktijogín,

kde je blok, tam je teplo, nebot je tam odpor,

kde není blok, tam je chlad,

proto někteří mluví o "vypalování čaker"

Tak tak .
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 14:18:03

Vostálník píše:Já nejsem vším, čisté Vědomí je vším, já jsem ztotožněné Vědomí,


Ale ale ale. Jestli nejsi čistým vědomím, tak čisté vědomí není vším. Jestli jsi čisté vědomí, tak musíš být přeci vším, nebo čisté vědomí není vším. Jsi v pasti vlastních blábolů.
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 06. dub 2023 14:31:58

Veil píše:
Vostálník píše:Já nejsem vším, čisté Vědomí je vším, já jsem ztotožněné Vědomí,


Ale ale ale. Jestli nejsi čistým vědomím, tak čisté vědomí není vším. Jestli jsi čisté vědomí, tak musíš být přeci vším, nebo čisté vědomí není vším. Jsi v pasti vlastních blábolů.


Ale kdepak truhlíku,

vždyt já netvrdím že jsem vším (to tvrdí Jana)

já tvrdím že Vědomí je vším,

což si mohu i jako ego uvědomit,

říká se tomu savikalpa samadhi...

Ztotožněné Vědomí (já) si uvědomuje že vše je Vědomí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 06. dub 2023 14:42:40

Vostálník píše:Ale kdepak truhlíku,
vždyt já netvrdím že jsem vším (to tvrdí Jana)
já tvrdím že Vědomí je vším,
což si mohu i jako ego uvědomit,
říká se tomu savikalpa samadhi...
Ztotožněné Vědomí (já) si uvědomuje že vše je Vědomí...


Buď je vědomí vším, nebo není. Jestli je vším a ty jsi skutečný, musíš být vědomím. Jestli jsi vědomím, musíš být vším. Jestli jsi vším, musíš být opravdu vším. To nejsi. Tak kde je ta chyba? :D
Veil
 
Příspěvky: 1577
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. dub 2023 14:43:47

Veil píše:
Návštěvník píše:Protože to nejde. Vysvětlit lze leda, že to nejde vysvětlit (a i to jde blbě, viz tato rozprava).


Dobře, tak když to nejde vysvětlit, proč mi Vostál nevnukne pochopení blábolů, když je vším?

Díváš se vně. Já nejsem Vostál. Nahlédni dovnitř a najdeš mě tam :).

Veil píše:Nikdo neví, co tohle je.

Opět to není žádná teorie. Můžeš mi ukázat něco jiného, než tohle? Prosím!

Odřízni vše vnější a dostaň mysl do situace, do které dostal Guru tu ženu, jak o tom psala Jana výše. To nemůže nahradit žádná teorie, žádné vysvětlování.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků