Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 04. pro 2022 18:43:20

Jana píše:Dobře, berme to tak, že Mooji i Spira jsou na tom úplně stejně jako Ty, nemohou být na tom jinak, než Ty, protože by to pak nemohla být nedvojnost.


Tady nikdo není. Není samozřejmě nikde, ani u Spiry nebo Moojiho. Jejich nepochopení je samozřejmě taky tohle. To neznamená, že by ale nebylo možné poukázat na to nepochopení.

Není tu nikdo osvícený, tohle už osvícené je. Osoby v tom jsou jenom pohádkou, je to tak?


Těla v tom jsou součást toho, co se jeví. Já je jen pohádkou. Ať již já co má být v těle, tak i já které je vědomím, nadjá, pravé já atd.

Nejsi nic, co by cokoliv mohlo, tím pádem tu nemůže být nikdo jiný, kdo by cokoliv mohl.


Jednoduše řečeno tu nikdo není a nikdy nebyl.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Kroky v ničem » ned 04. pro 2022 18:45:54

Juchuchu píše:
Juchajdá píše:No tak děcka, neblbněte, i když tu jsme, tak to je boží a nedvojné, juch


A co juch juch? To je také nedvojné?

To je nedvojné nadruhou
Ale možná to jde i natřetí...
Kroky v ničem
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Šrí Fiiii » ned 04. pro 2022 18:51:24

Jednoduše řečeno tu nikdo není a nikdy nebyl.


Debil
Šrí Fiiii
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Šrí frrrr » ned 04. pro 2022 19:20:45

"Tu", kde tu?
Šrí frrrr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Rytíři, co říkají Ni » ned 04. pro 2022 19:53:09

Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Rytíři, co říkají Ni
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vopičák » ned 04. pro 2022 19:57:15

Žádné Ni.
Žádné Juch.
Je jen tohle.
Ne ní tu nikdo, kdy by poukazoval, ale lze pokukázat.
Tak toho využívám a poukazuju na to, Veil valí pěkné bludy.
:)

Protože, jaképak poukazování, když je jen tohle.
:)
Vopičák
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 04. pro 2022 19:58:14

Veil píše:
Jana píše:Dobře, berme to tak, že Mooji i Spira jsou na tom úplně stejně jako Ty, nemohou být na tom jinak, než Ty, protože by to pak nemohla být nedvojnost.


Tady nikdo není. Není samozřejmě nikde, ani u Spiry nebo Moojiho. Jejich nepochopení je samozřejmě taky tohle. To neznamená, že by ale nebylo možné poukázat na to nepochopení.

Nějaké nepochopení Spiry, Moojiho bych si netroufala posuzovat. Naopak, nenašla jsem u nich absolutně nic, co by mi nějak nesedělo. Jak říkal Mahariši: "Podstata každého je božská." Tudíž mně nepřísluší vynášet nad kýmkoliv nějaké soudy.

Nehledě na to, že je chovám ve velké úctě. :)

Veil píše:
Není tu nikdo osvícený, tohle už osvícené je. Osoby v tom jsou jenom pohádkou, je to tak?


Těla v tom jsou součást toho, co se jeví. Já je jen pohádkou. Ať již já co má být v těle, tak i já které je vědomím, nadjá, pravé já atd.

Pravé Já všech bytostí je Božské, tohle není teorie. Šmak toho Božství bytosti, která je Láskou je přímo hmatatelný. V tomhle musím dát zapravdu všem, kteří něco takového poznávají.

Ale samo sebou je možné ještě hlubší poznání, kde jsme tím, co je v hlubokém spánku beze snů a nic jiného není. Žádná slova, žádná formulace. Říkají tomu Ticho. Nicméně i o tomhle mohu říct, že to nemá chybu. Je to dokonalé, Boží.

Nejsi nic, co by cokoliv mohlo, tím pádem tu nemůže být nikdo jiný, kdo by cokoliv mohl.


Jednoduše řečeno tu nikdo není a nikdy nebyl.

Ano, v tomhle nejčistším poznání to tak je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7108
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Rytíři, co říkají Ni » ned 04. pro 2022 20:00:38

Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Ni.
Rytíři, co říkají Ni
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod The fajn » ned 04. pro 2022 20:04:31

Vopičák píše:Žádné Ni.
Žádné Juch.
Je jen tohle.
Ne ní tu nikdo, kdy by poukazoval, ale lze pokukázat.
Tak toho využívám a poukazuju na to, Veil valí pěkné bludy.
:)

Protože, jaképak poukazování, když je jen tohle.
:)

Blázníš? Ty to vůbec nechápeš!
Nemáš na to vědomí. A nejen to, nemáš na to sebe.
Takže si nestěžuj! Jasný?
The fajn
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 04. pro 2022 20:34:01

Jana píše:Nějaké nepochopení Spiry, Moojiho bych si netroufala posuzovat. Naopak, nenašla jsem u nich absolutně nic, co by mi nějak nesedělo. Jak říkal Mahariši: "Podstata každého je božská." Tudíž mně nepřísluší vynášet nad kýmkoliv nějaké soudy.


Nechce se mi tu popisovat co vše je na tom nepochopení. Dám sem tedy starší překlad, ze kterého snad ty hlavní body celkem jasně vyplývají:

Tázající: Opravdu se mi líbí tato zpráva o nedvojnosti. Je velmi vzácná a velmi unikátní. Je to něco co je tu jen asi 20 let. Nemyslím, že tu bylo něco takového před tím. A z nějakého důvodu se lidé snaží ji vzít a nějak ji naroubovat na klasické učení advaity vedanty. Jaký je v tom rozdíl?

Jim: Nejsem učenec zabývající se advaitou vedantou a upanišadami. Ale pokud vím, advaita vedanta je myšlenková škola, je to filosofie, kde se předpokládá, že je jedinec, který má něco dosáhnout, nebo si aspoň uvědomit určité úrovně, je k tomu určitá příprava, abyste se mohl posunout v poznání nebo učení advaity. A tahle zpráva, nedvojnost nebo neseparace poukazuje na to, že oddělení je jednoduše iluzorní a není nikdo, kdo by se měl připravovat, nic se nemusí stát, není co aplikovat, protože není nic odděleného. A to jsou velmi velmi odlišné zprávy. Jedna, kde je jednotlivec který má něco skutečně dělat a druhá, která říká, že každá oddělenost je iluzorní a není nikdo kdo by to mohl najít, protože není nic kromě neoddělenosti. 

Tázající: Jaký je rozdíl mezi touto zprávou a tradiční nedualitou, která se snaží potěšit já?

Jim: Nemyslím, že se snaží potěšit já. Jediný způsob, jak může někdo navrhovat někomu jinému nějakou cestu je, pokud si myslí, že něco našel, nebo pokud si myslí, že oddělenost je skutečná. A jen z toho pohledu, že oddělenost je skutečná mohou přicházet doporučení, být víc vědomý, někam zaměřovat pozornost, vyvíjet vědomí, nebo odstup, a že to může být prospěšné při hledání neoddělenosti. To vše může přijít pouze z přesvědčení, že oddělenost je skutečná. Tahle nekompromisní zpráva není nekompromisní volbou. Je nekompromisní, protože bylo rozeznáno, že není žádné oddělení a není způsob, jak oddělení vytvořit, protože je jen neoddělenost. Zkušenost oddělení je zcela iluzorní, takže nikdy nenajde neoddělení. Ani to není ve skutečnosti oddělení, i to je iluze. Nemá to žádné kompromisy, to je celá pointa. 
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 04. pro 2022 20:43:19

Jana píše:Jak říkal Mahariši: "Podstata každého je božská." Tudíž mně nepřísluší vynášet nad kýmkoliv nějaké soudy.


VIdíš? I Mahariši (pokud to skutečně řekl) s nedualitou smlouvá. Podstata každého je božská? Takže zbytek každého není božský? Takže božské není kompletně všechno, ale jen něco? To by byl podivný bůh...
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 04. pro 2022 21:11:16

Veil píše:
Jana píše:Jak říkal Mahariši: "Podstata každého je božská." Tudíž mně nepřísluší vynášet nad kýmkoliv nějaké soudy.


VIdíš? I Mahariši (pokud to skutečně řekl) s nedualitou smlouvá. Podstata každého je božská? Takže zbytek každého není božský? Takže božské není kompletně všechno, ale jen něco? To by byl podivný bůh...


No vidíš. Všechno je božské. I ty sny, i zdánlivé já, i ta snaha něčeho dosáhnout i nevědomost i probuzení atd. Tak nevím co furt řešíš - jaké dobré a špatné zprávy? Pro koho zprávy?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 04. pro 2022 21:22:15

Nejsem učenec zabývající se advaitou vedantou a upanišadami. Ale pokud vím, advaita vedanta je myšlenková škola, je to filosofie, kde se předpokládá, že je jedinec, který má něco dosáhnout, nebo si aspoň uvědomit určité úrovně, je k tomu určitá příprava, abyste se mohl posunout v poznání nebo učení advaity.


Ze své zkušenosti můžu říct, že od prvního záblesku a ochutnávky, o co jde, až po tohle, co nemizí a nepotřebuje nijak probouzet, uplynulo prakticky čtvrt století.

Veile nevěřím tomu, že bys komukoliv dokázal pomoci s probuzením na počkání, aby se to nejevilo jako duchovní cesta a práce na sobě.

To, co říká Jim, je sice moc pěkné, ale jako teorie je to k ničemu, když tohle někdo jen ví, a prakticky stále dál zažívá a řeší iluzi oddělenosti.

Víš, jak poznáš mizerného duchovního učitele? Že haní jiné duchovní učitele. To dělá trhovec, který chce mít větší tržbu, tak haní konkurenci.

Ti největší machři nehaní nikoho. Je jim jasné, že tohle je přesně tak, jak to má být.

Maharaj Nisargadatta ty, co jeli příliš v teorii, posílal dělat dobročinnou činnost.

Všechno může sloužit k probuzení, pokud naše kroky neřídí strach z pseudoosvícenců, ale láska k pravdě.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7108
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 04. pro 2022 21:27:20

Veil píše:
Jana píše:Jak říkal Mahariši: "Podstata každého je božská." Tudíž mně nepřísluší vynášet nad kýmkoliv nějaké soudy.


VIdíš? I Mahariši (pokud to skutečně řekl) s nedualitou smlouvá. Podstata každého je božská? Takže zbytek každého není božský? Takže božské není kompletně všechno, ale jen něco? To by byl podivný bůh...


Taky mi to připadalo divný. :D Ale pak jsem si všimla, že postupně v té přesvícenosti, která iluzi nedokáže brát na milost, se probouzí jakýsi respekt k tomu, co prožívají jiné bytosti. A s tím i možnost dívat se jejich pohledem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7108
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vopičák » ned 04. pro 2022 21:48:28

Perfektní práce, není tu a všimla si.
:yes:
Vopičák
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. pro 2022 21:54:22

Vopičák píše:Perfektní práce, není tu a všimla si.
:yes:

:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 04. pro 2022 21:55:41

Vopičák píše:Perfektní práce, není tu a všimla si.
:yes:


Důležité je, že si toho nevšimli v práci, že tu nejsem.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7108
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Goro bílý pes » ned 04. pro 2022 22:09:07

Dobro došli
Goro bílý pes
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vopičák » ned 04. pro 2022 22:30:31

Je to tu web plný zázraků.
Někdo, kdo není a ví o sobě, že není, tak si dělá představy a kde čem, ví kdo se plete...

A druhý , který přizvukuje, že, je to pravda, že tu nikdo není, ten si všímá, zkoumá mudruje, žádá toho prvního o vysvětlení, jak tedy zjistit, že nejsem, aby i ostatní co nejsou, ale zatím neví, že nejsou o toto poznání nebyli tak nějak ukráceni.

Zázraky. To asi dělá ten vánoční čas.
Halelůjá. Hosana.
:yeah:
.
Vopičák
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Hříbeček » ned 04. pro 2022 23:58:28

A třetí se přejed.

Hmmm, ty letí vysoko, hmmm a kdy spadnou?
Počkej do léta a spadnou!
Hmmm, ten člověk ale musí mít ukrutnou sílu, hmmm
Hříbeček
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků