Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 18:12:14

Já místo poznání zmizel a zbylo jen tohle. Tohle ale vždy bylo jen tohle, takže kde je jaký problém?


Hovno jsi zmizel čuráku debilní,

kdyby zmizelo ego, nepsal bys tydle hovna,

to jsou jen tvoje nablblý pocity a představy,

že ty jsi zmizel...


Pohádky a hovna a mrdky pomatený zmrda...

Ty si zasloužíš leda posílat do prdele, to ti zcela nepochybně prospěje ty nablblý pocitářský ego...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. srp 2022 18:22:06

Vostálník píše:kdyby zmizelo ego

Mimochodem, mudrci, kteří rozpustili ego a žili nebo žijí s námi v tomto světě, ztrátu ega, život bez ega, si velmi pochvalují. Vůbec je k životu nepotřebují. Ty snad ano?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 19:10:50

Já ano, mně se moje ego líbí a vskutku mé ego nic proti sobě jaksi nemá,

tak proč bych ho jaksi nepoužíval,

navíc nejsem idiot abych tvrdil že jsem rozpoustil ego a je to fajn,

ego zcela rozpustit nelze, pouze smrtí nebo proměněním těla ve světlo,

asi nejsem ten správnej mudrc abych mlel hovadiny o rozpuštěném egu,

ale jinak samozřejmě, ego zmizet může,

tomu se obvykle říká osvícení, tomu druhému pak vysvobození...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 19:24:23

Pokud někdo ovšem tvrdí, že zmizelo ego a on je ničím,

pak prostě ego nezmizelo a k osvícení nedošlo,

pokud ovšem ego zmizí, pak zcela zákonitě dochází k osvícení,

které je obvykle popisováno pomocí několika všeobecně známých aspektů Skutečnosti,

a jedním z nich je prostě Světlo,

proto taky osvícení,

nikoliv obštastnění...


A co jak mám já je zcela nepodstatné, já prostě nepreferuji žádný ze stavů mysli...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 12. srp 2022 19:58:18

Veil píše:
Máš pravdu, já nic nepoznal. Já místo poznání zmizel a zbylo jen tohle. Tohle ale vždy bylo jen tohle, takže kde je jaký problém?


Nic jsi nepoznal, o tom co "zbylo", když jsi zmizel, nic nevíš. To je čistě tvůj problém.
Já s tím žádný problém nemám. Akorát by ses mohl zkusit podívat na to, co tě stále vede k tomu něco psát - ty svoje pohádky.
Co tě k tomu vede?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. srp 2022 20:14:18

Vostálník píše: pouze smrtí ..

Smrt neexistuje. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. srp 2022 20:31:00

miroslav píše:
Veil píše:
Máš pravdu, já nic nepoznal. Já místo poznání zmizel a zbylo jen tohle. Tohle ale vždy bylo jen tohle, takže kde je jaký problém?


Nic jsi nepoznal, o tom co "zbylo", když jsi zmizel, nic nevíš. To je čistě tvůj problém.
Já s tím žádný problém nemám. Akorát by ses mohl zkusit podívat na to, co tě stále vede k tomu něco psát - ty svoje pohádky.
Co tě k tomu vede?


Co vede k psaní Miroslava?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 12. srp 2022 20:59:59

miroslav píše:
Veil píše:
Máš pravdu, já nic nepoznal. Já místo poznání zmizel a zbylo jen tohle. Tohle ale vždy bylo jen tohle, takže kde je jaký problém?


Nic jsi nepoznal, o tom co "zbylo", když jsi zmizel, nic nevíš. To je čistě tvůj problém.
Já s tím žádný problém nemám. Akorát by ses mohl zkusit podívat na to, co tě stále vede k tomu něco psát - ty svoje pohádky.
Co tě k tomu vede?


Nikdo tu nepíše. Všechno se jen zdánlivě děje. Nemluvím jen o sobě. Není tu nikdo. Ani Miroslav.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 21:40:06

Co vede k psaní Miroslava?


To je jasná věc,

ale u pitomy co neexistuje je to poněkud záhada, kterou ani ten blb dosud nevyřešil takže svoje hovna halí do jakýchsi poetických blábolů o něčem nepochopitelným...

Zřejmě se domnívá že když on je debil, takže asi všichni jsou debilové...

Pokud tě ale zajímá Miroslav, tak si to snadno můžeš zjistit i u sebe co tě vede ke kladení pitomých votázek..
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 21:53:42

Návštěvník píše:
Vostálník píše: pouze smrtí ..

Smrt neexistuje. :D


To je jasná věc, nebot debilita je zcela prokazatelně nesmrtelná a obvykle i přesahuje hranice známého i neznámého Vesmíru,

take to máš moc dobrý,

jsi nejen obrovskej debil ale navíc i nesmrtelnej...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 15. srp 2022 7:14:22

Říkám tu jednu jednoduchou věc. Tohle, to co se zdánlivě děje, je vším co je a je to záhadné, nepoznatelné a nedefinovatelné.

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.

Pochopení je nepochopení. Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.

A všichni kolem toho chodí a říkají musím víc meditovat, musím se víc dotazovat kdo jsem, musím dělat víc dobrých skutků, víc recitovat mantry, sedět u nohou mistra, čistit karmu nebo zírat do zdi a jednou možná k tomu dospěji. Nechápou nejen, že tohle už je ono, ale nechápou ani, že tohle je vším. Tohle nejde najít v budoucnu. Tohle už je tohle teď. Přesně takové jaké to je.

Je to nechtěné, protože nikdo nemůže chtít, to co už je.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 15. srp 2022 9:06:44

Veil píše:Říkám tu jednu jednoduchou věc. Tohle, to co se zdánlivě děje, je vším co je a je to záhadné, nepoznatelné a nedefinovatelné.

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.

Pochopení je nepochopení. Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.

A všichni kolem toho chodí a říkají musím víc meditovat, musím se víc dotazovat kdo jsem, musím dělat víc dobrých skutků, víc recitovat mantry, sedět u nohou mistra, čistit karmu nebo zírat do zdi a jednou možná k tomu dospěji. Nechápou nejen, že tohle už je ono, ale nechápou ani, že tohle je vším. Tohle nejde najít v budoucnu. Tohle už je tohle teď. Přesně takové jaké to je.

Je to nechtěné, protože nikdo nemůže chtít, to co už je.


Zajímavá pohádka O ztraceném Veilovi
:'-(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 15. srp 2022 13:41:04

Veil píše:Říkám tu jednu jednoduchou věc. Tohle, to co se zdánlivě děje, je vším co je a je to záhadné, nepoznatelné a nedefinovatelné.

NIKDO neví, co tohle je. Neví to největší vědci a neví to ani žádní mistři. Neví to dokonce ani Vostalnik. Jestli si někdo myslí, že ví, co tohle je, pak se plete. Nevěděl to Ramana, nevěděl to Maharshi, nevěděl to Buddha.

Pokud se tohle tváří jako poznatelné, nebo jako poznání, neznamená to, že to takové skutečně je. I kdyby za Vámi přišel Hospodin, řekl že tohle vše vytvořil a vše Vám ukázal, jak byste mohli vědět, že to tak skutečně je? Že to není jen co se zdánlivě jeví v tomhle? Že to není třeba jen ve vaší hlavě? Takže pokud někdo tvrdí, že ví co tohle je, že je to vědomí, univerzální vědomí, bůh, hmota, mimozemšťané, prostě cokoli, ukazuje jen vlastní popletení.

Pochopení je nepochopení. Tohle není pochopitelné. Nemá to žádnou pozici, ze které je to možné nahlížet, protože tohle je všemi pozicemi, nahlížejícím, nahlížením, nahlíženým i pochopením nahlíženého.

A všichni kolem toho chodí a říkají musím víc meditovat, musím se víc dotazovat kdo jsem, musím dělat víc dobrých skutků, víc recitovat mantry, sedět u nohou mistra, čistit karmu nebo zírat do zdi a jednou možná k tomu dospěji. Nechápou nejen, že tohle už je ono, ale nechápou ani, že tohle je vším. Tohle nejde najít v budoucnu. Tohle už je tohle teď. Přesně takové jaké to je.

Je to nechtěné, protože nikdo nemůže chtít, to co už je.


:D

Ten konec je trošku nešikovně napsaný. Nemůžu říct, že tohle je nechtěné, když je to tak Boží. Jsem z toho celá pryč, ale nemůžu říct, že bych to nechtěla. :D Miluju to. A není ve mně ani žádné chtění toho. Protože to, co je, je zbytečné to chtít, když to je to jediné, co může být.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 15. srp 2022 16:49:50

V podstatě není žádná zpráva, to je na tom zajímavé. Není co říct - doopravdy, protože co se děje, co se zdánlivě děje, je všechno co je. A není nikdo oddělený, takže není nikdo, kdo to zažívá. Není nikdo, kdo by žil nezávisle na tom. Můžeme říct, že jen ta hledající energie, ten předpoklad, že je tu co žádat, co najít, na co se dotazovat, vychází z tohoto odděleného hlediska. Ale co říká tato zpráva, co říká tato zdánlivá zpráva je, že není žádné oddělení, že není žádné oddělené hledisko, nebo pozice. Velmi zjednodušeně řečeno, můžeme říct, že tu zkrátka nikdo není, že není žádné oddělení. Vůbec se neděje. Je to sen. Je to iluze. A když říkám je to iluze nemyslím to tak, že je tu skutečná iluze, ale tak, že tu prostě nikdo není. Už teď. Ani tady, ani támhle, ani nikde jinde. V tomhle smyslu, je to co se zdánlivě děje vším. Je to kompletní. Ne ve smyslu, že je to všemi objekty, nebo vším co si uvědomuji, ale ve smyslu kompletnosti. Není nic jiného k nalezení. Není nic jiného k získání nebo pochopení, a ani to co je nemůže být získáno nebo pochopeno. Je to celé, je to kompletní a a cokoli se děje, cokoli se ZDÁNLIVĚ děje, je přirozeně kompletní a celé, ale je to neuchopitelné, nenalezitelné, nezažitelné, protože všechno tohle - uchopování, nalézání a zažívání, patří pouze do snu o oddělení a jako takové neexistují. Není žádné uchopování, nalézání a zažívání, ani žádné dostání se do toho. Je to prostě bezčasově sebou. Sezení před obrazovkou, mluvení, myšlení, poslouchání, cítění čehokoli, vše je to nepoznatelně samo sebou. Proto není žádná zpráva. Proto není nikdo k učení ani nikdo kdo by mohl učit. Není žádné učení. Není co pochopit. Není absolutně co pochopit. A samozřejmě není nikdo, kdo by mohl tohle pochopit.

ANDREAS MÜLLER
Nothing Conference Nonduality Archive #18
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 15. srp 2022 17:40:17

Veil píše:ANDREAS MÜLLER
Nothing Conference Nonduality Archive #18


Taky pohádkář :-)
"Není co říct", ale co toho o tom napovídá. Celá konference k tomu byla uspořádána.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. srp 2022 18:39:47



Andreas Müller: Es gibt nichts zu finden, es geht um nichts

3.920 Aufrufe 06.11.2021

Aha, zase jeden, co chce učit - zřejmě neučení. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 16. srp 2022 6:36:00

Návštěvník píše:Aha, zase jeden, co chce učit - zřejmě neučení. :D


Kdyby sis to poslechl věděl bys, že tohle není učení. Učení je, když ti někdo dává návod, jak se někam nebo k něčemu dostat, jak toho dosáhnout. Tohle není učení, jen popis toho, jaké už to je.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. srp 2022 6:45:44


české titulky
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 16. srp 2022 7:39:05

Návštěvník píše:
české titulky


Díky. Popisuje to krásně.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 19. srp 2022 10:29:51

Jana píše: :D

Ten konec je trošku nešikovně napsaný. Nemůžu říct, že tohle je nechtěné, když je to tak Boží. Jsem z toho celá pryč, ale nemůžu říct, že bych to nechtěla. :D Miluju to. A není ve mně ani žádné chtění toho. Protože to, co je, je zbytečné to chtít, když to je to jediné, co může být.


Může někdo chtít, to co už je? Všichni něco chtějí. Něco v budoucnu. Něco, aby tohle bylo jiné, než to je. Realizace je konec touhy, aby tohle bylo jiné, než to je.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků