"Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 23. črc 2015 11:43:13

když nevíš o čem je tento starý indický text a k čemu byl určen, tak si to najdi na netu

..a rázem to budeš vědět.



:D
Jarda Malej
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 13:32:46

Jarda Malej píše:
když nevíš o čem je tento starý indický text a k čemu byl určen, tak si to najdi na netu

..a rázem to budeš vědět.



:D


člověk, který disponuje jistou dávkou inteligence, si dokáže vyhledat iformace i na netu a dokáže je zpracovat, tak aby si udělal aspoň základní přehled a nepletl kámásůtru s tantrou a s uvolňováním bloků v nevědomí :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 13:35:15

Jana píše:Omlouvám se, že tyhle věci nemám naštudované a ani mě nezajímá tuhle teorii nějak studovat,


stačilo by úplně aby jsis věnovala pozornost sama sobě a tomu co se v tobě odehrává i mechanismům jak se to odehrává - vědomě, tak jak to doporučuje i Andrew Barnes
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod nop » čtv 23. črc 2015 13:40:44

Návštěvník píše:je autorem knihy

Heart of The Flower - book of yonis (Srdce květiny - kniha o joni)

Je smělým prozkoumáváním rozmanité krásy ženských genitálií, bez rozpaků, studu a kritiky. Kniha odkrývá vnější i vnitřní ženskou sexuální anatomii a konfrontuje a transformuje způsob, jakým společnost pohlíží na ženské genitálie a sexualitu....

Tak jsem si vzpomenul na něco v chůzi.
Často se to stává, protože mohu být odpoutaný, už nejsem tam, kde jsem byl a zatím jsem nedošel tam kam jdu, jsem v tu chvíli už mimo minulost a ještě ne v budoucím stavu a tedy volný a něco přeletí stylem criss-cross.

Freud byl zaměřený na penis, Barnes na ženské tělo.
Freud cítí hrdost a tento pěstuje intimní vztah.
Freud dává mužskému přirození tak hrdé a prvořadé místo, že mluví o existenci kastračního syndromu. Pokud si matně pamatuji, prý dívka si najednou uvědomí, že nemá penis a je z toho frustrovaná, prý se to stává v 16 letech věku.

Já osobně tomu nevěřím - asi nejsem freudovsky přemýšlející šestnáctiletá dívka.
Ale naopak viděl jsem už ženy a dívky, na jejichž tvářích bylo vidět, jak jsou spokojené se svým pohlavím. U dívek se vděčnost duše za vývoj ženství objevuje od 13 let. Pak okolo 16 let jsem vídal na tváři některých žen spokojenost s plně vyvinutým poprsím, ale také ženy, které se za poprsí stydí, choulí se, aby nevyčnívalo a chodí nahrbené.
Ani nemusejí nic říkat, stav spokojenosti s tělem nebo nespokojenosti se na tváři projevuje sám.
U mužů a chlapců tolik zájmu o své tělo nevidím, spíše u vypěstovaných kulturistů bývá vidět ten klidný a sebevědomý pocit, že má správné tělo (včetně ramen).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod nop » čtv 23. črc 2015 14:02:26

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:
když nevíš o čem je tento starý indický text a k čemu byl určen, tak si to najdi na netu

..a rázem to budeš vědět. :D


člověk, který disponuje jistou dávkou inteligence, si dokáže vyhledat iformace i na netu a dokáže je zpracovat, tak aby si udělal aspoň základní přehled a nepletl kámásůtru s tantrou a s uvolňováním bloků v nevědomí :)

Ještě je rozdíl mezi tím, čím se rozumí tantra v Indii a "u nás", bělochů v Evropě a USA.
Tantrik v Indii zkoumá tělo i tak, že sedí tři dny v temnotě, kam proniká jeden paprsek malým otvorem, až se mu zbystří zrak a vidí potmě.
Také sedí v naprostém tichu a sluch se mu zlepšuje. Nakonec dojde k citlivosti, při které slyší periodický hřmotný zvuk - to se mu zjemnil sluch tak, že uslyšel tlukot vlastního srdce. Pak je obvyklé se vracet pomalu do bývalé nižší citlivosti, aby mohl dál existovat ve světě a nemusel vše okolo vnímat jako ohlušující cirkus.
Zkoumá také vědomí a uvědomování si toho vědomí.
Tantra v Indii používá tajný jazyk, rozumí mu v Indii jen guru a adept, do Evropy došlo jen pár střípků, jako že "houně nasákla rosou" (mysl vsákla předmět meditace, adept ovládl meditaci).
=
Co z toho se týká sexuality? Nic.
Původní originální indická tantra není prvořadě o sexu, jako ta evropská. Po pořadě pochopí tantrik v Indii také své tělo a v něm pohlaví, které není vše, ale je částí celku, ale v Evropě je pojímána tantra jako něco, kde sexualita je vše, celý okruh zájmu, a nic mimo sexualitu.
=
dodatek:
cituji:z odkazu Jany ,
https://www.udzoudyho.cz/relaxacni-a-me ... l?vmcchk=1
v kavárně u Džoudyho: „...Rytmická hudba plná rytuálních nástrojů a zpěvů, která ve Vás probudí sexuální sílu a touhu....“
=
závěr: indická cesta Tantra pěstuje ducha (duši),
evropská pěstuje sex.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:42:34

Jana píše:
Návštěvník píše:
stačilo by úplně aby jsis věnovala pozornost sama sobě ...


A Ty tu pozornost věnuješ jen sama sobě ?

:)


jistě jen sama sobě :) tj. všemu co si uvědomuji, respektive čeho jsem svědkem :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 16:20:03

Jana píše:Takže když mluvíš ke mně, tak si uvědomuješ, že mluvíš k sobě ?

Uvědomuješ si mě jako sebe ?

:)


Jani dokud se budeš uvědomovat jako ty, tak si budeš uvědomovat ostatní jako ony a pak tu bude vyvstávat otázka -

takže když mluvíš ke mně, tak si uvědomuješ, že mluvíš k sobě ? a uvědomuješ si mně jako sebe ?

až nebudeš žít pod nadvládou tohoto konceptu já verzus oni, tak tyhle otázky odpadnou

nebudeš je muset klást ani sobě, ani druhým :) protože uvidíš jejich nesmyslnost ... nikdo tě o tom nemůže přesvědčit, jen ty sama ...
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 23. črc 2015 17:56:17

Návštěvník píše:
Jana píše:Takže když mluvíš ke mně, tak si uvědomuješ, že mluvíš k sobě ?

Uvědomuješ si mě jako sebe ?

:)


Jani dokud se budeš uvědomovat jako ty, tak si budeš uvědomovat ostatní jako ony a pak tu bude vyvstávat otázka -

takže když mluvíš ke mně, tak si uvědomuješ, že mluvíš k sobě ? a uvědomuješ si mně jako sebe ?

až nebudeš žít pod nadvládou tohoto konceptu já verzus oni, tak tyhle otázky odpadnou

nebudeš je muset klást ani sobě, ani druhým :) protože uvidíš jejich nesmyslnost ... nikdo tě o tom nemůže přesvědčit, jen ty sama ...



Kdyby chtěl nějaký dobrý telepat mluvit k Janě jako sám k sobě, tak by musel sestoupit na její příčku vnímání, protože by z telepatické komunikace telepata s Janou vůbec nic nebylo....a ani nemusíme sahat k nějaké té telepatii, on stačí obyčejný text tady na internetu - taky občas netuší, o čem se v něm píše...
Alaja.
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 9:19:02

nop píše:U mužů a chlapců tolik zájmu o své tělo nevidím ....


zájem mužů a chlapců ohledně těla bývá velmi upnut k penisu, k jeho velikosti, funkčnosti, srovnávají ho s penisy druhých ... už u malých chlapců probíhají soutěže kdo dál a výš načůrá :)

myslím, že zájem o sexualitu a pohlavní orgány je přirozený, kdo nemá žádné bloky, tak s tím nemá žádný problém a nemusí chodit na žádné semináře :) :) :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod nop, » pát 24. črc 2015 12:15:13

Návštěvník píše:
nop píše:U mužů a chlapců tolik zájmu o své tělo nevidím ....


....zájem mužů a chlapců ohledně těla bývá velmi upnut k penisu, k jeho velikosti, funkčnosti, srovnávají ho s penisy druhých ... už u malých chlapců probíhají soutěže kdo dál a výš načůrá :)

myslím, že zájem o sexualitu a pohlavní orgány je přirozený, kdo nemá žádné bloky, tak s tím nemá žádný problém a nemusí chodit na žádné semináře :) :) :)

Tady vidíme polopaticky určitou nesrovnalost,
...soutěže kdo dál a výš načůrá :) ...
.
Jakou má spojitost pohlaví s močením? Jen polohu v těle. Dívky asi nekonají soutěže v čurání (mohly by na obsah nebo na odstín barvy moče). Takže asi nespojují pohlaví s měchýřem.
Penis tedy vytváří dvojitý dojem.
=
historicko-teologická drobnost.
Když Linné vytvořil soustavu pro klasifikaci rostlin založenou na hodnocení květů, ozvali se ve Švédsku někteří, že rostliny nemohou mít pohlaví, protože jsou čisté (tak byly stvořené čisté od Boha).
Z toho vyplývá, že oponenti považovali pohlaví za nečisté. Někdo to myslí ještě dnes.
Jistě na ně působilo to, že v blízkosti pohlavních orgánů jsou očišťovací orgány, odstraňující odpady.

Nerozlišovali, že
a/ jde pouze o blízkost,
b/ účel a činnost jsou jiné.

Tento primitivní názor je rozšířený dodnes. A je opřený o to, že pro očištění musím svléknout trenýrky (kalhotky), nebo alespoň vytáhnout mužskou trubičku rozparkem.
Pro pohlavní činnost se také svléká oblečení boků, aby nepřekáželo. A tak tato práce s textilem se slučuje ve vědomí spolu. Svlékání spodků už může vypadat jako sexuální podnět, signál, symbolický čin. Některé ženy naopak posouváním okraje, vyčuhováním spodničky a nedopnutím knoflíků avizují zájem, nikoli signál "nekoukej se, jdu vypustit tekutinu".
=
Rostliny se také zbavují odpadu, a to odpařováním, ve spadnutých listech a některé vylučují toxiny skrz kořeny do půdy jako třeba akát.
Nemají tedy viditelný orgán pro močení a pod. a jeví se "čisté". A nemohou mít tedy pohlaví, že ? Nedostatek logiky a převažování dojmů působí ještě dosud.
=
Přes tyto teoretické úvahy je tu skutečnost, že pohlavní činnost a otázka čistoty spolu cosi mají. Kdoví, jestli ne kvůli produkci potu, nebo z toho důvodu, že zrychlená cirkulace krve v pánvi vede zahřátím k vedlejšímu účinku transpirace, a tím přesunu metabolitů do kůže, která je potom více aromatizovaná.

Jisté je, že v Koránu se uvádějí dva rozsahy očišťování.
1/ před modlitbou je třeba malé očištění, to je umýt tvář, ruce po kotníky a nohy po kotníky. Není-li voda, může se použít písek pouště a vydrhnout jím pokožku, v nouzi alespoň prach (to dělají vězni v Guantanámu, na žádost dostanou prach),
2/ velké očištění zahrnuje obmytí celého těla a vyžaduje se po sexuálním aktu. Až pak je tělo rituálně čisté a můžete se setkal s lidmi (i podat někomu ruku a p.)
nop,
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:29:58

nop, píše:Jakou má spojitost pohlaví s močením?


u muže jasnou - penis je jak kopulační orgán, tak do něho ústí i močová trubice

u ženy spojitost není, taky proto děvčata nesoutěží v čůrání, ale porovnávají si například velikost prsou :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod nop, » pát 24. črc 2015 12:43:35

Návštěvník píše:
nop, píše:Jakou má spojitost pohlaví s močením?

u muže jasnou - penis je jak kopulační orgán, tak do něho ústí i močová trubice
u ženy spojitost není, taky proto děvčata nesoutěží v čůrání, ale porovnávají si například velikost prsou :)

Nepolemizoval bych, ale důraz na velikost je mužská orienace. Důraz na kvantitu.
Prsa? Moc velká prsa nemusí být vnímána kladně.
Zato krásná prsa ano, to je důraz na kvalitu, na estetiku. Také harmonie, to je přiměřenost, vyváženot, soulad "detailu s celkem".
K drobnější postavě harmonizují malá prsa a vice versa.
nop,
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 13:35:29

když nevíš o čem je tento starý indický text a k čemu byl určen, tak si to najdi na netu

..a rázem to budeš vědět.

:D

Jak by asi vypadala diskuse v dobách, kdy neexistoval knihtisk, ani nebylo možné si zagůglit a vybrat z toho pak to, co dokazuje správnost vlastních názorů? :roll:

Asi by byla trochu jiná, lidi by byli nuceni mluvit z vlastní zkušenosti....
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 13:49:36

Návštěvník píše:
když nevíš o čem je tento starý indický text a k čemu byl určen, tak si to najdi na netu

..a rázem to budeš vědět.

:D

Jak by asi vypadala diskuse v dobách, kdy neexistoval knihtisk, ani nebylo možné si zagůglit a vybrat z toho pak to, co dokazuje správnost vlastních názorů? :roll:

Asi by byla trochu jiná, lidi by byli nuceni mluvit z vlastní zkušenosti....


na to tak pokusy zaznamenávat své postřehy na nějaký nosič, třeba stěnu v jeskyni jsou zaznamenané i u pravěkých lidí ... na komunikaci asi nebylo moc energie, ani ten intelekt asi nebyl tak rozvinut, jako je dnes ... komunikace byla spíše neverbálního charakteru - gesty, posuňky, minikou atd. blíže komunikaci primátů než dnešní že jo :D :D :D
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:07:21

no třeba to polemizování nopa je takovou názornou ukázkou, že kdyby vycházel z vlastního postřehu, tak by si povšiml jak muži mezi sebou porovnávají velikost svého penisu už jako kluci na záchodcích, což většině z nich vydrží i do dospělosti a ženy velikost prsou či upravený vzhled ... že je to běžný jev

a nemusel by se zamýšlet nad tím, proč chlapci soutěží kdo z nich dál a výš dočůrá a holčičky taková soutěž s čůráním nebere :D

že dívky mohou s porovnáváním začít až když jim narůstají prsa, páč do té doby nemají co porovnávat, protože jim vagína nevyčnívá viditelně ven :) maximálně délku svých vlasů ...

taky by mu nebylo divné, jaká je spojitost pohlavního orgánu muže s čůráním :confused:

pokud je někdo vnímavý ke své sexualitě, ke svému tělu, jeho reakcím, energetickým proudům v něm, tak jsou mu výše uvedené záležitost jasné a nepotřebuje si vůbec vyhledávat nějaké informace a nemusí polemizovat, taky nad čím ??? je to tak jasné a přirozené ...

tak prostá všímavost dělá skutečně divy a nemusí se pak shánět informace v knihách, nebo na přednáškách, na netu ... spousta souvislostí dochází sama, přirozeným způsobem se zjišťuje jak to funguje v životě

pochopitelně studium je nutné a prospěšné, ale tyhle běžné záležitosti nás učí přímo život sám :) :) :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:13:56

Jak by asi vypadala diskuse v dobách, kdy neexistoval knihtisk, ani nebylo možné si zagůglit a vybrat z toho pak to, co dokazuje správnost vlastních názorů? :roll:

Balsekar zmiňuje, že v Indii měli žáci zakázáno diskutovat o čemkoliv z duchovní oblasti, když u toho nebyl přítomný jejich Mistr. Zřejmě to mělo důvody, opodstatněné dlouhodobými zkušenostmi, a platilo to i pro žáky Nisargadatty Maharadže - byl v tom směru velmi přísný.
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:23:22

kdyby vycházel z vlastního postřehu, tak...

I tehdy hraje podstatnou roli, nakolik si každý z nás uvědomuje vzájemné souvislosti toho, co vidí a zažívá, a navíc kontext, který mu nabízejí jeho předchozí zkušenosti a ve kterém si to, co vidí, po svém interpretuje. Kdo si tohle všechno uvědomuje a vezme to v úvahu, může dojít k úplně jiným závěrům, než ten, kdo si toho prostě nevšímá. Každý jsme trochu jinak naprogramovaný, proto se lišíme i v tom.
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:34:32

Návštěvník píše:
Jak by asi vypadala diskuse v dobách, kdy neexistoval knihtisk, ani nebylo možné si zagůglit a vybrat z toho pak to, co dokazuje správnost vlastních názorů? :roll:

Balsekar zmiňuje, že v Indii měli žáci zakázáno diskutovat o čemkoliv z duchovní oblasti, když u toho nebyl přítomný jejich Mistr. Zřejmě to mělo důvody, opodstatněné dlouhodobými zkušenostmi, a platilo to i pro žáky Nisargadatty Maharadže - byl v tom směru velmi přísný.


asi je v tom různý přístup :what:

jinde zase udělali polemizujícím, co se spolu nemohli domluvit kruh, a dotyční tam byli tak dlouho, dokud si to mezi sebou neobjasnili, ostatní včetně Mistra, tiše seděli, pohroužení v tichu a neúčastnili si toho, ani podpůrnými, ani kritickými argumenty

ale většinou když jsi na satsangu nebo na nějaké delším setkání s realizovaným člověkem, tak se chodí ptát jeho a nevedou se žádné diskuze mezi těmi co za ním přišli, protože to je ztrátou času a energie a navíc kdo to zažil na vlastní kůži, tak dobře ví, že pobývat v přítomnosti realizované bytosti dá natolik "zabrat", že je každý zaměstnán tím co se v něm odehrává a mlčí sám od sebe, ne že by mu to někdo zakázal ...

i když jistě se najdou tací co budou rozebírat kde co ... dokonce jsem jednou zažila, že cestou z návštěvy ašrámu "boží matky" se probíralo, zda dotyčná prošla plastikou :confused: :confused: :confused: prostě téma hodné bulváru ... a jak se zle koukala, když zjistila, že ji oni zrovna přijeli do toho areálu na daršan její dcery a jak to tam vypadá a nevypadá a mělo by to vypadat a vést to tak, aby ... :what: :what: :what:

to byla ale výjimka, na setkání co jsem chodila já, se tohle nedělo, tam lidi spíš tiše podporovali jeden druhého, stejně jako jsem tohle nikdy nezažila mezi lidmi co chodí na systemické konstalace, tam se nediskutuje, nepomlouvá, nepolemizuje, je tam velmi přátelská a podpůrná atmosféra ... jako jedna velká rodina, ač s různými problémy, ale držící spolu ...

ale slyšela jsem o tom, že v Indii i mezi různými buddhistickými školami jsou velké rozepře, rozpory ... možná i různé přístupy ...
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:37:30

Návštěvník píše:
kdyby vycházel z vlastního postřehu, tak...

I tehdy hraje podstatnou roli, nakolik si každý z nás uvědomuje vzájemné souvislosti toho, co vidí a zažívá, a navíc kontext, který mu nabízejí jeho předchozí zkušenosti a ve kterém si to, co vidí, po svém interpretuje. Kdo si tohle všechno uvědomuje a vezme to v úvahu, může dojít k úplně jiným závěrům, než ten, kdo si toho prostě nevšímá. Každý jsme trochu jinak naprogramovaný, proto se lišíme i v tom.


no to jistě, ale to nebude tím, že existují snadno dostupné informace v googlu :)
Návštěvník
 

Re: "Potrhlá Moudrost" s Andrew Barnesem"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:48:45

koukám, že Jana opět nevydržela a smazala příspěvky upozorňujícího davu na její nesmyslnosti :D :D :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků