Jiří Vacek

Re: Eduard Tomáš vyciťuj božské Jáství

Nový příspěvekod lklknml » úte 19. kvě 2015 13:10:16

Návštěvník píše:Namísto jakýchkoliv představ se můžeš přiblížit k Jáství jinak - jeho vyciťováním.
Já, subjekt, není to, objekt. Vyciťování a představy jsou – v tomto smyslu – totéž.

Návštěvník píše:TRVALÁ VZPOMÍNKA NA NADJÁ JE NEJLEPŠÍ JÓGOU.
Považovat vzpomínku za vzpomínané je iluze, sen. Naším cílem je však probudit se ze snu, nikoli ponořit se do něj.
lklknml
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Alaja » úte 19. kvě 2015 13:12:32

Návštěvník píše:jeho popis praxe átmavičáry je mimořádný, to lze přece objektivně uznat ...

On praxi átmavičáry sám objevil? Fakt?
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Eduard Tomáš vyciťuj božské Jáství

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 13:14:48

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Namísto jakýchkoliv představ se můžeš přiblížit k Jáství jinak - jeho vyciťováním.
Já, subjekt, není to, objekt. Vyciťování a představy jsou – v tomto smyslu – totéž.

Návštěvník píše:TRVALÁ VZPOMÍNKA NA NADJÁ JE NEJLEPŠÍ JÓGOU.
Považovat vzpomínku za vzpomínané je iluze, sen. Naším cílem je však probudit se ze snu, nikoli ponořit se do něj.


ta rozdílnost je pouze domnělá Zdeňku ... trvalá vzpomínka znamená neztrácet spojení se svou podstatou ... ale takhle intelektuálně co jsi opět udělal i se sdělením ET můžeš pokračovat i s buddhistickými vyjádřeními, s Gítou a s jakýmkoliv sdělením realizovaného člověka ...

takže OK, ta chvíle upřímnosti - za to stála

pa
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 13:15:46

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:jeho popis praxe átmavičáry je mimořádný, to lze přece objektivně uznat ...

Lze něco objektivně uznat bez subjektu onoho uznání? To není mimoběžná otázka, ale demonstruje bohužel vaše sebezapomenutí v objektech, praxi. Proto to kritizuji, abyste se vzpamatovali.


jj díky ... :)
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 13:26:01

Alaja píše:
Návštěvník píše:jeho popis praxe átmavičáry je mimořádný, to lze přece objektivně uznat ...

On praxi átmavičáry sám objevil? Fakt?


neobjevil ho ... převzal ho stejně jako ET a další od Mahárišiho, ale tato přímá cesta je známá i křesťanským mystikům a je v tradici zvané advaita ... například Maharadž to převzal jako jedinou praxi od svého Učitele ...

"Při átmavičáře nehledáme nic, co by zde právě teď nebylo, ale snažíme si uvědomit to, co zde právě teď je. Nehledáme nic mimo sebe, ale samy sebe, nerozlišené, čisté vědomí v nás. Čekáme-li něco, co zde není, nějaké zjevení, zázrak atd., hledáme špatně a nikdy se nedočkáme. My sami musíme pochopit, rozpoznat a uvědomit si základ naší bytosti pomocí neustálého obracení pozornosti na samo vědomí bytí, kterým jsme.

Pátrání po Jáství je nutno provádět s maximální pozorností a bdělostí k tomu, co proces, átmavičáry při svém provádění vyvolává. Současně je nutná aktivní touha pochopit a porozumět tomu, co jsme. Správná átmavičára zvláště na svém počátku je velmi dynamickým procesem, do kterého musíme vložit vrcholné úsilí i bdělost k tomu, co se ve vědomí odehrává, když pátráme, kdo jsme. Jinak nepostřehneme, že vědomí hledajícího, ve kterém pátrání probíhá, je samo odpovědí na otázku "kdo jsem?". Jinými slovy, hledající, totiž jeho vědomí je hledaným Jástvím. Pomozme si příměrem. Hledáme-li zdroj světla, nesmíme se dívat na osvětlované předměty a dokonce ani ne na osvětlující paprsek reflektoru, ale musíme jej sledovat pohledem zpět tam, odkud vychází, k jeho zdroji, jimž je reflektor. Stejně je tomu i s Jástvím. Musíme obrátit pozornost od věcí uvědomovaných i od uvědomování k tomu, co si v nás uvědomuje. Stopou nám může být bud pozornost (pozorování) či pocit já. Sledujeme-li je tam, odkud vycházejí, dostáváme se k Jáství. Pozornost (pozorováni) i já, oboje tryská z nerozlišeného vědomí."


Učebnice átmavičáry neboli zkoumání sama sebe

Jiří Vacek

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Alaja » úte 19. kvě 2015 14:10:25

Návštěvník píše:neobjevil ho ... převzal ho stejně jako ET a další od Mahárišiho, ale tato přímá cesta je známá i křesťanským mystikům a je v tradici zvané advaita ... například Maharadž to převzal jako jedinou praxi od svého Učitele ...


No právě..... přímá cesta, ale že mu to trvalo, než se k ní prokousal jinými duchovními praxemi a sezeními s LSD...... :crazy:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 14:20:05

Alaja píše:
Návštěvník píše:neobjevil ho ... převzal ho stejně jako ET a další od Mahárišiho, ale tato přímá cesta je známá i křesťanským mystikům a je v tradici zvané advaita ... například Maharadž to převzal jako jedinou praxi od svého Učitele ...


No právě..... přímá cesta, ale že mu to trvalo, než se k ní prokousal jinými duchovními praxemi a sezeními s LSD...... :crazy:


Ram Dassovi zase dlouho trvalo, než dokázal ocenit i tělesné vědomí v celistvosti vědomí :) a dospěl k tomu až když došlo díky mrtvici k ochrnutí :what:

"Co vás ještě mrtvice naučila?

Myslím si, že zintenzívnila můj pocit lidství. Možná to zní divně, ale když jsem i já vykročil po své duchovní cestě, byl jsem psychologem, a byl jsem také velmi zaměstnán svým egem. Pak jsem vkročil do království duše, byl jsem duší a odhodil jsem ego a tělo. Teď už nic neodhazuji. Přátelím se se svým tělem. Mrtvice mě naučila vážit si všech úrovní vědomí včetně onoho tělesného. Od té doby, kdy mě ranila mrtvice, někteří přátelé říkají, že jsem daleko lidštější. Teď jsem jakoby víc sám sebou, zatímco předtím jsem byl pro ně spíš duší."

jj cesty páně jsou nevyzpytatelné :what:
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 14:26:10

Návštěvník píše:
Alaja píše:
Návštěvník píše:neobjevil ho ... převzal ho stejně jako ET a další od Mahárišiho, ale tato přímá cesta je známá i křesťanským mystikům a je v tradici zvané advaita ... například Maharadž to převzal jako jedinou praxi od svého Učitele ...


No právě..... přímá cesta, ale že mu to trvalo, než se k ní prokousal jinými duchovními praxemi a sezeními s LSD...... :crazy:


Ram Dassovi zase dlouho trvalo, než dokázal ocenit i tělesné vědomí v celistvosti vědomí :) a dospěl k tomu až když došlo díky mrtvici k ochrnutí :what:

"Co vás ještě mrtvice naučila?

Myslím si, že zintenzívnila můj pocit lidství. Možná to zní divně, ale když jsem i já vykročil po své duchovní cestě, byl jsem psychologem, a byl jsem také velmi zaměstnán svým egem. Pak jsem vkročil do království duše, byl jsem duší a odhodil jsem ego a tělo. Teď už nic neodhazuji. Přátelím se se svým tělem. Mrtvice mě naučila vážit si všech úrovní vědomí včetně onoho tělesného. Od té doby, kdy mě ranila mrtvice, někteří přátelé říkají, že jsem daleko lidštější. Teď jsem jakoby víc sám sebou, zatímco předtím jsem byl pro ně spíš duší."

jj cesty páně jsou nevyzpytatelné :what:


Docela by mne zajímalo, jestli by mu ta átmavičára vůbec zafungovala, kdyby už předtím při elesdových sezeních nezjistil, že Bůh a on jedno jsou...
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 14:46:04

Návštěvník píše:Docela by mne zajímalo, jestli by mu ta átmavičára vůbec zafungovala, kdyby už předtím při elesdových sezeních nezjistil, že Bůh a on jedno jsou...


átmavičára je funkční, ale to musí každý s tím začít, aby to zjistil !!! není k tomu pochopitelně třeba LSD :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 15:18:19

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Docela by mne zajímalo, jestli by mu ta átmavičára vůbec zafungovala, kdyby už předtím při elesdových sezeních nezjistil, že Bůh a on jedno jsou...


átmavičára je funkční, ale to musí každý s tím začít, aby to zjistil !!! není k tomu pochopitelně třeba LSD :D :D :D

Ale když je po ruce, tak to nejspíš jde líp, není potom třeba žádná duchovní technika....nedivím, se, že J.V. i J.K. mají k LSD i k marjánce dost kladný vztah :D
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Petra » úte 19. kvě 2015 15:38:23

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Docela by mne zajímalo, jestli by mu ta átmavičára vůbec zafungovala, kdyby už předtím při elesdových sezeních nezjistil, že Bůh a on jedno jsou...


átmavičára je funkční, ale to musí každý s tím začít, aby to zjistil !!! není k tomu pochopitelně třeba LSD :D :D :D

Ale když je po ruce, tak to nejspíš jde líp, není potom třeba žádná duchovní technika....nedivím, se, že J.V. i J.K. mají k LSD i k marjánce dost kladný vztah :D


No jo, v optimálním případě rozšířují vědomí.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 15:39:26

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Docela by mne zajímalo, jestli by mu ta átmavičára vůbec zafungovala, kdyby už předtím při elesdových sezeních nezjistil, že Bůh a on jedno jsou...


átmavičára je funkční, ale to musí každý s tím začít, aby to zjistil !!! není k tomu pochopitelně třeba LSD :D :D :D

Ale když je po ruce, tak to nejspíš jde líp, není potom třeba žádná duchovní technika....nedivím, se, že J.V. i J.K. mají k LSD i k marjánce dost kladný vztah :D


to není pravda, že není potřeba žádná duchovní technika

první krok je povšimnout si té tiché přítomnosti (k tomu může napomoci LSD) ale potom je to o tom spočívat pozornosti v ní bez komentářů mysli co nejčastěji to jde, až se to zautomatizuje ... a k tomu LSD rozhodně nepomůže
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 15:55:24

Návštěvník píše:to není pravda, že není potřeba žádná duchovní technikaprvní krok je povšimnout si té tiché přítomnosti (k tomu může napomoci LSD) ale potom je to o tom spočívat pozornosti v ní bez komentářů mysli co nejčastěji to jde, až se to zautomatizuje ... a k tomu LSD rozhodně nepomůže



......
Poznámka Jiří Vacek:

Uvedená zjištění samozřejmě nic nemění na skutečnosti, že oblast drog spadá pod trestní právo a za jeho porušení hrozí vězení. Zejména se postihuje skupinové braní drog.

Z těchto důvodů nikomu nedoporučujeme přestupovat platné zákony. Současně zdůrazňujeme, že jakéhokoliv požívání zakázaných látek na našich meditacích a seminářích není přípustné. Toto stanovisko se vztahuje i na alkohol a kouření.

Uvedenou informaci o seriozním výzkumu působení drog považujeme za důležité, aby ji lidé znali. Neustálá démonizace zejména psychedelik, je ryze účelová a stojí za ní zájmy výrobců alkoholu a cigaret, kteří se bojí, aby nepřišli o své zisky.

Potvrzení pravdy nalezneme ve statistice úmrtí. Ročně i u nás umírají tisíce na následky alkoholismu, včetně řízení pod vlivem alkoholu, a kuřáků. Přesto se braní těchto drog netrestá. Jak se říká: „Není politická vůle".

Ve srovnání s tím jsou úmrtí z předávkování drog zcela nevýznamná. Jen se uměle nafukují.


http://jirivacek.cz/?id=2525&option=com ... &task=view
Návštěvník
 

účinky LSD

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 16:14:21

tady máš přehled toho, jak LSD působí

http://lsd.cz/lsd/lsd1.html#uvod

:)
Návštěvník
 

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod papadev » úte 19. kvě 2015 16:25:30

ahoj Zdenku
to si piš
akorát NA PRDEL to dalo mě!!!
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod papadev » úte 19. kvě 2015 16:27:12

ahoj Miroslave
Zlepšovat je vždycky co, hlavně je třeba pracovat na sobě


plný souhlas, ostatní sem nečet, jen přelít,omlouvám se

když nevěříš na entity či se nechceš vymlouvat na ně,ok
pak ale nezapomen pracovat na sobě, až ti zvýší nájem, napaří exekuci,nespravedlivě obviní , okradou či uteče ti žena...to jsou ty nejlepší podmínky

a až na sobě popracuješ, zjistíš že není od věci, podívat se...kdo tomu velí a co sleduje--tvoje zbídačení a zmanipulování!

ps-taky to nemusíš číst

zdař bůh

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: účinky LSD

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 16:36:25

Návštěvník píše:tady máš přehled toho, jak LSD působí

http://lsd.cz/lsd/lsd1.html#uvod

:)

Co já mám, já to nepotřebuju, ty halucinogeny bych nikdy nebrala, ani kdyby mi za to platili. :D
Návštěvník
 

Re: účinky LSD

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2015 18:11:08

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:tady máš přehled toho, jak LSD působí

http://lsd.cz/lsd/lsd1.html#uvod

:)

Co já mám, já to nepotřebuju, ty halucinogeny bych nikdy nebrala, ani kdyby mi za to platili. :D


poli zatracovat něco jen proto, že to nepotřebuješ a nemáš s tím žádnou zkušenost ani žádné trošku hlubší informace o tom, taky zrovna nedává moc smysl :)

LSD by mohlo velmi výborně pomoci například lidem v posledních stádiích rakoviny ... nebo lidem umírajících v hrůze a v bolestech v hospicích atd.

také má výborné terapeutické účinky při různých psychických poruchách a silných posttraumatických stavech ...

studiu vlivu LSD se hodně věnoval Stanislav Grof :) odzkoušel to i sám na sobě :)
Návštěvník
 

Re: účinky LSD

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. kvě 2015 3:57:03

Návštěvník píše:poli zatracovat něco jen proto, že to nepotřebuješ a nemáš s tím žádnou zkušenost ani žádné trošku hlubší informace o tom, taky zrovna nedává moc smysl :)

LSD by mohlo velmi výborně pomoci například lidem v posledních stádiích rakoviny ... nebo lidem umírajících v hrůze a v bolestech v hospicích atd.

také má výborné terapeutické účinky při různých psychických poruchách a silných posttraumatických stavech ...

studiu vlivu LSD se hodně věnoval Stanislav Grof :) odzkoušel to i sám na sobě :)


Nemocným s rakovinou, kteří jsou už na umření, dávají doktoři přece morfium.

Ale bavíme se přece tady o duchovním praxi a ne o braní drog, jen tak jak zabít nudu, z plezíru, ze zvědavosti, že to bere ten a ten a že bych taky tedy měl, abych věděl, že už nedokážu je přestat brát, nebo o tlumení nesnesitelných bolestí lidí na smrtelné possteli.

No a Grof dobře věděl, proč raději objevil hyperventilaci. Za ni dostal sice ocenění od samotného slovutného astronoma pana Grygara, ale ten vůbec netuší, že opravdu existují ty tajemné věci mezi nebem a zemí, včetně telepatie a ufounů.
Jo - víš, že při kurzech té hyperventilace v místnostech, kde se to provádí, spalují jakési sušené bylinky, jak křesťané na vánoce purpuru či františka?


http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1154533007

Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců získává

Bronzový Bludný balvan 2000
MUDr. Stanislav Grof
Ocenění se uděluje za přetavení šamanských praktik hyperventilace do tak zvaného holotropního dýchání, skrze něž lze způsobit v mozku chemickou bouři a navodit tak přiotrávenému mimořádné pocity a zážitky.

Psychiatr Stanislav Grof se narodil 1931 v Praze, od roku 1967 žije v USA. Se změněnými stavy vědomí nejdříve experimentoval s pomocí LSD. Poté, co byla zjištěna riskantnost této drogy a experimenty byly zakázány, dr. Grof rozvinul techniku hyperventilace. Teoreticky by měla být levná, protože vzduch je zadarmo, to se ale vůbec nedá říci o "kurzech", které tento guru nabízí svým žákům. Ti se mohou naštěstí zahojit na dýchačích, kteří mohou nadužívat vzduch jen pod vedením těchto zasvěcenců, poté co zaplatí tučný honorář . Dr. Grof je také spoluzakladatel kočkopsa - discipliny "transpersonální psychologie", která se snaží sjednotit vědu a spiritualitu.

MUDr. Grof blábolivým výpovědím přiotrávených hyperventilantů přiznává status skutečnosti, odvodil z nich dokonce představu kosmického Absolutního Vědomí. Lidské vědomí podle Grofa se může změnou Ph krve odpoutat od těla a transportovat do některého z minulých životů, či do doby porodu. Je škoda, že tyto svědecké výpovědi dosud neobjevili jako další zdroj poznání historici.

Náš proslulý laureát ujišťuje veřejnost, že docela reálné jsou např. tyto jevy:

ohýbání lžic mentální silou (na tuto efektní technologii tváření kovů za studena řada strojírenských podniků netrpělivě čeká),
telepatie (operátoři spojových sítí se už obávají konkurence),
zázračné extrakční operace filipínských léčitelů (ty je ovšem třeba dotáhnout až k implantaci kardiostimulátorů, k transplantacím kloubních náhrad, atd.)
V Grofových knihách nacházíme četné zprávy o mimosmyslových lidských kontaktech, jakoby to byla ověřená fakta. Velikán, o němž byl natočen dokument z řady Gen je odměněn k lítosti jeho navrhovatelů jen bronzovým balvanem. Navíc se zdá, že zájem o holotropní dýchání klesá, neboť o navozování změněných stavů vědomí soupeří příliš mnoho drog. Tak svět odplácí.
Návštěvník
 

Re: účinky LSD

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. kvě 2015 9:38:14

Návštěvník píše:
Nemocným s rakovinou, kteří jsou už na umření, dávají doktoři přece morfium.

Ale bavíme se přece tady o duchovním praxi a ne o braní drog, jen tak jak zabít nudu, z plezíru, ze zvědavosti, že to bere


LSD má schopnost rozšiřít vědomí - tak je to dobrá příprava na smrt, ne oblbnutí a bez sebe, jako při vysokých dávkách morfia

jak působí LSD a co zprostředkovává jsem tu dávala odkaz, který tě nijak nezaujal, kdyby jsi se na to podívala, pak by bylo jasné, že LSD zprostředkuje to samé co například hloubková kontemplace nebo jiné uvolňující metody - takže je to o duchovní praxi ne o braní drog z plezíru atd.

s LSD má zkušenost nejen JV a SG, ale taky například Ram Dass a další a další

drogy, které působí psychodelicky jsou používány k zasvěcení šamany už od dávných dob ...

podobné účinky zprostředkovává i ajuhaska :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků