Jiří Vacek

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » čtv 11. úno 2016 12:43:59

.Petra píše:
Pavla píše:
Jana píše:
S připoutaností k tělu a mysli je život jedním bojem o zachování života, o místo na slunci. S poznáním nezrozenosti a nesmrtelnosti, tohle puzení zmizí a dostavuje se klid a mír, díky kterému je možné vychutnávat si tenhleten život, tedy to, co tady právě teď je.



pro mě život žádným bojem není, přesto nepopírám, že bez těla bych tenhle život žít nemohla

tak o čem to je?


Zřejmě byl pro Janu život hrozný a trpěla.

:)

Určitě ano, možná to utrpení pokračuje i teď a současný projev má za úkol přebít utrpení něčím méně bolavým
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. úno 2016 13:37:50

Pavla píše: řekla bych, že ta prožitá utrpení a nenávist v Tobě nechaly stopy... Ostatně jako všechno, co zažijeme se hluboko do podvědomí o tiskne a současný život je plodem toho, co dřív bylo zaseto .....


Taky mě to dneska napadlo, že tahle zkušenost a tohle poznání ve mně zanechalo stopy, uvědomila jsem si, proč je mé povolání pro mě takovým štěstím. Nicméně po nějaké nenávisti k Bohu díky poznání kým jsme nemůže být ani stopy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. úno 2016 13:43:17

Pavla píše:Určitě ano, možná to utrpení pokračuje i teď a současný projev má za úkol přebít utrpení něčím méně bolavým


Bohužel netušíš, o čem píšu.

Když se Ti ve spánku zdá nějaký zlý sen, ve kterém trpíš, co bys volila raději, přebíjela bys raději tenhle sen jiným méně bolavým snem, nebo bys raději spala klidným hlubokým spánkem beze snů?

Samadhi je, jak říkají mudrcové, podobné hlubokému spánku beze snů. Je naprosto stejně naplňující, osvobozující, blažené.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » čtv 11. úno 2016 13:50:53

Jana píše:
Pavla píše:Určitě ano, možná to utrpení pokračuje i teď a současný projev má za úkol přebít utrpení něčím méně bolavým


Bohužel netušíš, o čem píšu.

Když se Ti ve spánku zdá nějaký zlý sen, ve kterém trpíš, co bys volila raději, přebíjela bys raději tenhle sen jiným méně bolavým snem, nebo bys raději spala klidným hlubokým spánkem beze snů?

Samadhi je, jak říkají mudrcové, podobné hlubokému spánku beze snů. Je naprosto stejně naplňující, osvobozující, blažené.


Promiň ale umím číst. A čtu jen to,co sama píšeš...


Jinak mudrcové ti toho říkají ... Bohužel to vede často jen k tomu, že se je mnozí hledající snaží kopírovat... vciťovat se do toho atd... Ale víš jak to je, originál je bohužel jen jeden...

Nezdají se mi sny, ve kterých bych trpěla.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » čtv 11. úno 2016 13:52:27

Jana píše:
Pavla píše: řekla bych, že ta prožitá utrpení a nenávist v Tobě nechaly stopy... Ostatně jako všechno, co zažijeme se hluboko do podvědomí o tiskne a současný život je plodem toho, co dřív bylo zaseto .....


Taky mě to dneska napadlo, že tahle zkušenost a tohle poznání ve mně zanechalo stopy, uvědomila jsem si, proč je mé povolání pro mě takovým štěstím. Nicméně po nějaké nenávisti k Bohu díky poznání kým jsme nemůže být ani stopy.


všechno zanechá stopy.
To je dobře, že jsi šťastná alespoň v práci..
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. úno 2016 14:23:39

Pavla píše:
Jana píše:
Pavla píše: řekla bych, že ta prožitá utrpení a nenávist v Tobě nechaly stopy... Ostatně jako všechno, co zažijeme se hluboko do podvědomí o tiskne a současný život je plodem toho, co dřív bylo zaseto .....


Taky mě to dneska napadlo, že tahle zkušenost a tohle poznání ve mně zanechalo stopy, uvědomila jsem si, proč je mé povolání pro mě takovým štěstím. Nicméně po nějaké nenávisti k Bohu díky poznání kým jsme nemůže být ani stopy.


všechno zanechá stopy.
To je dobře, že jsi šťastná alespoň v práci..

Díky za to, že je pro Tebe dobře, když je někdo šťastný.

:)
Dalo by se říct, že to štěstí existence je tady nonstop, v bdění i snění, jen někdy může být zastíněno připoutaností k časoprostorové omezenosti. Pak jako by tady nebylo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. úno 2016 14:25:35

Pavla píše:Promiň ale umím číst. A čtu jen to,co sama píšeš...


Jinak mudrcové ti toho říkají ... Bohužel to vede často jen k tomu, že se je mnozí hledající snaží kopírovat... vciťovat se do toho atd... Ale víš jak to je, originál je bohužel jen jeden...

Nezdají se mi sny, ve kterých bych trpěla.


Pravé Já je jen jedno, Vědomí je jen jedno, Bytí je jen jedno, je to pořád to samé. Mezi tím kým skutečně jsi a kým je Probuzený, Osvícený, Mudrc, Guru ve skutečnosti není vůbec žádný rozdíl.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » čtv 11. úno 2016 14:37:10

Jana píše:Díky za to, že je pro Tebe dobře, když je někdo šťastný.

:)
Dalo by se říct, že to štěstí existence je tady nonstop, v bdění i snění, jen někdy může být zastíněno připoutaností k časoprostorové omezenosti. Pak jako by tady nebylo.


šťastné ego (štěstí závislé na vnějších okolnostech) :) ale to nevadí, mnoho lidí nemá ani to..... jen bych tomu neříkala probuzení atd...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » čtv 11. úno 2016 14:38:12

Jana píše:
Pavla píše:Promiň ale umím číst. A čtu jen to,co sama píšeš...


Jinak mudrcové ti toho říkají ... Bohužel to vede často jen k tomu, že se je mnozí hledající snaží kopírovat... vciťovat se do toho atd... Ale víš jak to je, originál je bohužel jen jeden...

Nezdají se mi sny, ve kterých bych trpěla.


Pravé Já je jen jedno, Vědomí je jen jedno, Bytí je jen jedno, je to pořád to samé. Mezi tím kým skutečně jsi a kým je Probuzený, Osvícený, Mudrc, Guru ve skutečnosti není vůbec žádný rozdíl.

:)


proč tohle pořád opakuješ? Stále ti to není jasné?

Jistě že všichni jsou jedné podstaty, jen projev je odlišný díky závislostem...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » čtv 11. úno 2016 14:44:21

Pavla píše:
Jana píše:Díky za to, že je pro Tebe dobře, když je někdo šťastný.

:)
Dalo by se říct, že to štěstí existence je tady nonstop, v bdění i snění, jen někdy může být zastíněno připoutaností k časoprostorové omezenosti. Pak jako by tady nebylo.


šťastné ego (štěstí závislé na vnějších okolnostech) :) ale to nevadí, mnoho lidí nemá ani to..... jen bych tomu neříkala probuzení atd...


:D

Neříkej tomu nijak. Tvé skutečné štěstí na vnějších okolnostech není nijak závislé. S probuzením se objevuje jistota, že je podstatou Tvé věčné nekonečné nesmrtelné existence.

Je štěstím pravého Já.

A vůbec není na škodu, když se objeví nejen jako neprojevená statická záležitost, ale i jako projev, například při napití čaje, pohledu na oblohu, závanu větru...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » pát 12. úno 2016 4:06:48

Jana píše:
Pavla píše:
Jana píše:Díky za to, že je pro Tebe dobře, když je někdo šťastný.

:)
Dalo by se říct, že to štěstí existence je tady nonstop, v bdění i snění, jen někdy může být zastíněno připoutaností k časoprostorové omezenosti. Pak jako by tady nebylo.


šťastné ego (štěstí závislé na vnějších okolnostech) :) ale to nevadí, mnoho lidí nemá ani to..... jen bych tomu neříkala probuzení atd...


:D

Neříkej tomu nijak. Tvé skutečné štěstí na vnějších okolnostech není nijak závislé. S probuzením se objevuje jistota, že je podstatou Tvé věčné nekonečné nesmrtelné existence.

Je štěstím pravého Já.

A vůbec není na škodu, když se objeví nejen jako neprojevená statická záležitost, ale i jako projev, například při napití čaje, pohledu na oblohu, závanu větru...

Neměla bys být příkladem, když něco takového tvrdíš? Proč tedy ty sama a tvůj pocit štěstí a neštěstí je na okolnostech závislý?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » pát 12. úno 2016 7:08:16

Pavla píše:Neměla bys být příkladem, když něco takového tvrdíš? Proč tedy ty sama a tvůj pocit štěstí a neštěstí je na okolnostech závislý?


Štěstí toho, kým skutečně jsem, opravdu není na ničem a na nikom závislé. Samotné Bytí ve své největší čistotě neumí být jiné, než šťastné, samotné Vědomí neumí být jiné, než blažené, protože sat-čit-ánanda nejsou tři, ale jedno. Ale může se objevit sen, který tuhle přirozenost zastře. Objevuje se iluze oddělenosti a trápení. To trápení je produktem ega (připoutanosti).

Kdežto štěstí je naší přirozeností a když se ta přirozenost probudí, tak je ta přítomnost šťastná, ať se v ní objeví cokoliv. Všechno je, jak říká v té pohádce Mooji dobré.

Když se najde bezpodmínečné na ničem nezávislé štěstí uvnitř, rezonuje to i venku. Obojí je stejné. Jak říká Bible: "Hledejte Boží království a ostatní vám bude přidáno."

Je to možná docela dobrá navigace. Když jsme šťastní, uvědomovat si, že to štěstí pramení z naší podstaty, že tohle je náš přirozený stav, když jsme nešťastní, uvědomovat si, že se objevil sen mysli, který tak, jak se objevil, zase zmizí, tudíž není potřeba se tím nějak znepokojovat a nějak ten sen mysli svou pozorností živit. V každém okamžiku je možné spočívat v tichu srdce, kde pramení naše moudrost a ta si nalézá řešení sama.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » pát 12. úno 2016 7:54:57

Jana píše:
Pavla píše:Neměla bys být příkladem, když něco takového tvrdíš? Proč tedy ty sama a tvůj pocit štěstí a neštěstí je na okolnostech závislý?


Štěstí toho, kým skutečně jsem, opravdu není na ničem a na nikom závislé. Samotné Bytí ve své největší čistotě neumí být jiné, než šťastné, samotné Vědomí neumí být jiné, než blažené, protože sat-čit-ánanda nejsou tři, ale jedno. Ale může se objevit sen, který tuhle přirozenost zastře. Objevuje se iluze oddělenosti a trápení. To trápení je produktem ega (připoutanosti).

Kdežto štěstí je naší přirozeností a když se ta přirozenost probudí, tak je ta přítomnost šťastná, ať se v ní objeví cokoliv. Všechno je, jak říká v té pohádce Mooji dobré.

Když se najde bezpodmínečné na ničem nezávislé štěstí uvnitř, rezonuje to i venku. Obojí je stejné. Jak říká Bible: "Hledejte Boží království a ostatní vám bude přidáno."

Je to možná docela dobrá navigace. Když jsme šťastní, uvědomovat si, že to štěstí pramení z naší podstaty, že tohle je náš přirozený stav, když jsme nešťastní, uvědomovat si, že se objevil sen mysli, který tak, jak se objevil, zase zmizí, tudíž není potřeba se tím nějak znepokojovat a nějak ten sen mysli svou pozorností živit. V každém okamžiku je možné spočívat v tichu srdce, kde pramení naše moudrost a ta si nalézá řešení sama.

Škoda, že tvůj projev tyto vznešené ideály neobsahuje. Možná ti to vnitřní uvědomělé štěstí ven nerezonuje.....? Proč?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » pát 12. úno 2016 7:59:01

Pavla píše: Možná ti to vnitřní uvědomělé štěstí ven nerezonuje.....? Proč?

Jak jsi na tohle přišla?

Všimla jsi si, že ten přirozeně šťastný stav je pro ty, co s Tebou žijí, sám od sebe nakažlivý?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » pát 12. úno 2016 9:45:46

Jana píše:
Pavla píše: Možná ti to vnitřní uvědomělé štěstí ven nerezonuje.....? Proč?

Jak jsi na tohle přišla?

Všimla jsi si, že ten přirozeně šťastný stav je pro ty, co s Tebou žijí, sám od sebe nakažlivý?

No právě, ty tím příkladem ale nejsi. Takže tvůj šťastný stav je málo nakažlivý nebo pochybný...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » pát 12. úno 2016 10:24:31

Pavla píše:No právě, ty tím příkladem ale nejsi. Takže tvůj šťastný stav je málo nakažlivý nebo pochybný...


Představa, že štěstí pravého Já je vlastnictvím nějaké osoby je nesmysl.

To, co si představuješ, že jsem, opravdu žádným příkladem není. To, co skutečně jsem, je totéž, čím je každý, čím jsi i Ty.

Tudíž se vykašli na nějaké představy o mně i o lidech se kterými žiju a které neznáš.

Zkoumej, jak to funguje doopravdy, v reálu, ne v představách o někom druhém, s kým nežiješ.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » pát 12. úno 2016 10:43:01

Jana píše:
Pavla píše:No právě, ty tím příkladem ale nejsi. Takže tvůj šťastný stav je málo nakažlivý nebo pochybný...


Představa, že štěstí pravého Já je vlastnictvím nějaké osoby je nesmysl.

To, co si představuješ, že jsem, opravdu žádným příkladem není. To, co skutečně jsem, je totéž, čím je každý, čím jsi i Ty.

Tudíž se vykašli na nějaké představy o mně i o lidech se kterými žiju a které neznáš.

Zkoumej, jak to funguje doopravdy, v reálu, ne v představách o někom druhém, s kým nežiješ.

Poradna snad není tvůj výplod a tvůj osobní prostor? Moc díky tobě ozářených a šťastných lidí tu není. Spíš jsi tu zůstala téměř sama...Co je u tebe doma mě nezajímá. O tom můžeš klidně mluvit pravdu nebo lhát. Tedy mluvím jen o tom, čemu jsem přítomná v reálu. Tedy jak to vidíš?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » pát 12. úno 2016 12:16:57

Pavla píše:Poradna snad není tvůj výplod a tvůj osobní prostor?

Je to virtuální svět, kde si můžeš třeba přečíst slova Moojiho, Brahmama, Tolleho, ale není to totéž, jako když se s nimi setkáš.

Moc díky tobě ozářených a šťastných lidí tu není.

Nejspíš Tě ozařuje zrovna monitor, nikoliv Bytí, proto je v Tobě ten pocit deficitu.

Spíš jsi tu zůstala téměř sama...

Pořád tady je návštěvnost, pořád sem někdo něco píše, na inspiruj bylo svého času úplně mrtvo a svědčí to snad něco o Petrovi? Svědčí to snad něco o Tobě, že jsi nevytvořila web s větší návštěvností?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Pavla » pát 12. úno 2016 12:28:15

Jana píše:
Pavla píše:Poradna snad není tvůj výplod a tvůj osobní prostor?

Je to virtuální svět, kde si můžeš třeba přečíst slova Moojiho, Brahmama, Tolleho, ale není to totéž, jako když se s nimi setkáš.

Moc díky tobě ozářených a šťastných lidí tu není.

Nejspíš Tě ozařuje zrovna monitor, nikoliv Bytí, proto je v Tobě ten pocit deficitu.

Spíš jsi tu zůstala téměř sama...

Pořád tady je návštěvnost, pořád sem někdo něco píše, na inspiruj bylo svého času úplně mrtvo a svědčí to snad něco o Petrovi? Svědčí to snad něco o Tobě, že jsi nevytvořila web s větší návštěvností?
o tobě to svědčí.... Vyvrací to tvoje slova. Jestliže jsi ponořená v Já, mělo by mě dle tvých vlastních slov zaplavovat skrz tebe štěstí pravého Já. Můžeš zkoumat, proč se to neděje. Mluvila jsi o nakažlivosti... Tady ale není. Tedy to tak nefunguje.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Jiří Vacek

Nový příspěvekod Jana » pát 12. úno 2016 14:11:55

Pavla píše: o tobě to svědčí....

To svědectví o někom je svědectví o imaginární osobě s příběhem ve Tvých představách, nebo je to svědectví o skutečnosti?


Vyvrací to tvoje slova. Jestliže jsi ponořená v Já, mělo by mě dle tvých vlastních slov zaplavovat skrz tebe štěstí pravého Já.

Ponoření v Já je pořád ještě iluze, kdo by se do Já nořil, když neexistuje jiné, než pravé Já? Nepravé já je jen iluze, sen. V pravém Já ta iluze mizí, tím pádem neexistuje nikdo, kdo by se do něj nořil. Jsme tím.

Můžeš zkoumat, proč se to neděje. Mluvila jsi o nakažlivosti... Tady ale není. Tedy to tak nefunguje.

Dobře, můžeme zkoumat to, proč četba Brahmamových slov může být méně účinná, než Brahmamova přítomnost. Pro někoho však může být třeba i četba Brahmamových sklov účinnější, než pro jiného Brahmamova přítomnost. Je to individuální, záleží na míře připoutanosti vědomí, na míře čistících procesů. Dokonce zpětný náraz světla může způsobovat zcela opačné účinky. Přítomnost Ježíše sice přitahovala davy, ale ve finále reakce lidí nebyla vůbec láskyplná a šťastná.

Nicméně ta nakažlivost tady zcela určitě je. Kdybys vzala vzorek populace, tak kolem Maharadže, Maharišiho, Poonji, Osha a dalších se objevovalo nadstandartní množství probouzejících se.

Na druhé straně miliony lidí čte na internetu spousty duchovní literatury a nic.

Takže přímý kontakt je určitě něco jiného, než četba písmenek na monitoru.

Je možné zkoumat, čím to je, že při duchovním zrání, se kolem nás objevuje stále víc a víc lidí, kteří jsou v pohodě.

Nejspíš je to tím, že jsme skutečně propojeni. Je to jako když do vody kápneš barvu a ona se šíří sama dál.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků