Volná diskuse

Volná diskuse

Nový příspěvekod Linda » úte 27. pro 2011 19:38:31

Petra píše:Je to prostor pro diskuzi nebo pro citování?
:)

vigilant píše:Myslím že jedno nevylučuje druhé.

Petra píše:
vigilant píše:Myslím že jedno nevylučuje druhé.

Pak by ovšem bylo vystížnější to nazvat "Prostor pro diskuzi a citace k Bytí".
:)

rosada píše:
Petra píše:Pak by ovšem bylo vystížnější to nazvat "Prostor pro diskuzi a citace k Bytí".
:)

Ano, nejdůležitější je správně to pojmenovat 8)

Petra píše:
rosada píše:
Petra píše:Pak by ovšem bylo vystížnější to nazvat "Prostor pro diskuzi a citace k Bytí".
:)

Ano, nejdůležitější je správně to pojmenovat 8)

Máš problém to přijmout?
:)

rosada píše:Ano - je výrazem přijetí. Ano, tak to je. :what:


Petra píše:
rosada píše:
Petra píše:Máš problém to přijmout?
:)

rosada píše:Ano - je výrazem přijetí. Ano, tak to je. :what:

Takže to děláš jako každý jiný. Akorát to odmítání, ne-uvítání nazveš jako přijetí. Opravdu dobrý vtip.
:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. pro 2011 9:54:09

"citace Petry

...odmítání, ne-uvítání nazveš jako přijetí. Opravdu dobrý vtip."


možná to vypadá jako vtip, ale je to prosté ANO odporu, který je uvědomován a není před tím strkána hlava do písku ... to uvědomění je velmi podstatné

přijetí pro mne znamená otevřenost a poctivost přiznat a podívat se na věci takové jaké jsou ... kdežto odmítání pro mne znamená potlačení či zametení pod koberec něčeho co se mne týká, ale já nechci o tom vědět ... nechci připustit, že to je, tak vynakládám velké úsilí a energii, abych s tím nebyl přímo konfrontován ... jenže ono to je a je to tu a žádá si to pozornost ... mojí pozornost :)

opakující se zkušenost napovídá, že pokud si něco nechci uvědomit a plně sám před sebou přiznat, třeba ten odpor vůči něčemu nebo někomu, tak se v tom nepřiznání si pravého stavu věcí utápím a blokuji zároveň i otevřené možnosti řešení 8)
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. pro 2011 10:09:17

"citace rosady

Ano - je výrazem přijetí. Ano, tak to je."


velmi výstižné a jasné vyjádření - vidím to a uvědomuji si to i když je to pro mne bolestivé, nepříjemné, mám z toho strach, nechci to atd.

to je dobrý základ na kterém se dá stavět ... otevřenost a poctivost přiznat si stav věcí :)
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod teonik » pát 20. led 2012 19:58:50

přihlížející píše:Boddhisattvu, který už je osvícený a pomáhá druhým, můžou v někom vidět lidi kolem něho, ale ne on sám sebe. Pokud jím opravdu je, nevnímá sám sebe jako nějakého jedince, který je osvícený, který coby boddhisattva pomáhá druhým a tím se od nich liší. Kdyby se tak vnímal, by to byla pořád ještě iluze, iluzorní osvícené ego. O tom Hendruk mluví.

já to mám zapamatované tak,že bodhisattva není zdaleka u konce svého pozemského úkolu,neboli k osvícení mu ještě pár kroků chybí nebo druhá možnost,už byl na druhé straně a dobrovolně se vrátil...dává slib,že bude pomáhat ostatním...
myslím,že předně je plně v obraze svých schopností a jejich možností k pomoci...

pomáhá činem,akcí,slovy minimálně,napojuje žáka na vlastní zdroj intuice a likviduje poslední sebeobrazy,které udržují žáka v racionálním světě(přesvědčení,víry,názory atd)
tyto akce nazývám otřesné události,neb mají sílu zatřást žákovým paradigmatem,rozbít obranu rozumu...

kdybyste si chtěli prohlédnout živého bodhissatvu,tak bydlím v havířově,vardasova 10...

@
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 23:45:21

K diskusi na vlákně Saša Hendruk - diskuse:

rosada píše:Já jsem taky přesunula debatu u rodinných konstelacích, když přestala být o rodinných konstelacích a nikdo si nestěžoval. Myslí na to, že sem mohou přijít noví čtenáři třeba za měsíc, tak proč by měli hledat to, co je zajímá mezi diskusí, která je jen dílem okamžiku. :what:

Petra píše:
Mně nešlo o přemistovaní - vždyt to dělám sama - ale o to, že se tam nesmí diskutovat kriticky, ale jen v pokoře před "Mistrem". Nějak to připomíná komunismus, církev...

rosada píše:Ty kritické příspěvky jsou někam přesunuté nebo smazané?

Sleduju tu diskusi a nepozoruju, že by se tam cokoliv kritického přesouvalo nebo mazalo. Ani že by se v ní smělo diskutovat jen pokorně - například vostalpetrovy příspěvky jsou všechno jen ne pokorné obdivování Mistra :D
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 21. led 2012 11:16:14

ahoj Lindo
já reagoval svým příspěvkem o bodhisattvech na příspěvek přihlížejícího,který byl také o bodhissatvech

nechápu tedy,proč můj příspěvek byl přesunut a jeho ne?

píšeš,že je problém se vyznat v linii uvažování pro odlehčující a humorné poznámky
uznávám že má poznámka byla i humorná,ale myslím,že byla k i věci

vyplet ze své zahrádky humor je další známka stagnace,myslím

myslím,že i Saša by se zasmál,ne tak ovšem jeho žáci...bohužel

chápu,že se poctivě snažíš o šíření poznání např učením Saši,vždyt o totéž se snažím i já třeba s maraňonem
příchozí se ale podle mého nenaučí nejvíc ze statě zkopírované z nějakého Sašova elaborátu nebo meditace,
to jen 10%
daleko víc je nasytí duch,který je mezi řádky,který je v tobě,jako moderátorce,a kterého potom příchozí pozná i v sobě

učíš tichu
učíš řádu
učíš sebepoznání

ok

proč ale přitom přehlížet vše co není made in saša a separovat to?
co není vážné?
co je hrubší než jemné?

že by strach z budíčku???
@
.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Linda » sob 21. led 2012 11:18:09

Jarda Malej píše:
Mně nešlo o přemistovaní - vždyt to dělám sama - ale o to, že se tam nesmí diskutovat kriticky,
ale jen v pokoře před "Mistrem". Nějak to připomíná komunismus, církev...

Není k přehlédnutí, že záznamy Hendrukových promluv zde na Poradně, jsou výsledkem práce kohosi,
kdo je si vědom hodnoty jejich obsahu.
A přirozeně jsou zde ty texty předkládány lidem podobných dispozic.
Kdo má tedy pocit, že mu jakékoliv promluvy jaksi „nesedí,“ nemusí je samozřejmě číst,
natož na ně kriticky reagovat v přesvědčení,
že objevil nějakou nesrovnalost, kterou nutně musí sdělit ostatním.

Diskuzní vlákno k Hendrukovi je zřízeno pro ty ze zdejších čtenářů,
kteří mají v úmyslu zaobírat se společně některými jednotlivostmi z předložených textů,
s úmyslem jejich lepšího pochopení a využití v každodenní praxi.

Předpokládá se, že kdo nemíní využít téhle možnosti,
tak se přirozeně takové diskuze zúčastňovat nemusí a nelze mu jí ani doporučit.
Cítí-li někdo potřebu oznámit přítomným, v čem že se ta která z citovaných autorit mýlí,
pak si pro ten účel může vybrat či založit prostor, v němž si dotyčného může do sytosti „podat.“
Může nerušeně vznášet různé argumenty, ve kterých vybranou autoritu usvědčí z omylů,
případně může bavit ostatní svými vědomostmi či duchaplností,
to vše ve společnosti podobně smýšlejících, což dává smysl.

Protože jinde tím vznikne prostor pro trochu soustředěnější debatu
a tak mohou být vlastně uspokojeni všichni, podle svých momentálních zájmů.


:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod reseek » sob 21. led 2012 11:37:31

Nepřipadá mi ani u jednoho z nich, že by Mistrovali. Mluví o tom, jak to vidí, to je mi sympatické.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 14:05:15

Někdo říká "pouštět", jiný let go, nechat být. Tak jednoduché a tak těžké.
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod reseek » sob 21. led 2012 14:29:09

A je vcelku jedno, o čem si myslíme, že je to ten jediný správný způsob, a máme pak potřebu dělat druhým bourače v domnění, že to je naše poslání. Kdo má zájem rozpoznávat v sobě tyhle snahy a učit se je "pouštět", uvítá zkušenosti toho, kdo takovou cestou sám šel. Proč by se tím měl zabývat někdo, koho bourání baví?

No, pokud děláme cokoliv s myšlenkou, že je to naše poslání a že jsme tady od toho, abychom napravovali špatnosti a nedokonalosti druhých, tak je to všechno dobré jen pro růst našeho ega, tudíž ať děláme cokoliv, tak všechno je marnost nad marnost a všechno je špatně. Pokud však dovolíme, aby to, kým jsme, bylo ve službách Boží vůle, pak špatně není vůbec nic.

Souhlasím, jen si myslím, že to není myšlenka o našem poslání, která vede k potřebě kritizovat druhé, usvědčovat je z nevědomosti - "bourat jejich mylné představy" a napadat jejich přístup. Spíš je to nevědomé nutkání prosazovat svoje vlastní přesvědčení. Není snadné si to u sebe uvědomit, natož "pustit" navyklý způsob, jakým ego reaguje.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod amiable » sob 21. led 2012 15:33:40

Je mi trochu záhadou, proč ti, kteří jdou do kina a vyberou si film podle svého gusta, místo aby se věnovali kritizování ostatních filmů, nedokážou totéž v jiném prostředí. Jistě nejsem jediný člověk, který nepreferuje určitého mistra nebo školu a který se učí od těch, se kterými moje zkušenost právě rezonuje. Každý z nás prochází trochu jinými zkušenostmi, stejné to bylo i u těch, kteří jsou hledajícími vnímáni jako mistři. Je pochopitelné, že vysvětlují cestu k poznání způsobem, kterým k němu sami došli. A je na nás, jestli nás to nějak osloví, jestli nám to něco objasní v našem vlastním přístupu. Podstatné podle mě je vnitřně rozpoznat, co v současné situaci může pomoci dál. Kritizovat to, co mi momentálně nic neříká, je jako kritizovat střevíc, který tlačí, protože nepasuje na mou nohu. Jinému ale padnout může.
Jenže kritizování střevíců je oblíbená zábava, kdo by odolal :D
amiable
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 15:40:49

A ty návštěvníku? Ty asi chodíš bos... a náramně se směješ, jak druzí kritizují střevíc, který je tlačí... No proč ne. Zábava jako zábava.
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod reseek » sob 21. led 2012 15:53:55

amiable píše:Je mi trochu záhadou, proč ti, kteří jdou do kina a vyberou si film podle svého gusta, místo aby se věnovali kritizování ostatních filmů, nedokážou totéž v jiném prostředí. Jistě nejsem jediný člověk, který nepreferuje určitého mistra nebo školu a který se učí od těch, se kterými moje zkušenost právě rezonuje. Každý z nás prochází trochu jinými zkušenostmi, stejné to bylo i u těch, kteří jsou hledajícími vnímáni jako mistři. Je pochopitelné, že vysvětlují cestu k poznání způsobem, kterým k němu sami došli. A je na nás, jestli nás to nějak osloví, jestli nám to něco objasní v našem vlastním přístupu. Podstatné podle mě je vnitřně rozpoznat, co v současné situaci může pomoci dál. Kritizovat to, co mi momentálně nic neříká, je jako kritizovat střevíc, který tlačí, protože nepasuje na mou nohu. Jinému ale padnout může.

Střevíc v symbolice znamená postoj, přístup k životu. Každý máme nějaký postoj k sobě a k druhým, běžný je osobní postoj ve snaze po sebeprosazení, jiný ale může být citlivý, vnímající, co se děje, rozpoznávající příčiny a důsledky...
Obnošené střevíce se dají se postupně odkládat, protože nám způsobují utrpení, mají okoralou tvrdou podešev, která způsobuje puchýře a ničí výhonky rostlinek, kamkoliv šlápneme...
můžeme je měnit za citlivější, s měkčí, neagresivní podrážkou :)
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 15:55:37

Jenže kritizování střevíců je oblíbená zábava, kdo by odolal :D
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 21. led 2012 16:22:34

ahoj
cituji z Jardy:
diskuzní vlákno k Hendrukovi je zřízeno pro ty ze zdejších čtenářů,
kteří mají v úmyslu zaobírat se společně některými jednotlivostmi z předložených textů,
s úmyslem jejich lepšího pochopení a využití v každodenní praxi.

měl jsem v úmyslu zaobírat se otázkou bodhisattvů,s úmyslem jejího lepšího pochopení a využití v každodenní praxi...

přesto jsem byl přeřazen jinam

@
......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 21. led 2012 16:43:20

měl jsem v úmyslu zaobírat se otázkou bodhisattvů,
s úmyslem jejího lepšího pochopení a využití v každodenní praxi...

přesto jsem byl přeřazen jinam

Z toho si nic nedělej Teoniku.
Já jsem měl zase na Hendrukově vlákně v úmyslu zanechat tam připomínku toho,
k čemu že je to vlákno vlastně určeno, a taky to bylo přeřazený jinam. :D


No a jestli ten Hendruk někde mluví o bhodisatvování,
tak by to tam na tom diskusním vlákně asi stačilo to ocitovat
a pak buď doplnit o svoje poznatky
a nebo o svoje pochybnosti.
...jaksi v rámci tvé snahy o pochopení a využití v denní praxi.

:)
Jarda Malej
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 16:50:25

Jardo, k čemu je vlákno Hendruka určeno?
Návštěvník
 

xxx

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 21. led 2012 17:01:47

teonik » sob 21. led 2012 17:22:34

:)
Jarda Malej
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 17:04:28

Jardo, k čemu je vlákno Hendruka určeno?
Návštěvník
 

Re: Volná diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 21. led 2012 17:27:30

ahoj
bylo pro mě poučením si tady podebatovat,dík
jako schůdnější cestu pro výměnu informací spíš vidím pokecat si přímo se Sašou
zdar všem,kteří diskutují volně a sláva těm,kteří diskutují nevolně
@
..........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Další

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků