Albert Einstein

Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 08. úno 2014 17:14:55

Obrázek

Albert Einstein (14. března 1879 Ulm, Německo – 18. dubna 1955 Princeton, New Jersey, USA) byl teoretický fyzik, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob. Často je označován za největšího vědce 20. století, případně spolu s Newtonem za nejvýznamnějšího fyzika vůbec. Mezi jeho příspěvky fyzice patří speciální teorie relativity (1905), myšlenka kvantování elektromagnetického pole a vysvětlení fotoefektu (1905), vysvětlení Brownova pohybu (1905) a snad nejvíce obecná teorie relativity (1915), která doposud nejlépe popisuje vesmír ve velkých měřítkách.

Einstein se podílel i na statistické fyzice a kvantové statistice (Boseho-Einsteinovo rozdělení), diskusi o interpretaci kvantové mechaniky (diskuse s Bohrem, EPR paradox). S Leó Szilárdem vynalezli nový typ chladničky.

V roce 1921 byl oceněn Nobelovou cenou za fyziku za „vysvětlení fotoefektu a zásluhy o teoretickou fyziku“. Obrovským vědeckým úspěchem totiž byly i ostatní tři práce z roku 1905 a v prvé řadě obecná teorie relativity, v době udělení ceny ještě nedoceněná.

Poté, co zformuloval obecnou teorii relativity, se stal známým po celém světě, což je pro vědce nevídaný úspěch. V pozdějších letech jeho sláva zastínila ostatní vědce a Einstein se stal synonymem pro člověka s velmi vysokou inteligencí nebo zkrátka génia. Jeho tvář se stala jednou z nejznámějších na celém světě. V roce 1999 ho časopis Time vybral jako Osobnost století. Jeho popularita často vedla k používání jeho jména v reklamách a obchodu a dokonce i k registraci obchodní známky Albert Einstein.

Na jeho počest po něm byla pojmenována fotochemická jednotka einstein, chemický prvek einsteinium a planetka 2001 Einstein.

- http://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein

Zima, tma a Bůh

Univerzitní profesor na jedné vysoké škole položil studentům otázku: "Stvořil Bůh všechno co existuje?" Jeden student odvážně odpověděl: "Ano!"

"Stvořil Bůh opravdu všechno?" - otázal se znovu profesor. "Ano, jistě" - zopakoval student. Profesor však namítl: "Pokud Bůh stvořil všechno, co existuje, tak stvořil i zlo. A na základě toho, co jsme si doposud řekli, můžeme pak tvrdit, že Bůh musí být zlý."
Student se nezmohl na odpověď a umlknul.
Profesor byl spokojený s tím, že se mu podařilo dokázat zmíněnému studentovi, že jeho víra v dobrého Boha je pouhým mýtem.
Ale onen student se ještě přihlásil: "Můžu se vás na něco zeptat, pane profesore?"
"Samozřejmě!" odpověděl profesor.
Student se otázal: "Existuje zima?"
"Co je to za otázku, samozřejmě, že existuje, cožpak vám nikdy nebyla zima?"
Ostatní studenti se začali smát.
Mladý muž odpověděl: "Zima ve skutečnosti, pane profesore, neexistuje. Podle zákonů fyziky platí, že zima je ve skutečnosti jen nepřítomností tepla. Každé tělo i každý předmět jsou citlivé na změnu prostředí anebo přenos energie. Absolutní nula znamená úplnou nepřítomnost tepla. Za této teploty se všechna hmota stává reakce neschopnou. Zima tedy neexistuje. Člověk jen používá toto slovo k tomu, aby vyjádřil, jak se cítí, když vnímá nedostatek tepla."
Student položil další otázku: "A existuje tma?"
"Samozřejmě!" opáčil profesor.
Ale student pokračoval: " Tma také neexistuje, tma je ve skutečnosti nepřítomnost světla. Světlo lze zkoumat, tmu však ne. Můžeme použít Newtonův pokus, při kterém se bílé světlo láme na mnoho barev. Nemůžeme však měřit tmu. Jediný paprsek světla se vláme v prostředí tmy a osvítí je. Můžeme snad změřit, jak tmavý je vesmír? Můžeme jen změřit sílu světla, které vydává. Není to snad pravda?
Tma je slovo, které člověk používá k popisu toho, jak to vypadá, když někde není přítomno světlo."
Nakonec se mladý muž zeptal profesora: "A pane profesore, myslíte, že existuje zlo?"
"Samozřejmě!" - odvětil profesor. "Vidíme ho každý den okolo sebe, v tom, jak se lidé nehumánně chovají ke svým bližním. A spatřujeme je ve zločinech, které se dějí po celém světě. O co jiného by se jednalo než o zlo?"
"Ve skutečnosti ani zlo neexistuje, pane profesore, alespoň ne samo o sobě," reagoval student.
"Zlo je absencí Boha. Je to podobně jako se zimou a tmou. Zlo je slovo, kterým chtěl člověk popsat nepřítomnost Boha.
Bůh zlo nestvořil. Zlo je důsledkem toho, když člověk nepřijímá lásku, kterou mu Bůh chce darovat. Podobně jako zima je důsledkem nepřítomnosti tepla a tma je důsledkem nepřítomnosti světla."
Profesor se posadil.
Tento příběh je pravdivý.
Ten mladý muž se jmenoval Albert Einstein.

Z časopisu "Prameny zdraví" č.6/2006, str. 19

- http://www.bibleazdravi.net/pp.einstein.html
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 08. úno 2014 17:58:11

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“
Albert Einstein
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » ned 09. úno 2014 16:49:32

"Každý hluboký přírodovědec musí mít určitý náboženský cit, protože si nedovede představit, že by ony neobyčejně jemné souvislosti, které odhaluje, promýšlel poprvé sám. V nepochopitelném vesmíru se projevuje nesmírný převažující rozum."
Albert Einstein
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 15:22:30

"Skutečná hodnota člověka je v prvé řadě určována tím, nakolik a v jakém smyslu se dokázal osvobodit od svého já."
Albert Einstein

http://www.space.wbs.cz/Albert-Einstein.html

Citace z knihy Albert Einstein: Jak vidím svět (nakladatelství Lidové noviny 1993):

My smrtelníci jsme v pozoruhodné situaci. Každý je na tomhle světě jenom nakrátko. Neví, kvůli čemu, ale tu a tam si myslí, že to tuší. Z hlediska každodennosti, ač o tom nijak hluboce neuvažujeme, víme, že tu jsme pro druhé - především pro ty, na jejichž úsměvu, na jejichž zdraví zcela závisí naše štěstí, ale i pro nejednoho člověka, kterého neznáme a s jehož osudem jsme spajti pouty soucítění. Den co den nesčetněkrát myslím na to, že můj vnější i vnitřní život má oporu v tom, co vykonali a co konají lidé současní i ti, co už zemřeli, myslím na to, že se musím snažit dávat tolik, kolik jsme sám přijal a přijímám. Mám potřebu střídmosti, a přesto jsem si často až tíživě vědom, že toho od svých bližních žádám víc, než je nutné. Nepokládám za spravedlivé, že jsou mezi lidmi sociální rozdíly, zdá se mi, že koneckonců mají svůj původ v násilí. A také mám za to, že pro kohokoliv, pro jeho tělo i ducha, je dobré, když žije skromně a nenáročně.

Vůbec nevěřím na svobodu člověka ve filosofickém smyslu. Každý jedná nejen pod vnějším tlakem, ale i podle jakéhosi vnitřního nezbytí. Od mládí byl pro mne vždy čímsi konrétně životným Schopenhauerův výrok: "Člověk může dělat to, co chce, ale nemůže chtít, aby chtěl," kdykoliv vidím, jak je život tvrdý, a kdykoliv to sám zakouším, je pro mne tento výrok útěchou a nevyčerpatelným pramenem snášenlivosti. Vždycky, když si tohle člověk uvědomí, až blaživě to v něm mírní pocit zodpovědnosti, který jinak může působit až ochromivě, a přispívá k tomu, že ani sebe, ani ostatní nebereme zas tak úplně vážně; vytváříme si pak v sobě takový postoj k životu, jaký dává prostor i humoru.

Politický ideál
Můj politický ideál je ideál demokratický. Každému se jako člověku má dostávat vážnosti. Je ironií osudu, že lidé mi vždy poskytovali neuvěřitelnou spoustu obdivu a úcty , aniž jsem to čímkoliv způsobil, natož si to jakkoliv zasloužil. Možná to má na svědomí touha pro mnohé nesplnitelná, touha rozumět těm několika myšlenkám, které jsem si svými slabými silami, ale v neustávajícím zápolení vydobyl.

Tajemno
Tím nejkrásnějším, co kdy můžeme zažít je tajemno. Je to ten nejzákladnější pocit, který je vždy na začátku jakéhokoliv opravdového umění či vědy. Kdo ho nezná, kdo už se nedokáže divit, kdo už nedokáže žasnout, je takříkajíc mrtvý a oči má vyhaslé.

O bohatství
Jsem navýsost přesvědčen, že žádné bohatství světa nedokáže lidstvem pohnout vpřed, ani kdyby ho měl v rukou člověk sebevíc oddaný takovému cíli. Jen příklady velkých a ryzích osobností mohou ostatní dovést k ušlechtilým postojům i skutkům.

Společenství a osobnost
Uvažujeme-li o našem životě, o tom, oč usilujeme, záhy zjistíme, že téměř veškeré naše konání a snažení se váže na existenci dalších lidí. Zjistíme, že celým svým založením jsme podobni živočichům žijícím pospolitě. Jíme pokrmy, které vyprodukovaly jiní lidé, máme na sobě šaty, které vyrobili jiní lidé, a bydlíme v domech, které postavili jiní lidé. Většinu toho, co víme a v co věříme, nám sdělili jiní lidé, prostřednictvím řeči, kterou stvořili jiní.
Naše schopnost uvažovat by bez fenoménu řeči byla velice chatrná, srovnatelná se stejnou schopností vyšších živočichů, a tak si volky nevolky musíme přiznat, že za náskok, který máme před zvířaty,v první řadě vděčíme našemu životu v lidské pospolitosti.

Čím je člověk pro takové společenství, to v první řadě závisí na tom, nakolik je jeho cítění, myšlení a jednání soustředěno na pomoc ostatním lidem v jejich existenci. Podle toho, jaký má ten nebo onen člověk postoj k druhým, ho obvykle označujeme za dobrého nebo špatného. Na první pohled to vypadá tak, jako kdyby sociální kvality toho nebo onoho člověka byly jediným hlediskem jeho hodnocení.
A přece by takový názor nebyl správný. Lze se snadno přesvědčit, že veškeré hmotné, duchovní a mravní statky, kterých se nám od společnosti dostává, za nespočet generací vytvořili tvůrčí jedinci. Jeden objevil, jak používat oheň, druhý, jak pěstovat výživné plodiny, třetí vynalezl parní stroj.

Pouze jednotlivec dokáže přemýšlet a tak vytvářet pro společnost nové hodnoty, ba stanovit nové mravní normy, jimiž se pak řídí život pospolitosti. Kdyby nebylo takových tvořivých, samostatně myslících a usuzujících osobností, nedokázali bychom si ani představit nějaký pokrok ve společnosti; ale stejně tak málo je myslitelný rozvoj jednotlivce bez živné půdy pospolitosti.

Zdravá společnost je tedy odvislá stejně tak od samostatnosti jedinců, jako od vnitřní sociální spjatosti.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod jaošivan » sob 15. úno 2014 16:41:01

okecat se dá vše

nula má název absolutní,tudíž zima je základ a teplo vzniklo až pak,to teplo je pouze zdání,je stále zima,jen pro to horko není rozeznatelná...sami tu přece tvrdíte,že hmota je jen iluze,ne?

atd,atd....toto lavírování nepovažuji za nějaký extra znak geniality,genialita by nejspíš takového člověka dovedla jinam než na vš

omlouvám se ,Alberte,proti tobě nic,kdoví zda ta historka je vůbec pravdivá,to mi by se spíš líbilo,žes měl pětky z fyziky...což už sem také někde četl...

mejnstrímová věda glorifikuje a brání dost zoufale teorii relativity,ačkoli dravý proud mladých vědců už ji dost nabourává

a vlastně každý esoterik a duchvnák svým paradigmatem taky

anžto je to -teor rel-založena na majklzonově pokusu,kerý vyvrátil existenci tzv éteru--což je pojem,dost korelující s vědomím---neboli..vše co existuje je uloženo v jakémsi éteru--teda vědomí--nehybném poli--esencí která vším prostupuje

no a tudíž ten majklson zastavil uvahy o této --podle mě správné--možnosti a zarazil tak postup vědy od materialismu k vědomí--teprv ted se to dost nabourává--jiným vysvětlením majkl pokusu,které možnost existence eteru připouští

čas se naplnuje k dramatickému obratu ve fyzice,jak by ne,když ten obrat nastane ve všem--můj typ pouze
...
jaošivan
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 16:50:12

„Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.“
Albert Einstein
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 17:46:53

:)



http://urbanlegends.about.com/od/religion/a/einstein_god.htm

In this viral anecdote of unknown origin, a university student named Albert Einstein humiliates his atheist professor by proving that God exists.

Description: Urban legend
Circulating since: 2004 (this version)
Status: False (see details below)



Example:
Email contributed by Wilma C., June 23, 2004:

The professor of a university challenged his students with this question. "Did God create everything that exists?" A student answered bravely, "Yes, he did".

The professor then asked, "If God created everything, then he created evil. Since evil exists (as noticed by our own actions), so God is evil. The student couldn't respond to that statement causing the professor to conclude that he had "proved" that "belief in God" was a fairy tale, and therefore worthless.

Another student raised his hand and asked the professor, "May I pose a question? " "Of course" answered the professor.

The young student stood up and asked : "Professor does Cold exists?"

The professor answered, "What kind of question is that? ...Of course the cold exists... haven't you ever been cold?"

The young student answered, "In fact sir, Cold does not exist. According to the laws of Physics, what we consider cold, in fact is the absence of heat. Anything is able to be studied as long as it transmits energy (heat). Absolute Zero is the total absence of heat, but cold does not exist. What we have done is create a term to describe how we feel if we don't have body heat or we are not hot."

"And, does Dark exist?", he continued. The professor answered "Of course". This time the student responded, "Again you're wrong, Sir. Darkness does not exist either. Darkness is in fact simply the absence of light. Light can be studied, darkness can not. Darkness cannot be broken down. A simple ray of light tears the darkness and illuminates the surface where the light beam finishes. Dark is a term that we humans have created to describe what happens when there's lack of light."

Finally, the student asked the professor, "Sir, does evil exist?" The professor replied, "Of course it exists, as I mentioned at the beginning, we see violations, crimes and violence anywhere in the world, and those things are evil."

The student responded, "Sir, Evil does not exist. Just as in the previous cases, Evil is a term which man has created to describe the result of the absence of God's presence in the hearts of man."

After this, the professor bowed down his head, and didn't answer back.

The young man's name was ALBERT EINSTEIN.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 15. úno 2014 18:01:31

Honzam píše:„Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.“
Albert Einstein

Einsteinův nesmiřitelný postoj k východiskům kvantové fyziky je shrnutý do známého výroku:
"Bůh nehraje s vesmírem v kostky". Avšak ne jedním, nýbrž řadou pokusů uskutečněných většinou po jeho smrti
bylo prokázáno, že se Einstein v tomto ohledu mýlil.
Jak říká Stephen Hawking: "Byl to Einstein, kdo byl zmatený, nikoli kvantová teorie".

:)
Jarda Malej
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 18:02:06

Křesťanská verze příběhu bez Einsteina z roku 1999:

https://groups.google.com/forum/?hl=en#!msg/hk.talk.feelings/OiiAQAOiELA/5I_F8BgZuoAJ
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 18:14:15

Jarda Malej píše:
Honzam píše:„Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.“
Albert Einstein

Einsteinův nesmiřitelný postoj k východiskům kvantové fyziky je shrnutý do známého výroku:
"Bůh nehraje s vesmírem v kostky". Avšak ne jedním, nýbrž řadou pokusů uskutečněných většinou po jeho smrti
bylo prokázáno, že se Einstein v tomto ohledu mýlil.
Jak říká Stephen Hawking: "Byl to Einstein, kdo byl zmatený, nikoli kvantová teorie".

:)


http://en.wikipedia.org/wiki/Bohr%E2%80%93Einstein_debates

Druhý známý výrok:

http://thinkagainonline.com/article/?p=939

”Do you really believe the moon doesn’t exist when you are not looking at it?”
"Skutečně věříš, že měsíc neexistuje, když se na něj právě nedíváš?"

Pro srovnání :)

http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%B3an

Jak zní potlesk jedné ruky?
Goso pravil: „Kdybych to chtěl vysvětlit na příkladu, je to jako by kráva procházela zamřížovaným oknem. Rohy, hlava, tělo a čtyři nohy jsou již skrz. Proč neprojde její ocas?“
Kam jde světlo žárovky, když se zhasne?
Žák se zeptal mistra: „Co je osvícení?“ Mistr odpověděl: „Když jsi hladový, tak jez. Když jsi unaven, spi!“
Světlo a tma jsou vzájemně na sobě závislé. A ty?
Mnich se zeptal mistra Kegona: „V jakém stavu se vrací osvícený do světa?“ Na to Kegon: „Jednou rozbité zrcadlo již nikdy nezrcadlí, jednou spadané listí se nevrátí k původní větvi.“
Jak vypadala tvoje tvář před narozením tvých rodičů?
Dva jdou cestou.
Jeden nezmokne.
Ach, tento podzimní déšť!
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 15. úno 2014 18:27:14

Akorát ta pozornost. .. a nic víc.

:)
Jarda Malej
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 18:29:06

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 15. úno 2014 18:42:46

A co ty na to Honzame?

:)
Jarda Malej
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 19:20:25

Jarda Malej píše:Akorát ta pozornost. .. a nic víc.

:)


Jarda Malej píše:A co ty na to Honzame?

:)

Einstein je mi sympatický, protože nejedl maso a zajímalo ho světlo. :)

"Nic neprospěje lidskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."
Albert Einstein

Jsem konzervativní zastánce deterministického vidění světa, ve kterém není žádná svobodná vůle nebo je jen zdánlivá. Rozhodování je pro mne jen děj určený výhradně předchozími událostmi. Intuitivní konání také.
Co se týče měsíce, nevím. Netvrdím ani, že není a ani, že je, protože nemám jak to ověřit. Představa, že by všechny vzájemné souvislosti skutečnosti opakovaně povstávaly a mizely jen společně s pozorností mi přijde nepraktická, takže věřím tomu, že měsíc existuje stále. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 15. úno 2014 19:24:55

Představa, že by všechny vzájemné souvislosti skutečnosti opakovaně povstávaly a mizely jen společně s pozorností mi přijde nepraktická, takže věřím tomu, že měsíc existuje stále. :)

A co to je, ten měsíc?

:)
Jarda Malej
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » sob 15. úno 2014 20:03:48

Jarda Malej píše:
Představa, že by všechny vzájemné souvislosti skutečnosti opakovaně povstávaly a mizely jen společně s pozorností mi přijde nepraktická, takže věřím tomu, že měsíc existuje stále. :)

A co to je, ten měsíc?

:)


Měsíc není jen zrakový vjem. Je to třeba i ta gravitace způsobující příliv a odliv. V obecné rovině pokud by bylo vědomí jako displej, nemám důvod věřit tomu, že je jím i celý počítač a je to jediný počítač, který existuje.

Já třeba nevím, co je měsíc pro Tebe. Ty mi to můžeš popsat, ale já stejně nebudu vědět všechny důvody, proč mi měsíc takhle popisuješ. Může mi to přijít jako Tvá volba měsíce. Vzhledem k mému přesvědčení, ale je ta volba jednoznačně daná Tvou zkušeností, která tedy musí existovat nezávisle na obsahu mého vědomí a na mé pozornosti. Pokud bych se snažil redukovat Tebou popsaný měsíc jen na mou zkušenost nebo ho označil za jiný měsíc, popírá to pro mě smysl naší vzájemné interakce. Představa, že jiné zkušenosti a jiné měsíce existují, jen když s nimi právě přišla moje pozornost do kontaktu je znovu nepraktická a dokonce nesmyslná, protože měsíc a jeho gravitační působení je jen jedno.

Tímhle způsobem mi to deterministické vidění světa dělá měsíc něčím nezávislým na mně a mé pozornosti. Stále se to dá různě zpochybňovat, ale já prostě nedokážu ustoupit z toho, že měsíc existuje, aby mohl existovat různě a tím i nezávisle na mé pozornosti.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 16. úno 2014 0:24:26

Já třeba nevím, co je měsíc pro Tebe. Ty mi to můžeš popsat, ale já stejně nebudu vědět všechny důvody, proč mi měsíc takhle popisuješ. Může mi to přijít jako Tvá volba měsíce

Popisy mne neberou Honzame, leda že bych byl básník.
Mimochodem jsem nedávno zahlédnul v televizi část nějakého trochu hororově laděného
amerického seriálu o sochách v New Yorku. Když se na ně aktéři příběhu dívali, tak se nic nedělo
a kdykoliv od nich odvrátili zrak, tak se ty sochy pohybovaly a na ty lidi měli dost spadeno.
Dost hodně.
Důležitou roli tam v tom hrála variabilnost pojetí času, láska a taky vůle.

Ono je celkem je jedno, jestli lidem ten matrix osvětlují kumštýři, kvantová fyzika,
bretariáni, Buddha, Sv. Issa a nebo třeba Ramana Maharishi.
Ve výsledku to vychází to nastejno.
Může mi to přijít jako Tvá volba měsíce

Dnes je na zemi zrovna aktuální to, co jsi povídal o té vodě.
I rány více krvácejí a je tedy dobře, když se například chirurgické operace dají naplánovat na jindy.
Sám jsem tenhle fakt jednou využil a můj operatér ve Střešovicích měl pak radost, jak že jsem se rychle hojil
O měsíci mám sanskrtský nápis na jednom přívěsku:
Sri sri sri, čandramasa namaha!
Je to hold měsíci.
Jinak mám pocit že mi tady končí funkční období, tak Ahoj.

:)
Jarda Malej
 

Re: Albert Einstein

Nový příspěvekod Honzam » ned 16. úno 2014 15:05:48

Jarda Malej píše:A co to je, ten měsíc?


Jarda Malej píše:
Já třeba nevím, co je měsíc pro Tebe. Ty mi to můžeš popsat, ale já stejně nebudu vědět všechny důvody, proč mi měsíc takhle popisuješ. Může mi to přijít jako Tvá volba měsíce

Popisy mne neberou Honzame, leda že bych byl básník.
Mimochodem jsem nedávno zahlédnul v televizi část nějakého trochu hororově laděného
amerického seriálu o sochách v New Yorku. Když se na ně aktéři příběhu dívali, tak se nic nedělo
a kdykoliv od nich odvrátili zrak, tak se ty sochy pohybovaly a na ty lidi měli dost spadeno.
Dost hodně.
Důležitou roli tam v tom hrála variabilnost pojetí času, láska a taky vůle.

Ono je celkem je jedno, jestli lidem ten matrix osvětlují kumštýři, kvantová fyzika,
bretariáni, Buddha, Sv. Issa a nebo třeba Ramana Maharishi.
Ve výsledku to vychází to nastejno.
Může mi to přijít jako Tvá volba měsíce

Dnes je na zemi zrovna aktuální to, co jsi povídal o té vodě.
I rány více krvácejí a je tedy dobře, když se například chirurgické operace dají naplánovat na jindy.
Sám jsem tenhle fakt jednou využil a můj operatér ve Střešovicích měl pak radost, jak že jsem se rychle hojil
O měsíci mám sanskrtský nápis na jednom přívěsku:
Sri sri sri, čandramasa namaha!
Je to hold měsíci.
Jinak mám pocit že mi tady končí funkční období, tak Ahoj.

:)


A co jsi čekal jiného, když jsi tu otázku pokládal? Mohly to být jen uspořádané znaky vytvořené z pixelů displeje, obrázek nebo video. Proč jsi se ptal, když Tě popisy neberou. Bralo by Tě, kdybych neodpověděl, nebo položil na oplátku nějakou otázku ve stylu koanu :) Čekal jsi snad odpověď, že jsem měsíc, protože jsem vědomí? :D

Nastejno to nevychází, když si ten matrix osvětlují lidé navzájem.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Honzamovi

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 17. úno 2014 16:08:05

A co jsi čekal jiného, když jsi tu otázku pokládal?

Když padla otázka: " co to je, ten měsíc?" počítal jsem se dvěma možnostmi.
Že buď něco odpovíš, a nebo ne.
A že případná odpověď bude přibližně odpovídat pocitům, které v tobě ta otázka vyvolala.
Nic jiného jsem Honzame nečekal.

:)
Jarda Malej
 

Re: Honzamovi

Nový příspěvekod Honzam » pon 17. úno 2014 21:22:30

Jarda Malej píše:
A co jsi čekal jiného, když jsi tu otázku pokládal?

Když padla otázka: " co to je, ten měsíc?" počítal jsem se dvěma možnostmi.
Že buď něco odpovíš, a nebo ne.
A že případná odpověď bude přibližně odpovídat pocitům, které v tobě ta otázka vyvolala.
Nic jiného jsem Honzame nečekal.

:)


Takže Tě zajímaly pocity. :) Pocity Tě berou víc než popisy?
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Další

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků