Jarda Dušek

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 10:10:55

Pedriito píše:
Návštěvník píše:.
Jako zásadní rozdíl mezi Eduardem Tomášem a Miroslavem vidím, že E. Tomáš nepomlouval jiné osobnosti z duchovního života. Naopak se soustředil na jejich pozitivní stránky, které se u každého najdou. Tak se pozná velikost člověka.

:)

To je velmi povrchní pohled, že někdo... a rozdíl.


To, co jsi právě napsal, je velmi povrchní.
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 10:21:35

Možná... ale já to tak vidím.
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 10:31:09

Pedriito píše:Možná... ale já to tak vidím.


No, není to právě tvůj mistr Miroslav, který tvrdí, že je dobré rozlišovat?

To právě obdivuji na Tomášových, že nikoho nepomlouvali. Miroslav je v tom pravý opak.
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 10:54:03

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Možná... ale já to tak vidím.


No, není to právě tvůj mistr Miroslav, který tvrdí, že je dobré rozlišovat?

To právě obdivuji na Tomášových, že nikoho nepomlouvali. Miroslav je v tom pravý opak.

Neřek bych ...
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 11:07:27

Mistr múj mluvil nejen o lásce. V osobním kontaktu mluvil celkem smrtíce.
A znal, co ani v Puránách nebylo zřejmé.
Znám jen dva dnes, co to mohou dohlédnout.
Mimo pedra.
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod miroslav » stř 27. zář 2023 11:20:25

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Možná... ale já to tak vidím.


No, není to právě tvůj mistr Miroslav, který tvrdí, že je dobré rozlišovat?

To právě obdivuji na Tomášových, že nikoho nepomlouvali. Miroslav je v tom pravý opak.


Já nikoho nepomlouvám. Rozlišuji a sdílím s ostatními výsledky toho rozlišování.
Myslíš že Ježíš pomlouval farizeje, když o nich řekl, že jsou jako hroby - navrch nabílené, uvnitř plné shnilotiny?
:knock:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 11:26:24

Řek naslouchejte jim, ale nechovejte se jako oni.
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 11:39:32

Ty nikoho nepomlouváš? Nejspíš jen vyjadřuješ svůj názor.. ne?

Ten názor je převzatý, v tvé podobě.

Jde to i jinak :-)
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 13:41:59

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Možná... ale já to tak vidím.


No, není to právě tvůj mistr Miroslav, který tvrdí, že je dobré rozlišovat?

To právě obdivuji na Tomášových, že nikoho nepomlouvali. Miroslav je v tom pravý opak.


Já nikoho nepomlouvám. Rozlišuji a sdílím s ostatními výsledky toho rozlišování.
Myslíš že Ježíš pomlouval farizeje, když o nich řekl, že jsou jako hroby - navrch nabílené, uvnitř plné shnilotiny?
:knock:


Ty nejsi Ježíš.

Prostě to na Tomášových obdivuji, že to nedělali. Ani Ramana. Ten dokonce zmínil něco kladného o právě chyceném lupiči.

Běžní lidé to dělají stejně jako ty, Miroslave. Nelišíš se v tom od nich.

To je to, co pozoruji.
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 14:53:35

Přece jen jedou v tom, čemu věří. A to druhé v druhých zní kriticky.
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 15:23:31

Pedriito píše:Co pozoruji já, ač nejsem Ježíš, že kritizuješ úplně stejně jako kdokoliv jiný.



Proč do toho zaplétáš mne? Psala jsem, že obdivuji Tomášovi, že to nedělali. A to, co napsal Miroslav o Calábkovi, je opravdové utrhání na cti. Jestli něco obdobného tvrdila Mariči o Tomášových?
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. zář 2023 15:42:00

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše: o zdraví těla na duchovní cestě nejde,


Zdravé tělo je velmi důležitý předpoklad na duchovní cestě. Ne nadarmo se říká: Ve zdravém těle, zdravý duch. Sám jsi vyprávěl, že za E. Tomášem docházela léčitelka kvůli jeho kolenům. E. Tomáš řekl, že velké bolesti mohou dokonce džnanína na chvíli vychýlit z jeho vnitřního klidu. Takže pro hledajícího by byly jistě velkou nevýhodou.

Nisargadatta: Většinu času jsme si vědomi naší mysli a těla, protože neustále volají o pomoc. Bolest a utrpení jsou je výkřiky těla a mysli žádající o pozornost. Abyste mohl překročit tělo, musíte být zdravý, abyste mohl překročit mysl, musíte dát mysl do pořádku. Nemůžete za sebou nechat žádný nepořádek a překročit to. Ten nepořádek vás zase dožene. "Posbírej svůj osobní odpad ", se zdá být univerzálním zákonem, a je to opravdu spravedlivý zákon.

:)


Samozřejmě je dobré a příjemné být zdravý a bohatý. ale tělesné zdraví ani bohatství není smyslem duchovní cesty..


Že dáváš zdraví a bohatství na stejnou úrovenm, je pořádné mlžení. Nebo tomu opravdu nerozumíš.
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Pedriito » stř 27. zář 2023 18:13:44

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Co pozoruji já, ač nejsem Ježíš, že kritizuješ úplně stejně jako kdokoliv jiný.



Proč do toho zaplétáš mne? Psala jsem, že obdivuji Tomášovi, že to nedělali. A to, co napsal Miroslav o Calábkovi, je opravdové utrhání na cti. Jestli něco obdobného tvrdila Mariči o Tomášových?

To je prostě tvůj pohled. Neplul jsem v těch vodách. Ale souzním s vysvětlením Miroslava.
Byl tomu blíž než ty, nemyslíš?
Zaplétáš se do toho sama. A sebe se ptej proč?
Pedriito
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. zář 2023 7:23:24

2
Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Co pozoruji já, ač nejsem Ježíš, že kritizuješ úplně stejně jako kdokoliv jiný.



Proč do toho zaplétáš mne? Psala jsem, že obdivuji Tomášovi, že to nedělali. A to, co napsal Miroslav o Calábkovi, je opravdové utrhání na cti. Jestli něco obdobného tvrdila Mariči o Tomášových?

To je prostě tvůj pohled.


Jistě, založený na tom, co pozoruju. Ty nepozoruješ, ty jsi jen Miroslava ozvěna. Určitě je to pohodlné. Nemušíš pozorovat ani přemýšlet.
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. zář 2023 7:34:21

Návštěvník píše:
Jistě, založený na tom, co pozoruju. Ty nepozoruješ, ty jsi jen Miroslava ozvěna. Určitě je to pohodlné. Nemušíš pozorovat ani přemýšlet.



To je podobná argumentace jako těch našich "chcimírů" to je těch, kteří chtějí aby se Rusku v jeho dobyvačné válce a obsazování cizího území nikdo nebránil.
Že jsme jen ozvěnou nějakých zájmů a nemusíme pozorovat ani přemýšlet.

A to všechno kvůli nějakému Calábkovi. Ty jsi Návštěvníku Calábkova případně Duškova ozvěna, že nemusíš pozorovat ani přemyšlet?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. zář 2023 7:44:21

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Jistě, založený na tom, co pozoruju. Ty nepozoruješ, ty jsi jen Miroslava ozvěna. Určitě je to pohodlné. Nemušíš pozorovat ani přemýšlet.



To je podobná argumentace jako těch našich "chcimírů" to je těch, kteří chtějí aby se Rusku v jeho dobyvačné válce a obsazování cizího území nikdo nebránil.


Chciválek do posledního ukrajinského muže promluvil. A sám sedí v pohodě za pecí... :green:
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. zář 2023 10:25:48

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:
Jistě, založený na tom, co pozoruju. Ty nepozoruješ, ty jsi jen Miroslava ozvěna. Určitě je to pohodlné. Nemušíš pozorovat ani přemýšlet.



To je podobná argumentace jako těch našich "chcimírů" to je těch, kteří chtějí aby se Rusku v jeho dobyvačné válce a obsazování cizího území nikdo nebránil.


Chciválek do posledního ukrajinského muže promluvil. A sám sedí v pohodě za pecí... :green:


Že by teď Putin nějak významně promluvil?

V současné době jediný chciválek a agresor je Putin a jeho banda. Podobně jako ve třicátých a čtyřicátých letech byl Hitler.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. zář 2023 10:41:47

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:
To je podobná argumentace jako těch našich "chcimírů" to je těch, kteří chtějí aby se Rusku v jeho dobyvačné válce a obsazování cizího území nikdo nebránil.


Chciválek do posledního ukrajinského muže promluvil. A sám sedí v pohodě za pecí... :green:




V současné době jediný chciválek


Chciválkové jsou všichni, kdo podporují válku. Hlavně když v ní nemusí úmírat. Zelensky v prvních dnech války fnukal, že se bojí o svůj život, a ted posilá denodenně na smrt stovky až tisíce ukrajinských vojáků. Sám si lítá po světe v zeleném mundůrku a do Kyjeva si zve politiky z celého světa. Kolem sebe už skoro všechny lidi vyměnil, tak by byl čas, aby vyměnil i sebe, a šel se postavit do první linie na frontu. A tak předvedl ukrajinským mužům, kteří se vykupují a utíkají před mobilizací, jak se umírá za jeho věc.

Kde jsou ty doby, kdy západní svět oslavoval Gandhiho, který bez války osvobodil Indii od anglických okupantů. Ten šel sám svým lidem osobním příkladem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mah%C3%A1 ... 1ndh%C3%AD

Mahátma Gándhí

byl jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického hnutí za nezávislost. Prosazoval filosofii aktivního, ale nenásilného odporu satjágraha (v sanskrtu setrvání v pravdě či uchopení pravdy), založeného na jogínském principu ahimsá (nenásilnost), který nakonec dovedl Indii k vyhlášení nezávislosti 15. srpna 1947. Gándhí je znám ve světě pod přízviskem mahátma (महात्मा), „Velký duch“, které mu dal indický básník Rabíndranáth Thákur a v Indii také pod přízviskem bápú, „otec“. V Indii se neformálně nazývá „Otec národa“ a 2. říjen, den jeho narozenin, je každoročně vzpomínán jako Gándhí džajanti (Oslava Gándhího). 15. května 2007 přijala Organizace spojených národů rezoluci, která prohlašuje 2. říjen za „Mezinárodní den nenásilí“.[6][7]
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. zář 2023 10:51:20

A mohli bychom my, kteří ještě neumíme tak dobře meditovat jako těch pár vyspělých jedinců, mohli bychom také nějak pomoci?

Eduard Tomáš: Určitě! Každý den při vašich meditačních pokusech se vroucně modlete, aby božské Světlo vstoupilo do vás a procházelo vámi k požehnání lidstva (P.B.) Přitom obrat´te tvář k slunci nebo aspon směrem slunce a mějte nohy nezkřížené. Pak proneste potichu tato silná mantram: Subham astu sarvadžagatam - Štastny necht' jsou všechny bytosti. Rozumíte: VŠECHNY. I ty, které vám byly dříve lhostejné, které jste dříve nenáviděli, nebo kterými jste opovrhovali.

:)
Návštěvník
 

Re: Jarda Dušek

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. zář 2023 13:39:57

Návštěvník píše:Kde jsou ty doby, kdy západní svět oslavoval Gandhiho, který bez války osvobodil Indii od anglických okupantů. Ten šel sám svým lidem osobním příkladem.



Nojo, ale to byli angličtí vysoce kulturní okupanti a vláda ctící lidská práva. Ale nad Ruskými okupanty by takto nevyhrál, stejně jako by takto nevyhrál nad Hitlerem. Viz třeba židé, kteří s Hitlerem nebojovali.

Rusové Hitlera vyhnali ze svého území obětavým bojem a svobodný západ Rusko podporoval zbraněmi a další pomocí stejně jako my teď pomáháme Ukrajině, aby se jí také podařilo vyhnat okupanty, tentokrát ruské.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků