Slepý Osel

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 14. čer 2013 22:09:32

vsiml jsem si jak maly rozdil je mezi ...

touzenim
a
souzenim

a taky ... je zajimavy premyslet o souzeni i touzeni ... jako o necem ... co nic neznamena a je to v poradku ... kdyz uz je to tady. :)

a taky ... kdyz je vsechno v poradku ... tak nezbyva nic co bych musel. :confused: :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod papadev » sob 15. čer 2013 5:21:05

Nevim,co vadi na "museni"

Kdyz mam potrebu-co s ni?
Holt ji musim uspokojit

Jo az nebudu mit zadne potreby-to bude jina,pak tech "musu" mozna bude min

Je taky bezne,ze musim,protoze me nekdo nuti...a z jiste I jinych duvodu

Jeden typ lidi po musim primo prahne-na vsechny strany se pta:co musim udelat,rekni mi prosim...

Jine-samostatnejsi musis irituje----nic nemusim-je jejich kredo,kteremu pak otroci

Musim dychat? Musim umrit?

Asi ano,ale jen jako clovek s temito potrebami-omezenimi

... ... ...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » sob 15. čer 2013 13:04:53

papadev píše:Nevim,co vadi na "museni"

Kdyz mam potrebu-co s ni?
Holt ji musim uspokojit

Jo az nebudu mit zadne potreby-to bude jina,pak tech "musu" mozna bude min

Je taky bezne,ze musim,protoze me nekdo nuti...a z jiste I jinych duvodu

Jeden typ lidi po musim primo prahne-na vsechny strany se pta:co musim udelat,rekni mi prosim...

Jine-samostatnejsi musis irituje----nic nemusim-je jejich kredo,kteremu pak otroci

Musim dychat? Musim umrit?

Asi ano,ale jen jako clovek s temito potrebami-omezenimi

... ... ...

potreba i museni jsou pocity ... mam pocit ze musim .... mam potrebu ze musim ...

predstav si ze mas sen ... pocit ze poskakujes po louce ... tak zivy ze nerozeznas ze to neni opravdu ... a klidne pri tom muzes umyvat nadobi ... nebo dychat ...
na tomhle by mohlo byt videt, ze je to jen situace ktera probiha a ja na ni nemam zadny vliv.

chapu ze kdyz pak nesnis ... tak je tezsi si to takhle uvedomit.

mam pocit ze ME se neco deje ... kdyz umaznu ME ... tak se to proste deje ... aniz by se to delo nekomu ...
pak tady neni nikdo kdo by na to mel vliv, musel nebo potreboval.
proste cely je to jen pocit ze se to deje ME ... presvedceni ze se to deje ME.

je to jen uhel pohledu ... to co se deje se nemeni ... porad se to deje ... existuje.
a tak strom se jenom deje ... kos s ejenom deje ... prsty na klavesnici se jenom deji ... pohyb oci se jenom deje .... dychani se jenom deje.

takze muze byt zajimavy opravdu dukladne prozkoumat co to vlastne to ME je ... co to vlastne je? co si privlastnuje vsechny ty situace?
pro me tohle zkoumani bylo klicovy. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod papadev » sob 15. čer 2013 15:12:57

pro me je taky tohle zkoumání klíčový

potreba je možná pocit,tak jako vše tady...

ale co dělám,když mám hlad?

řeším to přes pocitovou stránku nebo se najím...?

...................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » sob 15. čer 2013 15:56:34

papadev píše:pro me je taky tohle zkoumání klíčový

potreba je možná pocit,tak jako vše tady...

ale co dělám,když mám hlad?

řeším to přes pocitovou stránku nebo se najím...?

...................

a to je prave to co ke zkoumani ...
opravdu mas hlad ty?
nebo se proste objevi hlad?
je ten hlad opravdu tvuj?

to zkoumani se prave tyka ... ja ... ty ... me.

je zde ... najim se ... nebo se objevuje jezeni?
je zde ... resim to ... nebo se objevuje reseni?
delam to ci ono ja ... nebo se to deje?

je to celkem maly posun pozornosti ... od ... me se deje ... k ... deje se.
tohle je to zkoumani, o kterem jsem psal.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. čer 2013 16:15:14

řeším to přes pocitovou stránku nebo se najím...?

Pocitová stránka tam podle mě je, jenže pocit se tam jen mihne, většinou si ho neuvědomujeme a rovnou podle něj jednáme.

Kdo má např. pocit, že je tlustý a že by potřeboval zhubnout (přitom to tak nemusí být, jenom má ten pocit), tak když dostane hlad, objeví se mu pocit, že to musí být něco nízkokalorického, aby moc nepřibral, nebo se rozhodne dát si místo jídla pauzu. Přes pocitovou stránku (která se přidala k rozumovému závěru) se to dál nedostane a hlad má prostě smůlu.

Když se naopak někdo musel doteď uskrovňovat a může si konečně dopřát jídlo podle svého gusta, objeví se pocit a teď si to vynahradím..." a vybere si pěkně tučnou pečeni... A kdo musí šetřit, toho jeho pocit "hele víš že to nesmí moc stát" drží při výběru jídla zpátky.

Jsou to trochu extrémní příklady, ale je na nich vidět, že pokud mi není úplně jedno, co jím, vždycky se při výběru jídla objeví nějaký pocit a ten určí, co si vyberu a čím hlad utiším.
Návštěvník
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod papadev » sob 15. čer 2013 16:30:08

souhlasím s tím,že žádné "mě"...nemusí být,ok

sám uznávám,že sou jen jevy=vjemy...kdo je má je diskutabilní a co ty vjemy sou je také diskutabilní....chceš-li se bavit na této úrovni--ok

v této poloze bych myslel tuším jen toto:existuje autor vjemů,ten je všechny imaginuje--všechny vesmíry,všechny bytosti a myšlenky všech bytostí,přičemž každá ta bytost dělá to samé co autor,imaginuje a tvoří a prožívá se....

řada lidí tvrdí,že už si to vyřešila,že se uvědomují--prožívají--zkrátka ví,že sou autor

ok

blázince sou plné lidí,co si uvědomují--prožívají se---zkrátka ví,že sou císař nero nebo kristus

a všichni mají společné to,že jako autor nemohou nic vědomě tvořit a měnit,že jako nero nemohou vládnout a že jako kristus neoživí lazara...a všichni mají společné to,že se jim tento jejich sebeklam nedá vymluvit...

........................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » sob 15. čer 2013 16:46:41

Návštěvník píše:
řeším to přes pocitovou stránku nebo se najím...?

Pocitová stránka tam podle mě je, jenže pocit se tam jen mihne, většinou si ho neuvědomujeme a rovnou podle něj jednáme.

Kdo má např. pocit, že je tlustý a že by potřeboval zhubnout (přitom to tak nemusí být, jenom má ten pocit), tak když dostane hlad, objeví se mu pocit, že to musí být něco nízkokalorického, aby moc nepřibral, nebo se rozhodne dát si místo jídla pauzu. Přes pocitovou stránku (která se přidala k rozumovému závěru) se to dál nedostane a hlad má prostě smůlu.

Když se naopak někdo musel doteď uskrovňovat a může si konečně dopřát jídlo podle svého gusta, objeví se pocit a teď si to vynahradím..." a vybere si pěkně tučnou pečeni... A kdo musí šetřit, toho jeho pocit "hele víš že to nesmí moc stát" drží při výběru jídla zpátky.

Jsou to trochu extrémní příklady, ale je na nich vidět, že pokud mi není úplně jedno, co jím, vždycky se při výběru jídla objeví nějaký pocit a ten určí, co si vyberu a čím hlad utiším.


takovym pocitum by se dalo rikat tendence ... nasbirame je behem zivota a zijeme podle nich ... spousta z nich je uzitecnych ... treba tendence cistit si zuby. :) ... nektere mene.

zadna z nich vsak nema vliv na to co opravdu jsem ... na podstatu.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. čer 2013 17:55:40

řada lidí tvrdí,že už si to vyřešila,že se uvědomují--prožívají--zkrátka ví,že sou autor

ok

blázince sou plné lidí,co si uvědomují--prožívají se---zkrátka ví,že sou císař nero nebo kristus

No to je pěkná vyhlídka :confused: :(

Naštěstí to tu není pořád, ale taky mě potrefila tahle zkušenost (vůbec nevím, proč), že je tu jen pozorující Vědomí, a to za co jsem se doteď považoval - osoba - odjakživa bylo jen iluzí, něco jako snová osoba... a i když se to pořád hejbe, nemá to vlastní samostatnou existenci, je to jen jeden z mnoha prázdných tvarů Vědomí, které je nekonečně prázdné a živé současně...

Navíc :what: se teď stává, že obsahy vědomí se vnímají jako ne-já

:sos:
Návštěvník
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod papadev » sob 15. čer 2013 18:09:59

zkušenosti máme(jak tu sme)---dejme tomu podobné---co z nich si odvodíme---to je další věc...

pro mě Pozorující-není jediný aspekt Vědomí,Ono dále Tvoří(aby mělo co pozorovat( a Prožívá se jako ono Stvořené...

osoba je iluze-ok,ale osoba je Vědomí---sama píšeš že vlastní existenci nemá--vlastní existenci nemá nic--a vše je Vědomí...

že to tak je bych také řekl,ano sem 100% tím Vědomím a zároveň-kouzlo!!--Jím nejsem

touhle řečí víc se k tomu nepřiblížím

ten,u koho převáží Jsem Tím i ten u koho převáží Nejsem Tím--oba sou už dost mimo

Jsem tím,protože ničím jiným být nemohu,je tu jen To Vědomí---a Nejsem Tím,protože nedisponuji Silami,Schopnostmi,Pamětí,Inteligencí... a dalšími atributy Toho Jediného Vědomí

........................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. čer 2013 18:36:58

Nejsem Tím,protože nedisponuji Silami,Schopnostmi,Pamětí,Inteligencí... a dalšími atributy Toho Jediného Vědomí

Zájem čímkoli disponovat po té zkušenosti zeslábnul, ale to se dá pochopit - přání něčím disponovat může mít jen iluzorní osoba a asi jí tím vymáznutím ubyla energie... zájem něčím disponovat je čím dál zřídkavější a i když se objeví, za moc nestojí, je to slabingr, jen tak aby se neřeklo, a často zdechne sám... bůhví jak to všechno skončí

naštěstí je to fuk, vlastně nic nechybí, stačí jak to je :-)))
Návštěvník
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » sob 15. čer 2013 22:54:33

Návštěvník píše:
Nejsem Tím,protože nedisponuji Silami,Schopnostmi,Pamětí,Inteligencí... a dalšími atributy Toho Jediného Vědomí

Zájem čímkoli disponovat po té zkušenosti zeslábnul, ale to se dá pochopit - přání něčím disponovat může mít jen iluzorní osoba a asi jí tím vymáznutím ubyla energie... zájem něčím disponovat je čím dál zřídkavější a i když se objeví, za moc nestojí, je to slabingr, jen tak aby se neřeklo, a často zdechne sám... bůhví jak to všechno skončí

naštěstí je to fuk, vlastně nic nechybí, stačí jak to je :-)))


hmmm ... taky pozoruju jakoby opadaval zajem o to neco menit ... jezdit po kurzech ... po ucitelich ... dosahovat ... a ze jsem se neco najezdil :D
nebo mozna uz neni ... nebo mozna nejsem ja ... nebo mozna neskacu na spek ... no tak nejak.
citim to jako proces ... ty myslenky se objevuji ... ale cim dal tim mene casteji se s nimi davam do reci. ... hmmm tak nejak.
driv nez jako pozorujici se vnimam jako pozorovani ... jako neco co se deje ... zazivani ... chozeni ... no ... tak nejak ... :what: ...no proste tak nejak.
i kdyz to "se" ... no nevim ... mozna to je jen ... pozorovani ... chozeni ... kleceni ... psani.

... jsem tim-nejsem tim ... jakoby to byla hra ... na ... jsem tim-nejsem tim ... ani jedno z toho neni podstatne ... pro cokoliv.
... stejne jako to ... jestli hlavni hrdina ve filmu na kterej koukam na konci umre ... nijak neovlivni ... ze rano vstanu a pujdu do prace ... a taky ze si dam snidani.
... a zaroven ... jsem tim-nejsem tim ... oboji tu je ... a kdyz to tu je ... tak je to v poradku ... at si to tu je.

ne uplne dobre se mi o tom pise ... neni to uplne to co bych rad sdelil ... citim ze ty slova ... sou nedokonaly ... no ale je to tak ... vic ted ze sebe nevymacknu. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 16. čer 2013 9:52:37

Jana píše:
Josef píše:hmmm ... taky pozoruju jakoby opadaval zajem o to neco menit ... jezdit po kurzech ... po ucitelich ... dosahovat ... a ze jsem se neco najezdil :D

Ono to zase přijde, mrkni na všechny ty probuzené, jsou nakonec jedno velké setkání, až do smrti těla nedělajjí nic jiného, jejich slova se objevují na našich fórech i po opuštění těla.

:)

a nebo ne ... ;)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. čer 2013 11:03:32

Josef píše:hmmm ... taky pozoruju jakoby opadaval zajem o to neco menit ...

Jana píše:Ono to zase přijde, mrkni na všechny ty probuzené, jsou nakonec jedno velké setkání, až do smrti těla nedělajjí nic jiného, jejich slova se objevují na našich fórech i po opuštění těla. :)

Josef píše:a nebo ne ... ;)

Jana píše:Je to Jedno

Zájem něco měnit je projev potřeby, aby to bylo jiné než to teď je. Když se k tomu přidá i snaha něco měnit, OK, potřebuju ještě další zkušenosti...
Třeba se během doby ukáže, čí ten zájem něco měnit je ... :)

Nebo to má zatím zůstat nerozpoznané a budu to zkoušet měnit dál a dál...
Návštěvník
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 16. čer 2013 11:09:11

Jana píše:Je to Jedno

... a taky Dve
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. čer 2013 11:51:45

Jana píše:
Návštěvník píše:
Josef píše:hmmm ... taky pozoruju jakoby opadaval zajem o to neco menit ...

Jana píše:Ono to zase přijde, mrkni na všechny ty probuzené, jsou nakonec jedno velké setkání, až do smrti těla nedělajjí nic jiného, jejich slova se objevují na našich fórech i po opuštění těla. :)

Josef píše:a nebo ne ... ;)


Zájem něco měnit je projev potřeby, aby to bylo jiné než to teď je. Když se k tomu přidá i snaha něco měnit, OK, potřebuju ještě další zkušenosti...
Třeba se během doby ukáže, čí ten zájem něco měnit je ... :)

Nebo to má zatím zůstat nerozpoznané a budu to zkoušet měnit dál a dál...

Může tady to setkání být i bez potřeby něco měnit ?

Asi jo, když chybí zájem něco měnit ;)

Celá potíž je v tom, že snaha zbavit se zájmu něco měnit je zájmem něco změnit :D
Návštěvník
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 16. čer 2013 12:52:18

Jana píše:
Josef píše:
Jana píše:Je to Jedno

... a taky Dve


A co Pět ?

:D

proc ne? kdyz uz jsi to napsala. :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 16. čer 2013 13:11:24

a co nirvana? ta je tu taky?
a samsara?
a ponozka?
a ztonozka?
a grcfrcprctrc?
a vesmir? a buh? a buch? a laska? krutiprsk?

a kde se to vsechno vzalo? uz to tady bylo?
nebo nebylo?
nebo ... bylo nebylo?


hmmm :what:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod zadne » ned 16. čer 2013 18:18:55

Vazeny pan, pravdepodobne jste se minul v zivotu nynejsi spolecnosti. Doporucuji Vam, a :P :P :P :P by jste se vystehoval na pusty ostrov. Potom snd zmenite Vas nazor na zivot.
zadne
 

Re: Slepý Osel

Nový příspěvekod irulan » ned 23. čer 2013 16:15:44

ahoj Malesrdce,
postupně si pročítám celé oslíkovy stránky a je vidět (také jak je chronologicky seřazeno podle roků), jak se názory jednoho člověka postupně mění. Zrovna dneska mi padly do oka dva články:
http://www.oslikuv.net/vnitrnihlas/os-cl-15.htm
http://www.oslikuv.net/mesias/index.htm
..které si, ač jsou oba jakoby logické, tak trochu protiřečí. Mě se tenhle typ textů (oslík, konechledani..) líbí v tom, že jsou rebelské, ovšem ne jen tak bez příčiny - nutí k zamyšlení, jestli se neustále nebalamutíme sami tím, že věříme různým hotovým teoriím. No a tady z toho, co jsem dnes objevila, jsem si to tak trošku potrvrdila.. Nevěř ničemu, co je ti předkládáno, byť to zní jako snaha o kritiku lži, i to je předloženou lží...Baví mě to číst. Ale netřeba si k tomu vytvářet vztah.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Další

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků