Kde leží skutečná krása?

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:29:51

Návštěvník píše:
Jana píše:Každý šťastný člověk je krásný. ...


každý člověk je krásný protože je vyjádřenou skutečností - teda čistě pro mě OSOBNĚ
v tom já vidím tu krásu

ne v podmíněnosti jak prožívá život - šťastně, nešťastně, naplněně, nenaplněně ... :what:

je úžasné jak různá vnímání každý z nás má :)


vrátilo nás to zpátky k původní citaci Ishi Judd

Krása se skutečně nachází v oku každého pozorovatele. Je to subjektivní vize, jedinečná perspektiva, která odráží naše vnitřní vnímání.

co víc se dá k tomu říct ???

x modifikací ... kdo v čem vidí krásu ... :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:37:27

Jana píše:Vědomí samo není v těle a v mysli, ale tělo a mysl je ve Vědomí.


no moje zcela OSOBNÍ zkušenost je opět jiná ... :what:

vědomí není odděleno ani od mysli ani od těla, proto může být vnímat co v těle a mysli probíhá

kdyby tam vědomí nebylo, tak by to vnímatelné nebylo - ono tam přítomno je, akorát není omezeno tělem ani myslí, proto obsahuje nejen to jedno tělo a mysl, ale celý vesmír :what:

Jani my se spolu dlouhodobě už neshodnem, ale to nevadí, teda mně osobně to nevadí - máme to jen jinak nastavené - to naše osobní vnímání myslím :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:37:51

Návštěvník píše:Krása se skutečně nachází v oku každého pozorovatele. Je to subjektivní vize, jedinečná perspektiva, která odráží naše vnitřní vnímání.

V jakém oku?
Fyzickém?
To by pak ti, co jsou slepí, nemohli nikdy krásu v ničem poznat...a jak poznat fyzickým okem krásu třeba hudby nebo vůni růže ...?
Nebo snad v duchovním oku?
To pak ti, u kterých se duchovní oko dosud neotevřelo, krásu nikdy nepoznali...

Tak jak je to s tím okem každého pozorovatele a krásou kolem něho?

:)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:39:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Krása se skutečně nachází v oku každého pozorovatele. Je to subjektivní vize, jedinečná perspektiva, která odráží naše vnitřní vnímání.

V jakém oku?
Fyzickém?
To by pak ti, co jsou slepí, nemohli nikdy krásu v ničem poznat...a jak poznat fyzickým okem krásu třeba hudby nebo vůni růže ...?
Nebo snad v duchovním oku?
To pak ti, u kterých se duchovní oko dosud neotevřelo, krásu nikdy nepoznali...

Tak jak je to s tím okem každého pozorovatele a krásou kolem něho?

:)


v oku našeho vnitřního vnímání :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:44:22

Návštěvník píše:v oku našeho vnitřního vnímání

Senzory pro líbí nebo nelíbí?
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:47:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:v oku našeho vnitřního vnímání

Senzory pro líbí nebo nelíbí?


no podle toho jaký je stupeň uvědomění dotyčného ... pak to vidí = vnímá tak a tak a v tom a tom

kuk ;)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:56:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:v oku našeho vnitřního vnímání

Senzory pro líbí nebo nelíbí?


no podle toho jaký je stupeň uvědomění dotyčného ... pak to vidí = vnímá tak a tak a v tom a tom

kuk ;)


takže nejvyšší stupeň je buď skončit pod schody nebeského trůnu Jehova, jenž je to nekrásnější co prý existuje a září všemi barvami (protože vlevo i vpravo od trůnu je už plno),
nebo odmítnout veškerou krásu pozemskou i nebeskou a nechat rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:57:20

Jana píše:Ta krása, kterou popisuji, není očima viditelná. Je to krása existence rodící se z neexistence. Je to život, který je prosycen smrtí, mou vlastní osobní smrtí.


jj máš to tak jak to máš :)

u mně je to jen jinak :what:

ta krása existence je vnímatelná I všemi smysli - je projevená v zachvění větru i v burácní bouře, v modři laguny i v krvy vytékající z rány právě postřeleného člověka ležícího a umírajícího na ulici, ve výkřiku hrůzy i ve zpěvu slavíka ... prostě ve všem ... s mou osobní smrtí to nemá nic společného, protože tu jsem a vím o tom, až umřu, tak tu nebude ten co o tom bude vědět :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:58:38

Návštěvník píše:takže nejvyšší stupeň je buď skončit pod schody nebeského trůnu Jehova, jenž je to nekrásnější co prý existuje a září všemi barvami (protože vlevo i vpravo od trůnu je už plno),
nebo odmítnout veškerou krásu pozemskou i nebeskou a nechat rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)


já nevím Álájo který je nejvyšší stupeň :what:

to ti nejspíš řekne Jana :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » stř 13. srp 2014 15:02:15

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:takže nejvyšší stupeň je buď skončit pod schody nebeského trůnu Jehova, jenž je to nekrásnější co prý existuje a září všemi barvami (protože vlevo i vpravo od trůnu je už plno),
nebo odmítnout veškerou krásu pozemskou i nebeskou a nechat rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)

já nevím Álájo který je nejvyšší stupeň :what:
to ti nejspíš řekne Jana :)

Chybou překladu je brát rovnítko "nirvána = nic".
Správné je "nic co by se dalo vyjádřit", nebo "za všemi vyjádřeními a představami".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:03:28

:D



Nejkrásnější je vidět skrz atmosféru planety záři jejího zeleného slunce, které ji osvětluje...
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:16:02

Návštěvník píše::D



Nejkrásnější je vidět skrz atmosféru planety záři jejího zeleného slunce, které ji osvětluje...



:)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:20:58

Jana píše:Ano, krása je vnímatelná i všemi smysly. Řekla bych, že není možné poznávat smysly krásu, aniž by v tom nebyla přítomnost uvědomované lásky.



přítomnost lásky tam rozhodně je, protože projevené existence = projevená sebeláska :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod max » stř 13. srp 2014 15:27:01

Návštěvník píše:
m a x píše:
nevím oč ti jde ?

"A to je vše, co
jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď", v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl..."

otevřená jasná mysl co to vůbec je ? co tím chceš vyjádřit ?


Mysl, v které se jaksi zhroutí uměle vytyčené hranice.

:)


takže to co se slovně popisuje, jako mysl univerzální - tedy univerzální vědomí ? :what:


Univerzální vědomí? To už jsem někde slyšel. Co to je osobní mysl? Je to vnitřní prostor, který je ohraničen a
rozdělen představami a pocity jáčka, vycházející ze smyslových podnětů. A proto se mu taky zde, na této úrovni vnímání, říká "vnitřní".
Ale jinak, když čím dál víc prokoukáváš tyhle ty opary ega, tak je pochopitelně těžší a težší postřehnout pomyslnou hranici mezi "vnitřním"
a "vnějším". Protože právě ta hranice jaksi mizí. Což je sice paráda, ale pokud má být člověk nápomocný (nemyslím teď ten případ, chrlit kolem sebe vyčtenosti
a za každou cenu chtít někoho spasit), pak nesmí ztratit povědomí běžného života (v temnotě), kde dřív sám vězel a číhal jak ven...
:)
max
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:31:50

Návštěvník píše:rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)


to by se nejspíš ukázalo, kdyby tenkrát v tom zření = uvědomění prázdna trvalo tak dlouho, že by došlo k pohlcení i toho svědka co si to uvědomuje :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:39:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)


to by se nejspíš ukázalo, kdyby tenkrát v tom zření = uvědomění prázdna trvalo tak dlouho, že by došlo k pohlcení i toho svědka co si to uvědomuje :what:

Tak to jsem ráda, že k tomu úplnému rozpuštění svědka nedošlo..-- kdo by vám pak o krásách a o hranicích Univerza vyprávěl, když by pak nebyl žádný svědek toho pozorování? :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:45:12

max píše:
Univerzální vědomí? To už jsem někde slyšel. Co to je osobní mysl? Je to vnitřní prostor, který je ohraničen a
rozdělen představami a pocity jáčka, vycházející ze smyslových podnětů. A proto se mu taky zde, na této úrovni vnímání, říká "vnitřní".
Ale jinak, když čím dál víc prokoukáváš tyhle ty opary ega, tak je pochopitelně těžší a težší postřehnout pomyslnou hranici mezi "vnitřním"
a "vnějším". Protože právě ta hranice jaksi mizí. Což je sice paráda, ale pokud má být člověk nápomocný (nemyslím teď ten případ, chrlit kolem sebe vyčtenosti
a za každou cenu chtít někoho spasit), pak nesmí ztratit povědomí běžného života (v temnotě), kde dřív sám vězel a číhal jak ven...
:)


jak ty vnímáš mysl, tak pro mne je to vědomí, které má schopnost vnímat nejen samo sebe ale i obsahy, které se v něm objevují ...

nevím proč, ale nějak nemůžu dát rovnítko mezi mysl = vědomí

vědomí jsi je pohybů mysli vědomé, ale není na ní závislé, mysl na vědomí ano, je jeho produktem, vědomí vytváří ten pohyb v sobě a je schopno si to uvědomit nejen skrze smysly, ale i nadsmyslově - kterým smysl zachycuje vědomí sebe sama ? tedy ten prostý vjem že jsi ?

a díky, že jsi to vytáhl to jak je důležité NEZTRÁCET POVĚDOMÍ BĚŽNÉHO ŽIVOTA !!!

si už někdy skutečně připadám téměř jako mimozemšťan, jak lidé dokážou popřít svou lidskou stránku bytí, osobnost a dokonce i celou existenci ... :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 15:47:39

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:rozplynout svou mysl v nirváně tak, aby už vůbec nic nevnímala?

:)


to by se nejspíš ukázalo, kdyby tenkrát v tom zření = uvědomění prázdna trvalo tak dlouho, že by došlo k pohlcení i toho svědka co si to uvědomuje :what:

Tak to jsem ráda, že k tomu úplnému rozpuštění svědka nedošlo..-- kdo by vám pak o krásách a o hranicích Univerza vyprávěl, když by pak nebyl žádný svědek toho pozorování? :)


třeba se to stalo proto, aby se nám prostřednictvím "tvého" vnímání rozkryly další dimenze krásy Všehomíra :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 16:03:04

Návštěvník píše:
max píše:
Univerzální vědomí? To už jsem někde slyšel. Co to je osobní mysl? Je to vnitřní prostor, který je ohraničen a
rozdělen představami a pocity jáčka, vycházející ze smyslových podnětů. A proto se mu taky zde, na této úrovni vnímání, říká "vnitřní".
Ale jinak, když čím dál víc prokoukáváš tyhle ty opary ega, tak je pochopitelně těžší a težší postřehnout pomyslnou hranici mezi "vnitřním"
a "vnějším". Protože právě ta hranice jaksi mizí. Což je sice paráda, ale pokud má být člověk nápomocný (nemyslím teď ten případ, chrlit kolem sebe vyčtenosti
a za každou cenu chtít někoho spasit), pak nesmí ztratit povědomí běžného života (v temnotě), kde dřív sám vězel a číhal jak ven...
:)


jak ty vnímáš mysl, tak pro mne je to vědomí, které má schopnost vnímat nejen samo sebe ale i obsahy, které se v něm objevují ...

nevím proč, ale nějak nemůžu dát rovnítko mezi mysl = vědomí

vědomí jsi je pohybů mysli vědomé, ale není na ní závislé, mysl na vědomí ano, je jeho produktem, vědomí vytváří ten pohyb v sobě a je schopno si to uvědomit nejen skrze smysly, ale i nadsmyslově - kterým smysl zachycuje vědomí sebe sama ? tedy ten prostý vjem že jsi ?

a díky, že jsi to vytáhl to jak je důležité NEZTRÁCET POVĚDOMÍ BĚŽNÉHO ŽIVOTA !!!

si už někdy skutečně připadám téměř jako mimozemšťan, jak lidé dokážou popřít svou lidskou stránku bytí, osobnost a dokonce i celou existenci ... :D :D :D


No vidíš, ale na klávesnici jsi ho našla, rovnítko, a jinde než ve znacích ho nenajdeš, doufám. :)

Vědomí, vědomí, co to je? My to jako máme naučený, my máme na vědomí nasazený prospekt "VĚDOMÍ", (neříkám všichni).
Říkám že když člověk, kterej se už se vším (pro něj) důležitým seznámil, pak teprve se mu otevře brána k tzv. VĚDOMÍ.
Já ti neřeknu, co TO je, stejně jako mi to neřekneš ty, a tak to je i zůstane s námi všemi...
:)
m a x
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 13. srp 2014 16:13:11

Jana píše:
Jarda Malej píše:
... na jedné straně chválí herce za ztotožnění se s rolí a na druhé straně jiným lidem haní jejich ztotožnění s tělem...

Dokud pořádně nezvládnu roli kterou jsem si pro tento život sám vybral, dokud se s ní jak se patří neztotožním,
tak se budu na divadlo světa vracet tak dlouho, dokud mne to stálé hraní si na někoho jiného nepřejde.
A jakákoliv moje přetvářka, sebestylizace či póza, je než gólem do vlastní branky.
I když já mohu někdy sám sobě pózovat tak opravdově, že o tom hodnou dobu ani nemusím vědět.


:)


Tenhle problém s tím, jestli zvládáme nebo nezvládáme, to co život přináší, má jenom ta představa o tom, kým jsme a se kterou se můžeme nebo nemusíme ztotožnit. A pokud ji nebereme vážně, tak se rozplyne a je po problému.
Pokud ji ale vážně bereme, tak se celistvost existence rozpadá na fragmenty, ve kterých mysl nalézá spousty problémů a pak ty problémy lze vidět i tam, kde ve skutečnosti vůbec neexistují. Prostě je tady nějaký projev a děje se jen to, co se zrovna může dít. Jediné, co snad s tím lze udělat, je milovat to a tím mizí oddělenost, mizí iluze oddělenosti, mizí představa, že jsme něčím odděleným, čemu může ten zbytek toho, co je, dělat nějaké problémy.

Zjednodušeně: pokud se naše chytrá mysl chytá nějakého schematu, jak by to mělo správně být, protože je tady představa, že my víme, jak to má být správně, tak se například můžeme zlobit na jaře na jabloň, že nemá jablka, protože zcela bezpečně víme, že jabloň je strom, který má jablka. Vidíme problém v jabloni a nevidíme problém v tom, že si myslíme, že víme.

Ten, kdo si myslí, že ví, co je právě teď špatně a tedy jinak, než by mělo právě teď být, je ten, kdo je předurčen k tomu mít problém.

Ber to jako takový můj hloupý zvyk Jano, že když sem občas kouknu tak třeba plácnu něco, co sem vlastně nepatří.
Už toho nechám.



:D
Jarda Malej
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků