Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 01. říj 2021 15:20:01

miroslav píše:Všechno je tak, jak to je. Žádné "má být" . Kdo podle tebe určuje jak to VŠECHNO má být?


Samozřejmě, že všechno je jak je. Tím všechno je jak má být se snažím poukázat na to, že není nic jiného. Není žádná jiná verze reality, jak by realita měla být. Tohle je zkrátka již ono.

Jedinec má několik prohlášení: Já jsem skutečný. Tohle je skutečné. Vím co toto je. Tohle není to co hledám. Musí se něco stát, aby tohle bylo kompletní.

Všechna ta prohlášení jsou nesprávná. Není žádný jedinec. Tohle není skutečné. Tohle je naprosté mystérium. Tohle je to, co jedinec (resp. ta energie) hledá. Nemusí se nic stát, aby tohle bylo kompletní.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 01. říj 2021 20:44:01

Veil píše:
miroslav píše:Všechno je tak, jak to je. Žádné "má být" . Kdo podle tebe určuje jak to VŠECHNO má být?


Samozřejmě, že všechno je jak je. Tím všechno je jak má být se snažím poukázat na to, že není nic jiného. Není žádná jiná verze reality, jak by realita měla být. Tohle je zkrátka již ono.

Jedinec má několik prohlášení: Já jsem skutečný. Tohle je skutečné. Vím co toto je. Tohle není to co hledám. Musí se něco stát, aby tohle bylo kompletní.

Všechna ta prohlášení jsou nesprávná. Není žádný jedinec. Tohle není skutečné. Tohle je naprosté mystérium. Tohle je to, co jedinec (resp. ta energie) hledá. Nemusí se nic stát, aby tohle bylo kompletní.

Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. říj 2021 22:44:15

Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 01. říj 2021 23:33:37

Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.


Takže realita dle tebe není intelektuálka ale pocitářka ???

Vona většina pocitářů totiž neumí ty svý pocity vysvětlit... :P
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 02. říj 2021 7:03:45

Zdeněk píše:Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.


Tohle je naprosté mystérium. Není žádná cesta. Dokud je cesta, neni pochopení. Jaká cesta vede k tomu, co už je?
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 10:30:38

Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.[/quote]


Jak to interpretovat
"dělám, to co ty"... v četně sejití z cesty?
Nebo to konání je ještě na cestě a sejití dělá ta nevědomost nesmyslnosti?

Je tedy to konání - setrvávání na cestě s vědomím nesmyslnosti - vyňato z nesmyslnosti?
:what:
Réza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » sob 02. říj 2021 18:58:34

Réza píše:
Zdeněk píše:Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.



Jak to interpretovat
"dělám, to co ty"... v četně sejití z cesty?
Nebo to konání je ještě na cestě a sejití dělá ta nevědomost nesmyslnosti?

Je tedy to konání - setrvávání na cestě s vědomím nesmyslnosti - vyňato z nesmyslnosti?
:what:

:D to z toho děláš kovbojku.

Třeba někdo dělá něco blbě. Tak to jeho dělání napodobíš a řekneš mu – "vidíš já to taky umím, ale to je blbě".

Slova můžou sloužit k ukázání. Ale samo o sobě je ukázání nesmyslné. Tak jako Veilovo počínání – vidíte, takhle to je, ukazuje nám.

Já nám taky ukazuju. Že je to nesmysl. I to by mohl být také nesmysl. Ale já na rozdíl od Veila ukazuju, na co nejde ukázat. Tedy že to děláme oba blbě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 20:49:51

Zdeněk píše:
Réza píše:
Zdeněk píše:Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.



Jak to interpretovat
"dělám, to co ty"... v četně sejití z cesty?
Nebo to konání je ještě na cestě a sejití dělá ta nevědomost nesmyslnosti?

Je tedy to konání - setrvávání na cestě s vědomím nesmyslnosti - vyňato z nesmyslnosti?
:what:

:D to z toho děláš kovbojku.

Nedělám z toho kovbojku, jen jsem se ptala, jak jsi to myslel.
A ani jsem nezapomněla všude napsat otazníky. Čím ti ty otázky připomínají kovbojku?


Třeba někdo dělá něco blbě. Tak to jeho dělání napodobíš a řekneš mu – "vidíš já to taky umím, ale to je blbě".
A jo, tohle mi asi po 3. přečtení docvaklo. Ó, díky, díky ti.

Slova můžou sloužit k ukázání. Ale samo o sobě je ukázání nesmyslné. Tak jako Veilovo počínání – vidíte, takhle to je, ukazuje nám.

Já nám taky ukazuju. Že je to nesmysl. I to by mohl být také nesmysl. Ale já na rozdíl od Veila ukazuju, na co nejde ukázat. Tedy že to děláme oba blbě.

Hm, jo, to jsem v tom přehlédla, děláte to oba blbě. Souhlas. :D
Réza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » sob 02. říj 2021 22:10:36

Réza píše:Čím ti ty otázky připomínají kovbojku?

Tím, že v tom hledáš nějakou intelektuální složitost. Je to jednoduché, je to jako když Veil jede někam autem a normálně vandalsky oderve po cestě směrovku. Prostě tu směrovku (PRAHA) ukradne a normálně drze odjede. A pak s tou směrovkou sem přijde a říká podívejte, tohle je Praha. Normální blázen. Tohle není Praha.

No a já říkám, všichni krademe. Ale na rozdíl od vás, já se z toho neto... víš.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » sob 02. říj 2021 22:35:00

Zdeněk píše:
Réza píše:Čím ti ty otázky připomínají kovbojku?

Tím, že v tom hledáš nějakou intelektuální složitost. Je to jednoduché, je to jako když Veil jede někam autem a normálně vandalsky oderve po cestě směrovku. Prostě tu směrovku (PRAHA) ukradne a normálně drze odjede. A pak s tou směrovkou sem přijde a říká podívejte, tohle je Praha. Normální blázen. Tohle není Praha.

No a já říkám, všichni krademe. Ale na rozdíl od vás, já se z toho neto... víš.

Já vím, řekneš, že se z toho taky neto. No jo, ale to proto, že si to neuvědomuješ :-). Že jsi všechno ukradla. A že to tedy budeš muset všechno vrátit.

Třeba takovej Veil, to jeho mystérium, kterým se tu tak fascinovaně ukájí. Ten se z toho tuplem ... :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » sob 02. říj 2021 22:59:26

Veil píše:
Zdeněk píše:Realita není v zásadě intelektuální a tudíž ji nelze v zásadě vysvětlit.

Tudíž dělám to co ty, ale já vím že je to koneckonců nesmyslné, ty ne.

Sešel jsi z cesty.


Tohle je naprosté mystérium. Není žádná cesta. Dokud je cesta, neni pochopení. Jaká cesta vede k tomu, co už je?


Inu taková cesta co není cestou...

A co tedy už jako že je ???

To co je je ztotožněné Vědomí, když už někdo chce tvrdit něco o tom, co je...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 23:15:45

Zdeněk píše:
Zdeněk píše:
Réza píše:Čím ti ty otázky připomínají kovbojku?

Tím, že v tom hledáš nějakou intelektuální složitost. Je to jednoduché, je to jako když Veil jede někam autem a normálně vandalsky oderve po cestě směrovku. Prostě tu směrovku (PRAHA) ukradne a normálně drze odjede. A pak s tou směrovkou sem přijde a říká podívejte, tohle je Praha. Normální blázen. Tohle není Praha.

No a já říkám, všichni krademe. Ale na rozdíl od vás, já se z toho neto... víš.

Já vím, řekneš, že se z toho taky neto. No jo, ale to proto, že si to neuvědomuješ :-). Že jsi všechno ukradla. A že to tedy budeš muset všechno vrátit.

Třeba takovej Veil, to jeho mystérium, kterým se tu tak fascinovaně ukájí. Ten se z toho tuplem ... :-)


Ale, jo v podstatě, jen se nějak míjíme ve slovech.
Teď zas zbytečně kovbojíš ty. Jak víš, že si neuvědomuju to samý, co ty?
Dokonce si myslím, že tu moc nějakýma směrovkami nešermuju.
Ale ten příměr je hezký. Představa, že posbírám všechny směrovky na Prahu v okolí, pak sedím v Brně a bez ohledu na to, kde kdo je, posílám jejich fotky v růžových obálkách. Jsou přece tak krásné a ukazují na PRAHU.
Je to moc? 8)

Btw: z vlastní zkušenosti: i když víš, jak moc si toho uvědomuješ, stále se může objevit slepé místo toho, co si neuvědomuješ.
Réza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » sob 02. říj 2021 23:43:00

Nehrabe vám tak trošku z toho vašeho uvědomování ???

:(
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » sob 02. říj 2021 23:55:28

Veil píše:Tohle je ono. Tohle je kompletně osvícené, bez hnutí, bez budoucnosti, bez minulosti, bez přítomnosti, nemá to v sobě žádné vztahy. Je to tohle. To co se děje. To co je i není. Je to prázdnota tvářící se jako hmota. Nikam to nejde. Nejsou v tom žádné příčiny a následky. Je to kompletní, celé, bez oddělenosti. Žádná svobodná vůle a možnost volby. Je to počátek i konec. Alfa i omega.

Z pohledu individuality je tu osoba oddělená od ostatních, světa a vesmíru. To co nevidím existuje nezávisle na mne, vše se pohybuje pomalinku po časové lince od minulosti do budoucnosti. Minulost existuje, je jasná a poznaná. Budoucnost lze předpokládat, předpovídat. Jsou tu možnosti, svoboda volby, životní příběh formovaný od dětství. To je celé ale jen důmyslná iluze, která končí s iluzí oddělené osoby.



No vždyt vám furt říkám že to je absolutně na hovno,

vždyt "tam" byste nemohli psát ty svoje pitomosti na kterých vám tak záleží,

a vy furt o tom básníte jako o něčem perfektním,

zatímco to co je tady jak nablbla nazýváte nějakou iluzí...




Nejspíš ty tlachy vo tý iluzí jsou jen vaší iluzí o tom, co je...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 03. říj 2021 9:40:49

petr vostál píše:Inu taková cesta co není cestou...

A co tedy už jako že je ???

To co je je ztotožněné Vědomí, když už někdo chce tvrdit něco o tom, co je...


Tohle je všechno co je i není. Není nic jiného. Tohle je kompletní mystérium. Nemůžeš říct co to je. Tohle není ztotožněné vědomí. Tohle je naplnění. Tohle je osvobození. Tohle je naprostá svoboda. Pro nikoho.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. říj 2021 10:01:56

Veil píše:
petr vostál píše:Inu taková cesta co není cestou...

A co tedy už jako že je ???

To co je je ztotožněné Vědomí, když už někdo chce tvrdit něco o tom, co je...


Tohle je všechno co je i není. Není nic jiného. Tohle je kompletní mystérium. Nemůžeš říct co to je. Tohle není ztotožněné vědomí. Tohle je naplnění. Tohle je osvobození. Tohle je naprostá svoboda. Pro nikoho.


:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » ned 03. říj 2021 10:09:00

Veil píše:Tohle je kompletní mystérium.

A kdo píše, že je to kompletní mystérium. Ten, kdo se z něho vyčlenil a fascinovaně na něj hledí. Jinak by sem o tom nepsal.

Vsadím se, že už ti vyskakují blbosti ala Jana "nikdo tu není" a bla bla bla. :green: Tak když tu nikdo není tak kušuj.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » ned 03. říj 2021 10:46:02

Ve Tvém vědomí se všechno odehrává a děje. A z pohledu odtud tady nemusí být žádné ztotožnění s ničím, vědomí samo sebou přesahuje všechno, co se v něm objeví, tedy i Tvé tělo, i tvou představu Tvé osoby, která něco dělá. Tudíž nejsi vědomím v těle, které něco dělá, ale tělo i s veškerou činností je ve Tvém vědomí. To, co si je toho všeho vědomo, je ve skutečnosti statické.

Proto v celistvém poznání není žádný skutečný konatel.

Není tu nikdo takový.

Při důkladném prozkoumání toho, kdo si je toho vědom, nenajdeš zase nic jiného, než samotné vědomí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7612
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 03. říj 2021 11:09:27

Zdeněk píše:A kdo píše, že je to kompletní mystérium. Ten, kdo se z něho vyčlenil a fascinovaně na něj hledí. Jinak by sem o tom nepsal.

Vsadím se, že už ti vyskakují blbosti ala Jana "nikdo tu není" a bla bla bla.


Nepíše to nikdo. Nikdo se nikdy nevyčlenil. Není žádné já. Chápu, že na cestě je tohle extrémně nepopulární, ale prostě tak to je.
Veil
 
Příspěvky: 1653
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Réza » ned 03. říj 2021 11:34:43

petr vostál píše:Nehrabe vám tak trošku z toho vašeho uvědomování ???

:(

Hrabe.
Co už? 8)
Réza
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků