Ježíš Nazaretský

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Ja.na » čtv 20. bře 2014 14:29:18

Pavla píše:
Jana píše:No, Pavlo, píšeš zajímavé věci, chceš tady mít své vlastní fórum moderátorskými právy, kde by ses mohla o těchhle věcech víc rozepsat ?



počkej, tady nemůžu?

(zatím jsem nestudovala místní zvyklosti.. tak se omlouvám za neznalost)

Můžeš psát kamkoliv, ale ve svém osobním fóru tady na Poradně to můžeš mít pohromědě, tématicky utříděné, podle svých představ.
Pokud píšeš náhodou do osobního fóra někoho jiného, tak Ti to může vlastník toho fóra smazat, pokud se mu zrovna to, co píšeš, nehodí. Ve svém fóru si můžeš rozhodovat, co chceš tam mít Ty sama.
Osobní fóra jsou tady.
V ostatních prostorách by Ti nikdo nic mazat neměl.
Ja.na
 

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 15:37:54

Neboj,
tady jsou lidé milí a vstřícní,
celej Ježíš :

kážou a raděj zadarmo,

sem tam tě nazvou plemenm zmijí

či hoděj nákou perlu prasatům

případně ti převrátěj tvůj stolek s posvátnými amulety...

Boží království je za rohem.... :D

PS.
Na oplátku je pak můžeš ukřižovat,
prostě jak za starých dobrých časů izraelských
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » čtv 20. bře 2014 15:52:39

vostalpetr píše:
žil život takový, jaký chtěl a to má něco do sebe
měl dost síly, aby ji dokázal demonstrovat a použít ve prospěch druhých ... to je smysl, který vidím v jeho bytí třeba já


Každého ovlivnuje jeho kultura v který žije,
takže je poněkud těžšší se vymanit z jejího vlivu,
což si myslím, že zrovna jemu se moc nepovedlo,
at už chtěl nebo nechtěl, dostal se do křížku s oficiální duchovností
protože když veřejně něco hlásáš, dostaneš do sporu s lidmi, co hlásají něco jiného


tak to určitě jo, hlásal něco o hodně jiného, než oficiální duchovnost a nijak se tím netajil, tudíž bylo otázkou času,kdy se pohár trpělivosti tehdejších mocných naplní..,
jenže Ježíše považuju za nadmíru inteligentního člověka a podezřívám ho z toho, že ten konflikt vyvolal záměrně a na to, že bude potupně týrán a vražděn, že byl připravený a to očekával



vostalpetr píše:No ale nakonec, z každýho průseru jde udělat vítězství,
dokonce i z prohry a ze smrti
což je pěkná věc,
kterou pak velmi pěkně zdůvodnili jeho následovníci, že se obětoval za hříchy lidstva


nemyslím si, že tehdejší Ježíšovi souputníci a následovníci vůbec jen jeho slova a činy pochopili (nic proti nikomu), ale po tolika letech je pořád tolik spekulací kolem těch událostí, že stejný problém mají lidé i dnes a nezbývá než přijmout nějakou pro sebe přijatelnou variantu, pokud tohle téma někoho zajímá (jako třeba mě :D )

to, že se obětoval za hříchy lidstva, to tak nějak naznačoval i on sám, když prohlašoval, že skrze něho můžou přijít lidi k Otci...


vostalpetr píše:Dříve to obětování bohům bylo vcelku v kurzu,
každou chvíli někoho podřízli, tu slepici, tu ovci, tu nějakou lidskou obět...

Dneska už snad víme, že jde jen o puštění vůle (žít)
takže není snad nutné se bičovat a trýznit a křižovat na kříži

Ale na toto přišel již před Ježíšem Budha,
asi ho Ježíš neznal...

Ne cesta blahobytu, ne cesta utrpení, ale cesta spokojenosti


nevím, jestli JK znal Buddhu, ale když se člověk zaposlouchá do jeho kázání, mnohdy by se dalo říct, že něco z těch východních myšlenek v něm bylo
nezastával mezi židy propadované "oko za oko, zub za zub, ale učil... "kdo po tobě chce košili, dej mu i kabát..)- např... učil nelpění na majetku, na rodině, napráci... učil radovat se z polních lilií a ptáků v oblacích a sám byl propagátorem volného svobodného bytí, kdy nesel ani nesklízel jako ti ptáci v oblacích, přesto se o něho staral Otec...

a s tím křížem, v tom právě vidím Mistra v práci s energií...
pro mě je neskutečně inspirativní dokument o turínském plátně, Ježíšově pohřebním rouchu, které bylo v jeho hrobce nalezené ve stavu, jako by stále bylo ovinuté o tělo, jen to tělo v něm už nebylo, ale na látce zůstaly jakoby vypálené stopy.... a moje romantická představivost se ubírá směrem, že JK se prostě energetickým procesem, tím, že chtěl z toho plátna přetransformoval ven, potom i ven z hrobky a poté díky zkušenosti, kterou prožil na kříži, kdy dokázal přežít vlastní smrt,tak potom ovládal praktiky jako je procházení zdmi, mizení a zjevování se v uzavřených místnostech...
podle mě si to ukřižování krásně naplánoval jako praktickou zkoušku toho, co je možné s vlastním tělem a bytím konat a povedlo se mu to... (jen na chvíli dostal sterach a zaváhal ... to ve svém zvolání... "otče, proč jsi mě opustil", ale i tam, s probodenýma rukama, krvácející, znemožněný, vysmívaný se rychle vzpamatoval a "zemřel" smířem se slovy... "děj se vůle tvá..."
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » čtv 20. bře 2014 15:54:55

Ja.na píše:
Pavla píše:
Jana píše:No, Pavlo, píšeš zajímavé věci, chceš tady mít své vlastní fórum moderátorskými právy, kde by ses mohla o těchhle věcech víc rozepsat ?



počkej, tady nemůžu?

(zatím jsem nestudovala místní zvyklosti.. tak se omlouvám za neznalost)

Můžeš psát kamkoliv, ale ve svém osobním fóru tady na Poradně to můžeš mít pohromědě, tématicky utříděné, podle svých představ.
Pokud píšeš náhodou do osobního fóra někoho jiného, tak Ti to může vlastník toho fóra smazat, pokud se mu zrovna to, co píšeš, nehodí. Ve svém fóru si můžeš rozhodovat, co chceš tam mít Ty sama.
Osobní fóra jsou tady.
V ostatních prostorách by Ti nikdo nic mazat neměl.


Jani :) , díky, je mi to celkem jedno... jestli mám mít svůj chlíveček, tak mi ho zařiď, jinak mi je jedno, jestli mi někdo něco smaže... stejně to je jen pár slov, které zítra třeba nebudou platit :D
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 15:58:12

a moje romantická představivost se ubírá směrem, že JK se prostě energetickým procesem, tím, že chtěl z toho plátna přetransformoval ven, potom i ven z hrobky a poté díky zkušenosti, kterou prožil na kříži, kdy dokázal přežít vlastní smrt,tak potom ovládal praktiky jako je procházení zdmi, mizení a zjevování se v uzavřených místnostech...


Jo a nezapomen také na to, že uměl i odvalovat kameny, jimiž byly zavřeny hroby...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Alaja » čtv 20. bře 2014 16:04:58

Já jsem se kdesi na křesťanských stránkách dočetla, že Ježíš Kristus byl 30 let tesařem.
Velice obdivuhodné...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 16:17:00

No to jo,
to by znamelo, že už jako kojenec tesařil...

Ale i tak, určitě jsou na světě lidé, co tesařili i 40 let...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » čtv 20. bře 2014 16:19:57

vostalpetr píše:Neboj,
tady jsou lidé milí a vstřícní,
celej Ježíš :

kážou a raděj zadarmo,

sem tam tě nazvou plemenm zmijí

či hoděj nákou perlu prasatům

případně ti převrátěj tvůj stolek s posvátnými amulety...

Boží království je za rohem.... :D

PS.
Na oplátku je pak můžeš ukřižovat,
prostě jak za starých dobrých časů izraelských



:D tak to mám radost, že jsou tu taky jenom obyčejný lidi... žádní upjatí Mistři, se kterýma není kloudná řeč :D
tak to jsi mě potěšil a uklidnil a chvíli se tady porozhlídnu než zas půjdu :yes:
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » čtv 20. bře 2014 16:22:11

vostalpetr píše:
a moje romantická představivost se ubírá směrem, že JK se prostě energetickým procesem, tím, že chtěl z toho plátna přetransformoval ven, potom i ven z hrobky a poté díky zkušenosti, kterou prožil na kříži, kdy dokázal přežít vlastní smrt,tak potom ovládal praktiky jako je procházení zdmi, mizení a zjevování se v uzavřených místnostech...


Jo a nezapomen také na to, že uměl i odvalovat kameny, jimiž byly zavřeny hroby...



no právě
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 16:28:00

Taky dobrá filozofie, opět z Nazaretu, tentokrát od nějakýho Brianna :

Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod nop » čtv 20. bře 2014 17:44:00

Alaja píše:Já jsem se kdesi na křesťanských stránkách dočetla, že Ježíš Kristus byl 30 let tesařem.
Velice obdivuhodné...

Postačí to chápat tak, že do 30 let byl tesař
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 18:33:03

Kdyby byl zůstal tesařem,
mohl žít déle, nebot o tesařích je známo, že žijí déle než třicet let...

Zatímco o rouhačích a hříšnících v izraeli je známo,
že žijí mnohem kratší dobu, než tesaři

No ale zase takhle je slavnej, což je bezpochyby výhoda...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » čtv 20. bře 2014 19:06:24

nop píše:
Alaja píše:Já jsem se kdesi na křesťanských stránkách dočetla, že Ježíš Kristus byl 30 let tesařem.
Velice obdivuhodné...

Postačí to chápat tak, že do 30 let byl tesař



tesařem byl jeho otec--- Ježíš mizí ze scény ve věku asi 12 let, kdy utekl rodičům do chrámu a znova se objevuje už jako kazatel coby třicetiletý ... kde strávil oněch 18 let není zdokumentováno a dává prostor pro spekulace...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod irulan » čtv 20. bře 2014 19:41:33

Pavla píše:
irulan píše:
Pavla píše:....experimentuju s bytím ve stavu dokonalosti....

Co to znamená?


asi nejlíp to vystihuje tahle věta... ..."není nic tak silného jako jemnost a není nic tak jemného jao skutečná síla"

Salamounska odpověď, nejsem o nic moudrejsi :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » čtv 20. bře 2014 19:58:58

Jen zaměříš lehce pozornost (pozorování)
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » pát 21. bře 2014 9:01:35

irulan píše:Salamounska odpověď, nejsem o nic moudrejsi :D



:D šalamounská odpověď ne, spíš pitomá... :D jsi příliš laskavý (á) :D

tak já to zkusím ještě jinak

Bytí v dokonalosti mám spojené bytím v přítomnosti a s přijímáním všeho, co se aktuálně děje a s neodporováním tomu, co se děje a nepropadáním se do emocionálních extrémů jako třeba nechání se zaplavovat jak příjemnými emocemi (láska,nadšení, radost, veselost) tak negativními (strach, odpor, zlost..) vždycky jen něco mezi tím... jako ve smyslu... děje se to a to a je to tak v pořádku a je mi to vlastně i jedno... :D . Setrváním v tomhle postoji u mě nastupuje lehkost a jemnost, která je zdrojem toho, že to, co se děje je celkem i harmonické...
V létě jsem spadla z motorky, ne ve velké rychlosti, ale s holýma kolenama na kamení... Rány byly hluboké, rozšklebené, ale když jsem je pozorovala,tak moc krve neteklo... Celá akce se odehrála ve stavu, kdy jsem v takovém stavu lehkosti byla, takže jsem nezačala šílet, proč proboha se mi to stalo, nezačala jsem hledat příčiny, ani se bát, ani tu situaci nijak zkoumat, ani se nezačala nijak léčit, tak nějak mi to bylo jedno, stalo se a jde se dál... Z ran jsem vybrala kamení, vypláchla je vodou a ovázala... Vím, že to bude znít blbě, podvědomě jsem se připravovala na bolest, ale ta nějak nedorazila. Rány se rychle potáhly strupem a ani při pohybu a ohýbání nohou se neroztrhaly. Nebolelo to ani další dny,ani už pak nikdy. Strupy se vyloupaly a zbyly jizvy. Zvláštní...
No a když se mi nedávno jindy zase povedlo při vaření říznout se do prstu a byla jsem ve stavu rozhozenosti a v pocitu, že nestíhám, je toho na mě moc, tak z té malé ránečky teklo krve docela dost, i prosakovala pod náplastí a bylo to citlivépak ještě několik dalších dní...

to zatím tak
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Kudy cesta vede.

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 21. bře 2014 9:17:18

Pěkný.


:)
Jarda Malej
 

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. bře 2014 9:18:26

:yes:
Návštěvník
 

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod vostalpetr » pát 21. bře 2014 9:39:28

To já jsem taky spadnul motorky,
v hluboké koncentraci
((potřeboval jsem se trefit do branky u zahrádky, když jsem vozil na motorce na zadní sedačce intongové cihly,
na trávě mně podklouzlo zadní kolo a motorka spadla na mě stranou kde je vejfuk, a já jsem se nemohl vyškrábat z pod motorky, protože jsem ji nezvednul nebot na ní jsem měl tu těžkou a velkou cihlu, a protože jsem měl kratasy, tak jsem se pěkně spálil))

Taky mě to nebolelo, krev mně taky netekla, a vše bylo dobrý, než jsem pak dostal do tý spáleniny nákou infekci,
nebot jsem to nikterak neošetřoval a nezavazoval, ale v nemocnici mně pak dali nákej obvaz s nějakým stříbrem
a po týdnu to bylo dobrý...

A ještě jsem si jednou rozbil hubu,
a to na křižovatce Harfa,kdy jsem jel už skoro na červenou,
tak jsem to ohulil a nebot jsem zatáčel tak mně to nakolejích ustřelilo,
a já se rozmáznul uprostřed křižovatky,
a tak jsem tam tak spokojeně ležel uprostřed a všichni stáli a dívali se na mě, protože všichni stáli na červenou,
než se tedy rozjeli... :D :D :D

Tak bacha na koncentraci a chtění a trávu a koleje a červenou... :D

PS. Tedy jsem chtěl říct, aby jste neplašili i když jedete na červenou a nepřidávali kvůli tomu plyn,
obzvlášt v Praze kde jsou na to zvyklí, že sem tam někdo jede na červenou... :crazy:

Tedy v Mladý Boleslavi můžete jet úplně v klidu na červenou,
než se tamnější domorodci rozjedou na zelenou, tak jim to trvá asi tak patnáct až dvacet vteřin,
což je zřejmě následek práce u pásu ve Škodovce...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Ježíš Nazaretský

Nový příspěvekod Pavla » pát 21. bře 2014 14:22:07

:D
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků