Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. bře 2023 21:28:01

Na ničem nezáleží, je bezpodmínečná láska.


Aha.

Takže když vidíme, jak někdo bodá nožem malé dítě, tak

na tom nezáleží

to je bezpodmínečná láska ?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 28. bře 2023 21:37:47

Návštěvník píše:
Na ničem nezáleží, je bezpodmínečná láska.


Aha.

Takže když vidíme, jak někdo bodá nožem malé dítě, tak

na tom nezáleží

to je bezpodmínečná láska ?


Bude se pak zdánlivě dít, co se bude dít. Já na to má nulový vliv už teď.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. bře 2023 22:00:00

Veil píše:
Návštěvník píše:
Na ničem nezáleží, je bezpodmínečná láska.


Aha.

Takže když vidíme, jak někdo bodá nožem malé dítě, tak

na tom nezáleží

to je bezpodmínečná láska ?


Bude se pak zdánlivě dít, co se bude dít. Já na to má nulový vliv už teď.

Inu tak to dopadá, když se nedualita zneužívá v dualitě. Osobní já (ego) se prohlásí za Já - za Všetvořící vesmírné Bytí.

A je to.

Ještě že podle tohoto zneužívání neduality nejednají soudci.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod dodo » úte 28. bře 2023 23:32:10

Veil píše:
dodo píše:
Nie je subjekt ani objekt, pretože to by vytvorilo logickú teóriu, ktorá je nežiadúca však. :)
No....čo už.


Není nežádoucí, jen není reálně aplikovatelná, není ověřitelná, nemůže být pravdivá, protože vždycky bude vycházet z naprosto nedefinovatelna a neověřitelna. Pokud není sujekt a objekt, není pozice, ze které by tohle mohlo být popsáno a každá logická teorie potřebuje nějaké body, o které se opřít a ze kterých je možné dále postupovat. Žádné takové ale nejsou.


Ak logika podľa teba nie je reálne aplikovateľná, overiteľná a pravdivá, tak iste nebudeš mať žiadne námietky proti tomu, keď budem považovať tvoje príspevky vzhľadom na to z čoho vychádzaš, za bezcenné, kedže logiku, overiteľnosť a pravdivosť s najvačšou pravdepodobnosťou postrádajú.
:)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 6:49:36

osmička píše:
Návštěvník píše:A nebo absolutní přijetí všeho tak, jak to je.


Přijetí popřením?
Přiješ si pijata, když ti někdo řekne "neexistuješ?"
:what:


Jestli skutečně neexistuji, tak je mi to jedno, jestli jsem přijatá nebo nepřijatá, jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.

Většinou je uznávaná láska, která musí splňovat nějaké podmínky, aby mohla být láskou. Zajímavé je, podívat se, čím ta bezpodmínečná láska skutečně je.

Bezpodmínečná láska dává všemu svobodu, aby to bylo přesně takové, jaké to právě teď je.

Newman ve skutečnosti neříká nic jiného, než říkají ostatní Mistři. Jen to své učení drobátko zjednodušil a učí své posluchače poznávat jenom, že nejsou osobní já, že nejsou tím balónem plným ničeho a všeho, plavoucím v nekonečném oceánu ničeho a všeho. Učí je poznání neexistence. Neexistence já.

Jenže, když se opomíjí to, že to, čím jsou, není forma , ale obsah, tak se pak mohou ztotožnit s formou, obalem, iluzí, tím jak se to jen jeví.

„Forma je prázdnotou, prázdnota je formou. Forma a prázdnota jsou neoddělitelné. “

Veil píše:, tak pochop, že ty jsi ten obal balónu, který prasknutím zmizí.


Lepší příměr je proto, že ego je kus ledu, který obsahuje všechno a nic. Plave v oceánu všeho a nic. Tady je pak jasnější, že když láska roztaví ledy, je v celém nekonečném oceánu stejná kvalita, jakou jsme vždy byli. A to je naše skutečná existence, Bytí, pravé Já.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 29. bře 2023 9:00:23

Návštěvník píše:Inu tak to dopadá, když se nedualita zneužívá v dualitě. Osobní já (ego) se prohlásí za Já - za Všetvořící vesmírné Bytí.
A je to.


Je legrační, že kritizuješ přesně to, co tu kritizuji "já", ale bereš to jako kritiku na to co tu "píšu". Přesně tohle je celá ta fraška s univerzálním vědomím a nadjá.

Ještě že podle tohoto zneužívání neduality nejednají soudci.


Co dělají soudci je samozřejmě také jen to co se zdánlivě děje.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. bře 2023 9:12:21

Jana píše:
osmička píše:
Návštěvník píše:A nebo absolutní přijetí všeho tak, jak to je.


Přijetí popřením?
Přiješ si přijata, když ti někdo řekne "neexistuješ?"
:what:


Jestli skutečně neexistuji, tak je mi to jedno, jestli jsem přijatá nebo nepřijatá, jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.


Tak toto je právě ukázka platného filisofovani alá advaita. "pokud skutečně neexistují", tak pak já si budu dokazovat, že se mě to skutečně netýká.
Např. Někdo napíše, Jdi do PRyč, a já si zafilosofuju, že neexistuji. Takže se mi nevadí, že jsem neprijatá, ale pokud to nestačí, řeknu, vše je láska, to ze mě posílají do PRyč je taky láska. Jsem přijatá láskou, och jaká slast.

Víš, co Jani, jdi s tím do PRyč. Tato myšlenková gymnastika, co tu neustále předvádíš nemá s duchocnem nic společného.

Že jsou má slova příkrá, nevadí, můžeš si říct, že beexistuješ a pak je jedno, že tě nepřijímám a nebo si řekni, že jsem/jsi láska a že tě tímto přijímám.


A nebo se na to konečně podívej bez těchto pokroucených berliček. Podívej se, kdo se na to dívá, kdo ty berličky používá, kdo se ukrývá do planého filisofování.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod osmička » stř 29. bře 2023 9:16:51

osmička píše:
Jana píše:

Jestli skutečně neexistuji, tak je mi to jedno, jestli jsem přijatá nebo nepřijatá, jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.


Tak toto je právě ukázka platného filisofovani alá advaita. "pokud skutečně neexistují", tak pak já si budu dokazovat, že se mě to skutečně netýká.
Např. Někdo napíše, Jdi do PRyč, a já si zafilosofuju, že neexistuji. Takže se mi nevadí, že jsem neprijatá, ale pokud to nestačí, řeknu, vše je láska, to ze mě posílají do PRyč je taky láska. Jsem přijatá láskou, och jaká slast.

Víš, co Jani, jdi s tím do PRyč. Tato myšlenková gymnastika, co tu neustále předvádíš nemá s duchocnem nic společného.

Že jsou má slova příkrá, nevadí, můžeš si říct, že beexistuješ a pak je jedno, že tě nepřijímám a nebo si řekni, že jsem/jsi láska a že tě tímto přijímám.


A nebo se na to konečně podívej bez těchto pokroucených berliček. Podívej se, kdo se na to dívá, kdo ty berličky používá, kdo se ukrývá do planého filisofování.

Vypadl nick: osmička.
Ale mohla bych to taky podepsat: nikdo - Láska.
:D
osmička
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 29. bře 2023 9:21:53

dodo píše:Ak logika podľa teba nie je reálne aplikovateľná, overiteľná a pravdivá, tak iste nebudeš mať žiadne námietky proti tomu, keď budem považovať tvoje príspevky vzhľadom na to z čoho vychádzaš, za bezcenné, kedže logiku, overiteľnosť a pravdivosť s najvačšou pravdepodobnosťou postrádajú.
:)


Samozřejmě nebudu mít námitky, ať si budeš myslet cokoli. Tohle nic od nikoho nevyžaduje.

Jen podotýkám, že ta nepoznatelnost a neuchopitelnost není nijak skrytá. Je to prostě tohle. Zkus to poznat či uchopit. Zkus mi ukázat něco jiného. Celé slavné poznání se naprosto rozpadá...
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 29. bře 2023 9:33:04

Jana píše:Jenže, když se opomíjí to, že to, čím jsou, není forma , ale obsah, tak se pak mohou ztotožnit s formou, obalem.


Vidíš, jak vůbec neslyšíš, co se tu říká? Jak já hned vymýšlí další obrat. Dobře, tak neexistuji, ale nejsem forma, jsem obsah. Jen se nesmím nesprávně ztotožňovat :D

Tak znovu: není žádné já. Já není forma ani obsah. Není žádné já. Jaký přemet předvedeš teď?

Lepší příměr je proto, že ego je kus ledu, který obsahuje všechno a nic. Plave v oceánu všeho a nic. Tady je pak jasnější, že když láska roztaví ledy, je v celém nekonečném oceánu stejná kvalita, jakou jsme vždy byli. A to je naše skutečná existence, Bytí, pravé Já.


A už je tu další přemet. Vymyslíme jiný příměr a výsledek bude, že já je skutečná existence. Pořád stejná lež. Pořád stejné uhýbání. Není žádné já.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 9:35:56

osmička píše:
osmička píše:
Jana píše:

Jestli skutečně neexistuji, tak je mi to jedno, jestli jsem přijatá nebo nepřijatá, jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.


Tak toto je právě ukázka platného filisofovani alá advaita. "pokud skutečně neexistují", tak pak já si budu dokazovat, že se mě to skutečně netýká.
Např. Někdo napíše, Jdi do PRyč, a já si zafilosofuju, že neexistuji. Takže se mi nevadí, že jsem neprijatá, ale pokud to nestačí, řeknu, vše je láska, to ze mě posílají do PRyč je taky láska. Jsem přijatá láskou, och jaká slast.

Víš, co Jani, jdi s tím do PRyč. Tato myšlenková gymnastika, co tu neustále předvádíš nemá s duchocnem nic společného.

Že jsou má slova příkrá, nevadí, můžeš si říct, že beexistuješ a pak je jedno, že tě nepřijímám a nebo si řekni, že jsem/jsi láska a že tě tímto přijímám.


A nebo se na to konečně podívej bez těchto pokroucených berliček. Podívej se, kdo se na to dívá, kdo ty berličky používá, kdo se ukrývá do planého filisofování.

Vypadl nick: osmička.
Ale mohla bych to taky podepsat: nikdo - Láska.
:D


Osmičko,
jestli se na druhého nedíváme pohledem bezpodmínečné lásky, tak sotva jsme schopni posoudit, čím ten druhý je, a co nám ve skutečnosti říká.

Pak namísto: "Nerozumím Ti", se říká: "Jdi pryč", ať si nepřipadám jako hlupák.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 9:53:49

Veil píše:
Jana píše:Jenže, když se opomíjí to, že to, čím jsou, není forma , ale obsah, tak se pak mohou ztotožnit s formou, obalem.


Vidíš, jak vůbec neslyšíš, co se tu říká? Jak já hned vymýšlí další obrat. Dobře, tak neexistuji, ale nejsem forma, jsem obsah.


Ano, při ztotožnění s formou balónu věříš, že jsi individualita, která je odlišná od zbytku nekonečného oceánu. To, co tuhle iluzi vytváří, je obal míče, forma, osobní já - které, jak správně říkáš, neexistuje. Jen se to jeví jako něco skutečného. Ale to, kým jsi, je všechno a nic, naprosto stejně jako všechno a nic v celém tom nekonečném oceánu.

Není to tak, že by v balónu bylo jiné všechno, než v tom oceánu. To všechno je jen jedno, jinak by to byla dvojnost, ne?


Tak znovu: není žádné já. Já není forma ani obsah. Není žádné já. Jaký přemet předvedeš teď?

Absolutně žádný, protože jsi nepřišel na to, že to všechno a nic je v balónu, stejně jako v oceánu. To, že není žádné skutečné osobní já, je dokonale jasné.

Teď jde ještě o to, zjistit, že onen nekonečný oceán, ve kterém je všechno a nic, existuje, je. Je skutečný. A porozumět, že to, čemu říká Newman nekonečný oceán, říkají Probuzení například život, Jsoucno, Bytí, Vědomí, pravé Já, Bůh, a všelijak jinak.

A pak už možná není problém zjistit, že to jediné všechno a nic nemůže být odděleno ani od toho, kdo tvrdí, že se zdánliví Mistři mýlí. :D

Lepší příměr je proto, že ego je kus ledu, který obsahuje všechno a nic. Plave v oceánu všeho a nic. Tady je pak jasnější, že když láska roztaví ledy, je v celém nekonečném oceánu stejná kvalita, jakou jsme vždy byli. A to je naše skutečná existence, Bytí, pravé Já.


A už je tu další přemet. Vymyslíme jiný příměr a výsledek bude, že já je skutečná existence. Pořád stejná lež. Pořád stejné uhýbání. Není žádné já.

Jsou to jenom pomůcky, které pomáhají prohlédnout iluzi oddělenosti.

Iluzi, která říká, že jsi něco jiného, než ten zbytek toho všeho. Nejsi. Jsi to. Ale nikoliv jako forma, ale jako obsah.

To znamená, že na všechny formy, tvary, projevy můžeš zapomenout, to není nic, jak říká Moudrost. Nic, co není trvalé, nic, co se objeví a zmizí, není skutečné, jak říká Mahariši.
Jsi tím obsahem, nekonečným oceánem Lásky, a díky tomu, že to je vědomé, tady sdílíš to nejlepší, co právě nalézáš. Ať už se to jeví jakkoliv.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. bře 2023 10:01:13

Veil píše:Pokud není sujekt a objekt, není pozice, ze které by tohle mohlo být popsáno a každá logická teorie potřebuje nějaké body, o které se opřít a ze kterých je možné dále postupovat. Žádné takové ale nejsou.

Pak bys ani nemohl vyvozovat logické závěry / argumentovat a psát je sem, když žádné takové nejsou.
Což si neuvědomuješ, protože tvoje realita zahrnuje jen realitu očima viděnou. Což nepostihuje např. ani logiku. Tu používáš jen nevědomě, bezděčně.

Máš však pravdu, tvoje realita, sama o sobě, je fikce. Ale je to reality velmi zúžená, ze značně zúženého úhlu pohledu pozorovaná. Vypovídá o tobě.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. bře 2023 10:10:23

Jana píše:
Osmičko,
jestli se na druhého nedíváme pohledem bezpodmínečné lásky, tak sotva jsme schopni posoudit, čím ten druhý je, a co nám ve skutečnosti říká.

Pak namísto: "Nerozumím Ti", se říká: "Jdi pryč", ať si nepřipadám jako hlupák.

Jani,
Další myšlenkový prostocvik.
A co to o tobě říká
Jsem láska nebo nejsem nic?
Nebo miluji myšlenkové konstrukty a rochním se v nich?

Kdybych připustila, že existuju, tak bych taky mohla připustí, že tvé neosobní vyjádření by mohlo být výtkou na mě ( opakuji, jen kdybych existovala), že se na tebe nedívám z pohledu bezpodmínečné lásky.
Kdybych připustila, že existuješ ty, napsala bych, že máš asi problém říct "nerozumím".
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod osmička » stř 29. bře 2023 11:03:36

osmička píše:
Jana píše:
Osmičko,
jestli se na druhého nedíváme pohledem bezpodmínečné lásky, tak sotva jsme schopni posoudit, čím ten druhý je, a co nám ve skutečnosti říká.

Pak namísto: "Nerozumím Ti", se říká: "Jdi pryč", ať si nepřipadám jako hlupák.

Jani,
Další myšlenkový prostocvik.
A co to o tobě říká
Jsem láska nebo nejsem nic?
Nebo miluji myšlenkové konstrukty a rochním se v nich?

Kdybych připustila, že existuju, tak bych taky mohla připustí, že tvé neosobní vyjádření by mohlo být výtkou na mě ( opakuji, jen kdybych existovala), že se na tebe nedívám z pohledu bezpodmínečné lásky.
Kdybych připustila, že existuješ ty, napsala bych, že máš asi problém říct "nerozumím".

Zase o-smyčka
osmička
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 11:27:39

osmička píše:A co to o tobě říká
Jsem láska nebo nejsem nic?
Nebo miluji myšlenkové konstrukty a rochním se v nich?

Vadilo by Ti to nějak?

Kdybych připustila, že existuju, tak bych taky mohla připustí, že tvé neosobní vyjádření by mohlo být výtkou na mě ( opakuji, jen kdybych existovala), že se na tebe nedívám z pohledu bezpodmínečné lásky.
Kdybych připustila, že existuješ ty, napsala bych, že máš asi problém říct "nerozumím".

To samozřejmě můžeš. Já zase můžu rozumět tomu, když píšeš: "Víš, co Jani, jdi s tím do PRyč.", že mi radíš, abych žla do PRyč, v čemž Ti nemohu vyhovět, jelikož nemohu tady nebýt.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 29. bře 2023 11:31:05

Jana píše:Ano, při ztotožnění s formou balónu věříš, že jsi individualita, která je odlišná od zbytku nekonečného oceánu.


Není žádné já, které by se s něčím mohlo ztotožňovat. Není žádné já, které něčemu věří nebo nevěří. Opět jen uhýbání.

To, co tuhle iluzi vytváří, je obal míče, forma, osobní já - které, jak správně říkáš, neexistuje. Jen se to jeví jako něco skutečného.


Ty jsi ta iluze. Žádné osobní já kromě kterého je ještě neosobní já, kterým ve skutečnosti jsi. Ty nejsi. Ty je jen iluze. Nejsi žádné neosobní já. Nejsi vůbec.

Ale to, kým jsi, je všechno a nic, naprosto stejně jako všechno a nic v celém tom nekonečném oceánu.


To bys jen strašně chtěla. Ale je jen oceán bez tebe.

Není to tak, že by v balónu bylo jiné všechno, než v tom oceánu. To všechno je jen jedno, jinak by to byla dvojnost, ne?


Příměry ti nejdou. Jen je pořád kroutíš jako kostky a balón, abys skrz ně pořád meldovala to svoje. Ty jsi dvojnost. To je jediná dvojnost co je. A samozřejmě není skutečná. Protože ty nejsi skutečná.

Absolutně žádný, protože jsi nepřišel na to, že to všechno a nic je v balónu, stejně jako v oceánu. To, že není žádné skutečné osobní já, je dokonale jasné.


Jak píšu, příměry ti nejdou. V příměru s balónem ty jsi obal co zmizí a vnitřek balónu je co z tebe zbyde, tělo, myšlenky, reakce, to všechno je tohle. Jen ty nejsi.

Teď jde ještě o to, zjistit, že onen nekonečný oceán, ve kterém je všechno a nic, existuje, je. Je skutečný.


Samozřejmě, že není skutečný. Nic není skutečné. Za skutečný ho považuje jen já, protože sebe považuje za skutečné.

A porozumět, že to, čemu říká Newman nekonečný oceán, říkají Probuzení například život, Jsoucno, Bytí, Vědomí, pravé Já, Bůh, a všelijak jinak.


Nejsou žádní probuzení. Nejde o oceán, tam se ještě relativně shodneme. Jde o já, které tím oceánem není, byť by si to tak strašně přálo a meldovalo to tady do nekonečna.


Jsou to jenom pomůcky, které pomáhají prohlédnout iluzi oddělenosti.


Ty jsi iluze oddělenosti. Tak jak jí chceš prohlédnout?

Iluzi, která říká, že jsi něco jiného, než ten zbytek toho všeho. Nejsi. Jsi to. Ale nikoliv jako forma, ale jako obsah.


To je jen další přání já. Vlastně pořád to samé přání. Přání být skutečný, ideálně jako všechno, jako něco nesmrtelného. Pořád není žádné já. Není ani jako obsah, ani jako forma. Promiň.

To znamená, že na všechny formy, tvary, projevy můžeš zapomenout, to není nic, jak říká Moudrost.


To jen píšeš náhodné věty z duchovního hledání. Nijak ti nepomůžou.

Nic, co není trvalé, nic, co se objeví a zmizí, není skutečné, jak říká Mahariši.


Ty nejsi skutečná. Cokoli, opravdu cokoli si myslíš, že jsi, není pravda. Nejsi.

Jsi tím obsahem, nekonečným oceánem Lásky, a díky tomu, že to je vědomé, tady sdílíš to nejlepší, co právě nalézáš. Ať už se to jeví jakkoliv.


Nejsi žádným obsahem ničeho. Tohle vědomé není, to všechno jsou jen povídačky.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod osmička » stř 29. bře 2023 11:43:34

Jana píše:
osmička píše:A co to o tobě říká
Jsem láska nebo nejsem nic?
Nebo miluji myšlenkové konstrukty a rochním se v nich?

Vadilo by Ti to nějak?

Neexstuji-li,tak nevadilo.
Jsem-li Láska, tak taky ne.
Ale jako tvůj myšlenkový konstrukt, mě těší, že to uznáváš nebo aspoň nepopiraš. :)

Kdybych připustila, že existuju, tak bych taky mohla připustí, že tvé neosobní vyjádření by mohlo být výtkou na mě ( opakuji, jen kdybych existovala), že se na tebe nedívám z pohledu bezpodmínečné lásky.
Kdybych připustila, že existuješ ty, napsala bych, že máš asi problém říct "nerozumím".

To samozřejmě můžeš. Já zase můžu rozumět tomu, když píšeš: "Víš, co Jani, jdi s tím do PRyč.", že mi radíš, abych žla do PRyč, v čemž Ti nemohu vyhovět, jelikož nemohu tady nebýt.

:)

[/quote]
Ano, jsi-li Láska, nemůžeš nikam odejít.
Ano, neexistuješ-li, nemůžeš nikam odejít.
Jako svůj myšlenkový konstrukt, můžeš o tom roky mudrovat. A lze tě s tím i poslat do PRyč.
Ano jako myšlenka, kterou o sobě, máš jsi správně vycítila, že jsi vybízena k
odchodu. A jako tato myšlenka o sobě, jsi odhodlána zůstat navždy (tedy aspoň do rozpadu těla). Tato myšlenka o sobě, klidně může odejít. Jak přišla, tak odejde. A bude klid.
:)
osmička
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 11:47:52

osmička píše:
Návštěvník píše:A nebo absolutní přijetí všeho tak, jak to je.


Přijetí popřením?
Přiješ si přijata, když ti někdo řekne "neexistuješ?"
:what:


Návštěvník píše:
Jana píše:
Jestli skutečně neexistuji, tak je mi to jedno, jestli jsem přijatá nebo nepřijatá, jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.


Tak toto je právě ukázka platného filisofovani alá advaita. "pokud skutečně neexistují", tak pak já si budu dokazovat, že se mě to skutečně netýká.
Např. Někdo napíše, Jdi do PRyč, a já si zafilosofuju, že neexistuji. Takže se mi nevadí, že jsem neprijatá, ale pokud to nestačí, řeknu, vše je láska, to ze mě posílají do PRyč je taky láska. Jsem přijatá láskou, och jaká slast.


Můžeme se na to tedy mrknout ještě jednou, co říkáme:
jestli existuje láska, která je skutečně vším, tak zase nemůžu být nepřijatá, když nemohu být ničím jiným, než láskou.

Tím říkám, že tady nemůže být žádná oddělenost, která by mě mohla nepřijímat. Nejsem obal balónu, nejsem individualita. Je tady jen oceán lásky, která je absolutně vším. Kde by se mohlo vzít něco skutečného, zo by mohlo něco jiného nepřijímat?

To, co vytváří iluzi oddělenosti a pocit, že něco není nebo nemůže být láskou, je iluze mysli. Iluzi oddělenosti vytváří představa, že jsi individualita odlišná od jiných individualit. A není problém komunikovat i na téhle osobní úrovni.

S prohlédnutím iluze tady nic jiného, než Láska neexistuje.

Píšeš:
Např. Někdo napíše, Jdi do PRyč, a já si zafilosofuju, že neexistuji. Takže se mi nevadí, že jsem neprijatá, ale pokud to nestačí, řeknu, vše je láska, to ze mě posílají do PRyč je taky láska. Jsem přijatá láskou, och jaká slast.

Z pohledu moudrosti nejsi ničím takovým, co by mohlo být někam posíláno. Nejsi ničím, co by mohlo být nepřijaté. Proto je v Tobě ničím nenarušitelný klid.
Z pohledu Lásky také nejsi nic, co by mohlo být nepřijaté a někam posíláno. To spojení s tím vším, co skutečně existuje nemá šanci nic narušit. Proto to blaho.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 29. bře 2023 12:06:59

Veil píše:
Jana píše:Ano, při ztotožnění s formou balónu věříš, že jsi individualita, která je odlišná od zbytku nekonečného oceánu.


Není žádné já, které by se s něčím mohlo ztotožňovat. Není žádné já, které něčemu věří nebo nevěří. Opět jen uhýbání.

To jistě. Není žádné skutečné osobní já, které by se mohlo s něčím ztotožňovat, ale přesto Newman pořádá online schůzky, na kterých vysvětluje totéž, co říkáš Ty, že neexistuje žádné individuální já, všem účastníkům, kteří věří, že tím osobním já jsou, jinak by se tam nehlásili. To dá rozum.

Mimochodem, moc se mi líbí, že Newman ty rozhovory dělá zdarma.


To, co tuhle iluzi vytváří, je obal míče, forma, osobní já - které, jak správně říkáš, neexistuje. Jen se to jeví jako něco skutečného.


Ty jsi ta iluze. Žádné osobní já kromě kterého je ještě neosobní já, kterým ve skutečnosti jsi. Ty nejsi. Ty je jen iluze. Nejsi žádné neosobní já. Nejsi vůbec.

Takže já neexistuju. Dobře. To, co by sis mohl myslet, že jsem, to nejsem. Nicméně jakožto uvědomění si toho všeho jsem. To můžeš těžko vyvrátit. :D

Ale to, kým jsi, je všechno a nic, naprosto stejně jako všechno a nic v celém tom nekonečném oceánu.


To bys jen strašně chtěla. Ale je jen oceán bez tebe.

Takže podle Tebe je onen nekonečný oceán, ve kterém je "všechno" a nic, o kterém si teď Veil s Janou povídá, ale my jsme jen to nic bez toho "všechno", ano? Jsme to nic mimo ono nekonečno oceánu. Dobře. Dejme tomu, že tohle "všechno" je jen sen. Mája. Iluze. Jak se tohle "všechno" liší od toho "všechno" v tom oceánu? Tím, že tohle "všechno" je nic, a tamto "všechno" v tom oceánu je opravdu "všechno"?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků