Petřina sběrna

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod návštěvnioké ego » ned 22. led 2012 22:32:56

citace Petry z vlákna kritika Saši Hendruka:

"Ale, Rosado, tady skoro všichni ostatní vědí, že žádní ostatní nejsou a ty to ještě nevíš?!

Ty a všichni ostatní jste jen obsahem mé mysli - vůbec nejsi a oni taky ne - akorát toho hodně napovídáte, víte všechno nejlépe, nejste schopni tolerovat jiný pohled či názor atd... Ale koho by to zajímalo, když vůbec nejste a je to jen hra v mysli."


co je obsahem mysli je vnímáno a je na to reagováno ... naprosto přirozeně ... pokud zůstáváš v představě, že bližní a co se mu děje se nachází někde izolovaně a samostatně mimo tebe ... tak se holt nedá nic dělat, dokud se neobjasní, že tu nikdo samostatně oddělený od toho ostatního není ... že podstata je jedna jediná 8)

na což upozorňuje nejen Saša Hendruk, ale i tvůj oblíbenec Maharadž a další :)

von už to shrnul Leah na vlákně Saša Hendruk - diskuze

"Saša Hendruk:

"V momentě, kdy mysl chápe, co se může dít na úrovni kolem vzniku možnýho bodhisattvovství, tak minimálně to musí bejt hra na bodhisattvovství, protože pokud to není hra, tak je to omyl úplně stejný, jako jakýkoliv jiný předtím."


Orog:

"Bodhisattva vnímá utrpení ostatních bytostí jako svoje vlastní a jeho postava přijímá rozhodnutí jednat ve prospěch všech trpících bytostí."


Nezpochybňuje tedy existenci utrpení, ani pomoc, nezpochybňuje hru, jen prostě vidí, že vše je součástí této hry.
Díky Mysli, a hraní si na mysli jednotlivé, tj. oddělené, může být tato hra vůbec hrána.


Tedy není zde koho zachraňovat, a tohle sem ten Bodhisattva mimo jiné přichází sdělit těm, co stále koukaj po nějakých svých zachráncích,
respektive fakt, že to jediný, co touží po nějký záchraně, je ego.
návštěvnioké ego
 

sběrna

Nový příspěvekod Jarda Malej. » ned 22. led 2012 22:46:11

Koncept Bhodisatvy je víceméně historickou záležitostí, vycházející z někdejší kultury, myšlení, společenského uspořádání.

"Bodhisattva vnímá utrpení ostatních bytostí jako svoje vlastní a jeho postava přijímá rozhodnutí jednat ve prospěch všech trpících bytostí."

Místo pojmu Bhodisatva můžeme si dosadit nějakého mudrce a budeme na tom stejně.


Jak tady někdo už napsal, součástí, pokračováním diskutované Hendrukovy úvahy byl i následující výrok:

"V momentě, kdy mysl chápe, co se může dít na úrovni kolem vzniku možnýho bodhisattvovství,
tak minimálně to musí bejt hra na bodhisattvovství, protože pokud to není hra,
tak je to omyl úplně stejný, jako jakýkoliv jiný předtím."


:)
Jarda Malej.
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » ned 22. led 2012 23:26:11

V obsahu mysli zabublalo - aha - neexistující osoby poučují neexistující osobo Petru. Pořád ten samej film...
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod egoušek vznešený » ned 22. led 2012 23:50:51

Petra píše:V obsahu mysli zabublalo - aha - neexistující osoby poučují neexistující osobo Petru. Pořád ten samej film...
:)


pokud má Petra dojem, že neexistuje, tak by bylo dobrý se třeba štípnout a pak velmi pozorně sledovat co se při tom děje ... kdo to cítí, vnímá a skrze to cítí vnímá ... a podobně ... samý vznešenosti :yeah:
egoušek vznešený
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » pon 23. led 2012 7:41:05

egoušek vznešený píše:
pokud má Petra dojem, že neexistuje, tak by bylo dobrý se třeba štípnout a pak velmi pozorně sledovat co se při tom děje ... kdo to cítí, vnímá a skrze to cítí vnímá ... a podobně ... samý vznešenosti :yeah:


Představa osoby Petry existuje v tvé mysli.

(Snová osoba Egoušek se klidně může štipnout, když se domnívá, že jí to pomůže v uvědomění toho, co opravdu je. :) )
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 7:53:26

Petra píše:Představa osoby Petry existuje v tvé mysli.



ty píšeš o mysli s tím přívlastkem, že někomu konkrétnímu patří ? moje mysl, tvoje mysl, jejich mysl ... ha, ha, ha :confused: :knock:
Návštěvník
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » pon 23. led 2012 8:15:44

Návštěvník píše:
Petra píše:Představa osoby Petry existuje v tvé mysli.



ty píšeš o mysli s tím přívlastkem, že někomu konkrétnímu patří ? moje mysl, tvoje mysl, jejich mysl ... ha, ha, ha :confused: :knock:


Snová osoba si myslí, že vnímá "někoho", kdo píše. Neví, že někdo takový neexistuje, že je to jen představa v její mysli.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 8:27:01

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:Představa osoby Petry existuje v tvé mysli.



ty píšeš o mysli s tím přívlastkem, že někomu konkrétnímu patří ? moje mysl, tvoje mysl, jejich mysl ... ha, ha, ha :confused: :knock:


Snová osoba si myslí, že vnímá "někoho", kdo píše. Neví, že někdo takový neexistuje, že je to jen představa v její mysli.
:)


uvědomění toho že je psáno a čteno je tu evidentně přítomno :) kdo je ten kdo to vnímá, kdo si to všechno uvědomuje ?
Návštěvník
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » čtv 09. úno 2012 11:52:18

vostalpetr píše:
Je zajímavé, jakou hysterii v tobě slovo "srdce" dokáže vyvolat.


Je zajímavé, jakou hysterii v tobě má kritika dokáže vyvolat,
hned citíš jak má osoba útočí na tvou osobu,
takže máš potřebu si sfouknout osobní kritiku mý osoby...
(pro jistotu jednu na začátku a druhou na konci své první reakce)

Ale toto je tvůj styl psaní,
je to tedy třeba respektovat,
že své úvahy začínáš a končíš podobnými sekvencemi...

Můžeš si tedy provést analýzu toho, co jsem napsal,
přímo sama na sobě..

Ale nejdříve bych ti ji musel napsat,
protože,
možná jsi si toho všimla,
má analýza byla spíše určena mužům, nežli ženám,
tudíž pro tebe víceméně nepochopitelná


Co k tomu ještě říká Don Juan:
"...Proto musíš myslet stále na to, že každá cesta je jen cesta. Když cítíš, že ji nechceš jít, nemusíš ji za žádných okolnosti následovat. Abys měl v sobě tak jasno, musíš vést disciplínovaný život...Ale tvoje rozhodnutí, zda na cestě zůstaneš nebo zda ji opustíš, nesmí být nikdy ze strachu nebo ctižádosti...
Potom si postav, a jen sám sobě, otázku...Je tato cesta cesta se srdcem? Když ano, tak je to dobrá cesta, když ne, tak je zbytečná. Obě cesty nevedou nikam, ale jedna je cesta srdce a ta druhá to není. Na té jedné je cestování plné radosti a dokud jí následuješ, jsi s ní jedno. Ta druhá tě nechá proklínat tvůj život. Ta jedna tě dělá silným, ta druhá tě oslabuje."


No vidím, že jsem se v Donu Chuanovi vůbec nespletl,
Nietze má stále své následovníky...


Pokud si nejsi vědom, že jsi reagoval hystericky, nemá cenu s tebou debatovat.
:what:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » čtv 09. úno 2012 11:55:16

vostalpetr píše:Jinak já samozřejmě chápu (a mám zkušenost)
že u většiny žen tyto mé kritiky "srdce" a pocitů vzbuzují silnou nelibost,
nebot to je jejich dominantní funkce orientace ve světě,
je to taknějak podobné, jako kdybych napsal, že rozum je něco špatného a nežádoucího,
to bych to pak schytal zase spíše z tý mužský strany

Ale stačí se jen podívat, kdo válčí, kdo pochoduje parademarše,
kdo tropí výtržnosti na fotbalových stadionech,
stačí se podívat na ta videa která jsem tam vložil,
a hned uvidíš, jak vypadá ten mužský svět...


Takže,
tady máš písničku na uklidněnou, i když mám radši Pink floydy:



Růžové květinky -



Já vím dávno,

že když zaprší,

tak prádlo se rychle zamočí.

Ale my růžové květinky se vlastně jenom napijem!

Ref:.Joo svět se točí kolem nás a všicni nás hned zahlídnou

protože my jsme růžové květinky na louce zelené.

Joo svět se točí kolem nás a všicni nás hned zahlídnou

protože my jsme růžové květinky na louce zelené.

A to právě je dobré protože jsme doma a máme vody víc než na louce zelené.

Ref:.Joo svět se točí kolem nás a všicni nás hned zahlídnou

protože my jsme růžové květinky na louce zelené.


Jestli sis ještě nevšiml - Don Juan je muž.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » čtv 09. úno 2012 23:06:08

vostalpetr píše: pokud vidíš ovšem válku jako vítanou katarzi,


Pochybuju, že kromě tebe bude ještě někdo cestu se srdcem, na které se nachází mír a radost, považovat za výzvu k válce.
Prostě normálně vyšiluješ. Musíš si sám zodpovědět proč.
:what:

Castanedovy knihy byly mezinárodně populární především v 70. a 80. letech minulého století (bylo jich prodáno víc než 10 milionů ), a ještě dnes se dobře prodávají. Především nadchly hippies a jiné odpůrce války.
Cesta se srdcem patří k pilířům tohoto učení. Bylo by tedy prima, kdybys uvedl, které války Castanedovy čtenáři zapřičinili.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » čtv 09. úno 2012 23:32:59

vostalpetr píše:
Pokud si nejsi vědom, že jsi reagoval hystericky, nemá cenu s tebou debatovat.


Jo a ještě k tomuhle,
pokud budeš dále provádět cenzuru a přesouvat mé příspěvky z diskuzního vlákna do nějaký tvý sběrny,
nebudu ti sem psát,
můžeš si to třeba opět vysvětlit tak, že reaguju hystericky,
ale můj názor na cenzuru znáš, není moc hezkej, že
naposledy jsi dost vyváděla...

Ostatně,
myslím, že si JZ pamatuješ, že do cenzurovaných diskuzí na PH jsem nepsal,
a pokud mě tam v PH něco zaujalo,
přenesl jsem si dané téma na Arenu, kde není cenzůra,
a to samé mohu udělat i zde

i když v případě tohoto tématu to pro mě není nějak aktuální...

Pokud máš jaksi potřebu diskutovat o tom, jestli moje reakce byla hysterická,
tak proč ně, klidně o tom můžeme diskutovat kdekoli určíš,
ale kvůli tomu není třeba přenášet mou reakci, jenž byla reakcí do diskuze,
předpokládám, že se to tady jmenuje diskuze...

Tuto reakci samozřejmě můžeš přenést či smazat,
není k danému tématu...
ale ty předchozí byly..


Kdyby se jednalo o cenzuru, tak bys svoje příspěvky už nenašel.

Na to, abys Dona Juana srovnával s Hitlerem, si můžeš otevřít Kritiku učení Dona Juana.
Do diskuze by to patřilo teprve, když dokážes, které války to zavinilo. Po 40 letech čtení (první kniha vyšla v roce 1968) by už tady nějaká musela být.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod rosada » pát 10. úno 2012 11:18:05

Myslím, že z tohohle by mohlo být téma porozumění psanému textu.

vložit sdělení do slov není vůbec triviální záležitostí, i když to v mluveném slově děláme automaticky. Mluvené slovo (tedy v dialogu) má tu výhodu, že vidíme reakce naslouchajícího a můžeme okamžitě korigovat své vyjádření podle toho, kterým výrazům rozumí. Každý si totiž pod stejným slovem představuje něco jiného. Když se s někým známe dlouho, tak je komunikace hladší, protože jsme se mohli termínově vyladit. Při psané komunikaci je to těžší, tam je třeba trochu myslet na to, jak si kdo daná slova může vysvětlit.
Don Juan svá slova vyslovil, zapsal je Castaneda (kdo ví jak on to pobral) a někdo je přeložil. Já automaticky jdu v textu po tom, co chce být sděleno, a tak si myslím, že to Don Juan řekl hezky (taky jsem žena!) .
Ale chápu, že se někdo (Petr) může zabývat tím, co ta slova říkají nebo mohou říkat jiným čtenářům.
Naopak to, že na to Petr takto upozorňuje, tj. podle mě říká něco jako:" je to hezký, ale někdo by to mohl pochopit blbě, ba i zneužít, např. Hitler" ne chápu, že si Petra přeloží jako "srovnání Dona Juana s Hitlerem", tady si myslím, že má problém s porozuměním psanému textu Petra.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » úte 06. bře 2012 9:34:23

Neustále mě to odhlašuje. Při přihlašování jsem si všimla tohoto:

Narozeniny

Gratulujeme uživateli: srrksqnw (27), lnfwmuuo (27), juarergh (27), Hngefarko (27), nisliarm (27), hsinyari (27), xyjrxoff (26), artitlepower (26), archonerlee (26), hYfdjkekag (26), iatnculh (25), ltsfbvbr (25), coarnnectionlost (25), fadariputra (25), ponxldso (24), cqxphxor (23), kimoarto (23), reohiuytycy (23), smitsuaroka (23), caropinado (23)


:D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

E.Tolle: Schmerzkörper -"pain-body" - tělo bolesti

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. bře 2012 11:15:04

"Tělo bolesti, německy "Schmerzkörper", anglicky "painbody" je jedno z hlavních témat Tolleho učení.
Nejedná s o tzv. emoční tělo, jak je to obvykle překládáno do češtiny. Nejde tedy o všechny city a pocity, ale jen o ty bolestné, které se podle Tolleho u většiny lidí zformují do samostatného útvaru, který nazývá "tělo bolesti".

Rozpouštění "těla bolesti" dává smysl, rozpouštět tzv."emoční tělo" je za to úplný nesmysl."

Taky to tak chápu, Tolle píše o rozpouštění negativních bloků v systému, které brání být v kontaktu se sebou samým. Tento stres se zrcadlící se až do oblasti jednotlivých buněk, znemožňuje vnímat základní esenci samotného žití, což je přirozenná bezpodmínečná radost, harmonie a bezpečí. Tolle není sám co na to poukazuje, setkávám se s tím hojně, zvláště v poslední letech si lze povšimnout, že řada duchovních učitelů zároveň pracují i jako psychoterapeuti se zaměřením právě na uvolňování traumatických bloků, které spouští při sebemenším nabrknutí, sebeobranné mechanismy. "Tělo bolesti" lze najít i v jiných systémech než lidských, je vytvořeno všude tam, kde došlo k projevům, které jsou proti životu samému, tedy projevům destrukčním. S těmito egregory pak pracují i různí šamani nebo energetičtí léčitelů.
Návštěvník
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. bře 2012 12:50:56

"A mohl bys mi, prosím tě, napsat, kde E.Tolle se zminuje o tom, že tělo bolesti je souhrn jak negativních tak pozitivních emocí?
Zatím jsem jen našla, že tělo bolesti je energetické pole, které vzníká zhuštěním všech zažitých životních utrpení a bolestí."

v knize Nová země Obrázek

Tolle hovoří o souvislosti ega a emocích, které jsou vytvářeny díky jeho vlivu ...

"Emoční složka je u každého člověka jinak velká. Myšlenky probouzející silné emoce mohou někdy přijít tak rychle, že je mysl stěží stihne "vyslovit" a tělo už na ně reaguje. Tyto myšlenky jsou preverbální – jsou to nevyslovené, nevědomé domněnky. Mají svůj původ v osobní minulosti každého člověka, převážně v raném dětství... Podvědomé soudy vyvolávají v těle emoce, které zase podněcují další myšlenky a/nebo okamžitou reakci. Tím vytvářejí vaši osobní realitu.

Proud negativních emocí proto vždy provází nepřetržitý proud nutkavých myšlenek.

Co to je negativní emoce? Emoce, jež otravuje tělo a narušuje jeho rovnováhu. Strach, úzkost, hněv, zášť, smutek, nenávist, žárlivost nebo závist – všechny tyto emoce narušují přirozený tok energie v těle, mají nepříznivý vliv na srdce, imunitní systém, trávení, tvorbu hormonů a mnoho dalších tělesných funkcí. Dokonce i klasické medicína, přestože ví jen velmi málo o tom, jak funguje ego, přiznává, že existuje úzká souvislost mezi negativními emocemi a somatickými nemocemi. Škodlivými emocemi můžete nakazit i lidi kolem sebe a nepřímo – řetězovou reakcí – i mnoho dalších. Souhrnným názvem všech negativních emocí je nespokojenost.

Mají pozitivní emoce na lidský organismus naopak blahodárné účinky? Posilují imunitní systém, léčí a osvěžují tělo? Ano, ale musíme rozlišovat mezi pozitivními emocemi vytvářenými egem a pozitivními pocity, jež pocházejí z hloubky přirozeného spojení s Bytím.

Pozitivní emoce vytvářené egem s sebou nesou i svůj opak, v nějž se nakonec vždy změní...To, co ego nazývá láskou, je snaha přivlastnit si toho druhého, závislost a lpění, jež se mohou během vteřiny změnit v nenávist... Dobré neexistuje bez špatného, po vrcholu vždy následuje pád.

Emoce vytvářené egem vznikají následkem ztotožnění s vnějšími faktory, jež jsou samozřejmě nestálé a každou chvíli se mohou změnit. Hluboké city nejsou ve skutečnosti emocemi, ale stavem bytí. Emoce existují jen ve světě protikladů. Stav bytí nemá žádné protiklady, ale může zůstat skrytý, zastřený emocemi."



Dále se věnuje právě oblasti, kterou jsi to popsala jako "tělo bolesti"

"Protože lidé obecně mají tendenci znovu a znovu prožívat staré emoce, téměř každý si ve svém emočním poli nese nahromaděnou bolest z minulosti, jež tvoří jeho "emoční tělo. "

Kdykoliv můžete přestat hromadit a prožívat staré emoce – upustit od mentálního lpění na minulosti, ať se něco stalo včera, nebo před třiceti lety... Můžete svou pozornost zaměřit na dokonalý přítomný okamžik a stát se Přítomností. Jen tak se osvobodíte od myšlenek a emocí.

Nic z minulosti vám nemůže zabránit v plném prožívání přítomného okamžiku, a když tu moc nemá minulost, tak kdo potom?

Každá negativní emoce, k níž se ve chvíli, kdy se objeví, nepostavíte čelem a kterou si plně neuvědomíte, ve vás zůstane, nezmizí. Vždy ve vás zanechá alespoň stín bolesti.

Zvláště děti pociťují negativní emoce jako nesnesitelné a mají tendenci je v sobě potlačovat. Pokud s nimi není žádný uvědomělý dospělý, který by je láskyplně vedl k okamžitému, vědomému prožívání jejich emocí, vlastně ani nemají jinou možnost, než je potlačit. Bohužel obranný mechanismus, který si takto vytvoří, budou většinou používat celý život. Vzniklé emoce v nich zůstanou v nevědomé formě a budou se nepřímo projevovat na příklad jako úzkost, vztek, sklony k násilí, psychická labilita nebo dokonce jako somatická choroba...

Zbytky bolestí po silných negativních emocích, jimž jste tehdy nebyli schopní čelit, zpracovat je a vypustit, vytvořily energetické pole prostupující každou buňku vašeho těla. Netvoří ho pouze bolístky z dětství, ale i nepříjemné zážitky z období dospívání a dospělosti, které má na svědomí vaše ego..


Energetické tělo tvořené starými, neustále oživovanými emocemi, jež prostupuje skoro každého, nazývám emočním tělem. Emoční tělo nemá jen individuální povahu. Tvoří ho obrovské množství bolesti, kterou zakusili lidé během celé historie lidstva – historie plné ozbrojených konfliktů, drancování, znásilňování, mučení, otroctví a všemožného násilí. Tato bolest stále žije v kolektivní duši lidstva a dennodenně k ní přidáváme další a další, o čemž se můžete přesvědčit nejen v televizním zpravodajství, ale i v dramatech mezilidských vztahů ve vašem nejbližším okolí..."

Tedy jak jsem pochopil, jde o to naučit se uvědomovat si to co se ve mně děje a to bez posuzování dobře, špatně a také naučit se ochotě otevřít se tomu a prožít to, ne o to dosáhnout stavu bez citového prožitku radosti, naplnění, tvůrčí kreativity, lásky, hravosti atd., tedy jak píše Tolle bez " pozitivních pocitů, jež pocházejí z hloubky přirozeného spojení s Bytím." Já se dokonce ani nedomnívám, že by šlo o to, abychom nebyli přistupni otevřít se prožitku bolesti a smutku. I to beru jako plno právnou součást přirozenosti existence.

Problém vidím především v ulpívání na prožitcích a vjemech a na druhé straně, což je druhá strance téže mince ztotožňování, s jejich odmítáním.
Návštěvník
 

přirozenost bytí - radost,láska,klid...

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. bře 2012 13:27:18

O „tělu bolesti“ (nazývá ho pojmem vnitřní prázdnota - díra) píše například i Zeilhofer Johann - Bhagat v knize Esence. Obrázek

Volná citace:

„Při narození jsme čistou esencí, naše bytost se projevuje skrze paletu esenciálních kvalit: lásku, sílu, radost, vůli, mír a pocit sounáležitosti s všehomírem. Během dětství o tyto kvality přicházíme v důsledku konvenčního života. Ztráta Esence je pociťována jako vnitřní prázdnota, díra, jež výrazně tvaruje naše vnímání. Čím více se identifikujeme s osobností, která nám není vlastní a kterou přejímáme tzv. „z venku“ tím více nás provází pocity frustrace, strachu, nenaplněnosti a bolesti. Život z osobnosti, která zahrnuje všechno čím jsme podmíněni, vše co jsme získali, co jsme se naučili nebo nepodobili, život bez vědomého uvědomění naší přirozenosti – Esence, je život chudý, únavný a bolestný. Projdeme-li cestou nazpět, vrátíme-li se sami k sobě tedy uvědomíme-li si vlastní přirozenost pak žijeme život z Esence. Takový život je bohatý, jiskrný, plný lásky, síly, vnitřního klidu, radosti, vůle a bdělosti.“

je tedy skutečně rozdíl zda se jedná o prožívání přímo z hloubky podstaty (Esence) nebo o pozitivní emoce vytvářené působením ega ...
Návštěvník
 

proč nás emoce a myšlenky ruší

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. bře 2012 16:30:18

Podobně jako Bhagat i Tolle poukazuje na dvě části lidské bytosti

„Jsme lidské bytosti, lidské je forma, bytost je bez formy. Většina lidí zná jenom lidskou část a zcela se identifikují s lidskou částí, což je fyzická forma, myšlenkové formy a emocionální formy.

A když je to všechno, co znáte, pak jste ztraceni ve světě forem. Protože tento svět je svět forem. A mnozí lidé takto žijí, ztraceni ve světě, což znamená ztraceni ve své mysli, to jest tam, kde začíná svět. A ten svět je svět forem. A za tím vším je bezčasová dimenze, duchovní dimenze. A ta je podstatou toho, kdo jste. A to je ten nejhlubší význam přítomného okamžiku.


.....Tajemství přítomného okamžiku je, že je to beztvarý základ veškerého projeveného života. Neprojevená beztvará dimenze, v níž se objevuje to projevené.

Takže nalezení toho prostoru v sobě, o to tady jde.

…..Stačí záblesk přítomného okamžiku, aby změnil váš život.

A tak si uvědomíte podstatu sebe, která nemá co dělat s formou sebe, tělem, myšlenkami, které vytváří mysl, s emocemi, které máte.“

A když tu není uvědomění tohoto prostoru (nebo Světla vědomí ve kterém se to všechno jeví), tak nás mohou myšlenky a emoce rušit, či dokonce znechucovat, ať už jiných lidí, tak i ty naše. Pak může vzniknout potřeba je eliminovat, či měnit jejich kvalitu, či intenzitu, aby nás rušily méně či vůbec. Jsme křečovitě zaměřeni na to, abychom nachytali někoho či sebe, jak jedná pod dojmem splašeného emočního těla či jak je ve vleku splašené mysli, neustále na to máme tendeci upozorňovat se zdviženým prstem a vidíme to i tam, kde se nic takového neděje. Tedy pozornost máme neustále zaměřenou k tomu co se děje a tak nedáváme prostor uvolnit se natolik, aby mohlo dojít k zaznamenání ani k uvědomění pokladu, Zdroje, ze kterého to vše pochází, ve kterém se to jeví a ve kterém to mizí.

Mám za to, že pokud jsme skutečně příliš zahlcení světem forem, takže nejsme schopni zaznamenat a uvědomit si ten tichý prostor sebe sama, že je dobrý věnovat pozornost uvolňovacím technikám, že je to vynikající pomůcka k tomu, abychom se dostali blíže k podstatě samého vnímání – prožívání. I toho všímat si co v nás samotných probíhá, abychom byli v kontaktu s tím co si žádá pozornost, abychom s tím mohli v něžné účasti a s plným pochopením pobýt, ale všímat si toho celého procesu, který se ve mně děje, uvolněně, jako formu sebepoznávání, ne jako něčeho co by tam nemělo být. Ne na to nahlížet jako na nepřítele, kterého je třeba zničit či změnit na něco jiného. A pokud se v nás objeví tahle tendence, tak ji přivítat a jen si to uvědomovat a prociťovat.

Připadá mi, že většina z nás má s tímhle práce dost a dost u sebe. Poukazování na to, jak to maj druhý je jednou z tendencí, jak odvést pozornost od tématu, kde mne tlačí pata.
Návštěvník
 

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Petra » pon 12. bře 2012 20:01:24

Návštěvník píše:v knize Nová země

Pozitivní emoce vytvářené egem s sebou nesou i svůj opak, v nějž se nakonec vždy změní...To, co ego nazývá láskou, je snaha přivlastnit si toho druhého, závislost a lpění, jež se mohou během vteřiny změnit v nenávist... Dobré neexistuje bez špatného, po vrcholu vždy následuje pád.


Závislost a lpění nejsou pozitivní.

Emoce vytvářené egem vznikají následkem ztotožnění s vnějšími faktory, jež jsou samozřejmě nestálé a každou chvíli se mohou změnit. Hluboké city nejsou ve skutečnosti emocemi, ale stavem bytí. Emoce existují jen ve světě protikladů. Stav bytí nemá žádné protiklady, ale může zůstat skrytý, zastřený emocemi."

To je to, co si E.Tolle pod pojmem "emoce" představuje.
Vídím to jinak. Jde o to se s emocemi (negativními) neztotožnovat.

Kdykoliv můžete přestat hromadit a prožívat staré emoce – upustit od mentálního lpění na minulosti, ať se něco stalo včera, nebo před třiceti lety... Můžete svou pozornost zaměřit na dokonalý přítomný okamžik a stát se Přítomností. Jen tak se osvobodíte od myšlenek a emocí.


To není osvobození, ale potlačení. Ty staré bolesti tady pořád jsou, člověk je jen z vědomí zasune do podvědomí.
Ta bolest z minulosti se musí zpracovat - třeba s pomocí dobrého psychoterapeuta. Teprve potom zmizí definitivně.


Zvláště děti pociťují negativní emoce jako nesnesitelné a mají tendenci je v sobě potlačovat.

Děti nic nepotlačují, dokud k tomu nejsou donuceni okolím. Jinak emoce úplně přirozeně prožívají a za chvíli si na ně ani nevzpomenou.

Když jsou děti dlouhodobě vydané ve své bezmoci psychickému nebo fyzickému násilí, tak je pro ně potlačení jediná možnost přežití.

Energetické tělo tvořené starými, neustále oživovanými emocemi, jež prostupuje skoro každého, nazývám emočním tělem. Emoční tělo nemá jen individuální povahu. Tvoří ho obrovské množství bolesti, kterou zakusili lidé během celé historie lidstva – historie plné ozbrojených konfliktů, drancování, znásilňování, mučení, otroctví a všemožného násilí. Tato bolest stále žije v kolektivní duši lidstva a dennodenně k ní přidáváme další a další, o čemž se můžete přesvědčit nejen v televizním zpravodajství, ale i v dramatech mezilidských vztahů ve vašem nejbližším okolí..."


Proto ho úplně logicky nazývá "tělem bolesti" a ne emočním tělem.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Petřina sběrna

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. bře 2012 2:07:32

naprosto souzním se všemi námitkami :yes: je úžasné, jak tu lze najít hlubokou vnímavost :yes:

díky,díky,díky :yes:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků