Konopí

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 16:03:31

Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » stř 19. srp 2015 22:18:28

Návštěvník píše:
.Petra píše:Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, ,,,,,

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším..:)

Ty jsi nezačala marjánu kouřit? Proč?

Ta otázka není určená pro mne, takže bych se s tím neměl zabývat, ale je nesmírně zajímavá, takže napíši.
Mně by se zdálo obvyklé ptát se ´´ty jsi začal kouřit? '' místo ¨ty jsi nezačal kouřit?¨
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » čtv 20. srp 2015 8:04:16

Návštěvník píše:
.Petra píše:Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, protože jsem to považovala pod vlivem obvyklé propagandy za špatné a nebezbečné. Seznámila jsem ho tedy s katolickým knězem (který byl pro mne jako jediný z lidí "Božím člověkem") a velmi mě překvapilo, když mi řekl, že kdyby můj známý hašiš nekouřil, že by byl strašlivým a agresivním člověkem. Že hašiš tuto agresivitu sublimuje. Můj známý měl strašné dětství a mládí také katastrofální. Až po spirituálním prožitku se z toho začal dostávat.
Začala jsem se potom o téma konopí zajímat a hledat jiné informace, než ty obvyklé.

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším. Musí se s tím umět zacházet a musí to k jednomu pasovat. Někomu např. vyhovují víc houby.

:)

Ty jsi nezačala marjánu kouřit? Proč?


Neměla jsem k tomu důvod. Ale vyzkoušela jsem to (ne kouřením, protože jsem už v té době s normálním kouřením definitivně skončila), abych jen tak planě nemluvila o něčem, co neznám. Chtěla jsem pochopit, proč můj kamarád skoro denně kouří hašiš.

:)
.Petra
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 9:17:51

Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.
Proti jsou jen ti, co se ještě neshulili......nevědí, o co přichází....
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » čtv 20. srp 2015 13:48:08

Návštěvník píše:Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.
Proti jsou jen ti, co se ještě neshulili......nevědí, o co přichází....


Neřekla bych, že o něco přichází. Stejně jako bys o nic nepřicházela, kdybys nikdy neochutnala alkohol. Akorát vidí bubáka, kde žádný není a to omezuje jejich pochopení a porozumění.

:)
.Petra
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » čtv 20. srp 2015 14:03:38

Návštěvník píše:Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.


Nevím, jestli tady je někdo pro legalizaci drog. Já jsem pro legalizaci konopí. Jsem ale proti pokoutnímu prodávání drog.
.Petra
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » stř 26. srp 2015 17:08:13

.Petra píše:
Návštěvník píše:Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.


Nevím, jestli tady je někdo pro legalizaci drog. Já jsem pro legalizaci konopí. Jsem ale proti pokoutnímu prodávání drog.

Od maličkého k většímu, od lehkému k silnějšímu, tak učil Komenský.
A když se ta tráva vymkne z rukou, viz Culkin
http://www.super.cz/374626-alkohol-a-dr ... vezdy.html:

Alkohol a drogy z něj udělaly vyžilou trosku: 7 fotek zachycujících úpadek nejoblíbenější dětské hvězdy
26. srpna 2015 12:21

Na počátku 90. let byl Macaulay Culkin vnímán jako nejroztomilejší dítě světa a vydělával jako zkušené hollywoodské hvězdy. Nyní by z jeho ztrhané tváře jen málokdo odhadl, že dnes slaví teprve 35. narozeniny.

Příběh Kevina z kultovní rodinné komedie Sám doma je snad tím nejsmutnějším příkladem osudu dětských hereckých hvězd, jež pohltí nástrahy světa šoubyznysu. Macaulay se stal v pouhých deseti letech filmovou hvězdou první velikosti a Hollywood jeho potenciál vytěžil v dalších projektech, než začal ztrácet svůj potenciál.
.... V pubertě totiž jeho kariéra vyhasla a bývala dětská hvězda propadla alkoholu i drogám.

Kromě návykových látek herce, který v 35 letech vypadá jako vyžilý týpek neurčitého věku, poznamenaly také neúspěšné vztahy.....

Macaulay pochopil, že jeho filmová dráha skončila, a přeorientoval se na hudbu. Momentálně působí jako DJ a člen kapely The Pizza Undeground, ale nejčastěji je k vidění v barech. Když se zrovna nenalévá alkoholem, vychutnává si cigaretu, jichž denně vykouří až šedesát.

Když loni v listopadu internet zaplavila mylná zpráva o tom, že Kevin ze Sám doma zemřel, nebylo příliš těžké jí uvěřit. Divoký životní styl se totiž výrazně vepsal do jeho vizáže a Culkin dnes vypadá jako vyžilý rocker po půlstoletí trvající kariéře. ■
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. srp 2015 17:29:56

nop píše:
.Petra píše:
Návštěvník píše:Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.


Nevím, jestli tady je někdo pro legalizaci drog. Já jsem pro legalizaci konopí. Jsem ale proti pokoutnímu prodávání drog.

Od maličkého k většímu, od lehkému k silnějšímu, tak učil Komenský.


to snad nemůžeš myslet vážně, že by Komenský učil lidi přecházet z lehkých drog k tvrdším ... :confused:
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Pelvan » stř 26. srp 2015 19:06:03

Ahoj

Chcete vlastní zkušenost?

Tady mám jednu čerstvou:
Včera jsem si udělal čaj s čerstvých konopných listů, skoro litr. Dávám si to někdy na povzbuzení.
Vypil jsem to a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
Bylo mi divně, tak jsem to ještě zajedl slanými mandlemi a zapil malým pivem (jenom jedním opravdu).
Večer jsem zvracel a dnes nejím, nemám hlad a žaludek mám jak na vodě.
Je to moje první negativní zkušenost s konopným čajem.
Nedělal jsem si ten konopný čaj poprvé, ale dříve jsem ho vypil méně, byl vylouhovaný ze sušených listů a nezajídal jsem ho makovým koláčem.

A mám také jednu starou zkušenost (je to už cca 20 let):
Tehdy jsem si zahulil s partou známých jointa. Mohlo to být 2x po sobě.
Několik týdnů po tom jointovi jsem byl na zenbuddhistickém víkendu. Tam se sedí dlouhé hodiny v zazenu. Nebyl to můj první takový víkend, ale byl první po tom jointu. A já jsem neměl při tom sezení svůj bývalý klid, po něčem jsem tesknil a nevěděl jsem po čem. Pak jsem si uvědomil, že toužím po tom zahulení z jointa. Byl to velmi silný stesk po něčem co nemám a hrozně to chci.
Od té doby jsem už se svými známými jointa nehulil, hulení podle mne zbavuje člověka svobody. Ta touha je pramen utrpení, to říkal již buddha.

Z cizích zkušeností mohu jen podle svého pozorování soudit, že je to hrozně moc rozšířené mezi mladými lidmi; a to tak, že mnozí z nich už bez toho nemohou být. Znám minimálně dva huliče s neovladatelnými záchvaty vzteku...
Podle mne je to problém a nevím jak ho řešit. Ti lidé často neumí bez hulení žít a s hulením se jim také nežije dobře.
Nevidím velký rozdíl hulení od alkoholismu, možná jsou huliči méně agresivní a neleze to tak do peněz, když si to pěstují sami...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Konopí

Nový příspěvekod irulan » čtv 27. srp 2015 8:15:35

Ja si myslím, ze kdo ma vetsi sklony k závislosti a nachází se v takovem životním rozpoložení, ze mu "náhražka stesti" momentalne řeší neco nepříjemného, tak si ho ta závislost najde. Je to svým zpusobem jedno, jestli je to "chemická" závislost, závislost na vztazích, na ideologii. Ta chemická je videt nejvíc, pac se týká i tela. Kytky, vztahy, ideály nejsou samy od sebe škodlivý, škodíme si sami kdyz si z nich uděláme vseřešící zlatý tele.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 8:52:37

Pelvan píše:
Včera jsem si udělal čaj s čerstvých konopných listů, skoro litr. Dávám si to někdy na povzbuzení.
Vypil jsem to a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
Bylo mi divně, tak jsem to ještě zajedl slanými mandlemi a zapil malým pivem (jenom jedním opravdu).
Večer jsem zvracel a dnes nejím, nemám hlad a žaludek mám jak na vodě.


kdybych vypila litr třeba čaje, to bych vůbec nemusela pít konopný vývar, zajedla to makovým koláčem, na to si dala slané mandle a zapila to pivem, tak se pozvracím taky :) a dost možná, by mne to podráždilo i žlučník :what:
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 8:58:46

irulan píše:Ja si myslím, ze kdo ma vetsi sklony k závislosti a nachází se v takovem životním rozpoložení, ze mu "náhražka stesti" momentalne řeší neco nepříjemného, tak si ho ta závislost najde. Je to svým zpusobem jedno, jestli je to "chemická" závislost, závislost na vztazích, na ideologii. Ta chemická je videt nejvíc, pac se týká i tela. Kytky, vztahy, ideály nejsou samy od sebe škodlivý, škodíme si sami kdyz si z nich uděláme vseřešící zlatý tele.


:yes: :yes: :yes:

hodně lidí je například závislé na sladkostech ...
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 9:43:12

Pelvan píše:Ahoj

Chcete vlastní zkušenost?

Tady mám jednu čerstvou:
Včera jsem si udělal čaj s čerstvých konopných listů, skoro litr. Dávám si to někdy na povzbuzení.
Vypil jsem to a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
Bylo mi divně, tak jsem to ještě zajedl slanými mandlemi a zapil malým pivem (jenom jedním opravdu).
Večer jsem zvracel a dnes nejím, nemám hlad a žaludek mám jak na vodě.
Je to moje první negativní zkušenost s konopným čajem.
Nedělal jsem si ten konopný čaj poprvé, ale dříve jsem ho vypil méně, byl vylouhovaný ze sušených listů a nezajídal jsem ho makovým koláčem.



skutečně to spíš pelvane vypadá, že hlavním důvodem tvého podrážděného žaludku nebyl konopný čaj, ale makový koláč přikrmený slanými mandlemi

mák je velmi silný alergen, působící podráždění žaludku a střev a k ořechům a rybám patří k nejčastějším původcům potravinových alergiích dospělých lidí v ČR
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » čtv 27. srp 2015 9:46:41

Návštěvník píše:
irulan píše:Ja si myslím, ze kdo ma vetsi sklony k závislosti a nachází se v takovem životním rozpoložení, ze mu "náhražka stesti" momentalne řeší neco nepříjemného, tak si ho ta závislost najde. Je to svým zpusobem jedno, jestli je to "chemická" závislost, závislost na vztazích, na ideologii. Ta chemická je videt nejvíc, pac se týká i tela. Kytky, vztahy, ideály nejsou samy od sebe škodlivý, škodíme si sami kdyz si z nich uděláme vseřešící zlatý tele.
:yes: :yes: :yes: hodně lidí je například závislé na sladkostech ...

Mně též dělají dobře moučné sladkosti, ale poctivě přiznávám, že by to mohlo být lepší, když bych si "zavedl pořádek" a zlepšil metabolismus.
Může to být zapříčiněné neuměním zpracovávat "dlouhé cukry" (dlouze trávené, jako nudle a kedluben) a závislostí (sklonem) na "krátkých cukrech", jako je puding.
Jednou jsem už dostal radu, abych si místo sladkého radši oblíbil slané.

Ale tu nejde o hašiš, ten je přece jen něco odlišného. Z pudingu se mi nemění vnímání a nedeformuje se. Marjánka prý mění vnímání barev, tedy jde o zpracování smyslových vjemů. Jiné to asi bude, když se mění pojímání světa a sebe (a věřit, že žijeme v matrixu) a jiné to je, když se nepozoruje stav rezerv a člověk je ochotný tančit dlouhé hodiny bez varovného vnímání únavy.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » čtv 27. srp 2015 9:55:11

Návštěvník píše:
Pelvan píše:Ahoj
..... a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
....čaj .... dříve jsem ho vypil méně, byl vylouhovaný ze sušených listů a nezajídal jsem ho makovým koláčem.


skutečně to spíš pelvane vypadá, že hlavním důvodem tvého podrážděného žaludku nebyl konopný čaj, ale makový koláč přikrmený slanými mandlemi

mák je velmi silný alergen, působící podráždění žaludku a střev a k ořechům a rybám patří k nejčastějším původcům potravinových alergiích dospělých lidí v ČR

Ve Francii se prý mák prodává v lékárnách, i když volně. Říkala mi to známá, byla na návštěvě, chtěla předvést české ovocné knedlíky a s mákem.
Ale příznivé je, že dodává železo.
Jako staromilec jsem zkusil jíst středověkou českou kaši "varmužu", to je prosná kaše s mákem a medem. Bylo to syté, usnul jsem a dlouho spal. Bez následků.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod irulan » čtv 27. srp 2015 14:01:07

Návštěvník píše:
Pelvan píše:
Včera jsem si udělal čaj s čerstvých konopných listů, skoro litr. Dávám si to někdy na povzbuzení.
Vypil jsem to a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
Bylo mi divně, tak jsem to ještě zajedl slanými mandlemi a zapil malým pivem (jenom jedním opravdu).
Večer jsem zvracel a dnes nejím, nemám hlad a žaludek mám jak na vodě.


kdybych vypila litr třeba čaje, to bych vůbec nemusela pít konopný vývar, zajedla to makovým koláčem, na to si dala slané mandle a zapila to pivem, tak se pozvracím taky :) a dost možná, by mne to podráždilo i žlučník :what:

:D to jo, nápodobně, to je kombinace jako hrom. Navic si myslím, ze kdyby v tom konopí "neco" bylo, působilo by to spise sedativne nez povzbudive. Stejne v máku (kdyby tam "neco" mohlo byt -což je blbost).
Tak se ani nedivím, ze pelvanovi bylo blbe, ta kombinace a množství spolu s presvedcenim ze konzumuju drogy, to v tele zapusobi :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » čtv 27. srp 2015 15:02:17

irulan píše:
Návštěvník píše:
Pelvan píše:
Včera jsem si udělal čaj s čerstvých konopných listů, skoro litr. Dávám si to někdy na povzbuzení.
Vypil jsem to a zajedl to makovým koláčem (mák je také droga).
Bylo mi divně, tak jsem to ještě zajedl slanými mandlemi a zapil malým pivem (jenom jedním opravdu).
Večer jsem zvracel a dnes nejím, nemám hlad a žaludek mám jak na vodě.


kdybych vypila litr třeba čaje, to bych vůbec nemusela pít konopný vývar, zajedla to makovým koláčem, na to si dala slané mandle a zapila to pivem, tak se pozvracím taky :) a dost možná, by mne to podráždilo i žlučník :what:

:D to jo, nápodobně, to je kombinace jako hrom. Navic si myslím, ze kdyby v tom konopí "neco" bylo, působilo by to spise sedativne nez povzbudive. Stejne v máku (kdyby tam "neco" mohlo byt -což je blbost).
Tak se ani nedivím, ze pelvanovi bylo blbe, ta kombinace a množství spolu s presvedcenim ze konzumuju drogy, to v tele zapusobi :what:

Ta věta "..spolu s presvedcenim ze konzumuju drogy, to v tele zapusobi..." vede k objevu laciného efektu:
Vypiju jen heřmánek (mnoho) spolu s presvedcenim ze konzumuju něco jiného, toto placebo v tele zapůsobi a mám laciný zdroj bez sítě dealerů.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 27. srp 2015 15:31:24

Ahoj

Nebylo to na jednom místě a nebylo to ve stejný čas. Stalo se to předevčírem.
Ten litr konopného čaje jsem pil průběžně během šachové partie a ještě nějaké jiné práce, která mohla trvat okolo 1,5 hodiny.
Pak jsem snědl ten makový koláč (asi jenom polovinu) a potom jsem jel na kole asi 25 km. Jel jsem pomalu, tak to mohlo trvat zase 1,5 hodiny.
Před Prahou v Sobíně mám svoji oblíbenou hospodu, kde si dávám rád tuhle kombinaci (mandle a pivo), takže je moje tělo na tohle zvyklé.
Večer jsem pak zvracel a včera jsem nic nejedl s výjimkou srpečku melounu.
Dnes jsem dopoledne pokračoval v melounové dietě a odpoledne se spravil pivem a romadůrem s houskou.

Už je to asi dobré a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 16:14:18

Pelvan píše:Ahoj

Nebylo to na jednom místě a nebylo to ve stejný čas. Stalo se to předevčírem.
Ten litr konopného čaje jsem pil průběžně během šachové partie a ještě nějaké jiné práce, která mohla trvat okolo 1,5 hodiny.
Pak jsem snědl ten makový koláč (asi jenom polovinu) a potom jsem jel na kole asi 25 km. Jel jsem pomalu, tak to mohlo trvat zase 1,5 hodiny.
Před Prahou v Sobíně mám svoji oblíbenou hospodu, kde si dávám rád tuhle kombinaci (mandle a pivo), takže je moje tělo na tohle zvyklé.
Večer jsem pak zvracel a včera jsem nic nejedl s výjimkou srpečku melounu.
Dnes jsem dopoledne pokračoval v melounové dietě a odpoledne se spravil pivem a romadůrem s houskou.

Už je to asi dobré a zdravím


nechci ti to toho nějak moc kecat, ale spravit si žaludek po melounové dietě pivem a romadúrem s houskou, tak máš pajšl se žlučníkem v poho ... :) páč romadůr taky není zrovna "lehká" strava ... vhodná po nevolnosti a následné dietě
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod irulan » čtv 27. srp 2015 20:00:02

Jj, ty tomu tělíčku davas školu... :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků