Konopí

Re: Konopí

Nový příspěvekod Petra » úte 18. srp 2015 22:37:37

Návštěvník píše:
Petra píše:???Psala jsem o době před celosvětovým zákázem v roce 1961.
Proč by to zákazali rolníkům pěstovat, když se tím - podle vás - neomamovali?


Jak na poli pouhým okem rozpoznáš technické konopí od konopí s vyšším obsahem omamných látek?


V roce 1961 ještě žádné technické konopí neexistovalo.

Po celosvětovém zákazu pěstování konopí v roce 1961, daném Jednotnou úmlouvou OSN o omamných látkách, došlo postupně k vyšlechtění odrůd konopí se sníženým obsahem THC. V 80. letech uznala EU pěstování konopí s obsahem THC do 0,2 % pro technické či průmyslové účely a vznikl pojem technické či průmyslové konopí. V ČR umožňuje pěstování konopí (THC max. 0,3 %) Zákon č. 167/98 Sb., o návykových látkách, který současně pěstitelům určuje i ohlašovací povinnost při osetí plochy nad 100 m2.[5][


https://cs.wikipedia.org/wiki/Konop%C3%AD
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Konopí

Nový příspěvekod Petra » úte 18. srp 2015 22:54:52

Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Konopí

Nový příspěvekod irulan » úte 18. srp 2015 23:12:14

Tak nevim, je tady nejakej problem s konopim? Mas Nope nejake blbe zkusenosti s hulici? Taky si jednou za uherak dám, pestuju to jako jine bylinky na léčebně účely, protože me to bavi a zajímá. Je to léčiva rostlina - na jednu stranu notorickymi hulici precenovana, na druhou stranu bubáky ocernovana.
Ne náhodou byli samani jistými "poverenci", kteří směli využívat (a ne zneužívat) silu přírodních léčiv s úctou k nim a v souladu s rovnovahou v přírodě. Byli odmalička vzděláváni a taky patřičně zkoušeni, zasvecovani, praktici jako hrom..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » úte 18. srp 2015 23:22:07

irulan píše:Tak nevim, je tady nejakej problem s konopim? Mas Nope nejake blbe zkusenosti s hulici? Taky si jednou za uherak dám, pestuju to jako jine bylinky na léčebně účely, protože me to bavi a zajímá. Je to léčiva rostlina - na jednu stranu notorickymi hulici precenovana, na druhou stranu bubáky ocernovana.
Ne náhodou byli samani jistými "poverenci", kteří směli využívat (a ne zneužívat) silu přírodních léčiv s úctou k nim a v souladu s rovnovahou v přírodě. Byli odmalička vzděláváni a taky patřičně zkoušeni, zasvecovani, praktici jako hrom..

Ta diskuze sklouzla do této podoby po tom, co jsem napsal mladé dívce, že by se měla vyhnout marihuaně, jako počáteční radu.
Rozrostlo se to jako marihuanový les, vyplynulo to do široka jako vodopád, proběhlo to historií a příklady a výnosy v pěstování.
A byla to jen rada na začátek.
Marjánka bývá vstupní branou pro horší drogy.
Takže jsem měl napsat spíše: "je dobré snažit se zůstat čistá hned už teď, na začátku života."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 0:12:30

Petra píše:Historie konopí

http://konopi.czweb.org/konopna_historie.html

:)

odpověděla jsi si sama. No, mohla to být jedna z mnoha příčin, proč vznikl ten zákaz.

A nebo že by se mezi válkami a po druhé sv. válce přece jen drogy rozmohly víc, než je zdrávo? Rozmáhající se hašišová doupata, nevěstince s drogami, stoupající zločinnost, promiskuita, tuláctví, drogy i ve střední a vyšší společnosti.... ? I mistr Sherlock Holmes si přece s chutí sem tam něco užil...
Nebo někoho vyděsila kniha Konec civilizace (Aldous Huxley) a to její heče peče, heče peče...?
Kdo ví....
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 9:19:56

Návštěvník píše:
Petra píše:Historie konopí

http://konopi.czweb.org/konopna_historie.html

:)

odpověděla jsi si sama. No, mohla to být jedna z mnoha příčin, proč vznikl ten zákaz.

A nebo že by se mezi válkami a po druhé sv. válce přece jen drogy rozmohly víc, než je zdrávo? Rozmáhající se hašišová doupata, nevěstince s drogami, stoupající zločinnost, promiskuita, tuláctví, drogy i ve střední a vyšší společnosti.... ? I mistr Sherlock Holmes si přece s chutí sem tam něco užil...
Nebo někoho vyděsila kniha Konec civilizace (Aldous Huxley) a to její heče peče, heče peče...?
Kdo ví....


hlavně šlo, jako obvykle, o obchod a prachy z něj a proto byla rozpoutaná hysterie o "zločinné marihuaně"

"Málokdo si dnes uvědomuje, že konopí bylo v minulosti velmi důležitou surovinou pro světový obchod. Proto se právě ve chvíli rozvoje konopářského průmyslu a ze strachu z konkurence spojili američtí lobující obchodníci z papírenského koncernu Hearst s "kolegy" z chemického koncernu Du Pont. Ty si spočítali, že by jim v případě plného využití obchodního potenciálu konopí hrozila ztráta několika miliard. Chemici si v té době nově nechali patentovat nylonové vlákno a zosnovali kampaň, ve které udělali z konopí "zabijáka mládeže".

Konopí bylo na nejlepší cestě jak se stát nejvýznamnější složkou amerického a posléze i světového hospodářství. Proč se tak nestalo? Roku 1931 v USA jmenoval Melon do své funkce Hooverova ministra financí, budoucího muže své neteře, Harry J. Aslingera vedoucím právě přeorganizovaného státního úřadu pro drogy a opiáty FBNDD. Aslinger vykonával tuto funkci po 31 let a přestože se při nástupu do funkce nijak významně o konopí nezajímal, brzy se stal výjimečně posedlý "zlem", pocházejícím z této rostliny, jejíž květy a listy považoval za skvrnu na tváři lidské rasy. Strach z neznámé látky v té době už zachvátil především státy na Jihozápadě, kde ji užívali hlavně černoši a Mexičané. V polovině 30. let udělal Anslinger co mohl, aby strach vystupňoval v hysterii. Využil své novinářské minulosti a přišel nejdříve s bombasticky a úsečně napsaným článkem "Marihuana - vrah mládeže", aby pak ve stejném duchu navázal sérií statí a knih, poukazujících na hrůzy, skryté za konzumací konopí: vraždy, sebevraždy, školáky sváděné "přátelskými cizinci". (Většina z jeho příkladů byla později samozřejmě vyvrácena.) Jakmile se Anslinger vydal na své tažení, přestal projevovat jakýkoli zájem o jiné zprávy o konopí než ty, které se daly zařadit do jeho katalogu ohavností s názvem "Droga zabiják". Prohlašoval o konopí, že je to "silné narkotikum, z něhož přímo čiší Vražda! Šílenství! Smrt!". Noviny ho milovaly.

Oponentem se mu stal Národní institut semenných olejů reprezentující výrobce kvalitních maziv a barev, který udával, že konopný olej je velmi důležitý při jejich výrobě i v jiných průmyslových procesech. Zdůraznil také, že návrh Anslingerova protikonopného zákona je příliš obecný a podněcuje aktivitu potlačení tohoto významného odvětví průmyslu pod kontrolu úřadů, která může znamenat jeho likvidaci. V průběhu jednání vystoupil se zásadní námitkou proti Anslingerovu návrhu, také Dr. William Woodward, právní poradce při American Medical Association. Ten namítal, že konopí v léčebných preparátech nikdy zneužíváno nebylo a navrhované zákonné úpravy způsobí lékařům značné obtíže. Byl briskně umlčen. V té době distribuovaly farmaceutické společnosti dvacet osm různých konopných preparátů. Balíčky s marihuanovými cigaretami se prodávaly například jako lék na astma, jejichž použití nový zákon zrušil. V srpnu roku 1937 bylo ve čtyřiceti šesti ze čtyřiceti osmi států Unie konopí zákonem Marihuana Tax Act zakázáno a jeho pěstování se stávalo pro farmáře stále míň atraktivním. V roce 1941 bylo konopí vyřazeno i z amerického seznamu léčiv - téměř po století rozšířeného užívání. Vládní dozor tak v podstatě zapříčinil úpadek konopného průmyslu, kdy federální agenti donutili majitelé inovujících fabrik zastavit svojí činnost.

Po odchodu z oddělení pro narkotika stanul neúnavný důchodce Anslinger v čele americké delegace u Spojených národů, aby s drogami bojoval i na mezinárodní půdě. V roce 1961 se mu v této funkci podařilo donutit šedesát států k podpisu "Uniform Drug Convention" (Jednotné drogové konvence), zavazující strany, že v průběhu dvaceti pěti let skončí s užíváním konopí. Až v posledních letech došlo ke snížení obsahu THC v konopí, které se využívá pro technické účely a následnému odlišení konopí setého a konopí indického. Zákonodárci, kteří používali v té době (a používají dodnes) velmi nechutné lživé propagandy a manipulace veřejným míněním pomocí smyšlených tragických příběhů k prosazení svých neopodstatněných návrhů, bohužel našli mnoho následovníků i mezi demokratickými státy. Současně s platností zákona o dani z konopí se zanedbával vývoj strojů pro průmyslové zpracování konopí. Tuto americkou cestu pak následovalo mnoho států světa. Henry Ford sice ještě vyrobil prototyp automobilu z karoserie z konopných vláken, které používalo konopí i jako palivo, strach z "drogy marihuany" byl však větší a technické využití konopí postupně upadlo v zapomnění."
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Petra » stř 19. srp 2015 10:33:27

Návštěvník píše:
Petra píše:Historie konopí

http://konopi.czweb.org/konopna_historie.html

:)

odpověděla jsi si sama. No, mohla to být jedna z mnoha příčin, proč vznikl ten zákaz.

A nebo že by se mezi válkami a po druhé sv. válce přece jen drogy rozmohly víc, než je zdrávo? Rozmáhající se hašišová doupata, nevěstince s drogami, stoupající zločinnost, promiskuita, tuláctví, drogy i ve střední a vyšší společnosti.... ? I mistr Sherlock Holmes si přece s chutí sem tam něco užil...
Nebo někoho vyděsila kniha Konec civilizace (Aldous Huxley) a to její heče peče, heče peče...?
Kdo ví....


Takže se domníváš, že dříve (před rokem 1961) rolníci konopí pěstovali za tímto účelem, a proto jim to muselo být zakázáno pěstovat. :what:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 11:18:58

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:Historie konopí

http://konopi.czweb.org/konopna_historie.html

:)

odpověděla jsi si sama. No, mohla to být jedna z mnoha příčin, proč vznikl ten zákaz.

A nebo že by se mezi válkami a po druhé sv. válce přece jen drogy rozmohly víc, než je zdrávo? Rozmáhající se hašišová doupata, nevěstince s drogami, stoupající zločinnost, promiskuita, tuláctví, drogy i ve střední a vyšší společnosti.... ? I mistr Sherlock Holmes si přece s chutí sem tam něco užil...
Nebo někoho vyděsila kniha Konec civilizace (Aldous Huxley) a to její heče peče, heče peče...?
Kdo ví....


Takže se domníváš, že dříve (před rokem 1961) rolníci konopí pěstovali za tímto účelem, a proto jim to muselo být zakázáno pěstovat. :what:


to se snad už ani domnívat nemůže :what: dyť tu bylo jasně vysvětleno, že konopí se pěstovalo na polích ne za účelem hulení, ale jako textilní a později jako průmyslová plodina a že krom rostliny se využívali i semena na léčivý olej a že se používalo i lékařství ... že například kouření cigaret z konopí bylo předepisováno astmatikům na léčení astma (mimochodem spouta lidí co kouří marihuanu a byla astmatiky se skutečně astmatu zbavila)

a že ten zákaz byl uměle vyvolán záměrným šířením hysterie ohledně nebezpečnosti konopí a proč byl vyvolán :confused:
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Tara » stř 19. srp 2015 12:34:07

.
Přílohy
11873403_831813163571099_5451026123853818531_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » stř 19. srp 2015 13:31:46

Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, protože jsem to považovala pod vlivem obvyklé propagandy za špatné a nebezbečné. Seznámila jsem ho tedy s katolickým knězem (který byl pro mne jako jediný z lidí "Božím člověkem") a velmi mě překvapilo, když mi řekl, že kdyby můj známý hašiš nekouřil, že by byl strašlivým a agresivním člověkem. Že hašiš tuto agresivitu sublimuje. Můj známý měl strašné dětství a mládí také katastrofální. Až po spirituálním prožitku se z toho začal dostávat.
Začala jsem se potom o téma konopí zajímat a hledat jiné informace, než ty obvyklé.

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším. Musí se s tím umět zacházet a musí to k jednomu pasovat. Někomu např. vyhovují víc houby.

:)
.Petra
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Petra » stř 19. srp 2015 13:49:02

:)
Přílohy
11224484_1188308747861300_5777579689957653277_n (1).jpg
11224484_1188308747861300_5777579689957653277_n (1).jpg (43.66 KiB) Zobrazeno 4109 krát
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Konopí

Nový příspěvekod Petra » stř 19. srp 2015 13:51:06

malpan píše:
Petra píše:
Tara píše::-)


Tvojí krásnou fotku s konopím neumím přendat, Taro. :what:

pravým tlačítkem na fotku - uložit obrázek jako... a pak vložit do příspěvku a dočasně uloženou ve vlastním počítači zase smazat



Díky, Malpane. Ale zřejmě jsem udělala něco špatně.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 14:51:57

Konopná babička :-)
(která to ještě nikdy neokusila krom masti) :-)

(dyk tu nemusím strašit) :-)
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 15:28:15

.Petra píše:Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, protože jsem to považovala pod vlivem obvyklé propagandy za špatné a nebezbečné. Seznámila jsem ho tedy s katolickým knězem (který byl pro mne jako jediný z lidí "Božím člověkem") a velmi mě překvapilo, když mi řekl, že kdyby můj známý hašiš nekouřil, že by byl strašlivým a agresivním člověkem. Že hašiš tuto agresivitu sublimuje. Můj známý měl strašné dětství a mládí také katastrofální. Až po spirituálním prožitku se z toho začal dostávat.
Začala jsem se potom o téma konopí zajímat a hledat jiné informace, než ty obvyklé.

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším. Musí se s tím umět zacházet a musí to k jednomu pasovat. Někomu např. vyhovují víc houby.

:)

Ty jsi nezačala marjánu kouřit? Proč?
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 15:56:52

Málem bych zapomněla, jednu jedinou zkušenost s účinky konopí jsem přece jen měla.... :crazy:

Před lety jsem byla na výletě po městě a jeho okolí. Zašla jsem ve městě do Alberta, abych si koupila něco k pití a k jídlu, kdyby mne přepadla někde žízeň a hlad. Jídlo bylo OK, nějaké chlebíčky. K pití jsem si koupila nějakou malou plechovku s nějakým pitím, myslela jsem, že to bude nějaká limča. Plechovku jsem otevřela až když jsem se vracela z jednoho místního kopce. Chutnalo to opravdu jako limča. Ale když jsem si pořádně prohlédla obal, viděla jsem tam obrázek podivných listů, konopných. No, zbytek cesty domů byl zajímavý. Dopila jsem to ještě dřív, než to začalo působit....a pak už jsem byla jen blažená, usmívala jsem se na všechny kolem sebe jako cvok a měla jsem pocit, že kráčím pár cm nad zemí. Škoda, že jsem si ještě k tomu nekoupila ten red bull, co dává křídla, určitě bych pak domů letěla vzduchem jako pták. Blažený.

Od té doby jsem ten nápoj nikde v obchodě už neviděla, jinak bych si jich koupila hned několik kartonů a pila je při čtení poradnazdarma...a byla bych permanentně blažená také... :D


ZENONADE – elixir klidu a čisté mysli

Na trhu s nealkoholickými nápoji se objevila absolutní novinka. Čistě přírodní bylinný nápoj, který pomůže tělu odpočívat, uklidnit mysl a tzv. zachovat klid. Tohle všechno a daleko víc umí ZENONADE – jeden z prvních antistres nápojů v Evropě.

V dnešním hektickém světě je skutečně mistrovským “kouskem” umět odpočívat. Málokdo zvládne absolutně “vypnout” a relaxovat. Jedná se o koncept tří linií ZENONADE nápojů s esencí konopí, maracuji a schizandry se specifickými účinky, díky kterým doopravdy “zvolníte”.

Nápoje obsahují výtažky z bylin, jejichž působení pomáhá organismu udržovat klid a vyrovnanou náladu. Ke spánku tělu zaručeně pomůže nápoj s extraktem Konopí ("Vypni a spi"), klid ve stresových situacích navodí Maracuja ("Vypni a nestresuj") a po náročném dni zabere nápoj s extraktem čínské lijány Schizandra ("Vypni a relaxuj").

Na samotném vývoji nápojů se podíleli vědci a akademici Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Recepturu nápojů vyvíjel speciální tým vedený panem Ing. Bohumilem Špačkem, CSc. Ten se výzkumu v oblasti extraktů bylin věnuje již od roku 1992. Podle jeho slov se jedná o nový trend v nápojích s extrakty, které jsou stoprocetně přírodního původu.

Tento revoluční koncept se zcela originální recepturou osloví nejen svou lahodnou chutí, kvalitním složením a následným účinkem, ale také atraktivním designem obalu. Novinka Zenonade má ambice snižovat stres a napětí ve společnosti.

ZENONADE KONOPÍ - Vypni a spi

Každý z nás to určitě zažil. Tělo si říká o spánek, ale mozek odmítá vypnout. Skoncuj s tímto stavem. Jediný a první anti-stres drink ZENONADE KONOPÍ ti díky uklidňujícím účinkům byliny konopí pomůže vypnout. Blahodárné účinky této rostliny zaručí, že se tvá mysl uklidní a doprovodí tvé tělo do říše snů.

ZENONADE MARACUJA - Vypni a nestresuj

Prožíváš stres v práci nebo ve škole ? “Prudí” tě šéf nebo rodiče? Čeká tě důležitá

zkouška nebo jednání v práci ? Potřebuješ se uklidnit a soustředit? Právě pro tebe je určen jeden z prvních anti-stres drinků ZENONADE MARACUJA. Léty prověřené účinky plodů maracuji tě dostanou do stavu absolutního klidu. Lijány této jihoamerické rostliny mají totiž pozitivní vliv na mysl a dokonale zbavují tělo od stresu a napětí.

ZENONADE SCHIZANDRA - Vypni a relaxuj

Klídek, nestresuj se, odpočiň si… Po náročném dni je třeba vypnout a relaxovat. Pro tyto chvíle je určen ZENONADE nápoj SCHIZANDRA. Extrakt této asijské lijány působí příznivě na funkci nervového systému, ostrost zraku a má dokonce blahodárné účinky na poškozenou jaterní tkáň. Potřebuješ-li utéct z této hektické doby, sáhni po Zenonade Schizandra. Tato linie je navíc doporučována jako doplněk pitného režimu

při sportovním vyžití, obzvlášť pak při aktivitách, kde je potřeba zachovat rozvahu a čistnou mysl.

Novinku Zenonade naleznete za přijatelnou cenu v hypermarketech Albert a Tesco.

Výrobce X-Life, s.ro.

Více na http://www.x-drink.cz.

Soutěž:

Jaká příchuť nápoje Zenonade má heslo: Vypni a nestresuj?

Správnou odpověď posílejte na adresu soutez@trendmagazin.cz do 15. května 2014 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, e-mailové adresy a telefonního čísla.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "zenonade"

Výherci budou informováni emailem či telefonicky.
http://www.trendmagazin.cz/index.php/so ... iste-mysli
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 17:03:31

Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » stř 19. srp 2015 23:18:28

Návštěvník píše:
.Petra píše:Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, ,,,,,

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším..:)

Ty jsi nezačala marjánu kouřit? Proč?

Ta otázka není určená pro mne, takže bych se s tím neměl zabývat, ale je nesmírně zajímavá, takže napíši.
Mně by se zdálo obvyklé ptát se ´´ty jsi začal kouřit? '' místo ¨ty jsi nezačal kouřit?¨
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » čtv 20. srp 2015 9:04:16

Návštěvník píše:
.Petra píše:Kdysi jsem byla stejně jako Polina a Nop ovlivněna tím, čím nás o marihuaně informovala media.

Až jsem poznala někoho, kdo pravidelně kouřil hašiš, od mládí marihuanu. Velmi silná a zajímavá osobnost. Přála jsem si, aby s tím přestal, protože jsem to považovala pod vlivem obvyklé propagandy za špatné a nebezbečné. Seznámila jsem ho tedy s katolickým knězem (který byl pro mne jako jediný z lidí "Božím člověkem") a velmi mě překvapilo, když mi řekl, že kdyby můj známý hašiš nekouřil, že by byl strašlivým a agresivním člověkem. Že hašiš tuto agresivitu sublimuje. Můj známý měl strašné dětství a mládí také katastrofální. Až po spirituálním prožitku se z toho začal dostávat.
Začala jsem se potom o téma konopí zajímat a hledat jiné informace, než ty obvyklé.

Nechci to v žádném případě generalizovat. THC působí velmi individuálně, někdo se třeba může stát i agresivnějším. Musí se s tím umět zacházet a musí to k jednomu pasovat. Někomu např. vyhovují víc houby.

:)

Ty jsi nezačala marjánu kouřit? Proč?


Neměla jsem k tomu důvod. Ale vyzkoušela jsem to (ne kouřením, protože jsem už v té době s normálním kouřením definitivně skončila), abych jen tak planě nemluvila o něčem, co neznám. Chtěla jsem pochopit, proč můj kamarád skoro denně kouří hašiš.

:)
.Petra
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 10:17:51

Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.
Proti jsou jen ti, co se ještě neshulili......nevědí, o co přichází....
Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod .Petra » čtv 20. srp 2015 14:48:08

Návštěvník píše:Aha.
takže vlastně většina těch zdejších štamgastů, co jsou pro legalizaci drog, už je někdy na sobě ozkoušela.
Proti jsou jen ti, co se ještě neshulili......nevědí, o co přichází....


Neřekla bych, že o něco přichází. Stejně jako bys o nic nepřicházela, kdybys nikdy neochutnala alkohol. Akorát vidí bubáka, kde žádný není a to omezuje jejich pochopení a porozumění.

:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník