Zralost srdce a mysli je nezbytná

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod nop » úte 11. srp 2015 19:34:13

Návštěvník píše:
Petra píše:.
Tazatel: V sadhaně jsou výšky a pády nevyhnutelné, ale upřímně hledající jde přes to dál. Co pro něho může udělat "džnanín"?

Nisargadatta: Když je hledající poctivý, může se mu dát světlo. Světlo je zde stále a pro všechny, ale je málo hledajících, a mezi těmito mály je ještě méně těch, kteří jsou skutečně zralí. Zralost srdce a mysli je nezbytná. :)


mě by zajímalo, proč ti, co dosud mají nedozrálé srdce a mysl, se s oblibou přehrabují duchovních textech, když stejně ono duchovní světlo hledat nechtějí

Ouha, napadlo mne v paralele:
"mě by zajímalo, proč ti, co dosud neznají abecedu (batolata), se s oblibou přehrabují v leporelách, když stejně texty hledat nechtějí"
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod .Petra » úte 11. srp 2015 20:03:34

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:Poznání dokonalosti se obejde i bez advaity, bezpodmínečná Boží láska poznává všechno jako dokonalé.

Boží přítomnost totiž není jiná, než dokonalá.

Nic jiného tady ve skutečnosti není.

Je to krása, štěstí, svatost, radost...

"NENÍ ŽÁDNÉ JINÉ"


Komu nejde o nic jiného než o štěstí a blaženost, tomu to jistě stačí.

:)


Když zmizí iluze ega, které pořád o něco jde, tak zůstává jen Boží přítomnost, která je blahem a štěstím.

:)



Jo, myslí si, že mu zmizelo ego, a je blažený, že pro to nemusel nic udělat. :D
.Petra
 

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod Honzam » úte 11. srp 2015 20:04:40

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:Poznání dokonalosti se obejde i bez advaity, bezpodmínečná Boží láska poznává všechno jako dokonalé.

Boží přítomnost totiž není jiná, než dokonalá.

Nic jiného tady ve skutečnosti není.

Je to krása, štěstí, svatost, radost...

"NENÍ ŽÁDNÉ JINÉ"


Komu nejde o nic jiného než o štěstí a blaženost, tomu to jistě stačí.

:)


Když zmizí iluze ega, které pořád o něco jde, tak zůstává jen Boží přítomnost, která je blahem a štěstím.

:)



Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. srp 2015 23:40:57

Balsekar:

Realita je realita, ale ne když o ní mluvíš.

Když o realitě mluvíte, proměnili jste ji v mentální představu. Slovní vyjádření „realita“ je mentální představou. Realita jako taková je něco, na co nemůžete myslet. Pokud realitou jste, nemůžete o ní mluvit. A jakmile o něčem mluvíte nebo přemýšlíte, je to v oblasti fenomenality, a proto je to konceptuální.

Začneme-li o tom mluvit, jedná se o mentální představy. To je důvod, proč tou nejvyšší naukou je tichost.

K čemu je ten neustálý hovor na tato témata? Když člověk probírá s přáteli, jak se na to sám dívá a jak chce jednat… Je to prostě konceptualizace.


Tazatel: Takže to skutečně nemá žádný smysl?

Ve skutečnosti je to plýtvání energií.
Návštěvník
 

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod .Petra » stř 12. srp 2015 6:54:21

Jana píše:
miroslav píše: Takže lpění na představě o představách je čistě tvůj vynález a problém.


To, že je tady někdo takový, kdo by mohl lpět na představě o představách, je taky jen představa, nicméně tyhle představy tady mohou i s tím lpěním na nich být.

:)


Slovíčkaření. (Nisargadatta: Slovíčkaření Vás dál nepřivede.)

:)
.Petra
 

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. srp 2015 8:51:50

miroslav píše:
Jana píše:
Jsi Jana nebo to, co si myslíš, že ve skutečnosti jsi?

Jsem - nezávisle na jméně i na myšlenkách.


Balsekar vysvětluje rozdíl mezi osobním já, které se vžívá do svého přesvědčení, že je Bytím, Celkem, který existuje nezávisle na myšlenkách, a mezi Probuzeným:

RB: Jakmile se jednou přestanete vnímat jako já jednající v těle, nemusíte se ztotožnit s ničím jiným. O to tu jde.

Tazatel: Přesto tím nejbližším by asi byl vesmír. Vesmír, který je věčný a obsahuje všechno.

RB: Ano, jenže vy si ve skutečnosti myslíte, že jste Celkem.
Kdo si myslí, že je Celkem? Není třeba si myslet, že jste totožný s Celkem.

Myšlenka „Já jsem Celek“ se vůbec neobjeví. Není nijak nutné mít takovou představu.


Jakmile jednou zmizí pocit totožnosti s tímto psychosomatickým systémem jako s individuálně jednajícím já, všechny myšlenkové závěry jsou zbytečné. Všechno se chápe v nádherné rozmanitosti.

K otázce „Kdo jste vy?“ vám povím něco docela zábavného Jeden můj přítel v San Francisku chtěl mít stále přehled, kde právě jsem, a tak zavolal Rayovi, jestli jsem už přijel. Ray odpověděl „Ještě ne, a kdo jste vy?“, a Adrien řekl „Tohle, milý příteli, je moc, moc těžko definovatelná věc.“


Tazatel: Ale džňáni by to nepovažoval za tak moc těžko definovatelnou věc. Pokud tomu dobře rozumím, džňáni by mohl odpovědět jedině…

BR: Řekl by: „Tady Raméš.“
Návštěvník
 

Re: Zralost srdce a mysli je nezbytná

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. srp 2015 9:05:25

RB: Myšlenka „Já jsem Celek“ se vůbec neobjeví. Není nijak nutné mít takovou představu.

Ale představa je to lákavá, to je fakt. Když se člověk do ní vžije a přisvojí si ji, může ji pak používat jako ochranný štít při obhajobě svých zážitků a pocitů.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků