Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:01:16

ros píše:
Jen u toho poznáváš ... fakt nevím, jak to myslíš.
Vnímám různé věci: barvy, tvary, vůně, myšlenky, emoce ...
Poznávám ... k tomu mě nic nenapadá :what:


Nevím, co poznávám
.




Mooji píše:
"Znamenitost nic-nevědění. Protože jedině v takovém stavu mír, který tu je, je naprosto jistý, naprosto uspokojující. Uspokojující natolik, že zůstává tichý. Tichost je už zde, ta spokojenost nepřináší ticho.

Mysl je nástrojem k interpretaci, k zaznamenání změn a rozmanitosti a k přemýšlení. "
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » stř 05. srp 2015 14:05:28

Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.

To já o tom slyším pořád někoho mluvit, ale ještě jsem neslyšel osobu, která by to řečí, či jiným umem, zcela vyjádřila.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ".

:-)
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:16:28

jojo píše:
Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.

To já o tom slyším pořád někoho mluvit, ale ještě jsem neslyšel osobu, která by to řečí, či jiným umem, zcela vyjádřila.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ".

:-)


já slyším vykládat akorát představy o tom jaké to je :) jaké je to nic a to ticho a to vědomí Já kde nikdo není - svaté, čisté, radostné, dokonalé, věčné, blažené, láskyplné apod.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:17:51

a úplně nejlepší jsou báchorky o tom jaké to je mimo čas a prostor
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:21:55

jinak pokud jsem o tom slyšela mluvit někoho z realizovaných, tak mluvili v negacích nebo v nepředstavitelných pojmech
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:34:03

Návštěvník píše:jinak pokud jsem o tom slyšela mluvit někoho z realizovaných, tak mluvili v negacích nebo v nepředstavitelných pojmech

"Kdybych lásku neměl, zvučel bych jak prázdný zvon..."

Slova, mluva může být jakákoli, třeba i andělská, pokud u přijímače není ani zrnka tušení velkého Zázraku, bude se jakákoli mluva od něj odrážet jako hrách od stěny.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ". Stačila tato jedna větička a bylo to tady :-) Díky :-)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:46:11

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Proto při nalezení toho Ticha tihle lidé o tom tak rádi mluví.



Mooji píše:
Když naleznete to, co nezabere ani minutu, dokonce ani sekundu, nezabere to ani sekundu. Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.



Při nalezení toho, co nezabere ani minutu, dokonce ani sekundu, jakákoliv minulost neexistuje.

Psát reakce do diskuse z pozice vědoucího osvíceného já a neúnavně dokazovat svou osvícenost druhým musí být asi požitek pro osobní "já" :)

Proč by to jinak pořád dělalo?
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:48:50

Návštěvník píše:Psát reakce do diskuse z pozice vědoucího osvíceného já a neúnavně dokazovat svou osvícenost druhým musí být asi požitek pro osobní "já"
Proč by to jinak pořád dělalo?

Z lásky přece.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:56:23

Jana píše:Nebo je to představa o tom druhém, co by měl mít jinak,

která vědoucí osvícené "já" neustále nutí ty kolem o něčem přesvědčovat, aby to konečně pochopili... ?

Co má ale jiného dělat, když ten dav není dost probuzený? :knock: :what:
Nezbývá než snažit se, snažit se, snažit se a pořád znovu jim to opakovat...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 15:23:03

Jana píše:Můžeme se potkat ? Teď ? Tady ? Je to radost, štěstí ?

Ptám se, jestli se právě teď setkáváš se mnou, jako já s Tebou.

Návštěvník píše:
máš-li představu o tom, že se mnou nepotkáváš nebo s někým nepotkáváš ;) , tak se musíš vyprázdnit ... :)

od všeho, i od potřeby druhé přesvědčovat, aby pochopili a konečně se s tebou potkali.
I když - dokud se vnímá dualita coby realita, je pro osobu důležité potkávat se s jinými osobami, to je pochopitelné :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 17:32:35

tak jsem se šla podívat na postrkovadla u realizovaných lidí, jestli se nějaká přímá v jejich životě objevila, co by zmiňovali ...

Šri Brahmám - "Už jako malý kluk se trápil smyslem života. K čemu je život, když každý jednou umře? Když mu bylo šest let, rozezněla se v jeho nitru spontánně mantra Óm Nama Šivája, která nepřestávala znít.

Jako pětadvacetiletý spatřil v domě svého přítele fotografii Ramany Maharišiho - velkého indického mudrce. Zmocnila se ho velká touha a rozjel se do 400km vzdáleného Tiruvannamalai, do Ašramu Ramany Maharišiho na úpatí hory Arunáčaly. Nečetl do té doby žádnou duchovní literaturu ani neměl duchovního učitele či gurua. Jeho srdce bylo čisté, protože mantra, která v něm neustále zněla, stírala dualitu v jeho vnímání světa. Dorazil do meditační síně Ramana Ašramu a usedl před podobiznu Ramany Maharišiho. Z vnitřního nutkání se Maharišimu ze srdce odevzdal a odevzdal mu i své touhy. Mohutná síla ho vtáhla dovnitř, zastavil se mu dech, myšlenky zmizely a naplnilo ho ticho a mír. Když po čase vstal, pomalu se mu vracely myšlenky, ale zevnitř už k nim nevedla žádná vazba."

Marta Jansen - Martina cesta k poznání Pravdy byla dlážděna od roku 1991 studiem různých západních a východních duchovních praxí zabývajících se tématikou Probuzení a prohlubovaním spojení s vertikální realitou.

V roce 1997 začala pracovat v léčitelství, vyučovala Reiki a práci se specifickými energiemi za účelem harmonizace a vývoje zdravého individuálního ducha.

Rozpouštění individuálního vědomí v nekonečném bytí vedlo k dlouhotrvajícím obdobím splynutí s Boží Láskou, rozlévající se v nekonečné šíři. Tato všeobjímající Láska bez hranic, plodící jen Lásku samu, zastínila vše, co si člověk jen dokáže představit pod pojmem jejího ideálu. Přesto docházelo ještě ke znovuztotožňování, protože utrpení nebylo plně akceptováno jako součást lidského života.

Teprve Samarpan, ukázal Martě vzácnost Bytí v Míru se vším, Co Je. Uprostřed každé emoce našla Marta Klid a Mír všeobjímající nekonečné skutečnosti ducha.

Praktikováním učení Šri Ramany Maharšiho a intenzivním "Sebedotazováním" docházelo ke stále větší indiferenci k tělu, myšlenkám a emocím.

Spojení s učením Rameshe Balsekara vyvstalo jako hluboký souhlas s její vlastní dlouhodobou životní zkušeností, týkající se poznání, že lidská osobnost nevlastní žádnou svobodnou vůli.

Po přečtení vědeckého článku týkajícího se tématu "Svobodné vůle" došlo při pohledu z okna zcela znenadání k hlubokému proražení jejího osobního vědomí nepodmíněnou vertikální realitou."
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Honzam » stř 05. srp 2015 19:06:14

Jana píše:Zajímavé je, že Honzam volal Janu a od toho, co je za Janou mě odrazoval.


:yeah:

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod .Petra » ned 09. srp 2015 9:45:12

Jana píše:
Jak to jen říct, že to, o čem Mooji mluví, opravdu je ?



Ale ne tak, jak ty to - jako psychosomatická jednotka - chápeš, jak si to představuješ.

Opravdu se domníváš, že tady většina neví, že Mooji říká pravdu?

Mooji mluví z Pravdy, ty z představ psychosomatické jednotky, která se naučila jazyk jednoty.

Tady máš návod, jak se z toho dostat:


Nisargadatta: Myslete jasně a hluboce a pochopte celou strukturu vašich přání a jejich rozvětvení. Jsou hlavní částí vaší mentální a emocionální povahy a ovlivnují velmi silně vaše činy. Pamatujte neustále na to, že nemůžete za sebou nechat nic, co jste neprohlédl.

Abyste mohl přerůst přes vaši osobu, musíte ji znát.


:)
.Petra
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 09. srp 2015 10:18:40

Nisargadatta: Myslete jasně a hluboce a pochopte celou strukturu vašich přání a jejich rozvětvení. Jsou hlavní částí vaší mentální a emocionální povahy a ovlivňují velmi silně vaše činy. Pamatujte neustále na to, že nemůžete za sebou nechat nic, co jste neprohlédl.

Abyste mohl přerůst přes vaši osobu, musíte ji znát.

To je ovšem to poslední, co by osvícené duchovní "já" bylo ochotné udělat. Znamenalo by to jeho konec.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod .Petra » ned 09. srp 2015 11:41:53

Jana píše:
.Petra píše:
Ale ne tak, jak ty to - jako psychosomatická jednotka - chápeš, jak si to představuješ.


Jestli ke mně mluvíš jako k psychosomatické jednotce,


Ke komu mluvíš, ty?

Potřebuje TO vědět o štěstí a blaženosti?

Koho zajímá, odkud je citace? Psychosomatickou jednotku nebo TO?


Maharaj: Denken Sie klar und tief und erfassen Sie die gesamte Struktur Ihrer Wünsche und ihrer Verzweigungen. Sie sind ein essentieller Teil Ihrer mentalen und emotionalen Beschaffenheit und beeinflussen sehr stark Ihre Taten. Erinnern Sie sich stets daran, dass Sie nichts hinter sich lassen können, was Sie nicht durchschaut haben. Um über Ihre Person hinauszuwachsen, müssen Sie sie kennen.

ICH BIN ... (Originaltitel I AM THAT)
Kapitel 5, Seite 15



Nisargadatta: Myslete jasně a hluboce a pochopte celou strukturu vašich přání a jejich rozvětvení. Jsou hlavní částí vaší mentální a emocionální povahy a ovlivňují velmi silně vaše činy. Pamatujte neustále na to, že nemůžete za sebou nechat nic, co jste neprohlédl. Abyste mohl přerůst přes vaši osobu, musíte ji znát.

Já Jsem To, kapitola 5, strana 15

:)
.Petra
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 14:48:57

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
Jestli ke mně mluvíš jako k psychosomatické jednotce,


Ke komu mluvíš, ty?


K tomu, kým skutečno jsi.


A proč k TOMU mluvíš? Domníváš se, že něco neví?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 14:49:24

Jana píše:
Potřebuje TO vědět o štěstí a blaženosti?


Tou blažeností a štěstím TO je. Není důvod o tom nemluvit, pokud je tady řeč o tom, co je pravda.



:confused: :crazy:

Pro koho není důvod o tom nemluvit? Pro TO? TO ti to řeklo?
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 14:49:59

Jana píše:Zkus mi, Petro, prosím, přeložit: "müssen Sie sie kennen"

Znamená to:" musíte ji znát", tedy musíte znát tu osobu, nebo to spíš znamená: "musíte to vědět", tedy prohlédnout tu iluzi osoby ?


Říká něco o iluzi nebo o struktuře přání a o emocionální a mentální povaze?

Jana píše:Když se podíváš na jakýkoliv satsang Moojiho a dalších, jak moc toho ví guru, Mistr o osobě žáka, se kterým rozmlouvá ?

Jak moc s ním rozebírá a řečí jeho osobu ?


Nerozebírají konktrétní osobu, ale osobu a její problematiku jako takovou.



Jana píše:Není to tak, že osoba je tady prohlédnuta jako to, s čím se neztotožňujeme, je ignorována její minulost, budoucnost, její zásluhy, viny a vychází se pouze z toho místa, kde jsme se ještě nerozdělili ?


Dosud jsem si nevšimla, že by realizovaný mluvil o nějakém rozdělení, nebo o nějakém "místě".



Jana píše:Tedy ústy gurua promlouvá Vědomí přímo k Vědomí, nikoliv osoba k osobě ?


Podle tebe potřebuje Vědomí k sobě mluvit? :what:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod nop » ned 09. srp 2015 15:00:33

Jana píše:Tedy ústy gurua promlouvá Vědomí přímo k Vědomí, nikoliv osoba k osobě ?


Podle tebe potřebuje Vědomí k sobě mluvit? :what:

Možná, že mluví zprostředkovaně, přes člověka. Scholastika předpokládala, že Bůh je nevyčerpatelná hlubina jako propast.
A také lidská duše má nevyčerpatelnou hloubku, podobně jako propast.

Takže když Bůh mluví k člověku, to mluví propast k propasti.
A duše mluví s Bohem (obrací se k Bohu) jako když propast mluví k propasti.
Abyssus abyssum invocat. Propast se ozývá k propasti, propast volá propast.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 15:07:57

nop píše:
Jana píše:Tedy ústy gurua promlouvá Vědomí přímo k Vědomí, nikoliv osoba k osobě ?


Podle tebe potřebuje Vědomí k sobě mluvit? :what:

Možná, že mluví zprostředkovaně, přes člověka. Scholastika předpokládala, že Bůh je nevyčerpatelná hlubina jako propast.
A také lidská duše má nevyčerpatelnou hloubku, podobně jako propast.

Takže když Bůh mluví k člověku, to mluví propast k propasti.
A duše mluví s Bohem (obrací se k Bohu) jako když propast mluví k propasti.
Abyssus abyssum invocat. Propast se ozývá k propasti, propast volá propast.


A je podle tebe jen jedna propast, Nope, nebo jich je nesčetně mnoho - každý má svoji?

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků