Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 11:43:46

jojo píše: A protože jaksi všechny ty individuální záležitosti vegetují na stejné půdě a pod jedním nebem je z toho rázem záležitost kolektivní. Což smrdí průserem.



život je holt život :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 11:54:31

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
já se ho tenkrát na to nezeptala, třeba mi odpoví teď :what:

u spousty lidí bylo tím postrkovadlem utrpení, to je donutilo ...


vybavuji si, že jsem se ho zeptala, jak to mám udělat, aby se ve mně tato touha objevila :)

Pan Tomáš říkával, že je třeba se o takovou touhu modlit, pokud v nás není ...

Ramakrishna říkával, že v člověku musí být tak naléhavá a bezprostřední touha po Pravdě, jako je touha topícího se po vzduchu.

Začíná to zřejmě touhou po touze po Pravdě. Ale jak to udělat aby se objevila touha po touze po Pravdě?
Motivem touhy po touze po Pravdě u tebe možná bylo, že se ti dotyčný líbil, líbilo se ti jaký je a chtěla jsi být jako on, aby ses mu také líbila, byla pro něj ta pravá. Tak to bývá často u žen :)

Někdy to tak bývá, ale někdy je touha po setkání s někým steskem po setkání s něčím blízkým, niterně blízkým..., což je vlastně již ta touha, vnitřní pláč, který zažíval např. Ramakrišna, když plakal, vzýval bohyni Kálí... tolik si přál se s ní setkat, spojit, až se mu skutečně zjevila... trvalo to ale léta a bylo to velmi bolestivé, ale svým způsobem "krásné"... a také..... díky této touze byl živý....

Miroslav se bojí osobního setkání proto, že předpokládá právě ten důvod, který napsal, od žen. kdo ví, proč...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod .Petra » stř 05. srp 2015 12:04:52

.Petra píše:
Jana píše:Proto při nalezení toho Ticha tihle lidé o tom tak rádi mluví.



To ti říkali, nebo si to představuješ?

E. Tomáš řekl, že pro ubývajicí ego je ticho přirozené (= nemá žádný zájem se o Tom vykecávat) a ty naopak tvrdíš, že je čím dál tím ukecanější.
To jsou ty trhliny, které ukazují, že se jen domníváš, že poznáváš Jednotu.
Zřejmě si představuješ, že Jednota o sobě ráda mluví - sama k sobě.
:)
.Petra
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » stř 05. srp 2015 12:21:32

Návštěvník píše:
jojo píše: A protože jaksi všechny ty individuální záležitosti vegetují na stejné půdě a pod jedním nebem je z toho rázem záležitost kolektivní. Což smrdí průserem.



život je holt život :what:


"Život je holt simple, ale často není easy."

:-)
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 12:23:35

.Petra píše:
.Petra píše:
Jana píše:Proto při nalezení toho Ticha tihle lidé o tom tak rádi mluví.



To ti říkali, nebo si to představuješ?

E. Tomáš řekl, že pro ubývajicí ego je ticho přirozené (= nemá žádný zájem se o Tom vykecávat) a ty naopak tvrdíš, že je čím dál tím ukecanější.
To jsou ty trhliny, které ukazují, že se jen domníváš, že poznáváš Jednotu.
Zřejmě si představuješ, že Jednota o sobě ráda mluví - sama k sobě.
:)


realizovaní lidé, někteří, sdílejí veřejně, že to za co se běžně pokládáme není celé ... a pomáhají těm co jsou v tomto zajati uvědomit si co je svazuje ... zaplať bůh za ně ...

úlohou jejich je odkrývat naše osobní zkreslující filtry a pomoci těm co za nimi chodí o radu a pomoc se od tohoto zkresleného vnímání uvolnit

někteří při tom mlčí a mluví velmi zřídka

někteří u toho mluví

někteří píší i knihy
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 12:31:08

jojo píše:
Návštěvník píše:
jojo píše: A protože jaksi všechny ty individuální záležitosti vegetují na stejné půdě a pod jedním nebem je z toho rázem záležitost kolektivní. Což smrdí průserem.



život je holt život :what:


"Život je holt simple, ale často není easy."

:-)


koukám, že jsi se dal na angličtinu :) to ti chválím :D čím více jazyků znáš, tím víckrát jsi člověkem :)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 12:38:30

.Petra píše:To ti říkali, nebo si to představuješ?

E. Tomáš řekl, že pro ubývajicí ego je ticho přirozené (= nemá žádný zájem se o Tom vykecávat) a ty naopak tvrdíš, že je čím dál tím ukecanější.
To jsou ty trhliny, které ukazují, že se jen domníváš, že poznáváš Jednotu.
Zřejmě si představuješ, že Jednota o sobě ráda mluví - sama k sobě.
:)
[/quote]

to bude nejspíš tím, že si Jana promítá své osobní motivace, to že ona ráda o tom mluví - do Moojiho :what: nedovede to zatím jinak, než vše vnímat skrze vlastní systém :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 12:47:02

a nejen do Mooji - i do ros a do všech a všeho se kterými se dostává do kontaktu :what:

viz

"Zeptám se Tě, jsi šťastná ?

Je pro Tebe stejným štěstím vědomí Tvé existence, jako vědomí mé existence ? Je ta Tvá a má existence poznáváním té nekonečnosti, věčnosti, svobody, lásky krásy, štěstí, radosti, lásky, světla, míru, dokonalosti, života, Boha, stejná ?

Nekazí tu dokonalost toho vůbec nic ?

Žádná představa masky ?"


:confused:

viewtopic.php?f=309&t=6613&start=30#p115052
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » stř 05. srp 2015 12:52:01

koukám, že jsi se dal na angličtinu to ti chválím čím více jazyků znáš, tím víckrát jsi člověkem


Gen 11,1: Celá země byla jednotná v řeči i v činech. 2: Když táhli na východ, nalezli v zemi Šineáru pláň a usadili se tam. 3: Tu si řekli vespolek: "Nuže, nadělejme cihel a důkladně je vypalme." Cihly měli místo kamene a asfalt místo hlíny. 4: Nato řekli: "Nuže, vybudujme si město a věž, jejíž vrchol bude v nebi. Tak si učiníme jméno a nebudeme rozptýleni po celé zemi."

5: I sestoupil Hospodin, aby zhlédl město i věž, které synové lidští budovali. 6: Hospodin totiž řekl: "Hle, jsou jeden lid a všichni mají jednu řeč. A toto je teprve začátek jejich díla. Pak nebudou chtít ustoupit od ničeho, co si usmyslí provést. 7: Nuže, sestoupíme a zmateme jim tam řeč, aby si navzájem nerozuměli."

8: I rozehnal (rozptýlil – B21, kral.) je Hospodin po celé zemi, takže upustili od budování města. 9: Proto se jeho jméno nazývá Bábel (to je Zmatek), že tam Hospodin zmátl řeč veškeré země a lid rozehnal (rozptýlil – B21, kral.) po celé zemi.


:-)
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 13:38:06

.Petra píše:
.Petra píše:
Jana píše:Proto při nalezení toho Ticha tihle lidé o tom tak rádi mluví.



To ti říkali, nebo si to představuješ?

E. Tomáš řekl, že pro ubývajicí ego je ticho přirozené (= nemá žádný zájem se o Tom vykecávat) a ty naopak tvrdíš, že je čím dál tím ukecanější.
To jsou ty trhliny, které ukazují, že se jen domníváš, že poznáváš Jednotu.
Zřejmě si představuješ, že Jednota o sobě ráda mluví - sama k sobě.
:)





Mooji píše:
Když naleznete to, co nezabere ani minutu, dokonce ani sekundu, nezabere to ani sekundu. Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.

Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:01:16

ros píše:
Jen u toho poznáváš ... fakt nevím, jak to myslíš.
Vnímám různé věci: barvy, tvary, vůně, myšlenky, emoce ...
Poznávám ... k tomu mě nic nenapadá :what:


Nevím, co poznávám
.




Mooji píše:
"Znamenitost nic-nevědění. Protože jedině v takovém stavu mír, který tu je, je naprosto jistý, naprosto uspokojující. Uspokojující natolik, že zůstává tichý. Tichost je už zde, ta spokojenost nepřináší ticho.

Mysl je nástrojem k interpretaci, k zaznamenání změn a rozmanitosti a k přemýšlení. "
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » stř 05. srp 2015 14:05:28

Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.

To já o tom slyším pořád někoho mluvit, ale ještě jsem neslyšel osobu, která by to řečí, či jiným umem, zcela vyjádřila.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ".

:-)
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:16:28

jojo píše:
Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.

To já o tom slyším pořád někoho mluvit, ale ještě jsem neslyšel osobu, která by to řečí, či jiným umem, zcela vyjádřila.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ".

:-)


já slyším vykládat akorát představy o tom jaké to je :) jaké je to nic a to ticho a to vědomí Já kde nikdo není - svaté, čisté, radostné, dokonalé, věčné, blažené, láskyplné apod.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:17:51

a úplně nejlepší jsou báchorky o tom jaké to je mimo čas a prostor
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:21:55

jinak pokud jsem o tom slyšela mluvit někoho z realizovaných, tak mluvili v negacích nebo v nepředstavitelných pojmech
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:34:03

Návštěvník píše:jinak pokud jsem o tom slyšela mluvit někoho z realizovaných, tak mluvili v negacích nebo v nepředstavitelných pojmech

"Kdybych lásku neměl, zvučel bych jak prázdný zvon..."

Slova, mluva může být jakákoli, třeba i andělská, pokud u přijímače není ani zrnka tušení velkého Zázraku, bude se jakákoli mluva od něj odrážet jako hrách od stěny.

A jak by také mohla, když to ona je nepatrnou součástí "velkého vyjádření ". Stačila tato jedna větička a bylo to tady :-) Díky :-)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:46:11

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Proto při nalezení toho Ticha tihle lidé o tom tak rádi mluví.



Mooji píše:
Když naleznete to, co nezabere ani minutu, dokonce ani sekundu, nezabere to ani sekundu. Nikoho jsem neslyšel o tom mluvit.



Při nalezení toho, co nezabere ani minutu, dokonce ani sekundu, jakákoliv minulost neexistuje.

Psát reakce do diskuse z pozice vědoucího osvíceného já a neúnavně dokazovat svou osvícenost druhým musí být asi požitek pro osobní "já" :)

Proč by to jinak pořád dělalo?
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:48:50

Návštěvník píše:Psát reakce do diskuse z pozice vědoucího osvíceného já a neúnavně dokazovat svou osvícenost druhým musí být asi požitek pro osobní "já"
Proč by to jinak pořád dělalo?

Z lásky přece.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 14:56:23

Jana píše:Nebo je to představa o tom druhém, co by měl mít jinak,

která vědoucí osvícené "já" neustále nutí ty kolem o něčem přesvědčovat, aby to konečně pochopili... ?

Co má ale jiného dělat, když ten dav není dost probuzený? :knock: :what:
Nezbývá než snažit se, snažit se, snažit se a pořád znovu jim to opakovat...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. srp 2015 15:23:03

Jana píše:Můžeme se potkat ? Teď ? Tady ? Je to radost, štěstí ?

Ptám se, jestli se právě teď setkáváš se mnou, jako já s Tebou.

Návštěvník píše:
máš-li představu o tom, že se mnou nepotkáváš nebo s někým nepotkáváš ;) , tak se musíš vyprázdnit ... :)

od všeho, i od potřeby druhé přesvědčovat, aby pochopili a konečně se s tebou potkali.
I když - dokud se vnímá dualita coby realita, je pro osobu důležité potkávat se s jinými osobami, to je pochopitelné :what:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků