Dost!

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:28:08

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tak to jo, spletla jsem si Velrybu s Kohoutem. Snad si to pro někdy příště zapamatuju.
Jsem ráda, že jsi si s lidmi ze sůvince rozuměla, jsou to (nebo byli) většinou fajn lidi.
:)


ano :yes: :) s aurem a nějakou ženou co tam s ním přišla, měla dlouhé tmavé trochu vlnité vlasy jsem si rozuměla hodně ... :) a taky s Alíkem ... :yes:

to byla sůvka...



:) byla to skutečně velmi moudrá sůvka ... :yes:
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:29:07

Bože, ten čas letí....sůvinecké srazíky byly báječné.... :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:31:55

Návštěvník píše:Bože, ten čas letí....sůvinecké srazíky byly báječné.... :)


jj jsou srazíky, které zahřejí :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. črc 2015 13:56:24

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Bože, ten čas letí....sůvinecké srazíky byly báječné.... :)


jj jsou srazíky, které zahřejí :)


Cítila jsem se tam velmi dobře, stejně jako kdysi dávno s kamarádkama a kamarády v Praze, když jsme se každý měsíc scházívali v nějaké hospůdce....
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 10:02:06

miroslav píše:Myslím, že "Pro scelení pohledu na vznik a zánik projeveného s věčnou neměnností neprojeveného" by bylo pro Janu "inspirující" hlavně zjistit,

kdo má ten její čistě soukromý pohled.


Jestli je to psychosomatika Jana, nebo Janino duchovní srdce, nebo její Já, nebo (její) Bůh, nebo kdo nám to tu vlastně píše pod nickem Jana.


:yes:
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod malpan » čtv 16. črc 2015 10:06:34

Návštěvník píše:
miroslav píše:Myslím, že "Pro scelení pohledu na vznik a zánik projeveného s věčnou neměnností neprojeveného" by bylo pro Janu "inspirující" hlavně zjistit,

kdo má ten její čistě soukromý pohled.


Jestli je to psychosomatika Jana, nebo Janino duchovní srdce, nebo její Já, nebo (její) Bůh, nebo kdo nám to tu vlastně píše pod nickem Jana.


:yes:

dokud bude zájem "zjišťovat" přehlušovaný rychlými odpověďmi (s odkazy), bude to stále jen nezájem ...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 10:23:46

malpan píše:dokud bude zájem "zjišťovat" přehlušovaný rychlými odpověďmi (s odkazy), bude to stále jen nezájem

a odpor ke všemu, co by mohlo zpochybnit vlastní přesvědčení. Tak už to v diskusích chodí :what:

Zájem uvědomit si, co vlastně dělá a proč to dělá - co chce komu dokazovat a proč - může začít pomaličku vystrkovat čumáček, teprve když se k němu vnitřně dozraje. Pak se začne pomalu prohlédat ta nesmírná síla vědoucího osobního já, která má potřebu předvádět druhým svou kvalifikaci. Do té doby bude pokračovat jediný zájem, citováním neustále znovu dokazovat druhým (a sobě) svou znalost a pokročilost.
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 10:58:12

To je ta obrovská nezkrotná vášeň ....

a bude hůř, přijdou vedřiny.....a z nich se dá i šílet...
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 11:00:38

předpokladem k navázání spojení s okolím je především ochota, komunikovat sám se sebou.
Jde tu o schopnost klást sám sobě otázky, společně s potřebou si na ně odpovídat.


:yes:
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 15:04:21

předpokladem k navázání spojení s okolím je především ochota, komunikovat sám se sebou.
Jde tu o schopnost klást sám sobě otázky, společně s potřebou si na ně odpovídat.

Spíš spolu s potřebou zjišťovat, jak to doopravdy je.
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. črc 2015 16:43:15

kopíruju sem ze Soukromá lekce (Jany) - jak přestat lízat med a stát se medem


Eliza píše:
Jana píše:Měla by se probudit mysl ?

Můžeme mluvit o Tvých problémech?



Návštěvník píše:
Elizo copak nechápeš, že tvoje otázka na problémy Jany a vůbec na problémy je zavádějící a jako taková je hodná ke smazání ??? copak nechápeš, že žádné problémy neexistují ...


Jana píše:Jestli má někdo nějaké problémy, ať se jich zbavuje. Jediným problém je myšlenka, která dala vzniknout představě, že tady nějaký problém je.

A pokud nemáš žádný problém a někdo bude trpět utkvělou představou, že musíš mít problém, protože píšeš, že vědomá existence je blahem, a on někde četl nebo slyšel, že "Blaženost je kámen obrovskej" ,

tak kdo má jaký problém, kterého by se měl zbavit ?

Kdo ten problém může pustit ? ...
"
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Honzam » úte 28. črc 2015 10:29:29

Petra píše:
miroslav píše:
Jana píše:
N. Maharadž se s nikým, kdo měl jakékoliv problémy s nedokonalostí, neprděl. Každého, kdo chtěl polemizovat o tom, co říkal, vyhazoval.

Mluvil jako Vědomí k Vědomí. Nikdy se nesnižoval, aby oslovoval nějakou osobu.


To víš, nebo si to myslíš?


To si vymýšlí.

Nisargadatta: ...Umožnuje mi to, stát se osobou, když je potřeba. Láska vytváří své vlastní nutnosti, i takové jako je stát se osobou.

Jana ty rozhovory s Nisargadattou nezná. Někde si přečetla nějaký zdeformovaný výcuc a ten deformuje sama ještě víc podle svých vlastních představ.
Je smutné to pozorovat. Všichni tady jí umožnujeme, aby ty své výmysly a lži tady stále dál rozšiřovala - tím, že s ní dál diskutujeme. Používá nás.
Z úcty k Nisargadattovi, Ramanovi, E. Tomášovi a ostaním budu muset přestat tady psát, protože to už nebudu podporovat.

Znovu jsem si přečetla, jak Ramana někoho takového jako Janu vypoklonkoval z ašrámu. Na jeho neustálé vymluvy reagoval nakonec jen : "Dost! Dost!" Jinak se to s takovými lidmi nedá.

Takže: "Dost!"

:)


Používá fórum k znevažování postojů druhých, aby se cítila šťastná.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Dost!

Nový příspěvekod Honzam » ned 02. srp 2015 19:17:03

Honzam píše:
Jana píše:
Honzam píše:
Miluješ Janu?


Nemám s tou představou bytosti, které říkáš Jana a ani sama se sebou, tedy tím, čím jsem, vůbec žádný vztah.


Bingo! Nemůžeš pak mít nic společného ani s jinými bytostmi a nemůžeš je milovat.

Jana píše:
Honzam píše:
Jana píše:To, čím jsme, o to nelze přijít, to nelze ztratit, tomu není možné ublížit.


Jsi démon.




Miluješ démona ?

Nebo potřebuješ abych byla démon, abys mě mohl milovat ?


Mnohokrát to samo popsalo, jak se to živí emocemi. Je to tak. Každým příspěvkem se to krmí.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Dost!

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. srp 2015 9:46:16

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=53&t=6443
Honzam píše:Jana mě poprosila, jestli bych mohl znovu psát na poradnu. Protože mám Janu rád, tak jsem tu. Nevím, jestli jí budu dělat radost a psát věci, které se jí budou líbit. Určitě to budou věci kontroverzní.


démon v Janě píše:Nemám s tou představou bytosti, které říkáš Jana a ani sama se sebou, tedy tím, čím jsem, vůbec žádný vztah.


Jano, smazalo to všechno, co pro mě a pro Tebe bylo důležité. Tu lásku, co jsem Ti tady vyjádřil jako bytost bytosti.
Jano, já vím, že tam někde jsi. Vzpomeň si, co ti to "jako bližní" tehdy udělalo. Pro všechny živé bytosti s tím musíš bojovat.

Ať nikdo neklame druhého
a nepohrdá nikým odlišným.
Ať nikdo nepřeje druhému zlého,
sám hnán strachem a závistí.

Tak jako matka svým vlastním životem
chrání své dítě, své jediné dítě,
právě v tak nezměrném srdci
měl by každý chovat všechny živé tvory
a vyzařovat laskavost do celého světa:

Ať se šíří vzhůru k nebesům
a dolů do hlubin,
do všech stran a mimo jakékoli meze.

- Metta Sutta
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Dost!

Nový příspěvekod .Petra » pon 03. srp 2015 16:16:46

.
Ramana: Dělejte, co nemůžete nechat. Za nějaký čas uvidíte sám tuto přepjatost začátečníckého stadia ve správném světle.

Návštěvník, který všem ostatním návštěvníkům, at to chtěli nebo nechtěli slyšet, neustále vykládal, co poznává - samozřejmě to nejvyšší: Ale já jsem už tak dlouho v tomto stavu.

Ramana: Dost!


......

Tedy ani v přítomnosti Ramany se někteří nedokázali zbavit představy/přesvědčení, že poznávají to nejvyšší.

:)
.Petra
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. srp 2015 18:51:17

démon v Janě píše:To, čím jsme, o to nelze přijít, to nelze ztratit, tomu není možné ublížit.


démon v Janě píše:Nemám s tou představou bytosti, které říkáš Jana a ani sama se sebou, tedy tím, čím jsem, vůbec žádný vztah.


démon v Janě píše:Tomu "já jsem" se celou dobu nic nedělo a s tímhle poznáním tady bylo i to poznání, že "já jsem" mého bližního bylo pořád stejnou láskou, i když měl zrovna blbou inkarnaci a byl zrovna masovým vrahem a vyvražďoval celou naši rodinu.


Jano, nejsi představa, jsi skutečná živá bytost, která to může porazit.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Dost!

Nový příspěvekod .Petra » pon 03. srp 2015 19:41:16

.
Osoba si někde přečte, že její pravou podstatou je jakési "Já", a tak si začne představovat, že není osobou, ale něčím jiným - tím, jak si to "Já" začne představovat.
Osoba si někde přečte, že čas a prostor jsou jen představou, a tak si začne podle svých možností představovat, že čas a prostor jsou představy.



Návštěvník, který je přesvědčený, že poznává to nejvyšší: Nejednám ze svobodné vůle; vůbec žádnou vlastní vůli nemám.

Ramana: Dost nyní s tím zlořádem. Jste vysoce povznesený nad obyčejným konáním. Jenom my ostatní jednáme z osobních motivací.

Návštěvník: Ale Vy jste sám v jednom z vašich děl řekl, že všechno činění probíhá automaticky.

Ramana: Dost!

....

Někdo uvěří svým vlastním představám a považuje je za Poznání. Protože to jsou jen představy, tak v něm vzniká potřeba se s tím, co si o sobě začal nově myslet, neustále chlubit ostatním. Zcela naivně se domnívá, že jeho představám uvěří.

:)
.Petra
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 8:13:10

Jana píše:
ros píše:tolik zbytečných slov a přitom by stačil jedn smajlík.


Jazyk jednoty ovládáš dokonale.
Kerne víš, že nemáš mluvit o minulosti, o budoucnosti, o osobě Jana.
Naučila jsi se esperanto lásky naprosto dokonale. Ale to (Honzam to nazval démonem, ale je to jen představa, kterou o sobě máš ) nejsi ty. Kdy už odhodíš tu masku?


Vidíš nějakou masku... ?

Poznáváš něco jiného, než lásku, štěstí, blaho ?
:)

Dokud se na to člověk nezačne ptát sám sebe, místo aby pokládal otázky ostatním, je všechno marné.
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 8:51:19

Návštěvník píše:
Jana píše:
ros píše:tolik zbytečných slov a přitom by stačil jedn smajlík.


Jazyk jednoty ovládáš dokonale.
Kerne víš, že nemáš mluvit o minulosti, o budoucnosti, o osobě Jana.
Naučila jsi se esperanto lásky naprosto dokonale. Ale to (Honzam to nazval démonem, ale je to jen představa, kterou o sobě máš ) nejsi ty. Kdy už odhodíš tu masku?


Vidíš nějakou masku... ?

Poznáváš něco jiného, než lásku, štěstí, blaho ?
:)

Dokud se na to člověk nezačne ptát sám sebe, místo aby pokládal otázky ostatním, je všechno marné.


no jo no ...

je to skutečně mimořádně poučné sledovat :)
Návštěvník
 

Re: Dost!

Nový příspěvekod .Petra » úte 04. srp 2015 9:08:01

ros píše:tolik zbytečných slov a přitom by stačil jedn smajlík.


Jazyk jednoty ovládáš dokonale.
Kerne víš, že nemáš mluvit o minulosti, o budoucnosti, o osobě Jana.
Naučila jsi se esperanto lásky naprosto dokonale. Ale to (Honzam to nazval démonem, ale je to jen představa, kterou o sobě máš ) nejsi ty. Kdy už odhodíš tu masku?


Když Bůh dá...
:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník