Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » ned 05. dub 2015 8:03:29

.Petra píše:
Pavla píše:
:)
přímé vnímání..... Jsi si jistá, že to, co navnímáš, je REALITA?
Ty se ptáš, když něco vnímáš, jestli je to realita? Podle čeho to posoudíš jako realitu? Není to potom jen vyhodnocení mysli?
:)

Když mám čas, tak se ptám. A musím se často smát, jak moc často považuje něco za realitu. Realitu nehledám, neboť žádná není. Jen svět fantazie. Naší fantazie.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod .Petra » ned 05. dub 2015 8:12:05

Pavla píše:
.Petra píše:
Pavla píše:
:)
přímé vnímání..... Jsi si jistá, že to, co navnímáš, je REALITA?
Ty se ptáš, když něco vnímáš, jestli je to realita? Podle čeho to posoudíš jako realitu? Není to potom jen vyhodnocení mysli?
:)

Když mám čas, tak se ptám. A musím se často smát, jak moc často považuje něco za realitu. Realitu nehledám, neboť žádná není. Jen svět fantazie. Naší fantazie.


Ok, takže ty žiješ ve světě fantazie a realita pro tebe neexistuje. A samozřejmě si nedovedeš představit, že by to mohlo být pro někoho jinak.
To mnohé vysvětluje.
:)
.Petra
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » ned 05. dub 2015 8:13:18

[quote=. Petra"]

Ty to zřejmě nechápeš. Ten, kdo řekl, či napsal ta slova, existoval. Jinak by tady nemohla být. A ten je "můj" Ježíš.
:)[/quote]
Chápu velice dobře. Tedy jsi ulpělá na této předstaě a od toho se mnohé odvíjí.[/quote]

O jaké představě píšeš? Co si podle tebe představuji?
:)[/quote] sama jsi to teď napsala...tvůj Ježíš
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » ned 05. dub 2015 8:30:27

Pavla píše:
Petra píše:O jaké představě píšeš? Co si podle tebe představuji?
:)



sama jsi to teď napsala...tvůj Ježíš




Vůbec mne už neudivuje, že nemůžeš pochopit, o čem mluvím.

Pro zajímavost: Existují ta slova, která podle tebe vyvolala tolik krutostí ( podle tebe nebyly realitou :confused: ) nebo ne? Vznikají a objevují se slova na papíře sama nebo je někdo musí vyslovit či napsat?

Ale klidně si dál mysli, že si něco představuji, na realitě to nic změnit nemůže.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » ned 05. dub 2015 8:58:51

Petra píše:
Pavla píše:
Petra píše:O jaké představě píšeš? Co si podle tebe představuji?
:)



sama jsi to teď napsala...tvůj Ježíš




Vůbec mne už neudivuje, že nemůžeš pochopit, o čem mluvím.

Pro zajímavost: Existují ta slova, která podle tebe vyvolala tolik krutostí ( podle tebe nebyly realitou :confused: ) nebo ne? Vznikají a objevují se slova na papíře sama nebo je někdo musí vyslovit či napsat?

Ale klidně si dál mysli, že si něco představuji, na realitě to nic změnit nemůže.

:)

No, existenci slov jsi přisoudila osobě, která může být fikcí
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » ned 05. dub 2015 9:10:42

Pavla píše:No, existenci slov jsi přisoudila osobě, která může být fikcí


Osoba, která ty slova řekla nebo napsala, není fikcí. Akorát máš problém, že ji nazývám "můj" Ježíš. Když pochopíš to "můj", tak ti začne být jasné, že nejde o "tvého", který může být opravdu fiktivní osobou.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Pavla » ned 05. dub 2015 9:12:32

Petra píše:
Pavla píše:No, existenci slov jsi přisoudila osobě, která může být fikcí


Osoba, která ty slova řekla nebo napsala, není fikcí. Akorát máš problém, že ji nazývám "můj" Ježíš. Když pochopíš to "můj", tak ti začne být jasné, že nejde o "tvého", který může být opravdu fiktivní osobou.

:)



řekla bych, že význam tvého"můj "Ježíš chápu dobře...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 05. dub 2015 9:23:10

Projevuje se realizace na osobe?
Na me napr se projevuje...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 05. dub 2015 11:35:13

Uroven me realizace je zatim nevelka...proto I projevy jeji sou zatim male...

Telo...viditelne zlepseni postrehu a orieentace v prostoru...napr

Mysl...otevreni, videni souvislosti

Svet...je mi prizniveji naklonen

Stupen realizace, jak to nazyvate, je zavisly na Sile, jak hnaci prvek zase nazyvam ja

Rust Ssily vyvola vsechny efekty a mnoho dalsich, vcetne siddhis a ooo-efektu...pri urcitem narustu Sily realizovany ze sveta odchazi...dalo by se rict ...coz je zase jeden ze signifikantnich bodu na skale realizovatelnosti

Ssila pusobi vselijak a ruzne...

Radim ale-misto dumani o poslednich krocich realizovaneho zde na zemi...podumat, jaxe pricinit, aby se ma realizece zitra trochu zvysila...a pozitri zas...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 13:16:39

.Petra píše:Tak dramaticky to s tou realizací nevidím. Jistě existují realizovaní, o kterých nikdo nic neví.
:)


jistě, že ano ... jistě je jich spousta co veřejně vůbec nevystupují :)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 13:26:21

.Petra píše:Jsem moc ráda, že jsem to slovo "realizace" a všelijaké definice, jak ji tady např. prezentuje Zulu, neznala. Zkušenost by zřejmě vůbec nepřišla, protože by byla zastrašená všemi těmi představami, jak to má být a nejinak. :D
Vidím to jako Nisargadatta, že existují i takoví realizovaní lidé, kteří tyhle všechny slova, definice a představy nikdy neslyšeli a zřejmě by byli trošku udiveni a pobaveni, kdyby se to k nim doneslo.

:)


se znalostmi či neznalostmi nemá realizace nic společného - není ničem podmíněná ani není ničím nepodmíněná

u některých hledajících k tomu dochází navzdory hledání, znalostem a definicím a duchovní sádhaně, a u většiny k tomu nedochází přes veškerou jejich praxi a praxi :what: stejně jako u nehledajících k tomu dochází navzdory k nehledání a nezájmu a stejně tak u většiny z nehledajících k tomu nedochází přestože nemají žádné znalosti o tom ani nevyvíjejí žádnou snahu :what:
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 13:50:30

.Petra píše:Co to je, ti nemohu řict, protože pro to nejsou slova. A to je na tom právě to nejlepší - nebot mysl to nemůže uchopit. Pokud to mysl může uchopit - tak jako v definici od Zulu, tak to není realizace. Tedy ne ta, o které mluvím já. Realizovaní ti neříkají, co to je, ale "jen" že to je.
Přidávám se proto k Malému Jardovi, že všechny definice a popisy jsou zavádějící.




co znamená realizace o tom mluví docela jasně a konkrétně :) ztráta identifikace s osobním já ... :)

pro co nejsou slova to je co je to absolutno :what: pro to co zbyde, když odpadnou všechny představy o něm, o sobě, o světu... :what: pro co nejsou slova je odpověď na otázku Co je já ...

popisy a definice nejsou všechny zavádějící ... stejně jako nejsou všechny zavádějící popisky ukazující jakým směrem má být pozornost zaměřována - tedy kde hledat

jsou popisy a definice, která ukazují kde hledat, i když neexistuje popis toho co je hledáno a jsou popisy a definice, které odvádějí pozornost špatným směrem :) nicméně i tyto popisy a definice jsou výborné k uvědomění jak se říká - kudy cesta nevede :)

.Petra píše:Co to je, ti nemohu řict, protože pro to nejsou slova. A to je na tom právě to nejlepší - nebot mysl to nemůže uchopit. Pokud to mysl může uchopit - tak jako v definici od Zulu, tak to není realizace. Tedy ne ta, o které mluvím já. Realizovaní ti neříkají, co to je, ale "jen" že to je.
Přidávám se proto k Malému Jardovi, že všechny definice a popisy jsou zavádějící.
Samozřejmě je dobře možné, že to, co tady Zulu prezentuje, je přesně to, co měla právě ona slyšet - jestliže jí to řekl její učitel. Víš, tak jako v Matrix - "to bylo určené jenom tobě, to, co jsi měl právě ted slyšet", nic víc.
:)



.Petra píše:Samozřejmě je dobře možné, že to, co tady Zulu prezentuje, je přesně to, co měla právě ona slyšet - jestliže jí to řekl její učitel. Víš, tak jako v Matrix - "to bylo určené jenom tobě, to, co jsi měl právě ted slyšet", nic víc.
:)


tak možné je všechno že jo :D :D :D

co zde prezentuji, jsou pouze MÉ OSOBNÍ POSTŘEHY Z MÉHO OSOBNÍHO ŽIVOTA -
nikdo "z mých Učitelů" mně ani nikomu jinému neřekl, co jsem já - co je on - ani co je absolutno :what: použitím slov jako "Já" "tichá přítomnost" atd. jsou pouze pokusy vyjádřit nevyjádřitelné tj. nepopsatelné :) a uspokojit intelekt, který se pokouší to nějak nadefinovat a vymezit ...
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 14:04:11

a pokud si někdo pro pojmem realizace představuje dosažení nějaké výjimečného a nového stavu plného blaženosti a to na věky věků a nejlépe ve krásném, zdravém těle s vynikajícími vztahy se všemi, v zabezpečení hmotného bohatství a dostáním reality a přirody pod svou osobní kontrolu - tak je to velký omyl ...

realizace je naprostá a nezpochybnitelná ztráta osobní totožnosti - která odstartuje proces od osvobození mysli k osvobození těla až do jednotlivých buněk a celého energetického systému dotyčného člověka ...
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » úte 07. dub 2015 14:11:09

Návštěvník píše:
.Petra píše:Co to je, ti nemohu řict, protože pro to nejsou slova. A to je na tom právě to nejlepší - nebot mysl to nemůže uchopit. Pokud to mysl může uchopit - tak jako v definici od Zulu, tak to není realizace. Tedy ne ta, o které mluvím já. Realizovaní ti neříkají, co to je, ale "jen" že to je.
Přidávám se proto k Malému Jardovi, že všechny definice a popisy jsou zavádějící.




co znamená realizace o tom mluví docela jasně a konkrétně :) ztráta identifikace s osobním já ... :)

..


Opravdu? Nejde spíš o identifikaci s tělem? Tělo má svou realitu. Ale co je to osobní já? Není to náhodou identifikace Vědomí s tělěm?'
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » úte 07. dub 2015 14:14:24

Návštěvník píše:a pokud si někdo pro pojmem realizace představuje dosažení nějaké výjimečného a nového stavu plného blaženosti a to na věky věků a nejlépe ve krásném, zdravém těle s vynikajícími vztahy se všemi, v zabezpečení hmotného bohatství a dostáním reality a přirody pod svou osobní kontrolu - tak je to velký omyl ...

realizace je naprostá a nezpochybnitelná ztráta osobní totožnosti - která odstartuje proces od osvobození mysli k osvobození těla až do jednotlivých buněk a celého energetického systému dotyčného člověka ...


Raději si přečtu něco od realizovaného.
Tyhle informace z druhé ruky nemají moc cenu.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 14:15:13

Petra píše:
co znamená realizace o tom mluví docela jasně a konkrétně :) ztráta identifikace s osobním já ... :)

..


Opravdu? Nejde spíš o identifikaci s tělem? Tělo má svou realitu. Ale co je to osobní já? Není to náhodou identifikace Vědomí s tělěm?'
:)[/quote]

ano z toho pramení vytváření představy osobního já a není to jen s tělem, ale i se vším co se tohoto těla týká - to vytváří iluzorní středobod osobní identity od kterého se vše odvozuje
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 14:17:03

Petra píše:
Návštěvník píše:a pokud si někdo pro pojmem realizace představuje dosažení nějaké výjimečného a nového stavu plného blaženosti a to na věky věků a nejlépe ve krásném, zdravém těle s vynikajícími vztahy se všemi, v zabezpečení hmotného bohatství a dostáním reality a přirody pod svou osobní kontrolu - tak je to velký omyl ...

realizace je naprostá a nezpochybnitelná ztráta osobní totožnosti - která odstartuje proces od osvobození mysli k osvobození těla až do jednotlivých buněk a celého energetického systému dotyčného člověka ...


Raději si přečtu něco od realizovaného.
Tyhle informace z druhé ruky nemají moc cenu.

:)


věřím že pro tebe to valnou cenu nemá :)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » úte 07. dub 2015 14:30:40

Návštěvník píše:
Petra píše:

Opravdu? Nejde spíš o identifikaci s tělem? Tělo má svou realitu. Ale co je to osobní já? Není to náhodou identifikace Vědomí s tělěm?'
:)


ano z toho pramení vytváření představy osobního já a není to jen s tělem, ale i se vším co se tohoto těla týká - to vytváří iluzorní středobod osobní identity od kterého se vše odvozuje


Znám to tak, jak to popisuje Ramana: Nadjá vytvoří "já", to k tomu přidá svoje myšlenky, které se znázornují jako svět.

A zpátky to jde tak, že "já" se pustí svých myšlenek a ponoří se zpátky do Nadjá.

Mezi tam a zpátky může vzniknout - zapomenutím Nadjá - identifikace s tělem = vznik osoby.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. dub 2015 14:35:04

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:

Opravdu? Nejde spíš o identifikaci s tělem? Tělo má svou realitu. Ale co je to osobní já? Není to náhodou identifikace Vědomí s tělěm?'
:)


ano z toho pramení vytváření představy osobního já a není to jen s tělem, ale i se vším co se tohoto těla týká - to vytváří iluzorní středobod osobní identity od kterého se vše odvozuje


Znám to tak, jak to popisuje Ramana: Nadjá vytvoří "já", to k tomu přidá svoje myšlenky, které se znázornují jako svět.

A zpátky to jde tak, že "já" se pustí svých myšlenek a ponoří se zpátky do Nadjá.

Mezi tam a zpátky může vzniknout - zapomenutím Nadjá - identifikace s tělem = vznik osoby.

:)


:)
Návštěvník
 

Re: Projevuje se realizace na osobě nebo ne?

Nový příspěvekod Petra » úte 07. dub 2015 14:45:59

Problém vidím v tom, že právě toto "já" se chce rozhodnout, aby se odidentifikovalo od jakéhosi osobního "já", tedy samo od sebe. To je podle mne nesmysl.
Zrovna tak vidím jako nesmysl, když si namlouvá: já vůbec nejsem.
Jako rozumné vidím, když začne hledat své kořeny, svůj Zdroj. To začíná soustředěním samo na sebe a když má kliku, tak se nakonec rozplyne v Nadjá. A to je konec zapomenutí Nadjá.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků