Osobní pohled

Osobní pohled

Nový příspěvekod Petra » sob 18. říj 2014 2:33:49

.Petra píše:
Pavla píše:
.Petra píše:
A to je tvůj osobní pohled, Pavlo, jak vidíš svět, že? Nebo je to podle tebe všeobecná pravda?
:)



Všechno, co vyjadřuju je osobní pohled. Všechno, co vyjadřují ostatní(včetně uznávaných Mistrů) je taky osobní pohled.

S tou všeobecnou Pravdou je to zrovna tak.


Takže jako všeobecnou pravdu vidíš, že každý vyjadřuje jen svůj osobní pohled, že?



Pavla píše:

jasně, vidíš to jinak?



Vidím to jinak.

Všechno, co osoba vyjadřuje, je její projev, se zabarvením její individuální charakteristiky.
Některé osoby k osobnímu pohledu vůbec nedospějí a přebírají nevědomě osobní pohled někoho jiného.
Někteří se zamýšlejí, přebírají se v různých možnostech a rozhodnou se pro pohled někoho, koho uznají jako autoritu. Třeba vědeckou nebo duchovní. Pokud si to uvědomují, řeknou:" Vidím to jako ten či ten... " To za jejich osobní pohled nepovažuji.
Jako osobní pohled vidím to, k čemu osoba dospěla vlastním pátráním např. na vědecké bázi, vlastními zkušenostmi. Pohled, ke kterému dospěje, může být zcela jedinečný nebo může souznívat s osobními pohledy jiných.
A potom existuje něco, co osoba nepřebrala od jiných, ani sama nevypatrála, ani na to nepřišla vlastními zkušenostmi, a proto pro to neexistují slova. Přesto je to tady. Dalo by se o tom říci, že to "ví" tiše - i když ani to zcela neodpovídá. Když by se jí na to někdo zeptal, mohla by to zkusit jen přirovnat k něčemu, pro co slova existují a vybrala by je sanozřejmě přes filtr své individuální charakteristiky. Jako osobní pohled to nevidím.

Moje všeobecná pravda je, že žádná všeobecná pravda neexistuje. :D To je můj osobní pohled.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Osobní pohled

Nový příspěvekod papadev » sob 18. říj 2014 5:37:35

za oknem JE bříza....
JE tam skutečně?
mohu jít a sáhnout si na ni,ale JE to důkaz?
může mi soused říct,jo,JE tam
ale JE to důkaz,že ta bříza tam skutečně je?
CO DOKÁŽE OBJEKTIVNĚ EXISTENCI BŘÍZY?
nic nemá tu sílu,to objektivně a na 100% dokázat,neb všechny důkazy budou zprostředkovány smysly a myslí..a ta..je neobjektivní

jak mohu vůbec žít,když nevím co kdy a kde a jak JE???
ani o bříze,ani o ničem a ani o sobě samém...

předpoklady,domněnky,zkušenosti...sugesce dané výchovou....společností a okolím vůbec zhypnotizované Cosi v jednom kole se upevňující ve svých autohypnotických tvrzeních:

JSEM,JSEM,J S E M !!!
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Osobní pohled

Nový příspěvekod Petra » sob 18. říj 2014 10:05:25

papadev píše:za oknem JE bříza....
JE tam skutečně?
mohu jít a sáhnout si na ni,ale JE to důkaz?
může mi soused říct,jo,JE tam
ale JE to důkaz,že ta bříza tam skutečně je?
CO DOKÁŽE OBJEKTIVNĚ EXISTENCI BŘÍZY?
nic nemá tu sílu,to objektivně a na 100% dokázat,neb všechny důkazy budou zprostředkovány smysly a myslí..a ta..je neobjektivní

jak mohu vůbec žít,když nevím co kdy a kde a jak JE???
ani o bříze,ani o ničem a ani o sobě samém...

předpoklady,domněnky,zkušenosti...sugesce dané výchovou....společností a okolím vůbec zhypnotizované Cosi v jednom kole se upevňující ve svých autohypnotických tvrzeních:

JSEM,JSEM,J S E M !!!
...x...


Zajímavý a dost jedinečný osobní pohled.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Osobní pohled

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 18. říj 2014 10:37:06

:)
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Osobní pohled

Nový příspěvekod Pavla » úte 21. říj 2014 7:16:23

Petra píše:
Všechno, co osoba vyjadřuje, je její projev, se zabarvením její individuální charakteristiky.
Některé osoby k osobnímu pohledu vůbec nedospějí a přebírají nevědomě osobní pohled někoho jiného.
Někteří se zamýšlejí, přebírají se v různých možnostech a rozhodnou se pro pohled někoho, koho uznají jako autoritu. Třeba vědeckou nebo duchovní. Pokud si to uvědomují, řeknou:" Vidím to jako ten či ten... " To za jejich osobní pohled nepovažuji.
Jako osobní pohled vidím to, k čemu osoba dospěla vlastním pátráním např. na vědecké bázi, vlastními zkušenostmi. Pohled, ke kterému dospěje, může být zcela jedinečný nebo může souznívat s osobními pohledy jiných.
A potom existuje něco, co osoba nepřebrala od jiných, ani sama nevypatrála, ani na to nepřišla vlastními zkušenostmi, a proto pro to neexistují slova. Přesto je to tady. Dalo by se o tom říci, že to "ví" tiše - i když ani to zcela neodpovídá. Když by se jí na to někdo zeptal, mohla by to zkusit jen přirovnat k něčemu, pro co slova existují a vybrala by je sanozřejmě přes filtr své individuální charakteristiky. Jako osobní pohled to nevidím.

Moje všeobecná pravda je, že žádná všeobecná pravda neexistuje. :D To je můj osobní pohled.

:)



souhlasím

žádná všeobecná pravda neexistuje, přesto duchovňáci (začátečníci)ú nedělají nic jiného, než že ji hledají ... a duchovňáci považující se za pokročilejší se tváří jako že ji našli
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44


Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník