Nisargadatta

Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » stř 15. říj 2014 5:59:13

Já jsem To - díl první, kapitola 17

Nisargadatta:
Jsem takový, jaký jsem, a není to moje zásluha. Lidé jsou takoví, jací jsou, a není to jejich vina. Nejvyšší Skutečnost se manifestuje v nesčíslných možnostech, s pojmenováním a formami bez hranic. Všechno vzniká a ústí v tom samém Oceánu, všechno pochází jen z jednoho Zdroje. Hledáním příčin a výsledků si krátí mysl čas. Co je, je hodné lásky. Láska není výsledek něčeho, ale je původem všeho Bytí. Kam všude půjdete, budete nacházet Bytí, Vědomí a Lásku. Proč a pro co mám milovat jedno víc než to druhé?


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » stř 15. říj 2014 6:12:25

Já jsem To - díl první, kapitola 17

Nisargadatta:
Realizovaný trpí s těmi, kteří trpí. Vlastní událost má malý význam, ale on je plný soucitu pro trpící, at živé či mrtvé, mimo těla nebo v těle. Vždyt láska a soucit jsou jeho pravá podstata. Je jedno se vším, co žije, a láska je tato jednota v akci.


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » stř 15. říj 2014 6:35:10

Já jsem To - díl první, kapitola 31

Nisargadatta:
Osoba, ono "Já jsem toto tělo, tato mysl, řetězec vzpomínek, tento svazek tužeb a strachů" zmizí, a přece zůstane něco, co můžete nazvat identitou. Umožnuje mi to stát se osobou, když je to zapotřebí. Láska vytváří své vlastní nezbytnosti, i tu, stát se osobou.


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » stř 15. říj 2014 6:54:59

Já jsem To - díl druhý, kapitola 45

Nisargadatta:
Můj svět je nonverbální. Ve Vašem světě neexistuje to nevyslovené - v mém světě nemají slova a jejich obsah žádný význam. Ve Vašem světě nemá nic trvání - v mém světě se nic nemění. Můj svět je reálný, zatímco Váš svět se skládá ze snů.


Tazatel: A přece spolu mluvíme.

Nisargadatta: Ale tento rozhovor se koná ve Vašem světě - v mém světě vládne věčné ticho.


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod .Petra » čtv 06. srp 2015 18:36:08

Nisargadatta: Myslete jasně a hluboce a pochopte celou strukturu vašich přání a jejich rozvětvení. Jsou hlavní částí vaší mentální a emocionální povahy a ovlivnují velmi silně vaše činy. Pamatujte neustále na to, že nemůžete za sebou nechat nic, co jste neprohlédl.

Abyste mohl přerůst přes vaši osobu, musíte ji znát.


:)
.Petra
 

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 19:10:47

Nisargadatta:

Nevyptávejte se druhých na to, co jsem konkrétně jim poradil. Přijměte a spočiňte v tom, co jsem řekl jen a jen
vám. Zabijte v sobě zvědavost a zálibu zkoumat instrukce, dané druhým. Každému hledajícímu se dostane jemu
náležící rada
. Dokud sám nespočinete ve své pravé totožnosti, nebudete schopen posoudit hloubku a úroveň ztotož-
nění někoho jiného. Snažíte-li se pochopit druhé, měla by k tomu být naplno využita Sebezářná totožnost s vaším
Já. Sám Sebe poznáte postupně. Poznání, vykládané zde, v žádných knihách nenaleznete. Nyní, když jsem vám dal
vše potřebné, nezáleží na tom, zda sem zítra přijdete či nikoliv. Nezapomeňte však, co jsem vám řekl o vašem Já.



http://www.advaita.cz/wcd/e-knihy/nisar ... olutno.pdf
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 19:11:29

Tazatel: Je tu pocit „já jsem” stále přítomen do té doby, dokud je mé tělo životaschopné?

Maharadž: „Já jsem” není přítomné pouze ve stavu samádhi, kdy pocit vašeho vlastního jsoucna splyne s věč-
ným Já. Mimo uvedený stav je pocit „já jsem” neustále přítomen. I v případě realizované bytosti je pocit „já jsem”
stále přítomen; ta mu však neklade velkou důležitost.
Džnánin nežije pod nadvládou konceptu.



http://www.advaita.cz/wcd/e-knihy/nisar ... olutno.pdf

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » ned 09. srp 2015 19:12:12

b]Nisargadatta:

Poznání je pro ty, jenž jsou bez tužeb. Poznání Sebe sama je to nejdrahocennější, co lze mít. Vám, jenž se snažíte
nalézt Sebe sama, vysvětlím tento druh poznání. Přivedu vás tam, kde nepocítíte žádnou touhu a kde přestanete po
čemkoliv prahnout. Nemám zapotřebí zvát sem lidi, strachující se o svůj osobní život a majetek. Tito lidé, jenž jsou
připoutáni k členům své rodiny a svým věcem, by neměli poslouchat tyto promluvy.
[/b]

http://www.advaita.cz/wcd/e-knihy/nisar ... olutno.pdf


"Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sestr, ano i té duše své, nemůže býti mým učedlníkem." (Bible Kralická, Lukáš, 14,26).


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Nisargadatta

Nový příspěvekod Petra » pon 10. srp 2015 6:20:43

.
Nisargadatta:
Zažívání času zmizí společně se se světem, stejně jako když přestane sen.
Když zmizí pocit "Já jsem", zmizí svět.
Musíte se stát vlastním důkazem neduálního Absolutna. Tam nikoho jiného nepotkáte.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09


Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník