Koncept "požehnaný život"

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:03:19

Jana píše:
Petra píše:
Jana píše:K pojmu "Požehnaný život" se hlásím já. Výraz požehnaný mě oslovil v dětství, když babička zadělávala těsto na buchty a říkala: "Podívej se, jak je ten kvásek požehnaný."
Kdyby nebyl požehnaný, buchty by nevykynuly.

Asi proto si toho, co je požehnané, co přeje životu, všímám.


Ty si myslíš, že Bůh stvořil něco, co nepřeje životu?
Nebo si myslíš, že Bůh není jediný stvořitel?


Proč bych si něco takového měla myslet ?


Protože si myslíš, že Bůh tvoří požehnaný a nepožehnaný kvásek.

Jana píše:Samsara je hra na sebeztracení a nirvána je hra na sebenalezení. Obojí je Jedním, protože Sebe Sama není možné ztratit.


Koncepty si může lidská mysl vymýšlet, jaké chce. Když se rozpustí v "nevím", stačí jí to, co je.

Jana píše:Může tady být sen o tom, že Sami Sebe ztrácíme, že jsme vinni, zasloužíme si trest, pád, utrpení, nic se nedaří...
Může tady být vědomá hra ve sjednocenosti Sama se Sebou a pak je tady požehnaný život, ve kterém se všechno daří...


Sbírat koncepty a vybírat si z nich ty nejvíc líbivé - oblíbená činnost mysli.

Jana píše:A nad tím vším jsi stále Ty, která jsi Já, se kterou se nic neděje, ať se děje cokoliv.


Je mi líto, ale žádné "ty" nevidím. Kdybych jednou nějaké zahlédla, tak mu vyřídím, co mu vzkazuješ.

:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:07:54

Jana píše:Život je jen jeden


Proč se ho tedy snaží mysl dělit na požehnaný a nepožehnaný?

:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:10:41

Návštěvník píše: pak je tu jen jeden život projevující se v x modifikacích a nelze ho tedy považovat ani za požehnaný ani za nepožehnaný

repsektive buď ho jako celek nazveme POŽEHNANÝM nebo ho jako celkek nazveme NEPOŽEHNANÝM



:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:12:59

Linda píše:Protože na požehnané a na nepožehnané - nebo dokonce proklínané, což je opakem požehnanosti - potřebuje všechno dělit osobní já,



:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:24:27

Jana píše:


Protože si myslíš, že Bůh tvoří požehnaný a nepožehnaný kvásek.

A stvořil to někdo jiný ?


Žádný požehnaný a nepožehnaný kvásek neexistuje. To si jen některá mysl představuje...



Jana píše:
A Tvá mysl teď při psaní tohohle dlouhého elaborátu vymýšlela koncepty a nebo se rozpustila v "nevím" a stačí jí to, co je ?



Rozpouštěla tvoje koncepty tím "nevím, stačí to, co je."
Nebolí tě hlava ze všech těch konceptů?

:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. črc 2014 16:29:00

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:Život je jen jeden


Proč se ho tedy snaží mysl dělit na požehnaný a nepožehnaný?

:)


Protože je zajímavé zkoumat jaké jsou příčiny těch následků.

:)


Ke zkoumání příčin a následků je koncept "požehnaný život" k ničemu. Ale neustále hodnotící mysl ho halt potřebuje...

:)
.Petra
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 16:46:47

Alaja píše:
Návštěvník píše:"Bylo Světlo a tmy ho nepoznaly..."

:-)

Alajo, že ty se považuješ za to světlo a janinu, chuděru zkušenou všemi za tmu... :-)))))

Ty si opět nějak moc vymýšlíš o jiných lidech bohapusté nesmysly.
Proč to děláš?

Ohrožuju tě nějak?

:confused:

Pojem ohrožení vznikl ve tvé hlavě :-)))), proč? Z čeho máš strach? :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Alaja » čtv 03. črc 2014 16:51:12

Návštěvník píše:Pojem ohrožení vznikl ve tvé hlavě :-)))), proč? Z čeho máš strach?

Mám strach o tebe, to víš, přece jen jsi kdysi bývala má netová kamarádka.
Ale ty tvé podivné mánie se stále stupňují, intervaly klidu se zkracují, bojím se, bojím, že jednou na to dojedeš.... :'-(
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. črc 2014 16:56:57

Pořád to přehazuješ na druhou stranu, ne já, ne já, to ty to ty :-)

Alajo Alajo...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 17:10:09

Jana píše:Můžeš najít někde tu citaci, kde bych psala o tom, že vědomí prožívá ?


psala nejsi osoba, že jsi vědomí

a na druhou stranu to píšeš o tom co prožíváš stále dokola

teď ať rozkliknu jakýkoliv příspěvek - teď pro Petra kde píšeš o tom že máš tak trochu odpor ke zkoumání osoby Jany :) protože to považuješ za mentální zaklínání do něčeho co bere svobodu ...

kdybys tedy se a tím i druhé nepovažovala za vědomí, které prožívá k něčemu odpor nebo naopak k něčemu prožívá přitažlivost, což považuje za požehnání, tak by jsi takhle vůbec nemohla psát :what:

vědomí si je akorát tak vědomé osoby Jany, která má odpor ke zkoumání atd. stejně jako si je vědomé čehokoliv jiného, což mu osoba Jany zprostředkovává
tj. osoby Petra, který si s Janou vyměňuje postřehy na poradně :) uvědomování si je naprosto bez přívlastků a bez jakýchkoliv preferencí, pokud není překryto pocitem, že JE TÍM NEBO TO CO SI UVĚDOMUJE :) a když tam ten pocit nastane tak se zůží jen k tomu osobnímu vědomí já jsem Jana :what:

Moniko, může se to tak jevit, proč ne.
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 17:27:45

Návštěvník píše:
Jana píše:Můžeš najít někde tu citaci, kde bych psala o tom, že vědomí prožívá ?


psala nejsi osoba, že jsi vědomí

a na druhou stranu to píšeš o tom co prožíváš stále dokola

teď ať rozkliknu jakýkoliv příspěvek - teď pro Petra kde píšeš o tom že máš tak trochu odpor ke zkoumání osoby Jany :) protože to považuješ za mentální zaklínání do něčeho co bere svobodu ...

kdybys tedy se a tím i druhé nepovažovala za vědomí, které prožívá k něčemu odpor nebo naopak k něčemu prožívá přitažlivost, což považuje za požehnání, tak by jsi takhle vůbec nemohla psát :what:

vědomí si je akorát tak vědomé osoby Jany, která má odpor ke zkoumání atd. stejně jako si je vědomé čehokoliv jiného, což mu osoba Jany zprostředkovává
tj. osoby Petra, který si s Janou vyměňuje postřehy na poradně :) uvědomování si je naprosto bez přívlastků a bez jakýchkoliv preferencí, pokud není překryto pocitem, že JE TÍM NEBO TO CO SI UVĚDOMUJE :) a když tam ten pocit nastane tak se zůží jen k tomu osobnímu vědomí já jsem Jana :what:

Moniko, může se to tak jevit, proč ne.


:D :D :D

nádherná ukázka toho co může administrátor když se jeho osoby cosi dotkne že :crazy:
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 17:46:11

svoje jméno si veřejně uvedla svým spolubesenídům už x krát - a nejen svoje jméno, ale i svůj soukromý email, své fotky a nejen své a i svůj soukromý mobil :) takže k porušení tvého soukromí z mé strany nedošlo

nejdříve jsi upravila můj příspěvek a smazala tam své příjmení - což jsem pochopila, že asi zrovna nechceš v této reakci tam svoje příjmení mít :) pak jsi ale jako naštěvník uvedla jméno někoho kdo ani není na poradně zaregistrovaný a co svoje soukromá data dává jen těm co o to stojí a ne veřejně jen tak do luftu :)

a nakonec jsi svoje příjmení zase vrátila nazpátek :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 17:55:14

Jana píše:Zjistit si Tvou IP adresu tady mohou všichni přihlášení, takže vědí s kým diskutují.

Jestli Ti nevyhovuje oslovovat se plným jménem, tak to smázneme, co ?


no ono nejde o IP adresu, ale o to jak jsi postupovala :D :D :D to pak můžeš tady psát o lásce a věčné blaženosti a všech dalších nádhernostech, kterých se nic nedotýká dokola a divit se, že ti to skoro nikdo nevěří, když tomu neodpovídá tvé chodvání :what: pak se ale zlobíš na nás co tě na to pouze upozorní a ještě to bereš jako osobní atak, který je třeba řádně potrestat

vymazat, vybanovat, zveřejnit jeho soukromí, prostě cokoliv co můžeš ...
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 18:03:47

Jana píše:Moniko, překvapilo mě, že někdo, kdo tady na těchhle stránkách vystupuje důsledně jako anonym, použije k oslovení spolubesedníka vedle nicku i jeho příjmení.

I když tady mám svou celou adresu zveřejněnou i s kontakty na sebe, tohle Tvoje chování mě fakt zarazilo.


já chápu, že se tě osobně dotýká co jsem napsala a jak jsem to napsala, ale je zbytečné mi podsouvat porušení tvého soukromí jako první na stránkách kde jsou tvé iniciály zveřejněny a to včetně soukromého mobilu a obhahovat tak své administrátorské zásahy a ještě pod anonymním návštěníkem

ale jako jedna z dalších názorných ukázek - dobrý :)
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 18:20:43

jj kdyby jsi ještě postrádala moje foto k tomu zveřejnění :D :D :D

tak to jsu JÁ :yeah:

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 20:34:51

Byla jsem teď nějakou dobu mimo PC, kde prosím použil Návštěvník celé jméno administrátora, což administrátora překvapilo a použil načež celé jméno Návštěvníka?????
Jsem si nevšimla, kde to bylo :-)
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 20:37:29

Pro mě je jasně viditelné, kdo píše, zasejc tak nás moc tu není a to psané je jasně rozklíčovatelné, sedí jako pokličky na hrnce :-), takže jakési jména jsou tak nějak mimo hru...
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod nop » čtv 03. črc 2014 20:51:10

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:Pro mě je jasně viditelné, kdo píše, zasejc tak nás moc tu není a to psané je jasně rozklíčovatelné, sedí jako pokličky na hrnce :-), takže jakési jména jsou tak nějak mimo hru...

Mám pro vás taky snovej koncept pro vaše snová "já"
UŽ BĚŽTE DO PRDELE !

Proč nás zase zveš dovnitř?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 8:05:06

Jana píše: Láska k bližnímu mi velí, nebýt lepší, než on, obzvlášť, kdyby z toho mohl mít blbej pocit.


Ráda bych, Moniko, pochopila jednu věc, jako zaregistrovaná a přihlášená tady máš mnohem větší komfort, co Tě vede k tomu se skrývat stále v anonymitě ? Je k tomu nějaký opravdový důvod ?


láska Jano nerozlišuje na lepšího a horšího, vůbec nesrovnává - prostě jen obyčejně má ráda, takže to ti nezavela láska, ale ozvalo se ego, které se cítilo být dotčené reakcí co jsem napsala :)

a proč se nechci zaregistrovat už jsem tu taky psala xkrát ... nemám tu potřebu, mně vyhovuje psát jako návštěvník :D :D :D nepotřebuju žádný moderátorský práva, žádný soukromý chlívky, žádný soukromý zprávy, žádný přesouvání, úpravy a mazání příspěvků a to ani mých ani cizích a taky žádný prohledávání IP adres :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Koncept "požehnaný život"

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 8:34:13

Jana píše:Život sám je láskou a jsme-li pravdiví, jsme s ním v souladu, to co je v souladu se životem může být poznávané jako láska.
...


ano život je láskou - protože jeho záklaní motto je sebeláska být a žít - a to včetně pravdivosti i nepravdivosti
poznávat lásku potřebuje ego tj. osoba, která si neuvědomuje že je láskou tj. životním projevem

Jana píše:OK, díky, snad už budu schopná tohle vzít na vědomí.


na vědomí jsi to snad už měla když jsi zakládala fórum poradny a jednu z možností, jak se zde dá psát, jsi nechala pro neregistrované :)

nebo se pletu ? psát jako neregistrovaný je jen pro ty co jsou registrovaný, aby zrovna když mají nějakou tu potřebu nebo se jim to hodí, nebo nechtějí aby ostatní věděli kdo to napsal, tak napíší jako návštěvník, přestože tu mají registrovaný nick, tak jako to děláš například ty a spousta dalších ?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků