@ Irulan

@ Irulan

Nový příspěvekod Petra » úte 11. bře 2014 21:04:35

irulan píše:
armin píše:...Prohlédnutí jednoho sebezáchovného mechanismu ega vlastní veledůležitosti. A z toho nastane velká úleva a uvolnění. A je to vtipné způsobem, jako situace na divadle Járy Cimrmana. ....

Vždyť to tady predvadime vsichni, tu vlastni veledulezitost, kazdy se tady predvadime.


Mně to tak nepřipadá. Vidím to jako touhu (Boha) komunikovat - kvůli tomu také dualita existuje. Sám se sebou si nepovídá.
Existence bytostí (at už skutečná či neskutečná :) ) je prima.
Moje zkušenost je, že se u každého ta tendence se předvádět může projevit, u někoho častěji, u někoho občas, u někoho zřídka. Ale nepřipadá mi, že by se tady ve fóru někdo předváděl.
Myslím, že to ve forech ani moc nejde.

irulan píše:Vytváříme akce a reakce, abychom se sebepotvrzovali.


Ty v sobě cítíš potřebu po sebepotvrzování?

irulan píše:Taky mi nikdo nenamluvi, ze je tu někdo bez ega a realizovaný a ze ma hotovo


Je tady jenom jeden člověk, který se to snaží ostatním namluvit.
Ale protože tady většiná píšících má z zvlastní zkušenosti - když ne o realizaci, tak ale aspoň o probuzeni - ponětí, má dotyčný smůlu.

irulan píše:(páč ze všech těch našich plků je cítit ta touha po pozornosti), ale dávat černýho petra jednomu cloveku (ktery obcas i ukazuje, ze se dokáže zasmát sam sobe a vlastni důležitosti - třeba zážitek: Jana v televizi)...to je možna odvádění pozornosti od našich eg k tomu jednomu jasnému vinikovi.


Viníká? Jakého viníka?

irulan píše:No klidne mi to nandejte, však se taky jen predvadim :D


Jaké předvádění? Napsala si svůj pohled na ostatní (podle mého dost negativní) a hájila jsi člověka, kterého máš ráda. Myslím, že tady všichni mají pro tvůj pohled pochopení. Ty zřejmě pro jejich pohled ne. To je ok.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod irulan » stř 12. bře 2014 7:41:56

Ahoj Petruš,
to předvádění beru, jako že každý pravděpodobně čeká nějakou reakci na to, co ze sebe vydal, dost hrozný pro ego je, když je ignorováno. Já to klidně přiznám. Na druhou stranu, když se pak stane, že jsem ignorována nebo někdo vyhmátne, že moje motivace jsou jiné, než si namlouvám, a a dojde mi to, pak speciální dík tomu, kdo mi to ukázal. Píšeš, že hájím Janinu, že ji mám ráda...mám....myslím ale, že jen nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.
Je to asi dost připitomělý, ale mám vás ráda všechny, a tobě zrovna i ten speciální dík, protože tys mě mnohokrát vyhmátla. :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 8:25:34

irulan píše:Ahoj Petruš,
to předvádění beru, jako že každý pravděpodobně čeká nějakou reakci na to, co ze sebe vydal, dost hrozný pro ego je, když je ignorováno. Já to klidně přiznám. Na druhou stranu, když se pak stane, že jsem ignorována nebo někdo vyhmátne, že moje motivace jsou jiné, než si namlouvám, a a dojde mi to, pak speciální dík tomu, kdo mi to ukázal. Píšeš, že hájím Janinu, že ji mám ráda...mám....myslím ale, že jen nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.
Je to asi dost připitomělý, ale mám vás ráda všechny, a tobě zrovna i ten speciální dík, protože tys mě mnohokrát vyhmátla. :)

Nejspíš je to tím, že se někteří z místních členů s Janou seznámili již v roce 2007 na JZ a nejspíš očekávají od ní nějaký ten krok dál.
Já od ní očekávala třeba jen tu maličkost, že konečně najde v sobě onen vnitřní svítící prostor. Dosud jsem se nedočkala. Kdyby ho poznala, tak by zjistila, že vizuální kontakt s oním světelným prostorem, s tím svítícím prázdnem, se světlem víry, je mnohem pravdivější, než o čem dosud za těch 7 let na internet psala. Ale od počátku se jí ten vnitřní svítící prostor zdál nepravdivý, když jsem o něm psala já, tak jsem od ní obdržela jen ponaučení, že si ho nemám všímat a mám jít dál, tam, kam už došla ona, že mám nejspíš halucinace a tak podobně....
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod irulan » stř 12. bře 2014 9:10:48

Návštěvník píše:
irulan píše:Ahoj Petruš,
to předvádění beru, jako že každý pravděpodobně čeká nějakou reakci na to, co ze sebe vydal, dost hrozný pro ego je, když je ignorováno. Já to klidně přiznám. Na druhou stranu, když se pak stane, že jsem ignorována nebo někdo vyhmátne, že moje motivace jsou jiné, než si namlouvám, a a dojde mi to, pak speciální dík tomu, kdo mi to ukázal. Píšeš, že hájím Janinu, že ji mám ráda...mám....myslím ale, že jen nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.
Je to asi dost připitomělý, ale mám vás ráda všechny, a tobě zrovna i ten speciální dík, protože tys mě mnohokrát vyhmátla. :)

Nejspíš je to tím, že se někteří z místních členů s Janou seznámili již v roce 2007 na JZ a nejspíš očekávají od ní nějaký ten krok dál.
Já od ní očekávala třeba jen tu maličkost, že konečně najde v sobě onen vnitřní svítící prostor. Dosud jsem se nedočkala. Kdyby ho poznala, tak by zjistila, že vizuální kontakt s oním světelným prostorem, s tím svítícím prázdnem, se světlem víry, je mnohem pravdivější, než o čem dosud za těch 7 let na internet psala. Ale od počátku se jí ten vnitřní svítící prostor zdál nepravdivý, když jsem o něm psala já, tak jsem od ní obdržela jen ponaučení, že si ho nemám všímat a mám jít dál, tam, kam už došla ona, že mám nejspíš halucinace a tak podobně....

nejste na tom nakonec stejně v tom, že si obě myslíte, že to máte právě jen vy pravdivě a že by k tomu měli dojít i ostatní? Možná je to ode mě hrubiánský, ale myslím si že tyhlety zážitky a vidění světa jsou podle mě osobou zabarvený prožívačky. Není na tom nic blbě, ale to, že "očekáváš" (stejně jak psal vostálpetr), je nevyřešenost :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 9:27:16

irulan píše:nejste na tom nakonec stejně v tom, že si obě myslíte, že to máte právě jen vy pravdivě a že by k tomu měli dojít i ostatní? Možná je to ode mě hrubiánský, ale myslím si že tyhlety zážitky a vidění světa jsou podle mě osobou zabarvený prožívačky. Není na tom nic blbě, ale to, že "očekáváš" (stejně jak psal vostálpetr), je nevyřešenost

Nejsme na tom stejně.
Ono světlo, o kterém píšu, je vlastně důvod, proč vůbec existuje Duchovno. Kdyby onoho vnitřního světla nebylo, tak by tu nebyli i žádní guruové, žádný Krišna žádný Buddha, žádný Kristus, žádný Mohamed, žádní svatí, žádný Bůh, žádná joga..měli bychom zde na Zemi pouze materialismus. když už by nějaká vůbec byla a kdyby náhodou byl i člověk.
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 9:36:41

vostalpetr píše::D :D :D

A takto to lze najít u každého, jak si každej visí na tom svém,
místo aby vše jen pustil a nechal "pracovat přirozenost"
tak se zaměřuje pozornost na něco, co je nám blízké...

Modrý krišna...ještě pamatuju na to, jak jsi o něm psal. Pamatuji si i na debatu s tebou, na JZ, o tom, jak se to světlo vlastně r unitř sebe ozpozná.. :D
Někteří ovšem jsou zaměření na to, spatřit ono vnitřní světlo vně sebe...
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 9:37:31

rozpozná
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod irulan » stř 12. bře 2014 9:38:25

Návštěvník píše:Nejsme na tom stejně...

třebas četla o Světle, Jana četla o Kristu jako lásce.. toužíme po té nejvyšší skutečnosti a dáme podobu svým zážitkům podle toho, co je nám blízké. Co když to žádnou podobu nemá?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 9:52:57

irulan píše:
Návštěvník píše:Nejsme na tom stejně...

třebas četla o Světle, Jana četla o Kristu jako lásce.. toužíme po té nejvyšší skutečnosti a dáme podobu svým zážitkům podle toho, co je nám blízké. Co když to žádnou podobu nemá?

Hezká domněnka, bohužel nepravdivá - aspoň pokud se týká mých zkušeností.
Já bývala kovaná materialistka, nic duchovňáckého jsem zásadně nečetla ani jsem netoužila po nějakém Bohu. Pro mne Bůh neexistoval a kostely a chrámy jsem míjela velkým obloukem. No, dosud se kostelům snažím vyhýbat.
A když jsem to vnitřní světlo kdysi dávno náhodou rozpoznala, tak jsem netušila, že je to to, co tvoří základy všech náboženství....to jsem se později teprve dozvěděla z knih známých duchovních mistrů,... :D
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod irulan » stř 12. bře 2014 10:30:44

Návštěvník píše:Hezká domněnka, bohužel nepravdivá..:D

jo v pohodě, neříkám, že tomu rozumím, zkouším dávat možnosti. :)
Kdysi jsem měla zkušenost fenoménu kundalini a dozvěděla se o tom co to bylo až po letech.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 11:14:25

irulan píše:
Návštěvník píše:Nejsme na tom stejně...

třebas četla o Světle, Jana četla o Kristu jako lásce.. toužíme po té nejvyšší skutečnosti a dáme podobu svým zážitkům podle toho, co je nám blízké. Co když to žádnou podobu nemá?

Nemá

:)
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 11:16:31

vostalpetr píše:No jo, ale to je jen "jedna kapitola z knihy" jen určitá část duchovní cesty...

To je jako kdyby jsi si přečetla dzogčen (zkoukla videa)

a ted bys řekla např. světlo !

Píše se tam o světle, takže světlo je to nejvyšší a nejdůležitější !!!

Nebo láska, o lásce se tam píše až nakonec tak je to to nejvyšší !!!

A pak, protože tobě je to blízké budeš psát jen a jen o tom jednom aspektu skutečnosti protože tobě je nejbližšší...

Psal jsem o spoustě specializací a všechny jsem je spláchnul do hajzlíku,
všechny duchovní kecy o tom nebo o onom,
ne protože to nejsou pravdy, ale protože to jsou jen určité náhledy na pravdu dané ZAMĚŘENÍM POZORNOSTI

Přece už hodně dlouho píšu proti cílenému zaměřování pozornosti
a naopak píšu o nepozornosti a nebdělosti, tj. o uvolnění
protože pozornost sama dokáže jít tam kde je třeba
a nějak ji řídit, znamená ji omezovat v jejím působení...


:D Když ti přitom bude na cestu svítit vnitřní světlo, ve vnitřním prostoru, a ty ho budeš bděle pozorovat, protože kdyby jsi ho pozoroval nebděle, tak by ti honem rychle uteklo se před tvým já schovat, proč ne...
...ale ty jsi zásadně proti záměrnému objevování vnitřního světla, nechceš, aby ostatní byli oním světlem osvíceni, aby poznali pravou Podstatu Univerza.
Proč jim nechceš dopřát intimní obcování s Pánem Bohem ? :D
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 11:35:49

vostalpetr píše:
Proč jim nechceš dopřát intimní obcování s Pánem Bohem ?


Protože se jedná o cizoložství,
a to pánbů zakázal pod trestem ukamenování...

A kdo nevolá o pomoc při cizoložství je vinnen

Proto si zasloužíte ukamenovat a protože vás nemohu ukamenovat,
tak použiji co mohu a tedy vás pošlu do p...

Ale ukamenování je bezesporu mnohem lepší...

:yeah: :phew: :D
Zato tvé metody by měl Bán Bůh zavrhnout, neboť odmítáš jeho přítomnost, odmítáš ho k sobě pustit. Jsi bezbožník a budeš za to pořádně potrestán. Pánem Bohem.
Neboť stálo psáno v jednom songu:
"Otevři své dveře, za nimi stojí Pán (Bůh)..."

Když ty své dveře neotevřeš, tak příjde maximálně jednou. A když při další návštěvě narazí na zavřené dveře, tak to bude brát tak, že není vítaný. Pro další Jeho návštěvu si musíš vlastní pílí zajistit, že dveře budeš mít otevřeny dokořán... :D
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 11:54:23

vostalpetr píše:Pánbů umí procházet i zavřenými dveřmi,
vše je pro něj průchozí
a on sám je průchozí pro vše...

To jen blázniví radžastici musejí nahánět pánaboha jak myslivci zajíce..

Navíc,
pánbů je dokonce takovej všeuměl, že stojí nejen za, ale i před zavřenými dveřmi... :D

Kdepak, ten song byl ryze křesťanský (jmenovalo se to Křesťanské songy, a bylo to na gramofonové desce i vydáno v notovém sešitku), stejně tak i jiná křesťanská myšlenka: "Tluč a bude ti otevřeno".
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 12:20:06

irulan píše:třebas četla o Světle, Jana četla o Kristu jako lásce.. toužíme po té nejvyšší skutečnosti a dáme podobu svým zážitkům podle toho, co je nám blízké...

Dávat podobu svým zážitkům je fajn :yeah:
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. bře 2014 19:59:10

vostalpetr píše:
"Tluč a bude ti otevřeno"


To je dobrá rada,
navrhuji ji použít především na samotné křestany,
pořádně je ztlouct a snad se jim otevrou oči...

:D


:D :D
Není to obráceně? Otevřeno bude tomu, kdo tluče.
Teoreticky ani k tomu nepotřebuješ křesťana, o křesťanovi se Bible zmiňuje v jiné souvislosti:
"Trpí-li však jako křesťan, ať se za to nestydí, ale chválí za to jméno Boha."
Ten blahodárný účinek tlučení patřit tlučícímu, jelikož jak se do lesa volá, tak dostane od hajného přes držku a otevřou se mu oči.
Návštěvník
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. bře 2014 8:23:09

irulan píše:Ahoj Petruš,
to předvádění beru, jako že každý pravděpodobně čeká nějakou reakci na to, co ze sebe vydal, dost hrozný pro ego je, když je ignorováno. Já to klidně přiznám. Na druhou stranu, když se pak stane, že jsem ignorována nebo někdo vyhmátne, že moje motivace jsou jiné, než si namlouvám, a a dojde mi to, pak speciální dík tomu, kdo mi to ukázal. Píšeš, že hájím Janinu, že ji mám ráda...mám....myslím ale, že jen nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.
Je to asi dost připitomělý, ale mám vás ráda všechny,


Nevím, jestli to někomu zní připitoměle, ale mně ne. Láska k lidem. To znám. :)

Když se jedná o fyzické napadení jedné bytosti skupinou jiných, také bych ji hájila. Když by se s ní jen slovně dohadovali, tak ne, protože bych si nejdříve musela zjistit, o co jde.

Dotyčný "človíček" se např. domnívá, že Ježíš byl propagátor. Nebyl. Propagátorem toho, co považuje za jeho učení, byla církev. Tvrdý a nemilosrdný propagátor, který napáchal mnoho utrpení a zla.
Ježíš mluvil k lidem, kteří za ním chodili, jen velmi krátkou dobu (ne mnoho let jako místní propagátor k lidem, kteří mu neustále opakují, že je to nezajímá) a v této krátké době podal velké množství velmi důležitých informací. Místní človíček zde porád dokola opakuje jen ten jeden nesmysl. Luck: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Ježíš vyhledal jen své učedníky (apoštoly) a pak už jen "vyhledával" ty, kteří byli "spravedlivými" nenáviděni, pronásledováni či kamenováni - celníci, prostitutky, hříšníci (kvůli kterým přišel).
Svoje učení sděloval těm, kteří ho chtěli slyšet a kteří za ním proto chodili. Těm, kteří ho odmítali, odpovídal jen na otázky.
Neříkal žádnou "všeobecnou pravdu", ale podával informace tak, že každý - podle své úrovně - z nich mohl něco vytěžit. Učil tedy tak, jak to je smyslplné - podle Ramany. Žádná hromadná nauka pro všechny, kterou z jeho slov udělala církev a nebo kterou tady propaguje "človíček".

Vidím Ježíše jako svého staršího bratra. Řekl, že jsme jeho bratři a sestry...Tak se projevuje láska. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. bře 2014 8:24:09

Pod to, co tady napsala Lída, se mohu podepsat:


Linda píše:Každého dokážeš z něčeho obvinit, Jano.

I podle toho se Tvoje příspěvky poznají. Jsou kombinací hlásání lásky s nemilosrdným posuzováním ostatních pod vší tou sladkostí.



Linda píše:Ano. Když s Tebou někdo nesouhlasí, tak po Tvém "Řekla bych" následuje výčet nedokonalostí, které mu obratem přisoudíš. Jinak by Ti ani nenapadlo to napsat.

Ale už jsem si zvykla, patří to k místnímu koloritu :)


Linda píše:Díky za poučení, Jano Obrázek

Jednou přijde doba, kdy si i Ty začneš uvědomovat, proč reaguješ, jak reaguješ. Začnou Ti docházet souvislosti, které Ti zatím unikají.

Pak uvidíš, že Tvé zdánlivě neosobní formulace mají ryze osobní důvod, proč Ti v té situaci napadly a proč jsi je použila. A že to, oč Ti doopravdy jde, je z Tvé argumentace evidentní, nejen mně - jak sis mohla v posledních týdnech všimnout. Petr Vostál i další účastníci to popsali docela výstižně.

Do té doby holt poběží dál Tvá hra na dokazování, že máš pravdu a že ti ostatní by to měli uznat.

Proč ne? K tomu je Poradna prostředí přímo ideální Obrázek

Obrázek
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 13. bře 2014 8:30:01

..nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.

Ta střelba se tu někde děje?
Kde? Jak?

Odpoví na to někdo?

:)
Jarda Malej
 

Re: @ Irulan

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 13. bře 2014 8:46:22

Zkusme to tedy ještě jednou, naposledy:
Jarda Malej píše:
..nemám ráda střelbu do jednoho človíčka.

Ta střelba se tu někde děje?
Kde? Jak?

Odpoví na to někdo?

:)
Jarda Malej
 

Další

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků