Vaše názory na rodinné konstelace

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. říj 2013 16:11:02

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:
Hellinger je přesvědčen, že když otec sexuálně zneužívá dceru, tak je za to zodpovědná žena/matka. V závěru nutí klientku k tomuto "řešení":


Hlavu dolu. Až na zem:, Paže dopředu, dlaně nahoru:, a ted řekni: Milý tatínku, ctím tě."

http://www.vachss.de/mission/berichters ... inger.html


v konstelacích průvodce doporučuje - nikdo zde nikoho nenutí !



Hellinger nestrpěl jakýkoliv odpor.


viděla jsem jeho práci i práci jeho žáků včetně práce jeho adoptivní dcery :)
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 29. říj 2013 16:12:33

Návštěvník píše:
Jedna probandka, která zažila výrazně silnou konstelaci, při níž vyšlo najevo potlačované trauma z dětství, kdy žena byla zneužívaná svým otcem, popsala detailněji příchod k rodičům ještě téhož dne po konstelaci.

„Tam bylo zvláštní, že jsem přišla domů a naši byli úplně v křeči, oba dva. Úplně jako plný očekávání. A první věta mojí mámy byla jako: „Tak co, co ses dozvěděla, že jsme za zrůdy?“, úplně jako prostě jsem si říkala: „Jak je to možný? Ona ví, že já vím.“ Tak jsem se rozbrečela, furt jsem brečela jako. Pak jsem se k ní jako musela přitulit, tak to bylo lepší, furt jsem brečela. Když šla máma pak spát, tak jsem tam zůstala s tím tátou, a to bylo šílený. To jsem si říkala: „Musím jít spát.“ A když jsem se pak zvedala, že půjdu, tak mi ještě otec říká: „Tak na to všechno zapomeň.“ A v tu chvíli jsem měla pocit, že mám po celým těle takovouhle husinu, prostě fuj, musím pryč, vůbec jsem s ním nemohla bejt v jednom pokoji. … pak jsem se z toho vyspala … takže se děly věci, který se normálně u nás neděly. Takovýhle pocity jsem měla asi ještě 14 dní, asi tak, vůbec jsem se nemohla s tátou bavit, jemu bylo taky zle, měl nejdřív chřipku, pak střevní chřipku, úplně jak se to vyčistilo mně, tak to padlo na něj. Po těch 14 dnech se to jako vyčistilo, … I když to bylo šílený, prostě překročení svého stínu. … musím říct, že mi k. skutečně zásadně změnily život. Jsem hrozně šťastná, že jsem to poznala, že jsem to mohla zažít, a jsem ráda, že mě to zvedlo asi o tisíc kilometrů vejš. Prostě bych to doporučila všem, nechala bych to asi hradit pojišťovnou prostě, je to úžasný.“

viewtopic.php?f=71&t=2748&start=10#p48046


Jedná se zřejmě o manipulaci na dálku.
Klient by měl mít právo stavět žijící příslušníky jen s jejich souhlasem.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod irulan » úte 29. říj 2013 16:18:51

Nejsem proti konstelacim, jako nejsem ani proti jiným metodám. Nemam s nimi zkušenost, protože jsem nikdy neměla potřebu to absolvovat. Netáhne me to tam. Zvláště kdyz určitá věc takříkajíc "zmasovati" a zkomercializuje, přestavam mít k ni důvěru, tedy vzhledem k jejímu původnímu záměru. Proste využit k osobnímu prospěchu (materiálně i mocensky) se dá všechno. Je to jen můj názor jedince.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. říj 2013 16:19:32

Petra píše:
Návštěvník píše:
Jedna probandka, která zažila výrazně silnou konstelaci, při níž vyšlo najevo potlačované trauma z dětství, kdy žena byla zneužívaná svým otcem, popsala detailněji příchod k rodičům ještě téhož dne po konstelaci.

„Tam bylo zvláštní, že jsem přišla domů a naši byli úplně v křeči, oba dva. Úplně jako plný očekávání. A první věta mojí mámy byla jako: „Tak co, co ses dozvěděla, že jsme za zrůdy?“, úplně jako prostě jsem si říkala: „Jak je to možný? Ona ví, že já vím.“ Tak jsem se rozbrečela, furt jsem brečela jako. Pak jsem se k ní jako musela přitulit, tak to bylo lepší, furt jsem brečela. Když šla máma pak spát, tak jsem tam zůstala s tím tátou, a to bylo šílený. To jsem si říkala: „Musím jít spát.“ A když jsem se pak zvedala, že půjdu, tak mi ještě otec říká: „Tak na to všechno zapomeň.“ A v tu chvíli jsem měla pocit, že mám po celým těle takovouhle husinu, prostě fuj, musím pryč, vůbec jsem s ním nemohla bejt v jednom pokoji. … pak jsem se z toho vyspala … takže se děly věci, který se normálně u nás neděly. Takovýhle pocity jsem měla asi ještě 14 dní, asi tak, vůbec jsem se nemohla s tátou bavit, jemu bylo taky zle, měl nejdřív chřipku, pak střevní chřipku, úplně jak se to vyčistilo mně, tak to padlo na něj. Po těch 14 dnech se to jako vyčistilo, … I když to bylo šílený, prostě překročení svého stínu. … musím říct, že mi k. skutečně zásadně změnily život. Jsem hrozně šťastná, že jsem to poznala, že jsem to mohla zažít, a jsem ráda, že mě to zvedlo asi o tisíc kilometrů vejš. Prostě bych to doporučila všem, nechala bych to asi hradit pojišťovnou prostě, je to úžasný.“

viewtopic.php?f=71&t=2748&start=10#p48046


Jedná se zřejmě o manipulaci na dálku.
Klient by měl mít právo stavět žijící příslušníky jen s jejich souhlasem.


klient řeší svůj problém, ne problém někoho jiného a na to má plné právo :)
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 29. říj 2013 16:29:19

Pro ty, kteří rozumí německy:

Bert Hellinger - Familienaufstellung

http://www.youtube.com/watch?v=PLiYDDM29wQ
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 29. říj 2013 16:37:02

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník píše:
Jedna probandka, která zažila výrazně silnou konstelaci, při níž vyšlo najevo potlačované trauma z dětství, kdy žena byla zneužívaná svým otcem, popsala detailněji příchod k rodičům ještě téhož dne po konstelaci.

„Tam bylo zvláštní, že jsem přišla domů a naši byli úplně v křeči, oba dva. Úplně jako plný očekávání. A první věta mojí mámy byla jako: „Tak co, co ses dozvěděla, že jsme za zrůdy?“, úplně jako prostě jsem si říkala: „Jak je to možný? Ona ví, že já vím.“ Tak jsem se rozbrečela, furt jsem brečela jako. Pak jsem se k ní jako musela přitulit, tak to bylo lepší, furt jsem brečela. Když šla máma pak spát, tak jsem tam zůstala s tím tátou, a to bylo šílený. To jsem si říkala: „Musím jít spát.“ A když jsem se pak zvedala, že půjdu, tak mi ještě otec říká: „Tak na to všechno zapomeň.“ A v tu chvíli jsem měla pocit, že mám po celým těle takovouhle husinu, prostě fuj, musím pryč, vůbec jsem s ním nemohla bejt v jednom pokoji. … pak jsem se z toho vyspala … takže se děly věci, který se normálně u nás neděly. Takovýhle pocity jsem měla asi ještě 14 dní, asi tak, vůbec jsem se nemohla s tátou bavit, jemu bylo taky zle, měl nejdřív chřipku, pak střevní chřipku, úplně jak se to vyčistilo mně, tak to padlo na něj. Po těch 14 dnech se to jako vyčistilo, … I když to bylo šílený, prostě překročení svého stínu. … musím říct, že mi k. skutečně zásadně změnily život. Jsem hrozně šťastná, že jsem to poznala, že jsem to mohla zažít, a jsem ráda, že mě to zvedlo asi o tisíc kilometrů vejš. Prostě bych to doporučila všem, nechala bych to asi hradit pojišťovnou prostě, je to úžasný.“

viewtopic.php?f=71&t=2748&start=10#p48046


Jedná se zřejmě o manipulaci na dálku.
Klient by měl mít právo stavět žijící příslušníky jen s jejich souhlasem.


klient řeší svůj problém, ne problém někoho jiného a na to má plné právo :)


Jeho problém je spojen s problémy ostatních příslušníků.

Ty mu dáváš právo to tímto způsobem (stavěním žijících příslušníků) řešit, já mu je dávám jen s jejich souhlasem.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2013 17:30:49

vostalpetr píše:Já jsem se před lety na holotropním dýchání smál jako blázen, a jiní zase trpěli fyzickými křečemi

U koho jsi byl na tom hol.dýchání?
Já jen jednou, u M.Vančury.
Pamatuji si hlavně to, že jsem byla svým vědomím v jeskyňce z bleděmodrého světla a podle typu hudby se mi ukazovaly výjevy ...asi z mých dřívějších životů, či co to bylo.

:D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod nop » ned 11. led 2015 12:17:34

vostalpetr píše:Já byl taky jen jednou,
u koho to už nevím, je to dávno tomu,
a u mě to fungoval jako šaktijoga, celý tělo bylo energií,
a pak se mně spustil smích...

Ale jiní sem tam trpěli, když je chytali křeče do končetin apd.

Je možné, že z podvědomí se ti vyřinulo jen dobro a pozná se to, protože při tom byl šťastný smích.
A mozek ti v současnosti brání tu radost trvale mít.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod nop » ned 11. led 2015 12:39:20

Petra píše úte 29. říj 2013 17:12:33
Klient by měl mít právo stavět žijící příslušníky jen s jejich souhlasem.

Návštěvník píše úte 29. říj 2013 17:19:32
klient řeší svůj problém, ne problém někoho jiného a na to (stavění) má plné právo

Petra píše úte 29. říj 2013 17:37:02
Jeho problém je spojen s problémy ostatních příslušníků.
Ty mu dáváš právo to tímto způsobem (stavěním žijících příslušníků) řešit, já mu je dávám jen s jejich souhlasem.

To je asi případ známý z dějin filosofie. Nemohli se dohodnout a chtěli mít jen jeden výsledek.
A co takhle říci: "případ od případu, jak kdy, s přihlédnutím k okolnostem" ?
Takhle, se snahou najít jediné řešení, došlo jednou na sněmu církve k zamítnutí reinkarnace, přitom to bylo ve stavu 50 % pro a 50 % proti a s rozdílem jednoho hlasu se odhlasoval jeden život.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod nop » ned 11. led 2015 15:57:24

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:
Hellinger je přesvědčen, že když otec sexuálně zneužívá dceru, tak je za to zodpovědná žena/matka. V závěru nutí klientku k tomuto "řešení":
Hlavu dolu. Až na zem:, Paže dopředu, dlaně nahoru:, a ted řekni: Milý tatínku, ctím tě."

http://www.vachss.de/mission/berichters ... inger.html


v konstelacích průvodce doporučuje - nikdo zde nikoho nenutí !

Hellinger nestrpěl jakýkoliv odpor.

Je tady systémová chyba (tedy v zásadě, ne nahodile).

1/ dcera má dělat něco jako pokoru, podrobení atd. A co udělá otec?
Nic. Nekaje se, dceru nepožádá o smíření. Jednostraně se to naloží na dítě.

2/ dcera i otec si nejsou rovni. Dcera je v podrobeném postavení, jako dítě.
Když se rozejde muž se ženou, nebo je trápí nevěra, stane se, že jeden žádá "zkusme to znova".
To otec neudělal.

3/ neuznávám "selhání matky". V případě "druhé mízy" u popletených stárnoucích manželů
to odnese manželka, a v některých případech může dcera,
která logicky nemůže za to, že jako poupátko zavoněla vůní svému nezdrženlivému otci.

4/ jako u bodu /1/ : když rodič pije a je pro dítě hnusný (hnusná), a dítě se vrátí do stejného brlohu,
je toho na dítě moc. odpustit, smířit se a ještě vidět totéž co předtím a ještě se bát blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod nop » pon 12. led 2015 1:16:19

vostalpetr píše:
To je asi případ známý z dějin filosofie. Nemohli se dohodnout a chtěli mít jen jeden výsledek.
A co takhle říci: "případ od případu, jak kdy, s přihlédnutím k okolnostem" ?
Takhle, se snahou najít jediné řešení, došlo jednou na sněmu církve k zamítnutí reinkarnace, přitom to bylo ve stavu 50 % pro a 50 % proti a s rozdílem jednoho hlasu se odhlasoval jeden život.


To víš, demokracie,
víc lidí má prostě víc pravdy.... :D

Ale kdepak !!
a sněmu jich bylo cca čtyři sta.

Nejspíše byla špatně položená otázka,
asi jako když se strejčkové nebo tetičky při návšěvě dítěte ptají:
"koho máš raději? tatínka nebo maminku?"

Dítě je pak celé tumpachové, protože je má rádo oboje najednou.

Správně položená otázka ukazuje už k řešení.

Sněm byl cca v V. století. Později myšlení pokročilo,
takže od XII. století se už neřeší, co bylo na světě prvé, slepice nebo vejce,
ani kolik se nehmotných andělů vejde na špičku jehly.

Takže položme správně otázku (a nejen "kdo ze dvou"):
když dítě zlobí může za to [zaškrtněte správnou odpověď ]:
dítě, rodič, škola, učitel, inspektor, osnovy, zemětřesení...
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod nop » úte 13. led 2015 0:11:31

vostalpetr píše:
"koho máš raději? tatínka nebo maminku?"


Buridanův osel

Buridanův osel je obrazné vyjádření pro lidskou nerozhodnost. Termín se vztahuje k paradoxní situaci, kdy osel mezi dvěma kupkami sena stejného objemu a kvality zemře hladem, protože se není schopen rozhodnout, z které kupky si má vzít.

Učitel nám říkal, že jsou i rozdíly, byť nepatrné, takže kupky sena nebudou absolutně stejné a osel se v praxi rozhodne pro tu nepatrně lepší nebo tak podobně.

Také jsou náhodné variace (v nitru osla) a nepatrná kolísání cílů a zájmu. Takže vzhledem ke kolísání, byť malému, podobně jako je Brownův pohyb, zvítězí v praxi jedna varianta, i když by mohla zvítězit také ta druhá.
Nejsme tak přesní jako stroje. Vždy nějaký impulz, třeba nepochopený, způsobí, že se osel přece rozhodne.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků