Vaše názory na rodinné konstelace

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 17:08:13

A taky na vykládání karet.
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 17:08:53

Na sidhi obecně.
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 17:11:54

A taky na to, jak kdo komu na dálku voní. :phew:
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 18:08:49

Návštěvník píše:
Považuje snad r. konstelace za odstrašující magické rituály nebo dokonce za provozování černé magie, před kterými musí lidstvo varovat? :confused:


Ne.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 18:14:51

vyvolávání duchů, černá magie 8)

v současné době v ČR jsou systemické a rodinné konstelace podle B. Hellingera uznávány jako nové směry komplementární psychoterapie a velký boom probíhá její uplatňování v manažerském koučinku a jako firemní konstelace
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 18:16:55

Petra píše:
Návštěvník píše:
Považuje snad r. konstelace za odstrašující magické rituály nebo dokonce za provozování černé magie, před kterými musí lidstvo varovat? :confused:


Ne.


přece jasně psala

"Vidím rodinné konstelace jako novodobé vyvolávání duchů (zemřelých rodičů, babiček, dědečků atd.) Tedy jako vědomě přivolaný kontakt s astrální rovinou."
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 18:33:21

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník píše:
Považuje snad r. konstelace za odstrašující magické rituály nebo dokonce za provozování černé magie, před kterými musí lidstvo varovat? :confused:


Ne.


přece jasně psala

"Vidím rodinné konstelace jako novodobé vyvolávání duchů (zemřelých rodičů, babiček, dědečků atd.) Tedy jako vědomě přivolaný kontakt s astrální rovinou."



Víš ty vůbec, co je černá magie?
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 18:36:08

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník píše:
Považuje snad r. konstelace za odstrašující magické rituály nebo dokonce za provozování černé magie, před kterými musí lidstvo varovat? :confused:


Ne.


přece jasně psala

"Vidím rodinné konstelace jako novodobé vyvolávání duchů (zemřelých rodičů, babiček, dědečků atd.) Tedy jako vědomě přivolaný kontakt s astrální rovinou."


vidět se to dá různě :what:

akorát by mne zajímalo, jestli se Petra někdy osobně účastnila semináře RK nebo nějakého jiného druhu systemických konstelací a pokud ano, zda si nechala stavět svou konstelaci nebo aspoň stále v roli, takže vychází při tom vidění ze své přímé zkušenosti ?

Rodinné nebo systemické konstelace jsou v podstatě poradenská metoda, používaná v oblasti osobního rozvoje, terapie, ale i v podnikovém poradenství. Metoda nachází nesrovnalosti v systému, ať už tím systémem je firma, rodina či partnerský vztah.
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 19:03:16

Já jsem se RK nezúčastnila. Ale prošla jsem hlubinnou regresí, kde mi to přijde podobné - jen za přítomnosti terapeuta a mne. Odžívalo se téma, které se tlačilo k odžití a když zrekapituluji průbh, také by se dalo říct, že se volalo do astrálu a pracovalo se s rodinnými příslušníky mě nejbližšími. Ať chceme nebo ne, největší zraněnní vznikají v prenatálu, v dětství, kdy je dětská duše ještě něco jako houba - čistá a saje... vnímá, prožívá a prožívá se především (většinou) jako jedinečnost, od které a ke které se vše odvíjí - tzn. dotýká se jí smutek, zklamání, malost ve smyslu nejsitoty, nedostatečnosti atd. blízkých, buduje se složitá hierarchie vztahových problémů, kde základními pocity jsou pocit očekávání (plynoucí z pocitu jedinečnosti - chci být milován) a pocit viny (plynoucí z pocitu nenaplnění).
V nejbližší rodině vznikají tyhle chorobné vzorce, ale my jako duše jsme si rodinu vybrali, aby nám pomohla je prožít a uvěomit si je.
V regesní hypnoze jsem si prožila téma - proč stále hraju roli dítěte, i když už mám svou vlastní rodinu, jsem dospělá a přece stále hlavně své matce hraji dítě a tak jsme obě nesvobodné.
Regrese mi dala prožít celý příběh od prenatálu, dokonce i kousek před prenatálem, pocity matky, pocity otce, pocity mne jako embrya, pocity nenaplnění, zklamaání, očekávání a viny a to všechno ta duše přijme za své a vklozne do role ani neví jak a hraje...
Díky citlivému vedení terapeuta jsem si toto vše prožila. Během pár hodin. A výsledkem bylo úlevné zvolání: "nejsem dítě! Nejsem dítě! Nejsem dítě!" - kdy to šlo přímo z mé duše, jako Pochopení...
Aniž bych cokoli musela mezi svými blízkými říkat, myslím teď mého tátu a mámu, náš vztah se od té regrese změnil. sám od sebe. Něco se uvolnilo.... a najednou tu nebyla hra rolí rodič a dítě, rodič, který se musí starat, pečovat, hlídat, dítě, které se musí hlásit, zpovídat, ale byl tu vztah vzájemné blízkosti, která nepotřebovala ochranu ani pomoc.

RK chápu jako podobnou terapii, akorát za účasti většího počtu lidí, skupinky, kde se odžívají tyto role. Zástupně. Ale se stejným cílem - abychom rozkryli naše nevědomé vzorce chování a došlo k vyzdravění.
Mne i toho, s kým jsme na vzájemném háčku.
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 20:50:12

Návštěvník píše:
vidět se to dá různě :what:

akorát by mne zajímalo, jestli se Petra někdy osobně účastnila semináře RK nebo nějakého jiného druhu systemických konstelací a pokud ano, zda si nechala stavět svou konstelaci nebo aspoň stále v roli, takže vychází při tom vidění ze své přímé zkušenosti ?

Rodinné nebo systemické konstelace jsou v podstatě poradenská metoda, používaná v oblasti osobního rozvoje, terapie, ale i v podnikovém poradenství. Metoda nachází nesrovnalosti v systému, ať už tím systémem je firma, rodina či partnerský vztah.


Kdybych měla nějaký problém (naštěstí nemám), tak bych se rozhodla pro reinkarnační terapii.
Několik let jsem sledovala subforum Rodinné konstelace v rakouském ezoterickém fóru. V roce 2005 asi 15.000 registrovaných členů, letos už 45.000.
Kolem roku 2005 se tam vedly ty nejvášnivější debaty z celého fóra mezi stoupenci a odpůrci RK podle Hellingera. Nejagresivnější byl jeden člen, který pořádal semináře RK. Byl několikrát banován a nakonec vyloučen. Probralo se tam úplně všechno, včetně Hellingera samotného. Např. že v roce 1997 spáchala jedna jeho klientka (mladá lékařka, matka 4 dětí) sebevraždu den poté, co ji Hellinger v 10 minutovém RK před několika seti lidí řekl, že má chladné srdce a že děti nejsou u ní v bezpečí. Hellinger prohlásil, že nenese zodpovědnost za to, když mu přijde do RK psychicky labilní osoba. To v několika minutách poznal, že má chladné srdce, ale že je psychicky labilní ne? :confused:
Bylo zajímavé pozorovat, že některý vášnivý stoupenec za pár let změnil o všem názor. :D
V posledních letech se tam už prakticky nediskutuje. Lidé ztratili o RK zájem.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 21:07:08

Mimo téma: Když je někdo schopný sebereflexe, tak si toho sám není vědom, protože to vidí jako něco zcela přirozeného a domnívá se tudíž, že to je tak u každého.
Něco jiného je, když se člověk o pojmu "sebereflexe" dozví. To ji samozřejmě má a druzí ne, a tak jim to musí pořád předhazovat. :D A hlavně pilně manipuluje.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 22:06:26

Petra píše:Kdybych měla nějaký problém (naštěstí nemám), tak bych se rozhodla pro reinkarnační terapii.
Několik let jsem sledovala subforum Rodinné konstelace v rakouském ezoterickém fóru. V roce 2005 asi 15.000 registrovaných členů, letos už 45.000.
Kolem roku 2005 se tam vedly ty nejvášnivější debaty z celého fóra mezi stoupenci a odpůrci RK podle Hellingera. Nejagresivnější byl jeden člen, který pořádal semináře RK. Byl několikrát banován a nakonec vyloučen. Probralo se tam úplně všechno, včetně Hellingera samotného. Např. že v roce 1997 spáchala jedna jeho klientka (mladá lékařka, matka 4 dětí) sebevraždu den poté, co ji Hellinger v 10 minutovém RK před několika seti lidí řekl, že má chladné srdce a že děti nejsou u ní v bezpečí. Hellinger prohlásil, že nenese zodpovědnost za to, když mu přijde do RK psychicky labilní osoba. To v několika minutách poznal, že má chladné srdce, ale že je psychicky labilní ne?
Bylo zajímavé pozorovat, že některý vášnivý stoupenec za pár let změnil o všem názor.
V posledních letech se tam už prakticky nediskutuje. Lidé ztratili o RK zájem.

Mám to brát tak, že letos 45 000 lidí na subforum Rodinné konstelace v rakouském ezoterickém fóru spolu nediskutovalo a ztratilo o RK zájem. Nebo ztratili jen zájem o tom diskutovat na subforum, protože místo debatování se ve svém volném čase RK věnují, ale už o tom nepíší na subforum?
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 22:25:14

vostalpetr píše:Dovedeš si představit diskuzi, kde diskutuje 45 000 lidí ???

No to musí bejt hukot...

hahaha...

Hukot by byl stejný, jako zde:
Celkem příspěvků 35402 • Celkem témat 1175 • Celkem členů 194 •
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 23:12:31

vostalpetr píše:No to by byl mnohem větší,
kdyby každej napsal dvě reakce za den,
tak máš denně 90 000 reakcí,
to je skoro jak jedna kniha...

Tady každý z registrovaných píše aspoň 2 reakce za den? Fakt?
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 23:35:21

Trochu jsme zamluvili ono subforum Rodinné konstelace v rakouském ezoterickém fóru.
na internetu si lze zjistit, že ty RK měli původ v Rakousku:

Rodinné konstelace zavedl Bert Hellinger (*1925), který tuto metodu vyvinul v osmdesátých a devadesátých letech. Hellingerův fenomenologický přístup se částečně opírá o psychodrama, vyvinuté rakouským lékařem Jakobem Levy Moreno, o rodinné rekonstrukce a skulptury Virginie Satirové a hypnoterapii Miltona Ericksona.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodinn%C3%A9_konstelace

A podle Petry o to nyní obyvatelé Rakouska nemají zájem.
Nejspíš se v RK mnozí vyučili a nyní expandovali do zahraničí, protože v Rakousku není jejich pomoci již zapotřebí, všichni tam jsou OK.
:)
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 2013 23:36:45

vostalpetr píše:Všechny tyhle ty blafy,
kterými mnozí argumentují,
morálka, neetika atd.

jsou jen zástěrkou k omezování svobody,
cezuře, ostnatým drátům,
vylučování třídních nepřátel

Vždycky to začíná ve jménu nějakého ideálu,
a těch ideálů je spousta, žádnej problém si vybrat,
ale vždycky jde o moc (nad tím druhým)

Stejně ti to Petra ráno smaže. :crazy:
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. říj 2013 0:07:12

Mezinárodní zkušenosti


V roce 2000 jsme byli pozvání prezidentem Three In One Concepts Gordonem Stokesem do USA představit náš způsob vedení rodinných konstelací. Pan Stokes byl z našeho způsobu práce s lidmi na jejich osobních tématech nadšený, proto bylo „Zharmonizování rodinných systému“ uznáno tvůrci „3 in 1 Concepts“ jako volitelný kurz.

Dále jsem byli pozvání do mnoha dalších zemí, abychom tam vedli své semináře. Dosud to byly tyto země: Holandsko, Německo, Norsko, Itálie, Francie, Česká republika, Slovensko, USA, Brazílie, Maďarsko a Dánsko.

Nabízíme také speciální výcvik pro facilitátory, konzultanty a terapeuty, kteří mají zájem o začlenění práce s rodinnými systémy do své práce na privátních sezeních s klienty nebo kteří se chtějí naučit facilitovat konstelační skupiny. Tyto výcviky se dosud konaly v Rakousku, Německu, Maďarsku, České republice a na Slovensku.

http://www.lebenskunst-polivka.at/famil ... en/cescina
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » pát 25. říj 2013 6:57:20

Návštěvník píše:A podle Petry o to nyní obyvatelé Rakouska a Německa nemají zájem.
:)


V tom fóru píše mnohem více Němců než Rakušáků. Asi tím, že je jich víc. 8)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. říj 2013 10:17:40

Petra píše:
Návštěvník píše:A podle Petry o to nyní obyvatelé Rakouska a Německa nemají zájem.
:)


V tom fóru píše mnohem více Němců než Rakušáků. Asi tím, že je jich víc. 8)

Obyvatele Německa chápu, že o RK nestojí.
Němečtí Turci se již nemohou dočkat, až bude Německo islámské
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Arti ... amske.aspx


Němečtí Turci se již nemohou dočkat, až bude Německo většinově islámské. Vyplývá to ze studie Institutu pro výzkum veřejného mínění Info GmbH. Podle výsledků průzkumu si téměř polovina Turků žijících v Německu přeje, aby počet muslimů převýšil křesťany. Téměř 2/3 německých Turků schvalují agresívní islamizační kampaň fundamentalistických salafistů s celoněmeckým rozdáváním koránů. O ateistech si čtvrtina Turků myslí, že jsou méněcenní, přičemž židé a křesťané na tom nejsou o mnoho lépe. Více než 1/3 tureckých muslimů, mladé nevyjímaje, se pak považuje za skalně věřící.

V časovém horizontu shledává institut Info GmbH narůstající mezináboženskou zášť vůči ateistům židům a křesťanům, což označuje za povážlivé.
Návštěvník
 

Re: Vaše názory na rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » sob 26. říj 2013 9:47:11

vostalpetr píše:Dovedeš si představit diskuzi, kde diskutuje 45 000 lidí ???

No to musí bejt hukot...

hahaha...


Themen: 180.083, Beiträge: 4.324.591, Benutzer: 44.472
Wir begrüßen unseren neuesten Benutzer, Traveller.

http://www.esoterikforum.at/forum/index.php

Přes 4 miliony příspěvků.
"Vítejte v největším a v nejstarším ezoterickém fóru!" (2002)
Rodinné konstelace = Familienaufstellung

Existuje také německé ezoterické fórum: http://www.esoterikforum.de/
Themen: 69.536, Beiträge: 1.290.464, Benutzer: 36.739
Wir begrüßen unseren neuesten Benutzer, Achaius.


Přes milion příspěvků, 36.739 registrovaných členů. Založeno 2005.
Německy mluvící lidé píší raději do rakouského.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků