Rodinné konstelace

Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 22. říj 2013 19:17:13

Velmi důležité vědět:


přesně tak to je, jak rodinné konstelace, tak například regresní terapie by měl vést jen člověk, který má nastudovanou psychologii
navíc při těchto terapích dochází k "cestě zpět" a pokud tato "cesta" není pořádně ošetřena, může to působit jako "bomba v těle", vždycky, když se vyvolá minulost, musí být při tom nejvyšší možná opatrnost, ochrana aj. daného člověka,o kterého v ní jde
manipulace to však není, pokud si to či ono člověk sám zvolí, bylo to jeho svobodné rozhodnutí a za ta pak nese následky rovněž sám


http://diskuse.dama.cz/d.php?d=13212
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 22. říj 2013 19:30:11

http://www.emimino.cz/diskuse/rodinne-k ... ti-121870/



S konstelacemi mám dlouholeté zkušenosti (více jak 5let). Je to velice dobrá a silná metoda. O proti regresi mají konstelace výhodu v tom, že si člověk může věci "ošahat" a hlavě - vidět na vlastní oči.

U nás kostelace vede spousta lidí, ale jsou jedině dva čeští konstaleři, o kterých vím, že opravdu umí:
Martin Daniel - http://smysl.com - Konstelace jsou jedna z metod, kterou používá.
Jan Bílý - http://konstelace.info
Dobrým žákem Jana Bílého je Zdeněk Šimanovský. Ten kombinuje muzikoterapii a kontelace. Je u JB stále ve výcviku.

Jsou tu i zahraniční a též dobří. Jména ale nevzpomenu. Nicméně není problém se na ně doklikat přes výše uvedené stránky.

Za velice špatné lektory až život ohrožující považuji Antonína Konvičku a Věru Kučerovou.

U všech výše jmenovaných jsem stála ne-jednou v konstelaci.


Konstelace jsou skvělý prostředek jak pomoct, ale když si vybereš špatného konstelatéra, můžou i ublížit.

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=24576
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 22. říj 2013 19:45:33

http://www.konstelace.eu/cz/ohlasy-a-diskuse.html

Pak mne kolega ještě třikrát ukecal na rodinné konstelace a musím říct, že to ve mě nebudí důvěru a postupně jsem zavrhl celý ten "duchovní přístup" protože mi to celé přijde v podstatě naprosto šílené. V nějaké školní tělocvičně se úplně magorní dobrovolníci oddávají přehrávání nějakých scének pod vedením cvičitelky, která je předtím pumpla o nemalé peníze. 90% účastníků jsou ženy a dívky, většina je více či méně vyšinutá, běžně jsou tam exploze pláče, zoufalství, zhroucení i obviňování lidí, které dotyčná doteď neznala. Prý že herci prožívají emoce, které nepatří jim, ale berou se odkudsi z virtuálna a mají napovědět tomu, jehož příběh se řeší.


http://www.zpovedka.cz/000978.php
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 22. říj 2013 19:50:29

Je však potřeba vybrat si kvalitního terapeuta. Poslední dobou se stalo módním, že soukromí psychologové velice rádi nahrazují název „skupinová terapie“ právě termínem „rodinná konstelace“. Pojmenování je pochopitelně populárnější a přitáhne tak snadno zájemce o duchovní vědy a pomoc. Po zaplacení vysokých částek klienti často odcházejí zklamáni na rozdíl od terapeuta, který odchází se slušným výdělkem v kapse.

Proto doporučuji vždy předem zjistit, kdo konstelace vede, jaké má reference a zkušenosti. Protože zkušenosti jsou vždy prioritní. Klienti se ptají, jak poznat kvalitního terapeuta a nenaletět podvodníkům. Rada je snadná – všimněte si objednacích termínů. Kvalitní terapeut vás rozhodně nepřijme během týdne, ale dá vám termín až za několik týdnů nebo i měsíců. Dávejte také pozor na ceny. Podvodní esoterici si většinou účtují podezřele nízké ceny, aby nalákali co největší masu lidí. V neposlední řadě se můžete informovat na internetovém fóru, jak jsou klienti s vedoucím konstelace spokojeni.


Než se na sezení objednáte, bude určitě vhodné prodiskutovat s terapeutem, co očekáváte a zda je pro vás právě konstelace vhodná. Často lidé tato sezení psychicky nezvládnou a ještě emocionálně vnímat problémy druhých, je pro ně prakticky nezvladatelné.



http://zeny.e15.cz/clanek/sex-a-vztahy/ ... nna-metoda
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » úte 22. říj 2013 20:14:43





Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Jan Bílý na co si dát pozor před konstelací

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. říj 2013 14:17:02

"Před konstelací - kdy nutno být s konstelacemi opatrný?

Důležité na začátek:

Konstelace podle Berta Hellingera (a jak je autor provozuje) nenahrazují kvalifikovanou psychoterapii nebo lékařskou pomoc, je-li tato nutná. Také neslouží jakémukoliv léčení či stanovení diagnózy ve smyslu klasické medicíny.

Semináře konstelací jsou sebepoznávací a vývojové semináře, ve kterých po celou dobu trvání nesou účastníci za sebe a za to, co dělají, plnou zodpovědnost. S klienty, kteří tohoto nejsou schopni nebo s nemocnými pacienty lze pracovat pouze za přítomnosti jejich ošetřujících terapeutů nebo po dohodě s těmito. Následující kontraindikace jsou uvedeny pouze pro orientaci účastníků.

• Konstelace nejsou vhodné při akutních psychických, traumatických a situačních (t.j. např. úmrtí blízké osoby, akutní rozchod, akutní nevěra...) krizích.

• V případě, že klient je v jakémkoliv léčení, je důležité informovat lékaře či terapeuta o záměru navštívit seminář a lektora o tomto léčení a problémech, které k němu vedly.

• Jakékoliv psychotické jevy (halucinace, hlasy, záchvaty strachu či paniky, pocit pronásledování, extrémní kolísání nálady) je nutno nejprve projednat s fundovaným terapeutem. Pozadí a příčiny i těžkých poruch lze rodinnou konstelací objasnit - tuto práci musí ovšem dělat buď ošetřující terapeut sám, nebo musí být s klientem na konstelaci přítomen.

• V případech těžkých traumat v minulosti klienta (násilí, sexuální zneužívání, zdravotní traumata, válečná traumata atd.) a v případech výskytu těžkých psychických poruch v nejbližší rodině (sourozenic, rodiče) je zvýšenou opatrnost namístě. V těchto případech doporučuji vždy předchozí rozhovor s lektorem.

• U klientů, kteří jsou závislí na drogách, lze provádět konstelace pouze v rámci jejich již započaté léčby a za přítomnosti či na doporučení terapeuta. Konstelaci doporučuji nejdříve po šesti měsících úplné abstinence od návykové látky.

• Dispozice a stavy, při kterých je zapotřebí zvláštní opatrnosti: kardiovaskulární poruchy (angina pectoris, infarkt, hypertonie atd.), těhotenství, epilepsie a dále celkové oslabení organismu, např. po prodělané těžké nemoci nebo po operaci."
Návštěvník
 

Jan Bílý občasné problémy během a po konstelaci

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. říj 2013 14:20:04

"Občasné problémy během a po konstelaci.

Systemické konstelace je velice účinná metoda osobního růstu. To znamená, že absolovování konstelací (příp. semináře) vede v mnohých případech ke změnám ve vnímání a chápání souvislostí klientova života a s tím i spojené přehodnocování hodnot a zaběhnutých "vzorců chování". Během seminářů konstelací, hlavně pokud je tato práce ještě nová a nezvyklá, se může stát, že naše rozumové chápání a kategorizování světa ("tak a tak to je, protože to už tak vždy bylo") je dočasně zmateno, nebo se v naší "realitě" objevují nové poznatky, které se nám zprvu nepodaří zařadit to toho, co je nám známé.

Postkonstelační symptom

Náš psychosomatický systém (tj. tělo a psychika dohromady) na toto přehodnocování reagují únavou, bolestmi hlavy, podrážděností, emoční labilitou nebo i útlumem. Náš psychický stav se může přechodně zhoršit. Během a po semináři se mohou vyskytnout pocity marnosti ("je toho tolik, že nevím, jak vůbec začít...), dezorientovanost ("nevím, kudy kam, ztratil jsem orientaci") a neklidu ("chci to už vyřešit, teď hned, ale nevím jak"). Ojediněle se stává, že si tělo vynutí čas ke zpracování konstelace např. týdenním nachlazením nebo indispozicí.

Toto jsou podle mých zkušeností většinou pozitivní signály, že konstelace působí - změna podvědomých negativních obrazů je, podobně jako v homeopathii, často provázena přechodným "prvotním zhoršením". Jak můj učitel Ramateertha říkal, "symptom běží ještě jedno čestné kolo na rozloučenou". Tyto symptomy by neměly být příliš těžké a trvat více než jeden až dva týdny. V opačném případě se pravděpodobně nejedná o následky konstelace. Pokud však máte pocit, že negativní symptomy, které trvají déle než jeden až dva týdny po konstelaci jsou s konstelací spojeny, doporučuji kontaktovat lektora, který konstelaci vedl a v případě tělesných nebo psychických potíží i odbornou pomoc.

Pocit zůstání v roli

V průběhu semináře dochází u některých osob, které stojí v rolích, k přenosu tělesných příznaků a symptomů těch členů systému, které představují. Tyto příznaky, jakkoliv mohou být jsou v rámci role i drastické, zmizí skoro vždy po vystoupení z role. Zřídka se stává, že tyto příznaky ještě několik hodin nebo i dní u představitele přetrvají, většinou v podobě pocitu "nebýt úplně ve své kůži" nebo "něčeho, co na mně zůstalo viset". Zde je důležité, aby lektor tento efekt rozpoznal a byl schopen klienty (představitele) jednak na "zůstávání v rolích" upozornit, jednak vhodnou technikou tento efekt omezit na minimum.

Všeobecně platí, že pokud u klienta nebo účastníka semináře přetrvává pocit "zůstání v roli", je možné toto sám ošetřit opětovným poděkováním tomu, koho jsme představovali a uspořádáním malého "rituálního" vystoupení z role. K tomu může sloužit okázalý krok stranou, oklepání se a hlasitě přednesená věta "Děkuji za možnost prožít roli ... atímto z ní vystupuji". Pokud toto nepomůže a pocit přetrvává dny až týdny dál, doporučuji kontaktovat toho, kdo konstelaci vedl a případně mi napsat mail (mohu doporučit někoho, kdo provede šamansky orientované "očištění").

Potřeba další pomoci

V ojedinělých případech je možné, že klient má po skončení konstelací potřebu dalších terapeutických či poradenských konzultací. V těchto případech doporučuji obrátit se na terapeuta či poradce (coache), který je obeznámen s konstelační technikou a může klientovi nabídnout pomocnou ruku při zpracovávání konstelace a v dalším osobním vývoji."
Návštěvník
 

Jan Bílý - Omyly a bludy o konstelacích

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. říj 2013 14:50:40

"Co konstelace nejsou...

Občas se stává, že najdu v tisku nebo na internetu názor o konstelacích, při kterém se mi svírá žaludek, ježí vlasy na hlavě nebo se dějí jiné tělesné reakce...

Já vím, když jsem se "vyučil" konstelacemi a začal navštěvovat jiné lektory než mého učitele Ramateerthu, měl jsem tyto příznaky taky: "takhle se přece nedělají konstelace ... tohle nemůže vyjít ... tady asi klienta odveze sanitka" a tak dále.

S léty jsem zjistil, že do ráje vede mnoho cest, některé z nich vypadají docela pekelně. Přesto mám občas nutkání říci, co konstelace nejsou. Čistě z mého privátního hlediska...

Takže:
... a ti nejodvážnější otcové dokonce vezmou svoji manželku a děti k psychologovi, který provádí takzvané „konstelace“, kde se člověk dozví, jak k sobě členové rodiny pasují, anebo spíš nepasují. (Nalezeno na serveru Moje Psychologie, autor Pavel Brycz.)

Ne. V konstelacích se definitivně nikdo nedozví, zdali pasuje k tátovi nebo mámě, dokonce ani ne, jak pasuje ke svému partnerovi. Díky- nebo žel-bohu k tátovi a mámě pasujeme vždy a to na 100% (alespoň k těm skutečným), prostě proto, že nemáme jinou volbu. Naši rodiče zůstanou nadosmrti našimi rodiči a jakékoliv úvahy, zdali k nim pasujeme (nebo oni k nám) nemají význam. Totéž platí samozřejmě k ostatním příslušníkům rodiny, nějaké "ber nebo neber" zde není. Autor chtěl asi říci: "jaké k sobě členové rodiny mají (skutečné, podpovrchové) vztahy". To by možná šlo.

Pokud jde o naše děti:platí totéž jako v předchozím bodě. Ačkoliv mnohý z nás měl dlouhá léta dojem, že jeho rodiče si mysleli, že nás děti, tak jak jsme vyrůstali, nutno "napasovat" abychom pasovali a tento postup přenášíme na své děti, konstelace napomohou spíše tím, že se nám coby rodičům uleví a tím se dostaneme do své síly. To děti kvitují s velikým povděkem - nemusí pak za rodiče nic dělat, co není jejich úkol.

Pokud jde o manžely a manželky - vztah je neustálé znovu-repasování. Když dva zjistí, že k sobě opravdu pasují, tak ve vztahu zrovna "usnuli" (a spějí "lžičky"). Ve vztahu jde totiž o nalézání stálé (ne-)rovnováhy, neustálé dávání a vyvažování přijímáním. Více o tomto v mé druhé knize "Láska, vztahy, konstelace" zde.

Populární jsou např. rodinné konstelace, které si kladou za úkol přivést klienta k přijetí svých rodičů bez výhrad (tedy vlastně k tomu, co se od nich očekávalo ve směru k nám, když jsme byli malí). (Nalezeno také na serveru Moje Psychologie, autor PhDr. Adam Suchý.)

Sice už trochu chytřejší, ale také omyl. Co se očekávalo od rodičů, když jsme byli malí? Vezmeme-li to tak trochu ontologicky, pak se od nich očekávalo, že nám darují existenci. Což udělali. To je nutno uznat.

Pokud to vezmeme pedagogicky, tak se od nich očekávalo buď, že budou "dostatečně dobří" (viz pojem "dostatečně dobrá matka" což je psychologický pojem pro mámu, která na baby reaguje většinou pozitivně) a to byla většina rodičů. Nebo jsme očekávali víc (to očekávala většina dětí) a tady je kámen úrazu - byli jsme nespokojeni, začali jsme rodičům něco vyčítat (na což jsme samozřejmě na společenské úrovni měli právo) a začali jsme se stavět nad ně.
Výsledek byl, že jsme se na energetické úrovni odřízli od toho, co skrze rodiče přichází - podpora předků například. Ale taky jak být mužem (skrze tátu) a jak být ženou (skrze mámu).

Konstelace smí (nebo by měli) vést jen psychologové nebo psychiatři. (Občas se vyskytující mínění jak u kritiků, tak i právě v psychoterapeutické obci.)

Tím by se konstelace zbavily růstového potenciálu a staly by se "terapií". Konstelace mohou sloužit jako terapeutická metoda, ale tato metoda má daleko širší záběr, než terapie. Záleží na tom, jak se konstelace používají. V mém pojetí nejsou konstelace terapie ve smyslu "opravy porouchaného". Zde se neshoduji s mnohými mými kolegy a terapeuty, kteří dle mého soudu používají konstelace příliš z pozice, že oni (lektoři) vědí, co je správné a co ne. Opravuji-li něco, co je zjevně porouchané, mám vždy představu, jak to má správně fungovat. Tato představa mi brání vidět to, co je tak, jak to je, se všemi "výhodami" a "nevýhodami" pro klienta. V mém přístupu jsou konstelace spíše metoda osobního, spirituálního růstu.

Bert Hellinger, zakladatel metody a veliký filosof, hovoří v souvislosti s konstelacemi neustále o ustoupení (se svým egem a představami) do pozadí a přenechání iniciativy postavenému systému, aby se systém "mohl sám dostat do větší harmonie". Lektor konstelace (nebo terapeut) tedy "nic nedělá", nezasahuje svými představami aktivně do toho, co systém ukazuje. Jeho práce spočívá v nabízení alternativ systému, nebo, mám-li použít můj oblíbený obraz, v otevírání dveří systému klienta. Systém klienta pak určuje, co je pro něj nejpřijatelnější možnost, nikoliv vedoucí konstelace.

A na závěr jeden opravdu "drsný" názor na konstelace z internetové diskuze. Přináším ho proto, abych doložil, že i takhle se lze na konstelace dívat. Své komentáře jsem si dovolil vsunout po každém odstavci.

Byl jsem na tom a mužům rozhodně nedoporučuji - článek se o tom zapomněl zmínit, že 98% osazenstva podobných akcí jsou ženy, navíc často vůbec ne duševně zdravé a ty dvě procenta chlapů jsou trosky mužů, které tam sebou rozvádějící se dámy přivedly, protože jsou zvyklé tahat sebou medvěda všude, aby si ani minutu nedělal co chce on.

Komentář: To měl pán smůlu. Na "našich" kurzech máme prakticky vždy nejméně jednu třetinu mužů, ve vztahových seminářích mnohdy i více. Jistěže existují semináře, kde je velice málo mužů. To ale není vždy jen chyba lektorů, ale i návštěvníků, kteří jdou k někomu, ke komu chodí jen ženy. Navrhuji: Zavolat lektora a zjistit, kolik na semináři bude mužů. Ale i semináře s převahou žen můžou být pro ty muže, kteří jsou odhodláni se podívat na své "mužství/ženství" (myslím tím vnitřního muže/ženu) prima.

Takže seance probíhá tak, že nejdřív zaplatíte 2 tisíce. Potom vykládá postarší dáma s křečovitým neupřímným úsměvem napevno přilepeným na tváři (organizátorka) o co jde. Polovina žen si nasadí kšiltovky a tím se z nich jako stanou muži.

Abych byl podlý: To byl asi u nějakého mého "následovníka". Kšiltovky na označení žen, stojících v mužských rolích (a šátků pro muže, stojící v ženskcých rolích) jsem začal používat, když jsem v ČR začínal dělat konstelace (ty zprvu organizovala paní Tušková) a někdy "došli" muži. Dodnes používám šátky v čistě mužských seminářích, když muži mají v rodinných konstelacích představovat ženy - matku, babičku, manželku atd.) Ženy tam přirozeně nejsou - jinak by to nebyly "konstelace pro muže". Stát v "jinopohlavní" roli je většinou výborný zážitek.

Samozřejmě čas je omezen, takže můžete zapomenout na to, že na vás a vaši konstelaci vyjde řada. Zapálí se vonná svíčka, což alergikům rozhodně neudělá dobře, ale podporuje to dojem duchovna. O tom, komu se bude stavět konstelace, se rozhodne kyvadélkem. Pokud už se předem organizátorka nedomluvila s nějakou věřící z té její sekty, která navštěvuje všechny podobné akce.
Tady nemám moc komentářů. Pokud ho to štvalo, měl odejít. O tématu "konstelace všem" se zmiňuji zde. Doporučuji přečíst.

Témata všech rozhovorů se točí kolem znamení, duchovna a numerologie. Když se rozhlédnete, tak vidíte třicet nesnesitelných sebestředných strašlivých ochechulí mezi 35-60. A obvykle tak jednu dvě kolem dvaceti, co se i oděvem stylizuje do rádoby čaroděnice. Seance je nesmírně nudná. Kdyby učitelka neodříkávala připravená moudra, která má napasovaná na všechny situace, tak je to úplně o ničem. Sem tam dostane nějaká nána hysterický záchvat, jiná se rozbrečí jak jí všechno přijde líto a neustále se všechny ujišťují navzájem, jak jim všichni ubližují, ale hlavně muži a především jejich tatínek.

To je sice drasticky napsané, ale v celku přiléhavé na "duchovní esoterické" semináře. Takové semináře znám také. Tady doporučuji před přihlášením důkladně prostudovat internetové stránky "lektora" nebo "lektorky" - ve většině případů se dozvíte, co vás přibližně čeká. Takový/á lektor/ka většinou neuvádí na stránkách žádné kritické ohlasy, většinou ani nemá řádný výcvik, nebo prostě provozuje konstelace coby "duchovno", na což má samozřejmě každý právo. Pouze to nemusí být každého jeho věc.

Prostě totál trágoška a ztráta času a peněz a věc vhodná jen pro nudící se rozvedené tragédie, aby se potkaly a seznámily se sobě podobnými !! A taky príma kšeft pro organizátory. Víra hory přenáší.

Jediná tragedie, kterou mohu rozpoznat, že se autor nesnažil poznat lektora/lektorku dříve, než se přihlásil na konstelace. Měl jít na nějakou přednášku, iniciovat rozhovor atd. Když si nechám operovat slepé střevo, tak také nejdu do krejčovství s tím, že "umějí šít". Dokonce ani k zvěrolékaři :-) Prostě a jednoduše: Neodevzdat rozum v šatně. A když je mi něco proti srsti: otevřít zobák na kurzu a ne až po něm!

Váš Jan Bílý."
Návštěvník
 

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 15:17:30

Návštěvník píše:
Petra píše:Vaše zkušenosti s rodinnými konstelacemi (pozitivní nebo negativní - stejně vítané) mohou pomoci druhým poznat, jestli by byly RK pro ně vhodné nebo ne.

Dosud jsem se např. domnívala, že RK pomáhají při rozvinutí schopnosti sebereflexe. Ale podle názoru jednoho Návštěvníka to tak není. :what:


než se někdo vypraví na konstelace, měl by si zjistit o co v konstelacích jde, co mu mohou nabídnout a co ne ... případně se jít na zkoušku podívat a hlavně jít k někomu, komu skutečně důvěřuje ... a kdo má dlouholeté zkušenosti s touto formou práce a také náležitou certifikaci :) v ČR je hodně výborných konstelářů prošlých výcvikem přímo u Berta Hellingera, Manuely Erdely (adoptivní dcery Berta Hellingera), Bhagata a Jana Bílého :)

když se zeptali Mgr. Marka Párala, žáka Bhagata, jaký je cíl konstelací a co mohou nabídnout, tak odpověděl toto:

"To je velmi těžké ne-li nemožné říct na pár řádcích, stejně jako vůbec vysvětlit, co jsou konstelace někomu, kdo je nikdy nezažil. Vlastní zkušenost je nejlepší odpovědí.

Určitě to není tvrdohlavé vracení se do minulosti ani snaha měnit, co už se změnit nedá.

Je to nacházení své vlastní síly, kterou máme, pokud jsme v kontaktu se svými kořeny, s tím, odkud přicházíme a kdo jsme.

Hledáme cestu k našim skutečným, hlubokým a opravdovým pocitům – k bolesti a lásce. To jsou základní polarity, v nichž plyne život z dávné minulosti skrze naše předky k nám a skrze nás dál k našim dětem.

Tyto primární pocity, primární síly jsou nesmírně silné, jsou silnější než my, nemáme je pod kontrolou a už v jejich pouhé blízkosti jsme bezmocní a zranitelní.

Pokud se ale této větší síle nevydáme, pokud utíkáme, zavíráme se, obviňujeme, snažíme se být silnější, pak s touto silou ztrácíme kontakt a po čase se ocitáme mimo proud života, mimo proud vlastní životní síly, mimo ostatní. V konstelacích tuto sílu hledáme."
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 15:20:22

Návštěvník píše:další info o osobě Berta Hellingera zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Bert_Hellinger
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Rodinné konstelace

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. říj 2013 15:51:24

http://de.wikipedia.org/wiki/Bert_Hellinger

Bert Hellinger (bürgerlich Anton Hellinger; * 16. Dezember 1925 in Leimen)[1] ist ein deutscher Familientherapeut und Buchautor. 1952 zum Priester geweiht, war er viele Jahre lang Leiter einer südafrikanischen Missionsschule. Seit den späten 1970er Jahren entwickelte er, unter Abwandlung von Methoden der systemischen Familientherapie, mit seiner Form der Familienaufstellung ein von ihm als „Lebenshilfemethode“ bezeichnetes Arbeiten mit Menschen, das wegen seiner Art und Auswirkungen auf die Klienten stark umstritten ist. Seit den 1990er Jahren erscheinen seine Bücher.


....je německý rodinný terapeut a autor. V roce 1952 vysvěcen na kněze, byl mnoho let vedoucí jihoafrické misijní školy. Na konci 70let rozvinul, pomocí obměny metod systemické rodinné terapie, svojí formou rodinných konstelací, práci s lidmi, kterou označuje jako " metodu životní pomoci", jež je kvůli svému způsobu a kvůli účinkům na klienty, velmi sporná. Od 90 let vycházejí jeho knihy.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09


Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků