Vědomí

Vědomí

Nový příspěvekod Petra » čtv 15. srp 2013 13:22:39

-Bódhidharma-
"Po nespočet věků se vědomí nikdy nezměnilo. Nikdy nežilo ani neumřelo, nepřišlo ani neodešlo, nic nezískalo ani nic neztratilo. Není čiré ani zakalené, dobré ani zlé, minulé ani budoucí, pravé ani falešné, mužského ani ženského principu. Není určeno výhradně mnichům ani laikům, starým ani mladým, mistrům ani idiotům, osvíceným ani neosvíceným. Není podřízeno příčinou a následkem a nebojuje o osvobození. Podobně jako prostor, i ono nemá formu. Nemůžeš je vlastnit a nemůžeš je ztratit. Hory, řeky či skály mu nepřekáží. Ale toto vědomí je nepopsatelné

Přesně! :yes:

a je obtížné ho zakusit.

Spíše je obtížné si uvědomit, že je zakoušeno...

Nejedná se o vědomí smyslového vnímání.

:yes:

Kolik lidí se pokusilo hledat toto vědomí

Hledají pouze svou představu o tomto vědomí a ta nikdy neodpovídá skutečnosti, proto ho nemohou nalézt. Schovávají se tedy do stavů, vytvářených podle svých představ...
Teprve, když se všechno pustí, vědomí se ukáže.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Vědomí

Nový příspěvekod papadev » pát 16. srp 2013 10:19:25

Cim se lisi predstava stavu ryziho vedomi od skutecneho stavu?

Pustenim?

Kdyz hledajici pusti sve predstavy-pride ryzi stav?

Komu ale?Neni I hledajici sam jen snuskou predstav?Jakoz I jeho okoli?

Pustena predstava neni tedy asi zmizela predstava,jen predstava,jejiz statud predstavy= iluzornost,byla nahlednuta

To je pekne zjisteni,ale niktera nezajistu je to,ze "pustim-li" predstavu-okamzite spatrim skutecnost,I kdyz tuto moznost nevylucuji,mi se tak nestalo...
... ... ... ... .
xia
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Vědomí

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 16. srp 2013 10:34:39

papadev píše:Cim se lisi predstava stavu ryziho vedomi od skutecneho stavu?

Pustenim?

Kdyz hledajici pusti sve predstavy-pride ryzi stav?

Komu ale?Neni I hledajici sam jen snuskou predstav?Jakoz I jeho okoli?

Pustena predstava neni tedy asi zmizela predstava,jen predstava,jejiz statud predstavy= iluzornost,byla nahlednuta

To je pekne zjisteni,ale niktera nezajistu je to,ze "pustim-li" predstavu-okamzite spatrim skutecnost,I kdyz tuto moznost nevylucuji,mi se tak nestalo...
... ... ... ... .
xia


predstav je spousta ... ta klicova na kterou se vsechny ostatni lepi ... je predstava "ja" ... predstava o tom co jsem ... ta zakryva to co jsem.
probuzeni do snu znamena .... ze ackoliv je zde predstava jakehosi tela a jednani ... tj. ze sen pokracuje ... neni to tady zde to zmateni ... ze ta snova postava jsem ja.
podobne jako v lucidnim sneni.
ale protoze si to takhle predstavuju ... tak kdo vi ... jak to vlastne cely je. :D :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28


Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků