Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 17:03:15

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:když nedochází ke ztotožňování s tím chci nechci, tak i když vyvstane chtění nebo nechtění

a v člověku už existuje ochota to přijmout a v tichosti pozorovat, pocit chtění nebo nechtění slábne, až nakonec zmizí. ...


jj aby nedocházelo ke ztotožňování, je třeba mít tu ochotu - říká se tomu taky otevřenost ... uvolnění :)

nabízí se otázka co tedy napomáhá k té ochotě - otevřenosti - uvolnění koho ?

tedy co přispívá k otevřenosti a uvolnění mysli ?

- staré dobré praktiky vedoucí ke zklidňování mysli
- tlak okolností, které přesahují míru osobní snesitelnosti
- setkání s realizovanými bytostmi
- átmavičárá
- velmi silný šok
- šamanská zasvěcení
- a dál ?
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 17:14:22

- dětská forma zvídavosti (objevování bez předsudků)
- ?
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 17:44:42

Když se Canely Michell zeptali V čem nejzásadněji změnil „život tady a teď“ dosavadní život ?

odpověděla

"Jak jsem naznačovala na začátku, už prostě nemohu „vypadnout“ z toho, co se děje teď v tomto okamžiku. Nemohu se vydělit, nemohu věřit něčemu jinému než tomu, co se opravdu děje. To je jako když se každé ráno probudím, vnímám, že tu je tělo, že je tu osoba, žena, která si říká Canela Michelle, ale nemohu z toho okamžiku utéct, nemohu věřit různým dramatům nebo čemukoliv jinému, co se odlišuje od toho, co se ve skutečnosti děje. A to, že se už nemohu oprostit od skutečného okamžiku teď a tady, pak má za důsledek, že se život stává velmi syrovým a přímým.

To znamená, že všechno cítím naplno a nemohu se vyhnout tomu, co cítím nebo co se děje."


Co byste lidem doporučila, jak nejlépe žít „život tady a teď“?

"Aby se neustále ptali, co se děje právě v této jediné a skutečné chvíli. To jim pomůže zastavit myšlenky a vrátit se do skutečného a jediného okamžiku tady a teď. Jak jsem už říkala, existuje totiž něco, co si je vědomo všeho, i toho, když se objevují myšlenky nebo když je některá naše část lapena v nějakém příběhu či dramatu. To je to naše vědomí. Doporučuji tedy být víc a víc s touto svou částí, s vědomím. Protože tato část vidí, cítí a je svědkem všeho, co se děje.

Všechny zkušenosti jsou důležité pro to, abychom žili skutečně a pravdivě.

Ještě k vaší první otázce, jak vypadá život tady a teď:

Všechno je v něm naprosto skutečné! Když žijete tady a teď, všechno je realita. Neexistuje nic, co by v daném okamžiku, přímo v něm samotném nebylo skutečné. A v tomto okamžiku také kdokoliv může cokoliv.


"skutečně pravdivé je zůstat s tím, co se děje právě teď a jaké to přesně je. Trochu to připomíná koučování sebe sama tím, že sama sobě budu říkat: „Dobře, tak co se teď, v tomhle okamžiku děje?“ A tím okamžikem může být velmi prosté vnímání tíhy svých boků, když zrovna teď sedím na židli.

Ale pak je tam ještě něco, co „vidí“ myšlenku, která se právě objevila; něco, co vnímá gravitační sílu boků osoby sedící na židli. To „něco“ je naše vědomí, které si uvědomuje a vnímá, co se v každém okamžiku děje. A my se skrze naše pozorování každičkého detailu v každém okamžiku můžeme s tímto vědomím spojit. Abychom si tedy uvědomili, jaká pravidla a normy nás obklopují nebo ve kterých sami žijeme, je třeba si všímat každého jednotlivého okamžiku a spatřit, co je v tom kterém jednotlivém okamžiku, ve kterém skutečně jsme, pravdivé.

Procítit. Procítit všechno, co přijde. Je to jako určitý druh meditace, prostě se zastavíte a ve svém těle procítíte energii, která přišla, ať je jakákoliv a vaše tělo na ni odpoví jakkoliv. A zároveň to není pouze vnímání svého těla, je to i vnímání této energie samotné, je to celý mechanismus vašeho osobního systému, jak to nazývám. Protože i přes to, že jsme všichni Jedno, každému z nás bylo dáno toto tělo, tato mysl a tento systém, ve kterém se my sami nacházíme, abychom žili a prožívali svůj život."
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 17:46:08

aby nedocházelo ke ztotožňování, je třeba mít tu ochotu - říká se tomu taky otevřenost ... uvolnění :)

nabízí se otázka co tedy napomáhá k té ochotě - otevřenosti - uvolnění koho ?

tedy co přispívá k otevřenosti a uvolnění mysli ?

- staré dobré praktiky vedoucí ke zklidňování mysli
- tlak okolností, které přesahují míru osobní snesitelnosti
- setkání s realizovanými bytostmi
- átmavičárá
- velmi silný šok
- šamanská zasvěcení
- a dál ?

Návštěvník píše:- dětská forma zvídavosti (objevování bez předsudků)...

asi hlavně člověčí sebeodevzdávání a otvírání se Jemu :yes:

čím dál víc se ukazuje, že úměrně k prohlubování naprosté důvěry a pochopení, že Si to v nás řídí Vesmír Sám,
se ztrácí jakýkoliv zájem osoby o to, jak dalece se "jí" to daří a v čem ještě ne...

je to JEHO džob ObrázekObrázek
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 17:53:24

Návštěvník píše:
aby nedocházelo ke ztotožňování, je třeba mít tu ochotu - říká se tomu taky otevřenost ... uvolnění :)

nabízí se otázka co tedy napomáhá k té ochotě - otevřenosti - uvolnění koho ?

tedy co přispívá k otevřenosti a uvolnění mysli ?

- staré dobré praktiky vedoucí ke zklidňování mysli
- tlak okolností, které přesahují míru osobní snesitelnosti
- setkání s realizovanými bytostmi
- átmavičárá
- velmi silný šok
- šamanská zasvěcení
- a dál ?

Návštěvník píše:- dětská forma zvídavosti (objevování bez předsudků)...

asi hlavně člověčí sebeodevzdávání a otvírání se Jemu :yes:

čím dál víc se ukazuje, že úměrně k prohlubování naprosté důvěry a pochopení, že Si to v nás řídí Vesmír Sám,
se ztrácí jakýkoliv zájem osoby o to, jak dalece se "jí" to daří a v čem ještě ne...

je to JEHO džob ObrázekObrázek


jj ale co k té ochotě sebeodevzdání a otvírání se Jemu ?

na to se ptám, co k tomu pomáhá, co konkrétního, pokud vůbec něco, dovedlo k tomu tebe ?

mně nejvíce k tomu napomáhalo to, že tlak přesáhl osobní míru snesitelnosti :D ale když jsem si tak na to kontemplovala, tak se na tom podílelo všechno to co jsem vyjmenovala - tedy u mne osobně to tak je :)

u přátel to jsou různé podněty co je k tomu postrkují, u dvou lidí co znám to způsobil velmi silný šok a u jednoho to bylo doslova v důsledku jeho hravé zvídavosti, jednoho k tomu navedlo zaměstnání pohřebního zřízence (jak tvrdil směs šoku a zvídavosti :D ) ... :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:05:03

vzpomínám si, že při jednom setkání, v období mých největších zmatků, mi bylo řečeno, že u dotyčného došlo k zásadnímu průlomu, když jeho touha po Pravdě, respektive zjistit jak co je - dosáhla takové intenzity, že byl pro to ochoten zemřít ...to bylo jeho postrkovadlem :)

mně to tenkrát naprosto ohromilo ...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » úte 04. srp 2015 18:14:57

Návštěvník píše:vzpomínám si, že při jednom setkání, v období mých největších zmatků, mi bylo řečeno, že u dotyčného došlo k zásadnímu průlomu, když jeho touha po Pravdě, respektive zjistit jak co je - dosáhla takové intenzity, že byl pro to ochoten zemřít ...to bylo jeho postrkovadlem :)

mně to tenkrát naprosto ohromilo ...

Bez stavu ochoty zemřít pro poznání Pravdy, se v nikom Pravda nemůže projevit.
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:21:18

na to se ptám, co k tomu pomáhá, co konkrétního, pokud vůbec něco, dovedlo k tomu tebe ?

mně nejvíce k tomu napomáhalo to, že tlak přesáhl osobní míru snesitelnosti

jj, vždycky když to začne být opravdu nesnesitelné, dojde samo k posunu...

Asi obecně platná zkušenost :what:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:23:15

jojo píše:
Návštěvník píše:vzpomínám si, že při jednom setkání, v období mých největších zmatků, mi bylo řečeno, že u dotyčného došlo k zásadnímu průlomu, když jeho touha po Pravdě, respektive zjistit jak co je - dosáhla takové intenzity, že byl pro to ochoten zemřít ...to bylo jeho postrkovadlem :)

mně to tenkrát naprosto ohromilo ...

Bez stavu ochoty zemřít pro poznání Pravdy, se v nikom Pravda nemůže projevit.


jistě ...

pořád to není to na co se ptám ?

co způsobilo u toho člověka, že v něm vyvstala takováto touha po Pravdě ? tak silná touha, že byl pro ní ochoten zemřít ?

byla tam nějaká forma konkrétního postrkovadla, nebo se už s tím narodil ?

já se ho tenkrát na to nezeptala, třeba mi odpoví teď :what:

u spousty lidí bylo tím postrkovadlem utrpení, to je donutilo ...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:28:27

Návštěvník píše:
na to se ptám, co k tomu pomáhá, co konkrétního, pokud vůbec něco, dovedlo k tomu tebe ?

mně nejvíce k tomu napomáhalo to, že tlak přesáhl osobní míru snesitelnosti


jj, vždycky když to začne být opravdu nesnesitelné, dojde samo k posunu...

Asi obecně platná zkušenost :what:


někoho to, ale dovede k sebevraždě nepostrčí ho to přímo ... jistě i sebevražda se pak ukáže postrkovadlem, že to není funkční, ale mám na mysli přímá postrkovadla k té otevřenosti - k té ochotě sebeodevzdání se
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:32:10

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
na to se ptám, co k tomu pomáhá, co konkrétního, pokud vůbec něco, dovedlo k tomu tebe ?

mně nejvíce k tomu napomáhalo to, že tlak přesáhl osobní míru snesitelnosti


jj, vždycky když to začne být opravdu nesnesitelné, dojde samo k posunu...

Asi obecně platná zkušenost :what:


někoho to, ale dovede k sebevraždě nepostrčí ho to přímo ... jistě i sebevražda se pak ukáže postrkovadlem, že to není funkční, ale mám na mysli přímá postrkovadla k té otevřenosti - k té ochotě sebeodevzdání se


sebevražda je v podstatě pokusem se tomu vyhnout - proto je to nefunkční, stejně tak selžou všechny pokusy to potlačit ...

:what:

když se těchto pokusů o vyhnutí a potlačení zanechá je tu ta otevřenost :)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:33:45

Návštěvník píše:
já se ho tenkrát na to nezeptala, třeba mi odpoví teď :what:

u spousty lidí bylo tím postrkovadlem utrpení, to je donutilo ...


vybavuji si, že jsem se ho zeptala, jak to mám udělat, aby se ve mně tato touha objevila :)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:39:55

Já byla v naprosté pohodě, šťastná, spokojená, a jen jsem chtěla zjistit, co mi přerušilo vizualizaci, snění, co to bylo zač.... tudíž u mne to byla čirá zvědavost a ochota prozkoumat cosi nového, co na mne odkudsi juklo... :D
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:40:53

Návštěvník píše:Já byla v naprosté pohodě, šťastná, spokojená, a jen jsem chtěla zjistit, co mi přerušilo vizualizaci, snění, co to bylo zač.... tudíž u mne to byla čirá zvědavost a ochota prozkoumat cosi nového, co na mne odkudsi juklo... :D


jj :) :yes:
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 18:45:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Já byla v naprosté pohodě, šťastná, spokojená, a jen jsem chtěla zjistit, co mi přerušilo vizualizaci, snění, co to bylo zač.... tudíž u mne to byla čirá zvědavost a ochota prozkoumat cosi nového, co na mne odkudsi juklo... :D


jj :) :yes:


myslím že něco podobného zmínila i Petra, že cosi se kdysi (snad někdy v období 12ti let ?) objevilo a bylo to tam ... nebo jak to psala ...

jestli to tu čte, tak to uvede na pravou míru ;) :) (prosím ...)
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 19:02:57

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
na to se ptám, co k tomu pomáhá, co konkrétního, pokud vůbec něco, dovedlo k tomu tebe ?

mně nejvíce k tomu napomáhalo to, že tlak přesáhl osobní míru snesitelnosti


jj, vždycky když to začne být opravdu nesnesitelné, dojde samo k posunu...

Asi obecně platná zkušenost :what:


někoho to, ale dovede k sebevraždě nepostrčí ho to přímo ... jistě i sebevražda se pak ukáže postrkovadlem, že to není funkční, ale mám na mysli přímá postrkovadla k té otevřenosti - k té ochotě sebeodevzdání se

Kdo se ptá? Čí postrkovadla by to měla být? Lidského "já"? Aby cítilo, že má konečně trochu větší šanci TOHO dosáhnout?
Proč jinak by mělo zájem o postrkovadla?

Prostě se děje, co se děje, a k posunům dochází úměrně tomu, jak dochází k pochopení, že neexistuje naprosto žádná možnost použít nějaké postrkovadlo, aniž by se tím posílil postrkující, který má o něj zájem = chce ho v nejlepším úmyslu použít.

Když si tohle člověk neustále znovu uvědomuje, v naprosté důvěře ve vesmírnou Inteligenci, která Si návrat k Sebe-uvědomění v každém Svém tvaru řídí a taky otevírá situace, kdy k posunu může dojít, tím snáz ten návrat probíhá. Sám od sebe.
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » úte 04. srp 2015 19:08:39

Návštěvník píše:
jojo píše:
Návštěvník píše:vzpomínám si, že při jednom setkání, v období mých největších zmatků, mi bylo řečeno, že u dotyčného došlo k zásadnímu průlomu, když jeho touha po Pravdě, respektive zjistit jak co je - dosáhla takové intenzity, že byl pro to ochoten zemřít ...to bylo jeho postrkovadlem :)

mně to tenkrát naprosto ohromilo ...

Bez stavu ochoty zemřít pro poznání Pravdy, se v nikom Pravda nemůže projevit.


jistě ...

pořád to není to na co se ptám ?

co způsobilo u toho člověka, že v něm vyvstala takováto touha po Pravdě ? tak silná touha, že byl pro ní ochoten zemřít ?

byla tam nějaká forma konkrétního postrkovadla, nebo se už s tím narodil ?

já se ho tenkrát na to nezeptala, třeba mi odpoví teď :what:

u spousty lidí bylo tím postrkovadlem utrpení, to je donutilo ...


Není tu nic za tím účelem postrčit někoho k Pravdě (krom osob které si to vzali za úkol).
Osobní i veřejné utrpení i luxus je dán systémem, kterému se jinak říká mašinérie.
A tu se stane že to někoho v té mašinérii začne srát, nechce být dál otrokem, a chce ven...
Obyčejná (vnitřní) touha po svobodě a pravdě, nic víc.
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. srp 2015 19:35:58

Prostě se děje, co se děje, a k posunům dochází úměrně tomu, jak dochází k pochopení, že neexistuje naprosto žádná možnost použít nějaké postrkovadlo, aniž by se tím posílil postrkující, který má o něj zájem = chce ho v nejlepším úmyslu použít.

Když si tohle člověk neustále znovu uvědomuje, v naprosté důvěře ve vesmírnou Inteligenci, která Si návrat k Sebe-uvědomění v každém Svém tvaru řídí a taky otevírá situace, kdy k posunu může dojít, tím snáz ten návrat probíhá. Sám od sebe.

PS. K té vděčné bezmoci nás to postrkuje krůček ... za... krůčkem...
Návštěvník
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod jojo » úte 04. srp 2015 20:03:49

Návštěvník píše:
Prostě se děje, co se děje, a k posunům dochází úměrně tomu, jak dochází k pochopení, že neexistuje naprosto žádná možnost použít nějaké postrkovadlo, aniž by se tím posílil postrkující, který má o něj zájem = chce ho v nejlepším úmyslu použít.

Když si tohle člověk neustále znovu uvědomuje, v naprosté důvěře ve vesmírnou Inteligenci, která Si návrat k Sebe-uvědomění v každém Svém tvaru řídí a taky otevírá situace, kdy k posunu může dojít, tím snáz ten návrat probíhá. Sám od sebe.

PS. K té vděčné bezmoci nás to postrkuje krůček ... za... krůčkem...

To víš že jó.
jojo
 

Re: Sebereflexe - bez mazání nelibých příspěvků

Nový příspěvekod .Petra » stř 05. srp 2015 8:19:14

rosada píše:
Návštěvník píše:až Jano budeš hovořit jazykem Jednoty, tak jako Mooji, tak to co budeš poznávat bude stejně tak cenné či bezcenné co poznává bližní tvůj včetně toho davu bližních



Jen pro ujasnění té citace.
Mooji se tam ptá (zjednodušuji): a to mluvíte z pravé zkušenosti a nebo jste se jen naučili jazyk Jednoty.

Já jsem to sem dala proto, že mě osobně přijde, že Jana ten jazyk ovládá dokonale, proto její příspěvky mouhou působi zasvěceně, ale při bližším pohledu, jsou vidět trhlinky a zkreslení.
Ale můžete být (včetně Jany) klidní, netrápí mě to a nechci (netrvám na tom), aby se to, za co se Jana považuje měnilo.
Jen tak si tu prostě reaguju na to, co vyvstává. A jsem zvědavá, co to udělá.
:)


:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník