JZ

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » pát 08. lis 2013 16:37:10

Nějak mi to nejde, zůstanu střevem. Zatím ahoj.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. lis 2013 16:48:05

Jj, ahoj.
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Petra » pát 08. lis 2013 20:33:58

vostalpetr píše:
V případě duchovních mistrů bych to pak viděl zcela obráceně
než u té pobřežní hlídky...


Nisargadattovi poradil jeho učitel dobře. On to tak každopádně viděl. A to je to podstané. Důležité je, jak to vidí ten, komu bylo pomoženo, a ne, jak to vidíš ty. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 11:55:36

Jana píše:
vostalpetr píše:Kdybys nepodlehla tendencím své osoby,

tak bys nepodlehla nemoudrým rádám duchovních mistrů
(v tvém případě pak Ježíše a Maharišiho)

a nesměrovala svou pozornost nějakým směrem k něčemu
(v tvém případě pak lásce)

viděla bys rovnou a přímo, že žádné srdce a Atman neexistuje

že Skutečnost je an atman (ne atman)

že je zde jen Brahman

PS.
No jo, kdyby byly v prdeli ryby,
nebyly by ani rybníky a ani duchovní mistři ani atman či srdce

Nestačí jen šťastnej život?
Je zapotřebí ještě hledat něco jiného ?

Ježíš říkal: "Hledejte Boží království a ostatní bude přidáno." Tím pádem, pokud se objeví Boží přítomnost, tak vůbec nevadí, že je k ní ještě něco přidáno.
Nevadí ani to, že pozornost upoutává láska.
Ostatně řekla bych, že co není láska, nestojí za pozornost.
:D


Ježíš ale také říkal, že nepřinesl mír ale bič! To je také zajímavé že si každý z jeho širokého projevu vybere, co se mu hodí (do jeho psycho byznysu).
případně si to trošku přeobrací.... No nemůže být vlastně jinak, to se děje v případě všech Mistrů: lidi jsou hotový z výpichů jejich dobré vůle a pak ty statě buď kritizují nebo zbožňují. Nemůže být jinak.
Mohamed, Kabir, Buddha, Tagore, i ten básník Blake, šramana Ježíš, i starý Sai Baba.. To vše jsou jména jediného, proměna Jeho tváře nám pravda dává
zabrat. Toť rozmanitost jenž jsme si vyprosili, a teď že ji nerozumíme? (jakoby - nepřiznáme si to)! Naše vybudovaná logika je naše víra. My přece zažily ty duchovní stavy a všemu rozumíme. Ty stavy nejsou naše, nepatří nám, ničemu nerozumíme..
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 12:23:37

A teď přijde: "Když zmizí ztotožnění s myslí a tělem, je nějaký problém? Vše je nádhernou blažeností, láskou, která nemá chybu." :D
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 12:27:32

A tak furt dokola. :hm:
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 12:38:18

Návštěvník píše:A teď přijde: "Když zmizí ztotožnění s myslí a tělem, je nějaký problém? Vše je nádhernou blažeností, láskou, která nemá chybu." :D



To je ovšem pravda. Problém je to "když".
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 12:45:57

A přijde: "A co ti brání to žít bez když?" Co brání žít bez ztotožnění s tělem a myslí?"

Aniž by bylo všimnuto, že to "když" tam bylo přineseno nikým jiným, než tím, kdo se takto stále ptá dokola a dokola ve hře na lásku.

Mě už ta hra nebaví, tak se bavte dál, koho baví tu hru hrát..., už to tu bylo tisíckrát... tyhle dialogy... a monology...
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 13:06:48

Jednou jsi tu. Ve hře.
Ani dobře ani špatně, jsi tu.
Podívej se na to"nehraju" znamená to jen "hraju" jinak. Slovy nelze nehrát, ale lze hrát "čistě". Aspoň se o to snažit - to stojí za řeč. : )
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 13:16:34

To by byla ovšem falešná hra. A ač se to nezdá, tady je volba. Uvidíme.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 13:59:07

Nezastávám žádnou neměnou pravdu, nebudu zde hájit žádný názor - ty jsou dítětem okamžiku - jestli pro někoho platí, pak platí, jestli neplatí, pak neplatí. Na hádky, fackování citacema, a poslouchání stále stejných digi-novel mě neužije. Držim všem palce. :-)
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 14:04:30

No a je to. Jako bych to nepovídal. :what:
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 14:09:47

Poučen z toho zdá se mi smysluplné vést hovor jen když jsme na stejné, nebo alespoň podobné vlnové délce, jen tak se můžeme vzájemně chápat a vzájemně se obdarovat.
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 14:24:43

Ano to poznám podle toho, jak se kdo ptá, a pak využiji daru svobody a odpovím, jak odpovím...

Ať se ti daří.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 15:01:41

Nevím co bude za hodinu, nemůžu to slíbit, jinak nou problem, žádné nedorozumění.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 15:03:46

Návštěvník píše:Poučen z toho zdá se mi smysluplné vést hovor jen když jsme na stejné, nebo alespoň podobné vlnové délce, jen tak se můžeme vzájemně chápat a vzájemně se obdarovat.

Tohle uvědomění přeju všem.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 15:33:01

střevo píše:
Návštěvník píše:Poučen z toho zdá se mi smysluplné vést hovor jen když jsme na stejné, nebo alespoň podobné vlnové délce, jen tak se můžeme vzájemně chápat a vzájemně se obdarovat.

Tohle uvědomění přeju všem.

Je na tebe nějaký kontakt nebo píšeš ještě někde jinde?
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 16:33:00

Email mam furt stejnej. :)
Je zajímavé že jsem hledal něco o vodním kefíru (tibi krystaly) a navedlo mě to sem.
Ta atmosféra jednoduchého starého fóra JZ je neopakavatelná. Žádné fórum už nebude takové (možná nostalgie).
Pozitivní je změna (pár) lidí, jsem příjemně překvapen.
Tak čau.
střevo
 

Re: JZ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. lis 2013 16:36:34

Co říkáš na nové FJZ?
Návštěvník
 

Re: JZ

Nový příspěvekod střevo » sob 09. lis 2013 16:53:32

:D No já se na něm dost podílel, takže bych měl pět chválu... Nepovedlo se. Ale není není tu žádné povedené... Je to o jednoduchosti a uniformitě - čím jednoduší, tím lepší. A design musí bejt šitej na míru. Dyk jde o lidi, no né sakra... : )
střevo
 

PředchozíDalší

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků