Konopí

Re: Konopí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 22:22:23

Češi patří k největším uživatelům konopí a extáze v Evropě

Češi patří mezi největší uživatele konopí a extáze v Evropě. Ve čtvrtek to uvedlo Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). S marihuanou má zkušenost čím dál více mladých lidí, v Česku ji vyzkoušelo 42 procent studentů, což je v Evropě vůbec nejvíce.

Čeští uživatelé marihuany na evropských žebříčkách tradičně vedou. Zatímco v rámci kategorie dospělých, kdy tuto drogu během života okusilo 22,8 procenta lidí, je Česká republika lehce pod unijním průměrem (23,3 procenta), ve skupině mladí dospělí ve věku 15 až 34 let je takřka na dvojnásobku průměru EU (21,6 procenta oproti 11,7 procenta).

Ve skupině studentů ve věku 15–16 let je Česko se 42 procenty na prvním místě, druhá je s 39 procenty Francie.

Konopí se v ČR spotřebuje kolem dvaceti tun ročně. „Je u nás zhruba 80 tisíc intenzivních kuřáků, kteří si problém s drogou uvědomují,“ uvedl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Marihuanu si za poslední rok dopřál každý pátý Čech ve věku 15 až 34 let. V Evropě ho celkově v posledním roce užilo přes 19 miliónů lidí ve věku 15 až 64 let.

Problém: pervitin

S extází má zkušenost pět procent dospělých Čechů. Problémem je také metamfetamin neboli pervitin. Právě tato stimulační droga je v Česku nejrozšířenější.

V tuzemsku se ho vyrobí přes sedm tun ročně, odtud se potom šíří na západ, zejména do Německa a Rakouska. Vloni ho byla do zahraničí vyvezena necelá tuna.

„Pervitin ale není jen problémem Česka, ale i zbytku Evropy. Zprávy máme z celé Skandinávie nebo Balkánu,“ upozornil Vobořil.

Pozitivem podle něj je, že i když čísla narůstají, oproti zbytku Evropy máme v průměru nižší počet problémových uživatelů drog. „Ve srovnání s Evropou máme nízkou úmrtnost. V ČR zemře za rok na předávkování 20 lidí,“ sdělil Vobořil.

V Evropě je nejběžnější kokain

Nejběžněji užívanou nelegální stimulační drogou v Evropě zůstává kokain. Na evropském trhu se však každý rok objeví nové látky, které napodobují látky kontrolované.

Celkově jich evropské centrum monitoruje přes 450. Jenom za rok 2014 bylo hlášeno 101 nových psychoaktivních látek.

Podle EMCDDA hrají velkou roli na trzích s drogami internet a sociální média, která se používají přímo pro nákup a prodej drog nebo pro sdílení zkušeností.

http://www.novinky.cz/domaci/371401-ces ... vrope.html


Návštěvník
 

Re: Konopí

Nový příspěvekod Pelvan » pát 28. srp 2015 16:58:04

Ahoj

Původně jsem si chtěl dát na spravení žaludku nivu (to už mám mnohokrát odzkoušené), ale šel jsem pro ni do Normy a tam ji neměli, tak jsem si koupil romadůr a bylo to v pohodě.
Včera jsem byl na cvičení Jana Žlábka a skoro celé (1,5 hodiny) jsem ho proprděl. Prostě pohyb je opravdu moc důležitý.
Mák (po kterém jsem měl asi ty svoje problémy) není jenom základ pro výrobu drogy, ale je to také potravina podporující plynatost v trávicím traktu.

Konopí je úžasná rostlina, hulit ho je však podle mne nejpitomnějším využitím darů této rostliny.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Konopí

Nový příspěvekod nop » pát 28. srp 2015 21:43:03

Pelvan píše:Ahoj

Původně jsem si chtěl dát na spravení žaludku nivu (to už mám mnohokrát odzkoušené), ale šel jsem pro ni do Normy a tam ji neměli, tak jsem si koupil romadůr a bylo to v pohodě.
Včera jsem byl na cvičení Jana Žlábka a skoro celé (1,5 hodiny) jsem ho proprděl. Prostě pohyb je opravdu moc důležitý.
Mák (po kterém jsem měl asi ty svoje problémy) není jenom základ pro výrobu drogy, ale je to také potravina podporující plynatost v trávicím traktu.

Konopí je úžasná rostlina, hulit ho je však podle mne nejpitomnějším využitím darů této rostliny.

Zdravím

V tom se srovnávám.
Podobně je tomu u tabáku. Mladé výhonky jsou dobrým salátem. Ale nechat je zestárnout, usušit a spálit je škoda práce.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Petra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník