Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Moderátor: maros

Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » stř 05. říj 2011 9:37:04

Ahoj všetci!
Bol mi venovaný tento priestor, za čo som vďačný, nie som však typ, ktorý musí za každú cenu niečo písať, tak ho využijem na prenesenie debaty z inspiruj, pričom , pokiaľ to niekoho zaujme, chcel by som sa venovať fenoménu "prebudenia, osvietenia" a pod. z iného uhlu pohľadu, čo bude badatelné už i z mojej poslednej odpovedi Gorovi na inspiruj.
Najprv tomu však predchádza časť Gorovej reakcie:
Mě to tedy nijak neublížilo a nechtěl bych se vrátit do stavu před probuzením na jediný den. Neměnil bych. Nikdy. Proč myslíš, že je ta metoda násilná? Protože říká pravdu? Protože nemaže med kolem huby? Protože to nezaobaluje do hloupostí, spirituálních kydů, nenavazuje to na žádné přihlouplé učení a nenutí tě meditovat? Protože se díky ní můžeš probudit za jeden večer? Ohledně toho neštěstí - ty vůbec netušíš, jaké to je. Vůbec nevíš. Tohle je poděkování jednoho z probuzených:

Thanks Gorodecky! I can not describe the feeling of being free....you know it, though.. have shed a lot of useless weight (load) I was carrying all this while... phew! it is like a feather falling from the cliff....weightless, no mass, no grudges, no enemies or best friends...lol, it is so much easier to live with "nothing" than with "so many things".
Crying for what?...Fighting with who?...expecting from what? etc. etc.....All gone & so are the worries.
Once again thank-you so much.


No a teraz moja odpoveď/námet na debatu a prípadnú kritiku, za ktorú budem vďačný/:
OK, Goro!
Potrebuješ oponenta, máš ho. Len hneď na začiatku poviem, že problém nevidím v tom, ČO hovoríš, ale AKO to hovoríš. Určite si sa stretol s tvrdením, že akákoľvek pravda je pravdou len dovtedy, kým ju nevyjadríš slovne. Druhá signálna sústava je totiž príliš nedokonalá na to, aby vystihla všetko, čo tou pravdou je. Vyberie len nejaký fragment, s tým sa nedá nič robiť.
Aby si bol v obraze, poviem príklad, i keď na tvojho Santu nemá. S obľubou ilúziu hmoty opisuješ ako 99,9999%-né nič, iba kde tu sa mihne nejaký atóm vo zvyšku miliontín percent. Takže Ti navrhujem, aby si si vybral hodne hutnú ilúziu hmoty vo forme poriadnej skaly a tresol sa ňou poriadne po čele. Potom Ti možno blysne v hlave, že tá ilúzia pár atómov v prázdnom priestore až takou ilúziou nie je. A vieš prečo? Lebo sa Ti už až tak nehodilo povedať, že v tom prázdnom priestore sú tie základné častice hmoty udržiavané obrovskou silou a o tejto sile by niečo vedeli povedať povedzme v Hirošime, keby to v 45-om prežili. Ale pánovi to môže byť jedno, veď všetko je ilúzia. Kam Ťa táto spupnosť človeče dovedie? No a ak sme sa od hmoty dostali po energiu, a súhlasíme s tým,že hmota je len skoncentrovaná energia, tak hádam začneme súhlasiť i s tým, že i energia je len niečo, čo je skoncentrované. A to sa dostávame do sveta božských ideí/mentálnej sféry/, kde sa idei sformujú do entít, ktoré nazývame myšlienkové formy. Myšlienka je teda tiež energetická entita/takto ju napr. definuje E.Tolle/. A pokiaľ sa vykašleme na učebnice anatómie mudrov, ktorí vedia veľké prd/mimochodom, v USA zisťovali anomáliu obrovského zníženia úmrtnosti ich občanov v rámci jedného mesiaca a napokon zistili, že v tom mesiaci prebiehal generálny štrajk lekárov :D /, tak zistíme, že mozog nie je schopný myšlienky vytvárať, on ich len vie prijímať, spracovávať a ďalej vysielať. Ale Tebe tieto drobnosti nevadia, veď načo sa zaoberať niečím, čo je len ilúziou. To kľudne svojím tvrdením zo seba urobíš Boha, teda pardón, nie zo seba, ktorý neexistuješ, ale so svojho mozgu, ktorý si existuje v ilúzii len tak...
Pozri, asi tušíš, kam sa chcem dostať.
99% toho, čo tu tvrdíš som si dávno pred tým, než si sem prišiel, prečítal v knihe Ja, skutočnosť o sebe od Šrí Nisargadatty Maharadže, ktorú zostavil Rameš Balsekar. Možno si ju nečítal, ale vychádzajú z nej Tí, ktorí spôsobili Tvoj transcendentálny zážitok, na základe ktorého tu tak blbneš.
Ja to vidím takto:
kým sa človek dostane k Maharadžovej krutej advaite, mal by prejsť i všetkým ostatným-proste tú ilúziu spoznať. Nie je iklúzia, ako ilúzia. Táto je úžasná. Prečítať bibliu, Steinerovu antropozofiu, Pálešovu Angelológiu, Kubínovu Pansofiu, Zelandovo Ovplyvňovanie reality i Levašovov systém tvorenia hmoty z primárnych energií a pod. Ešte raz: Stvorenie je úžasná vec. A mne tá pokora voči Stvoreniu u Teba neskutočne chýba, takto osvietenie a realizácia určite nevypadá.
Kašlem na to, že sa správaš vulgárne ku mne. Ale nechápem, čo si to dovoľuješ k ľuďom, ako je Vostálpeťo, Lída, alebo Roman. Snažili sa Ťa usmerniť, pretože tomu rozumejú viac, ako Ty, a Ty si to nazval hipi kydy.
Mimochodom, ako je možné, že ten istý zážitok doviedol Martu Jansen alebo E.Tolleho k tomu, že sú z nich láskavé bytosti, ktoré rozdávajú lásku a pochopenie, kým Ty chrlíš oheň a síru. A ako je možné, že napr. Marta vysvetľuje milosť osvietenia, ako zásluhu , ktorá sa získava cez mnoho inkarnácií, kým Ty/pretože je to učenie Maharadžu/ tvrdíš/teda Maharadža tvrdí/, že vedomie po smrti tela sa vracia do Absolútneho uvedomenia ako kvapka vody do oceánu, a teda, že reinkarnácia je blbosť.
Záver:
Moje neexistujúce Ja, ktoré tu je už v neviem koľkej neexistujúcej inkarnácii si pomocou mojej neexistujúcej slobodnej vôli bude vyberať len to, čo sa mu hodí do jeho svetonázoru, nebude sa vyhovárať na to, že všetko je ilúzia, aby nemusel chápať základné zákonitosti, a tým je možné, že sa vyhne takým zjednodušeniam, aké tu predvádzaš Ty, pri svojej misii prebúdzača./Ozaj, prečo sa tak brániš tomu, že to je Tvojim cieľom, keď i v predošlom príspevku o tom hovoríš?/
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Rami » stř 05. říj 2011 9:58:31

Goro zjistil, kdo není, ale nepoznal co je. Proto může zasvěceně mluvit o první půli a může ji učit.
Tvrdost je na svém místě, protože kdo to zná tak jako on, tomu tvrdost neuškodí, kdo se jen naparuje, že zná, tak tomu prospěje.
Rami
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Linda » stř 05. říj 2011 10:07:42

Pokračování diskuse na Gorově vlákně na Inspiruj:


Ladislav píše:...ještě jednou, jsa neexistující, přesto "osobně" Obrázek díky za statečnost Maroši...i když už teď vím, co Goro odpoví... Obrázek

Lída píše:Taky oceňuju Tvou statečnost, marosi Obrázek

A současně i já

už teď vím, co Goro odpoví...

Proto jsem s ním přestala polemizovat.

Tohle vlákno je ale opravdu přínosem Obrázek Jsou to reakce všech nás ostatních na jeden a tentýž jev, který se stále opakuje: je možné se z toho poučit, pokud člověku nechybí tolerance k jinakosti druhých, úcta k různorodosti stvořeného, a to hlavní - sebereflexe

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Luck » stř 05. říj 2011 10:17:10

..nebude sa vyhovárať na to, že všetko je ilúzia, aby nemusel chápať základné zákonitosti,


Inu, tenhle "zlozvyk" bývá poměrně rozšířený.


:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Linda » stř 05. říj 2011 10:29:38

Lída (na Inspiruj) píše:Když dojde k náhlé zkušenosti probuzení a člověk se předtím nenaučil v sobě rozpoznávat, čím vším se jeho ego projevuje, je přirozené, že vidí ego jen v myšlení. Domnívá se, že ego (malé "já") zanikne zkušeností a plným pochopením, jak to doopravdy je.

Netuší, že víc než 90% našich egoických projevů sestává z navyklých instinktivních reakcí tzv. pravé mozkové hemisféry, našeho emočního mozku, který se stejně jako u ostatních savců stará o sebeobranu jedince a projevuje se emocemi vůči okolí a chrání sebe coby jedince. I po probuzení proto reaguje dál podle svého dosavadního naprogramování předchozími zkušenostmi, neustále hodnotí a bleskově reaguje podprahovými bezděčnými reakcemi. Pokud se náhle probuzený člověk nenaučil u sebe vnímat a rozpoznávat sebeobranné emoční aktivity vlastního individuálního "já", pak všechno, co dělá a co říká, provázejí i po probuzení emoční reakce malého "já". Přesto, že stoprocentně, na základě vlastní zkušenosti ví, že žádné "já" neexistuje.

Jak tedy dál po probuzení? Cituji, co jsem na tohle téma napsala jinde:

"Tím se nám otevřela možnost věnovat plnou pozornost i bezděčným reakcím svého emočního těla, které dál vyvstávají i po probuzení, uvědomovat si je a umožňovat transformaci jejich přijímáním coby tvarů Vědomí, které jediné JE. Začne tak probíhat postupné přeprogramovávání pravé mozkové hemisféry v situacích, které nabízí každodenní život. Nízko vibrující pravá hemisféra, ovládaná nevědomými programy, se tak postupně mění, ubýváním nižších vibrací se její kmitočet pomaličku zvyšuje, postupně se přibližuje ke kmitočtu vysoko vibrující vědoucí levé hemisféry, až nakonec dojde k jejich synchronizaci (trvalé probuzení).

Druhá možnost je, že po zkušenosti probuzení začne vznikat duchovní ego = inovovaná podobá "já", které ví, že neexistuje, posuzuje ty kolem sebe jako nevědomé a podle toho na ně i emocionálně reaguje.

Jestli ale tohle člověk pochopí nebo nepochopí, závisí čistě na jeho dosavadním naprogramování."

Proto respektuju, že i Goro jedná a reaguje podle svého naprogramování a že není v jeho moci to změnit dřív, než k tomu nastanou vhodné vnitřní podmínky. A ty nastanou, až když člověk vyzkouší všechny způsoby, "jak ne". Když se na něho tlačí, obvykle se ještě víc ve svých postojích zakope.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » stř 05. říj 2011 11:12:33

Tvrdost je na svém místě, protože kdo to zná tak jako on, tomu tvrdost neuškodí, kdo se jen naparuje, že zná, tak tomu prospěje.

Ahoj Rami!
Písal som už viackrát, že osobne nepochybujem, že Gorovi bolo umožnené nazrieť "pod pokličku".
Proto respektuju, že i Goro jedná a reaguje podle svého naprogramování a že není v jeho moci to změnit dřív, než k tomu nastanou vhodné vnitřní podmínky.

Už si mi to raz vysvetlovala, ale i teraz poviem,že Ti ďakujem, Lída, obohatilo ma to.

Neviem, prečo ma práve teraz napadá stará príhoda, ale veď, čo už:
Spomínam, ako som pred 20-timi rokmi dráždil hada bosou nohou-keďže sme chceli prebudiť s kamošom naše kundaliny. Našťastie návody boli slabé, a tak až po čase som sa dozvedel , s čím som si zahrával. Verím, že v blázincoch sa nachádza hodne nepripravených, ktorí sa dostali k lepším návodom, resp. ktorí boli odhodlanejší a išli za hranicu, ktorú sme my s kamošom sa báli prekročiť. Neskôr som sa pri cvičení čchi-kung ale hlavne pri pôstovaní dozvedel o kundaliny viac, a veru, som rád, že som...
Krásne o tom píše Pavel Mácha, pôstar, ktorý rozhodne vie, o čom hovorí:
Člověk je popelnice v níž had na dně spí zasypán do první třetiny výšky popelnice hovnama, na jejichž hladině pluje shnilá smrdutá potrava a nad tím vším se v horní části pod víkem vznáší hustý zápach. Vedle popelnice se pak válí stromek, který bychom do popelnice rádi zasadili s cílem udělat z ní květináč s krásným stromem pro radost a potěšení všem okolo. . Tedy logika už napovídá, že postup je následující: Dáme 21 dní půstu abychom vyklidili hovna a shnilou stravu. Tím zmizí i zápach a had se probudí a začne se rozhlížet co se děje - to je ono půstovní znovuzrození. V té chvíli můžeme vzít stromek a postavit jej doprostřed hadova stočení a pak s otevčeným víkem popelnice v meditaci čekat až se had sám rozhodne ke stoupání za pomoci kmene stromu, nebo koncentrací hadovi ukazovat cestu a prosit jej z uctivé vzdílenosti, aby ji následoval. K tomu je samozřejmě zapotřebí obrovská trpělivost - tu nám dá druhá polovina 40tky včetně dokonalé čistoty těla. Pouze tímto opatrným postupem si zajistíme svoje vlastní bezpečí. Tedy jistotu, že když had narazí na překážku, sám bude hledat cestu jak by ji odstranil a mohl stoupat dál a navíc nám umožní vidět kde je problém a dá čas a možnost k jeho nápravě. Překážku mu pomůžeme naší spoluprácí odstranit a bude postupovat v klidu výš. Jestliže hada vyprovokujeme k rychlé akci, nesmíme se divit, že se bude chovat jako neřízený buldozér a překážkou, kterou na své cestě vážně poškodí, nebo dokonce odstraní, bude celé fyzické tělo jeho pokušitele.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » stř 05. říj 2011 12:46:52

Ano,
niekto múdry to určite povedal, i keď teraz neviem, kto: najväčším nebezpečenstvom pre človeka je - ON SÁM
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod rosada » čtv 06. říj 2011 15:41:18

Mooji (z knihy Writing on Water)
Is time required at all to be yourself?
If somethig is placed in front
of a mirror, does the mirror need time
or effort to reflect?


což by se dalo přeložit:

Je vůbec potřeba čas na to být sám sebou?
Pokud něco dáme před zrcadlo
potřebuje zrcadlo čas nebo úsilí na to, aby zrcadlilo?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » úte 11. říj 2011 7:12:37

Marosi, proč sem taky nevložíš, co jsem ti na ten tvůj přihlouplý příspěvek odpověděl? Vytrhávat části diskuze, které se ti hodí je trochu moc ubohé i na tebe.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » úte 11. říj 2011 8:41:40

Goro, priateľu!
Zariadim, keďže je jasné, že Tvojmu neexistujúcemu ja dosť veľmi záleží na tom, aby si z každej debaty vyšiel ako víťaz. Pôvodne som neplánoval, a uisťujem admina, že to tak ani nebude, že na tomto priestore budú okopčené debaty z inspiruj. Využil som svoj priestor , pretože ma zaujímajú reakcie iných na konkrétny názor, ktorý som odprezentoval ako reakciu na Tvoj príspevok, ktorý som tiež uviedol. Takže problém nevidím.
V žiadnom prípade však nechcem, aby ma Tvoje neexistujúce ja obviňovalo z manipulácie, tak to sem dám, len Ťa poprosím o chvíľku strpenia, žijem v inej dimenzii, ako Maros-živnostník musia moje prstíky napísať pár správ z prehliadok, zopár cenový ponúk a absolvovať servis dávkovacích čerpadiel, keďže Maros potrebuje peniažky na opravu komína a je to pre neho viac, ako prezentovať svoje existujúce ego na internetovom fóre. Ale v priebehu dneška zariadim. OK?
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 8:51:27

Goro píše:Marosi, proč sem taky nevložíš, co jsem ti na ten tvůj přihlouplý příspěvek odpověděl? Vytrhávat části diskuze, které se ti hodí je trochu moc ubohé i na tebe.

přihlouplý příspěvek... ubohé i na tebe... ?
nemáš goro strach, aby tě někdo nepovažoval za ubohého a přihlouplého? proč bys jinak takhle podrážděně reagoval?
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » úte 11. říj 2011 10:06:02

Návštěvník píše:
Goro píše:Marosi, proč sem taky nevložíš, co jsem ti na ten tvůj přihlouplý příspěvek odpověděl? Vytrhávat části diskuze, které se ti hodí je trochu moc ubohé i na tebe.

přihlouplý příspěvek... ubohé i na tebe... ?
nemáš goro strach, aby tě někdo nepovažoval za ubohého a přihlouplého? proč bys jinak takhle podrážděně reagoval?


Pletes si podrazdenost s uprimnosti. A ne, nemam strach.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 10:22:07

je gorovo osvícení opravdové nebo jestli si jen na osvíceného hraje? jak vypadá tvůj soucit goro?
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 11:57:47

Návštěvník píše:je gorovo osvícení opravdové nebo jestli si jen na osvíceného hraje?


Slovo osvícení je odvozeno jistě od slova osvítiti. Ale osvítítí nikoli nějakým nápadem, např.-"já neexistuje", ale opravdovým Božím světlem. Zatím se goro o tom Božím světle vůbec nezmínil.

Iluminace , osvícení;
1. velké slavnostní osvětlení;
2. filozofie a teologie učení o poznání prostřednictvím duchovního světla pocházejícího z Božího rozumu
http://leccos.com/index.php/clanky/iluminace
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » úte 11. říj 2011 12:37:46

Takže, dávam sem Gorovu odpoveď na moju reakciu na predošlú odpoveď a zároveň nájdete na konci link na celý ďaľší vývoj diskusie na inspiruj.cz, keďže tých akcií-reakcií bolo doteraz viac, a nepochybujem, že ešte i budú. Schválne končím na tomto vlákne Gorovou reakciou, aby to bolo fér. Ostatné, vzhľadom na vývoj na inspiruj, budú už len komentáre, keďže tento priestor moderujem ja/pre Gora-moderuje moje neexistujúce ja, o ktorom si však myslím, že existuje-teda ja vlastne tiež si nemyslím, že existuje ako ja, ale existuje ako Ja.//Nedá mi však, aby som neodkázal Gorovi jednu podstatnú vec:
Goro, pasoval som sa za Tvojho oponenta, i keď si to nechcel. Aj tak to však podľa mňa znamená , že som z hľadiska šírenia Tvojej krutej pravdy jeden z najdôležitejších, akých táto Tvoja"pravda" potrebuje. To je však logika, ktorú ty zrejme nemusíš....
Takže Gorova reakcia:
maros píše:Aby si bol v obraze, poviem príklad, i keď na tvojho Santu nemá. S obľubou ilúziu hmoty opisuješ ako 99,9999%-né nič, iba kde tu sa mihne nejaký atóm vo zvyšku miliontín percent. Takže Ti navrhujem, aby si si vybral hodne hutnú ilúziu hmoty vo forme poriadnej skaly a tresol sa ňou poriadne po čele. Potom Ti možno blysne v hlave, že tá ilúzia pár atómov v prázdnom priestore až takou ilúziou nie je. A vieš prečo? Lebo sa Ti už až tak nehodilo povedať, že v tom prázdnom priestore sú tie základné častice hmoty udržiavané obrovskou silou a o tejto sile by niečo vedeli povedať povedzme v Hirošime, keby to v 45-om prežili. Ale pánovi to môže byť jedno, veď všetko je ilúzia. Kam Ťa táto spupnosť človeče dovedie? No a ak sme sa od hmoty dostali po energiu, a súhlasíme s tým,že hmota je len skoncentrovaná energia, tak hádam začneme súhlasiť i s tým, že i energia je len niečo, čo je skoncentrované.
Gorova odpoveď:
Ehm trochu mě matou všechny ty kecy co sem píšeš, ale abych to zjednodušil - V ČEM KONKRÉTNĚ NEMÁM PRAVDU? 99,999999999999 % atomu je prázdných - je to pravda nebo není? To ostatní co meleš nic z toho co jsem řekl nevyvrací.

Marošova citácia: A to sa dostávame do sveta božských ideí/mentálnej sféry/, kde sa idei sformujú do entít, ktoré nazývame myšlienkové formy.


Gorove odpovede budú čierne:
Tady jsem se poprvé uchechtl. Jak se někdo dokáže z pojednání o hmotě a energii takovou bleskovou rychlostí dostat do světa božských ideí opravdu nechápu. Žádné vysvětlení, žádná příprava, prostě "a to se dostáváme do světa božských ideí" Ahaahaahaaaaa jééé ou kééj. Bomba. Takže abych tě napodobil - máme tu dva čtverce, které mají každý x bodů a to nás dostává k důkazu, že všechno je jen součást spiknutí třetí galaxie z leva proti čtvernožcům na planetě Gama beta 7. Kámo, nauč se trošku argumentovat, ok? Nejdřív si řekni, co vlastně chceš říct, napiš si cíl, pak si napiš jaké máš k tomu argumenty, v klidu si nad tím sedni, sepiš to, dej to přečíst babičce, jestli to dává smysl, a pak to sem hoď - ok? Můžeš to příště takhle udělat?

Moje budú červené: A pokiaľ sa vykašleme na učebnice anatómie mudrov, ktorí vedia veľké prd/mimochodom,



Druhé uchechtnutí - zřejmě asi nemá cenu rozvádět proč.

v USA zisťovali anomáliu obrovského zníženia úmrtnosti ich občanov v rámci jedného mesiaca a napokon zistili, že v tom mesiaci prebiehal generálny štrajk lekárov :D /, tak zistíme, že mozog nie je schopný myšlienky vytvárať, on ich len vie prijímať, spracovávať a ďalej vysielať.



Tak tady jsem se fakt už rozesmál nahlas. Jako argumentovat takovou kravinou, abys vyvodil úplně jinou kravinu, to už je fakt vrchol. Hele nerad ti to říkám, ale opravdu ti tam moc nesedí věci, kterým se říká příčina a následek. Chápu, že v tvém vysněném světě je úmrtnost občanů v jednom měsíci při stávce lékařů nezpochybnitelným důkazem toho, že mozek myšlenky nevytváří, ale nám ostatním, co nežijí v tvém fantasy světě musíš takovéhle pikle něčím odůvodnit. Jinak je to jen mrmlání chorého mozku.

Ale Tebe tieto drobnosti nevadia, veď načo sa zaoberať niečím, čo je len ilúziou.



No, ty se rozhodně iluzemi zaobíráš. Musí to být bolestné, když se tvůj vysněný svět střetne s realitou.

To kľudne svojím tvrdením zo seba urobíš Boha, teda pardón, nie zo seba, ktorý neexistuješ, ale so svojho mozgu, ktorý si existuje v ilúzii len tak...



Já vážně žasnu. Rád bych ti na to něco řekl. Něco hřejivého, co by tě na chvilku uklidnilo. Abys věděl, že vlastně nejsi sám, že ti někdo drží palce. Že jednou ti bude líp.

Pozri, asi tušíš, kam sa chcem dostať.



Nejsem si jistý, jestli to někdo může vůbec tušit. Možná některý z tvých vysněných hrdinů?


Kašlem na to, že sa správaš vulgárne ku mne. Ale nechápem, čo si to dovoľuješ k ľuďom, ako je Vostálpeťo, Lída, alebo Roman. Snažili sa Ťa usmerniť, pretože tomu rozumejú viac, ako Ty, a Ty si to nazval hipi kydy.



Wow jedna srozumitelná myšlenka. Bomba. Aspoň mám na co odpovídat. Tak hele kámo, nehledě na to, že to opravdu byly hipie kecy ti musím říct jednu věc. Jednu důležitou věc. Buď tě zajímá pravda, nebo tě zajímají všechny ty hipie kydy okolo. To si musíš vybrat. Jestli tě zajímá pravda, musíš všechnu tu trapnou omáčku okolo vyloučit a jít k jádru té pravdy. Jestli tě zajímá ta trapná omáčka okolo, pak nezbývá, než se chytit s Lídou za ruce a jít tancovat kolo kolo mlýnský na nějaký sluncem osvícený palouček.

Mimochodom, ako je možné, že ten istý zážitok doviedol Martu Jansen alebo E.Tolleho k tomu, že sú z nich láskavé bytosti, ktoré rozdávajú lásku a pochopenie, kým Ty chrlíš oheň a síru.



Chrlím ohnivé koule a lítám ti nad hlavou. Všechno co chceš, pokud tě to uklidní a odpovídá to tvé vysněné verzi světa.

A ako je možné, že napr. Marta vysvetľuje milosť osvietenia, ako zásluhu , ktorá sa získava cez mnoho inkarnácií,

.

Hehe tak to sou jen dvě možnosti: 1) Buď jsem takovej gauner co tvrdíš, a pak ti tvoje Marta pěkně kecala a já měl pravdu - osvícení může získat každý za večer, jen když si uvědomí, že to o čem tu mluvím je pravda.
2) Nebo, což pro tebe bude ještě horší, jsem si to já zasloužil... MUhahahahahhahahahaahaaa (ďábelský smích).

A teď vážně. O čem to tu sakra celou dobu meleš? Jsi vůbec aspoň trochu v obraze, o čem byla tahle diskuze? Uvědomuješ si, že jsi s tímhle příspěvkem totálně mimo tu diskuzi? Žes tu před tím něco vykřikoval a já ti na to odpověděl, na všechno a tys mávnutím proutku přešel k něčemu úplně jinému? To jako všechno co jsem ti řekl bereš? Už nemáš nic co dodat? Žádný argument? Na nic z toho co jsem napsal jsi neodpověděl. Rozvedl jsi jen to, odkud podle tebe vznikají myšlenky, což dopadlo přesně tak, jak jsem říkal a totiž jako totální propadák a prokázání toho, že jsou to jen nějaký spirituální kecy, kterým věříš a který nemůžeš dokázat. Jediné co máš vědecky ověřeno je to, že myšlenky se tvoří v mozku. Toho se aspoň pro tuhle diskuzi drž. Pro tuhle diskuzi je to navíc naprosto ALE TOTÁLNĚ A NAPROSTO NEVÝZNAMNÉ. Tady šlo o něco ale kompletně jiného:

Ty přiznáváš, že nejsi ničím, co pozoruješ, ale nechápeš, že ses měl zastavit v půlce věty. Nejsi ničím. Není žádné ty. Není žádné já. Nejsi vědomím. Nejsi ničím. Vědomí je. Takhle to zkus pochopit.



Pamatuješ? O to tu šlo. To jsi mi tu psal, že jsem vedle, tak mi sakra dokaž proč. A nezapomeň mi taky odpovědět na můj předchozí příspěvek, který jsi mávnutím kouzelného proutku vynechal.

Ďaľší vývoj diskusie tu
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » úte 11. říj 2011 17:07:08

Osviceni je zkratka paradox. Pri osviceni zjistis, ze neni nikdo, kdo by mel byt osvicen, coz zmeni tvuj pohled na zivot. Presto se tomu zjisteni rika osviceni.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 17:19:23

Goro píše:Osviceni je zkratka paradox. Pri osviceni zjistis, ze neni nikdo, kdo by mel byt osvicen, coz zmeni tvuj pohled na zivot. Presto se tomu zjisteni rika osviceni.

Tak nic , Goro ještě osvícený Božím světlem nebyl, zatím vytváří domněnky, že tělo bez já může existovat a psát na internetu.

Jeho já. které prý neexistuje, jen řádí jak malý mrňous na dětském pískovišti v parku.
:D
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » úte 11. říj 2011 19:19:56

Hm, z mojej strany tam rešpekt stále je. Bol upozornený, o čo príde, ak si vyberie pravdu a s ňou i slobodu. Aj tak necúvol. Statočnosť je z môjho pohľadu to správne slovo.
Goro dáva odklik na anglické stránky krutej pravdy-tam to je, pozri si to.
Ale ináč s Tebou súhlasím.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 21:07:26

Každý jde k té pravdě jinou pěšinkou.
Někdo třeba i tou cestou "kruté pravdy" (ale pak to své "já" stejně najde, i když je nejdřív přesvědčen, že neexistuje)). Někdo pravdu vůbec nehledá a sama mu vkročí na okamžik do cesty a je jen na dotyčném, zda se rozhodne ji prozkoumat víc.
Takže až goro ono "Boží světlo" nejen zahlédne, ale bude s ním pobývat každý den pár hodin a po čase mu bude stačít jen zavřít oči a ono tam bude stále, pak budeme moci říci, že poznal půl pravdy. protože celou pravdu pozná, až když s tím "Božím světlem" splyne - třeba na hodinu, dvě, tři, nebo půl dne.
Až pozná i to "já" toho univerza. A to pozná, až k tomu ono Univerzum svolí samo, až bude goro dostatečně "zralý" k tomuto setkání.
A do té doby se musí odnaučit ostatním nadávat, musí se naučit být laskavý a trpělivý. Ono Univezum na něj zatím není moc zvědavo.
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Honzam » úte 11. říj 2011 21:24:42

Musím říci, že Gorova "krutá pravda", jak jsem ji zatím poznal, zdaleka není nejkrutější. Vědomí světa a užívání si ho stále existuje :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Další

Zpět na Maros

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník