Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Moderátor: maros

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » úte 11. říj 2011 17:07:08

Osviceni je zkratka paradox. Pri osviceni zjistis, ze neni nikdo, kdo by mel byt osvicen, coz zmeni tvuj pohled na zivot. Presto se tomu zjisteni rika osviceni.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 17:19:23

Goro píše:Osviceni je zkratka paradox. Pri osviceni zjistis, ze neni nikdo, kdo by mel byt osvicen, coz zmeni tvuj pohled na zivot. Presto se tomu zjisteni rika osviceni.

Tak nic , Goro ještě osvícený Božím světlem nebyl, zatím vytváří domněnky, že tělo bez já může existovat a psát na internetu.

Jeho já. které prý neexistuje, jen řádí jak malý mrňous na dětském pískovišti v parku.
:D
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » úte 11. říj 2011 19:19:56

Hm, z mojej strany tam rešpekt stále je. Bol upozornený, o čo príde, ak si vyberie pravdu a s ňou i slobodu. Aj tak necúvol. Statočnosť je z môjho pohľadu to správne slovo.
Goro dáva odklik na anglické stránky krutej pravdy-tam to je, pozri si to.
Ale ináč s Tebou súhlasím.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 21:07:26

Každý jde k té pravdě jinou pěšinkou.
Někdo třeba i tou cestou "kruté pravdy" (ale pak to své "já" stejně najde, i když je nejdřív přesvědčen, že neexistuje)). Někdo pravdu vůbec nehledá a sama mu vkročí na okamžik do cesty a je jen na dotyčném, zda se rozhodne ji prozkoumat víc.
Takže až goro ono "Boží světlo" nejen zahlédne, ale bude s ním pobývat každý den pár hodin a po čase mu bude stačít jen zavřít oči a ono tam bude stále, pak budeme moci říci, že poznal půl pravdy. protože celou pravdu pozná, až když s tím "Božím světlem" splyne - třeba na hodinu, dvě, tři, nebo půl dne.
Až pozná i to "já" toho univerza. A to pozná, až k tomu ono Univerzum svolí samo, až bude goro dostatečně "zralý" k tomuto setkání.
A do té doby se musí odnaučit ostatním nadávat, musí se naučit být laskavý a trpělivý. Ono Univezum na něj zatím není moc zvědavo.
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Honzam » úte 11. říj 2011 21:24:42

Musím říci, že Gorova "krutá pravda", jak jsem ji zatím poznal, zdaleka není nejkrutější. Vědomí světa a užívání si ho stále existuje :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » stř 12. říj 2011 7:04:40

Návštěvník píše:
Goro píše:Osviceni je zkratka paradox. Pri osviceni zjistis, ze neni nikdo, kdo by mel byt osvicen, coz zmeni tvuj pohled na zivot. Presto se tomu zjisteni rika osviceni.

Tak nic , Goro ještě osvícený Božím světlem nebyl, zatím vytváří domněnky, že tělo bez já může existovat a psát na internetu.

Jeho já. které prý neexistuje, jen řádí jak malý mrňous na dětském pískovišti v parku.


Hmm, když myslíš... Zkus si přečíst něco víc o osvícení, ok? Zkus třeba Adyashantiho, nebo Jed McKennu, nebo český server mozaika. Asi nemá cenu tě o něčem přesvědčovat, když o tom moc nevíš.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod maros » stř 12. říj 2011 10:15:19

No, chalani, obidvaja/návštevník i honzam/ to hovoríte krásne. Snažím sa i cez oponovanie Gorovi, priblížiť si advaitovú filozofiu, ktorú pokladám za pomyselný vrchol chápania ilúzie reality. Ale zároveň cítim, že sa k nej treba dopracovať. N.Maharaj povedal, že sa nedá pochopiť vonkajší svet, kým človek nepochopí ten svoj vnútorný/volne parafrázujem, nechce sa mi hľadať pôvodné znenie/. Jedna z mála jeho múdrostí, ktorú chápem ihneď.
Človek je mnohovrstvová bytosť, preskočiť hneď na "krutú pravdu" nemusí byť bezpečné. A i keď toto píšem hlavne kvôli Gorovi, je mi jasné, že to zase označí za spiritálne kecy. Nevadí. Páči sa mi totiž Dan Millman, ktorý v pokračovaní Pokojného bojovníka vysvetľuje túto mnohovrstvovosť tak, že hovorí až o troch egách.
1.Základné ego/inštinkty, pud sebazáchovy a pod-spodné dve čakry/ a prirovnáva ho k malému dieťaťu, v podaní Lídy by som ho možno videl ako základ tvorby emočného tela.
2. Vedomé ego-v podaní Millmana necitlivý biorobot, usídlený v tretej čakre, ego, ktoré sa presne a racionálne orientuje v reálnom svete a zabezpečuje pre seba všetko, o čom si myslí, že je dôležité pre prežitie v hmote, včetne moci nad druhými.
3. Vyššie ego, skok do duchovného sveta, to, čo ja v hádkach s Gorom označujem ako Ja s veľkým J, individualizovaný kúsok vedomia prežívajúci jednotlivé inkarnácie. Ego zabezpečujúce spojenie s vyššími svetmi. Zdroj inšpirácie. Ľudia , ktorí si ho vyvinú sú v pravom slova zmysle vizionári, za takého pokladám napr. N.Teslu, ktorého vynálezy presiahli dobu.
Nemám pred sbou knihu tak naozaj len parafrázujem, a možno nie som presný. Ale nejde o recenziu knihy. Ide o to, aby som vysvetlil, prečo hovorím, že môj nesúhlas s Gorom nie je o tom, ČO hovorí, ale AKO..../to chápe a vnucuje toto chápanie iným/
Predpokladám, že tá technika mládežníkov na stránke originálu krutej pravdy, ktorá má na svedomí Gorovu premenu, má niečo do seba, a pomáha prekonať ilúziu vedomého ega. Problém nastáva, že nerieši základné ego, ktoré sa potom prejavuje Gorovou aroganciou, čo najkrajšie vysvetlila Lída:
Netuší, že víc než 90% našich egoických projevů sestává z navyklých instinktivních reakcí tzv. pravé mozkové hemisféry, našeho emočního mozku, který se stejně jako u ostatních savců stará o sebeobranu jedince a projevuje se emocemi vůči okolí a chrání sebe coby jedince. I po probuzení proto reaguje dál podle svého dosavadního naprogramování předchozími zkušenostmi, neustále hodnotí a bleskově reaguje podprahovými bezděčnými reakcemi. Pokud se náhle probuzený člověk nenaučil u sebe vnímat a rozpoznávat sebeobranné emoční aktivity vlastního individuálního "já", pak všechno, co dělá a co říká, provázejí i po probuzení emoční reakce malého "já". Přesto, že stoprocentně, na základě vlastní zkušenosti ví, že žádné "já" neexistuje.

No a keďže vieme, že tých brán je sedem/v našom tele sedem čakier-i keď podľa Levašova deväť/ tak po veľkom skoku /začiatok vedomej spolupráce s vyšším Ja-prvý priamy vhľad/ prichádza cesta za osvietením, o ktorej vedia len Tí, ktorí priamy vhľad zažili a na konci ktorej je/môže a nemusí v rámci žitia v hmote/ to pravé osvietenie/Ja sa rozplynie v absolútnom uvedomení/, čím je samozrejme povedané i to, že o tom naozajstnom osvietení nás už nemá kto informovať./Už nič prejavené neostane./
Síce spirituálne kecy, ale v tomto vlákne chcené a žiadané. Samozrejme tak isto v tomto vlákne je chcené a žiadané, aby ich Goro, prípadne i niekto ďaľší, kritizoval.
:what:
Čím som chcel povedať Gorovi, že každý chápe pojem osvietenia ináč. Čím chcem povedať, že vnímam a akceptujem Gorov náskok na ceste za poznaním úplnej pravdy, že obdivujem jeho odvahu, ale že sa i bojím o jeho duševné zdravie, lebo si myslím, že sa to dá i nezvládnuť.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. říj 2011 11:42:08

Goro píše:Hmm, když myslíš... Zkus si přečíst něco víc o osvícení, ok? Zkus třeba Adyashantiho, nebo Jed McKennu, nebo český server mozaika. Asi nemá cenu tě o něčem přesvědčovat, když o tom moc nevíš.

Je mi tě opravdu líto, goro.
Tvá pozornost je tvou umanutostí velmi zúžená a nejsi schopen vidět pravdu.
Takhle toho moc nenajdes.
Doporučuji ti ke studijní četbě jiné autory, například české - třeba K. Minaříka.
Aby jsi o tom aspoň něco věděl. :hm:
A sci-fi a fantazy knihy raději nadlouho odlož, není dobré to nyní míchat dohromady.
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. říj 2011 15:22:46

Goro píše:

Hmm, když myslíš... Zkus si přečíst něco víc o osvícení, ok? Zkus třeba Adyashantiho, nebo Jed McKennu, nebo český server mozaika. Asi nemá cenu tě o něčem přesvědčovat, když o tom moc nevíš.



k tomu Já co zdánlivě neexistuje a o osvícení si radši přečti něco ty ... i když těžko pouhé přečtení vyjasní, jak je tu ještě silná vrstva ne-vědomosti ...

"Ten, kdo zůstává poté, kdy představivost zmizí, je "Já". Nenachází se uvnitř oblasti představivosti. Jakmile jsou zakoušeny koncepty, představivost, schopnost pohybovat se, pohyb, pochopení, vědomí atd., pak jedině tehdy si začneme uvědomovat mužský a ženský princip (principy Puruša a Prakrti). V nich jsou obsaženy tři guny, pět elementů, stavy vědomí, různé poměry a nespočet vlastností hmoty. "To", co si toto vše uvědomuje, se nazývá "Přirozenost existence", "Hlavní cíl", Síla Za", "Síla Poznání", "Záblesk Úplnosti či "Kosmické Bytí" nebo "Záblesk nezměrnosti Brahman", "Prvotní Bůh" atd. Pochopení, které vyvstává z tohoto jména a formy, je prostou a tou nejpřirozenější zkušeností "Bytí", které pociťuje prvotní Purašotama (ryzí nedualita), přesto je to druh přímého vnímání, jenž nelze představivostí uchopit.

... Váš život je naplněn, jakmile duchovní úsilí vyvrcholí v "Konečné Dosažení" To, co je za kvalitami (gunami), je věčné, nehybné, ničím nevyrušené. Nemůže být zničené. Je tou nikdy nekončící a nikdy se nevytrácející nejneproniknutelnější pevností (plností). "Vy jste To".

lidé co jsou jejich texty uvěřejněnované na mozaice tuto skutečnost poznali ... to je TO na co s neskutečnou trpělivostí neustále upozorňují, nezrozený Zdroj sám - jsi to Ty ať se ti to líbí nebo ne, ať o tom víš nebo ne ... je to nekonečný "já"
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. říj 2011 15:46:25

vzkaz pro Gora a jemu podobným duchovním materialistům

"Parabrahman nelze vnímat pomocí smyslů, přesto existuje. "To", co není vnímatelné, je Parabrahman. Skutečné je "To", co existuje, avšak není viditelné. Řekne-li někdo, že "To" není, pak i tato osoba, která to říká, je sama nic než Parabrahman. Pokud je zde forma, pak její tělo a tvar jsou poznatelné, a lze tuto formu poznat, vnímat a pochopit. Nicméně tvar nebo-li forma "Já", jenž je samotné "Já", které je zcela beztvaré či bezforemné, je nevnímatelná. Své zkoumání zakončíte prohlášením, že "To" je nepoznatelné, přesto je s vámi vždy zajedno. Tragédií je, že vy existenci "Toho" nepřijímáte. Nepřipustíte ani skutečnost, že "To" existuje výhradně jako vaše "Já"."
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. říj 2011 16:45:51

Goro píše:Hmm, když myslíš... Zkus si přečíst něco víc o osvícení, ok? Zkus třeba Adyashantiho, nebo Jed McKennu, nebo český server mozaika. Asi nemá cenu tě o něčem přesvědčovat, když o tom moc nevíš.

Kdo nebo co si má o tom něco přečíst, protože prý o tom nic neví? Tělo? Emoce? City? Myšlenky? Tělo tvé nebo mé? Když mé já neexistuje, tak ho ani nemohu najít a dát mu něco k přečtení.
Tělu to bylo předloženo, ale to si jen sáhlo na monitor a nic nepochopilo.
Emoce se tomu zasmály.
Myšlenky na tělo, city a emoce jen vyplázly jazyk a rozutekly se, třeba letěly navštívit ty tvoje myšlenky, tvé tělo a dát si s nimi společně kafe a cigárko. Tady už nejsou, jsou fuč.

8)
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod rosada » stř 12. říj 2011 16:50:51

Myslím, že jsme u starého známého: "Oko samo sebe nevidí", pak se může zdát, že není.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 6:40:51

Návštěvník píše:
Goro píše:Hmm, když myslíš... Zkus si přečíst něco víc o osvícení, ok? Zkus třeba Adyashantiho, nebo Jed McKennu, nebo český server mozaika. Asi nemá cenu tě o něčem přesvědčovat, když o tom moc nevíš.

Kdo nebo co si má o tom něco přečíst, protože prý o tom nic neví? Tělo? Emoce? City? Myšlenky? Tělo tvé nebo mé? Když mé já neexistuje, tak ho ani nemohu najít a dát mu něco k přečtení.
Tělu to bylo předloženo, ale to si jen sáhlo na monitor a nic nepochopilo.
Emoce se tomu zasmály.
Myšlenky na tělo, city a emoce jen vyplázly jazyk a rozutekly se, třeba letěly navštívit ty tvoje myšlenky, tvé tělo a dát si s nimi společně kafe a cigárko. Tady už nejsou, jsou fuč.

8)


Promiň, normálně bych ti to postupně a trpělivě vysvětloval, ale tentokrát se mi nechce. Vysvětloval jsem to už mockrát, kdo píše, kdo mluví, kdo se dívá, kdo cokoli, když není žádné já. Tobě se mi to ale vysvětlovat nechce, protože tobě nejde moc o to se nad tím zamyslet. Jestli se pletu, můžeš si to vysvětlení najít třeba na inspiruj.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 6:45:32

Goro píše:, protože tobě nejde moc o to se nad tím zamyslet.


Jak by mu mohlo o něco jít, když podle tebe o ničem nerozhoduje?
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 6:51:41

Petra píše:
Goro píše:, protože tobě nejde moc o to se nad tím zamyslet.


Jak by mu mohlo o něco jít, když podle tebe o ničem nerozhoduje?


Tobě jsem to už také vysvětloval. Nevím, proč se pořád točíš v kruhu a ptáš se dokola pořád na to samé. Může být pomocí myšlenek "chci tomu rozumět" "chci to pochopit" vystavěna vůle něčím se zabývat, na něco myšlenky zaměřit, aby došly k pravdivé odpovědi? Může to tak být, aniž by existovalo nějaké já?

I když ti tohle napíšu, nejspíš mi napíšeš: "Komu jsi to už vysvětloval, když není žádné já? Hahahahahaha" Nevím, proč to nechápeš. Když to nenapíšeš teď napíšeš to samé za týden, při jiné větě, kde použiji zájmeno já, nebo ty. Fakt nevím. Nechápu, proč to nemůžeš pochopit. Někde je chyba.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 7:27:35

Goro píše:Promiň, normálně bych ti to postupně a trpělivě vysvětloval, ale tentokrát se mi nechce. Vysvětloval jsem to už mockrát, kdo píše, kdo mluví, kdo se dívá, kdo cokoli, když není žádné já. Tobě se mi to ale vysvětlovat nechce, protože tobě nejde moc o to se nad tím zamyslet. Jestli se pletu, můžeš si to vysvětlení najít třeba na inspiruj.

Prominu ti to.
Klidně si tu přednášku udělej nějakému jinému já, nebo i spoustě jiných já, moje já ji nepotřebuje.
Moje já ví zcela bezpečně, že existuje a je mu fajn.


:crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Luck » čtv 13. říj 2011 12:14:06

Dan:
Prostě se to všechno bude dít.

Je tu snad něco víc?

Není.
Kde by se vzalo, že?


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 16:57:18

Luck píše:
Dan:
Prostě se to všechno bude dít.

Je tu snad něco víc?

Není.
Kde by se vzalo, že?


:)

proč mě cituješ?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Osvietenie za večer? Ďakujem, neprosím...

Nový příspěvekod Luck » čtv 13. říj 2011 17:38:28

proč mě cituješ?
Protože výrokem:
Prostě se to všechno bude dít

je vyjádřeno "meritum věci," a tak stojí za ocitování.
....................................................................

Následuje-li po prohlášení "Prostě se to všechno bude dít" odpověď:
Ok. Muzeme zacit.

Co je to ja?

..pak přirozeně vyvstává otázka, zda si odpovídající povšiml co zde bylo řečeno.
Z dalšího vývoje debaty je patrné, že skutečného smyslu výroku: "Prostě se to všechno bude dít"
si není vědom žádný z obou zúčastněných
a tedy chybí důvod, zajímat se o další průběh takovéhoto "duelu".

P.S.
Závěrem ještě perlička k tématu o rozhodování:
"Jen upozorňuji, že tohle vlákno se jmenuje "Kdo rozhoduje?"
a nesouvisející příspěvky budou vymazány."




:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

som trocha zmätená...

Nový příspěvekod nula » čtv 13. říj 2011 21:03:15

citovať niekoho je zlé, alebo dobré? Môže sa to, či treba na to zvolenie od citovaného? :)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Další

Zpět na Maros

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník