Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Moderátor: maros

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 15:45:48

vostalpetr píše:[
ALE GORO, SNAD UMÍŠ ČÍST,
tohle přece není žádná Maharišiho metoda,
copak znáš nějakýho gurua, kterej by říkal: vykašlete se na duchovní cancy a jen si dejte relax ??


A co ty? Umíš číst? Opakuju co jsi řekl:

vostalpetr píše:mnohem spíš se mu to povede když se na všechny dobrý rady vykašle...


a já reagoval:

Sám na to velmi velmi velmi velmi velmi pravděpodobně nepřijde.


Tohle:
Jinak bys tu měl miliony osvícených po praktikování Maharshiho metody.
byl argument proč se to samotným lidem nedaří.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 15:54:45

vostalpetr píše:a já na to říkám, že je nejlíp se na všechny dobrý rady vykašlat,
že na to nejlíp přijdeš sám

Taky to říkám.
A je lepší to To nehledat a raději žít tak, aby jsi se za to, jak jsi žil, nikdy nemusel sám před sebou stydět.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 16:00:42

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:a já na to říkám, že je nejlíp se na všechny dobrý rady vykašlat,
že na to nejlíp přijdeš sám

Taky to říkám.
A je lepší to To nehledat a raději žít tak, aby jsi se za to, jak jsi žil, nikdy nemusel sám před sebou stydět.


Jestli to nehledáš, je lepší to nehledat. To aby ses nemusel stydět jsou jen řeči co s tím nemají absolutně nic společnýho.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 16:03:16

Goro píše:
Návštěvník píše:
vostalpetr píše:a já na to říkám, že je nejlíp se na všechny dobrý rady vykašlat,
že na to nejlíp přijdeš sám

Taky to říkám.
A je lepší to To nehledat a raději žít tak, aby jsi se za to, jak jsi žil, nikdy nemusel sám před sebou stydět.


Jestli to nehledáš, je lepší to nehledat. To aby ses nemusel stydět jsou jen řeči co s tím nemají absolutně nic společnýho.


Jsi-li připraven, poznání k tobě přijde samo, bez hledání.
Taky tě miluji, Antone.
8)
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 16:05:16

Návštěvník píše:Jsi-li připraven, poznání k tobě přijde samo, bez hledání.
Taky tě miluji, Antone.
8)


Hmm, k tobě to nepřišlo. Asi nejsi připraven :D. Ještě že já byl připraven. Vždy připraven. To je moje heslo.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 16:07:39

Koukám, že se tu občas objevíš, Goro, tak to zkusím ještě jednou, třeba se dočkám odpovědi:

Návštěvník píše:Mě by zajímalo, co si myslíš o tomhle, Goro

orog píše:
Goro píše:Já nevím co znamená slovo atman. Mluvím jen o tom co vidím

Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 16:11:29

Goro píše:
Návštěvník píše:Jsi-li připraven, poznání k tobě přijde samo, bez hledání.
Taky tě miluji, Antone.
8)


Hmm, k tobě to nepřišlo. Asi nejsi připraven :D. Ještě že já byl připraven. Vždy připraven. To je moje heslo.

A co k tobě dorazilo? To, co jsi tu i tam předváděl??? :yeah:
Takové fantasmagorie zvládne levou zadní kdejaký kluk ze základky.
Polepši se. Nebo spíš, dej si tak 10 let pauzu a věnuj se raději holkám, založ rodinu, zploď syna, postav dům a zasaď strom..... ;)
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 16:26:32

vostalpetr píše:
Polepši se. Nebo spíš, dej si tak 10 let pauzu a věnuj se raději holkám, založ rodinu, zploď syna, postav dům a zasaď strom..... ;)
.........................................................................................................................................

Co mu to radíš???

Správně to má být:

věnuj se duchovnosti, založ duchovní komunitu, zplod novou a neotřelou duchovní nauku, postav ašrám a zasad nepozorným žákům ránu bambusem... :D

To víš, já to beru postaru. :D
Ostatně - nějaké indácké přísloví též říká, že máš nejdřív vystudovat, pak si založit rodinu, potom starat se o veřejné věci a místo na vejminek, máš si z domu vzít jen poutnické roucho a misku na jídlo a odejít od rodiny kamsi do ústraní a tehdy teprve hledat ono poznání..
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 16:44:26

Návštěvník píše:Mě by zajímalo, co si myslíš o tomhle, Goro

Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.


Co si o tom mám myslet? Ok, slovo atman znamená vědomí. Můžeš to nazývat jak chceš.

Ohledně urážení:
1) Nemám pocit, že bych tu vystupoval nějak nenávistně.
2) Jaký je problém, když vědomí nadává samo sobě? Že k tomu není důvod? Není důvod dělat spoustu věcí, a přesto je lidé dělají.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 16:52:22

Goro píše:
Návštěvník píše:Mě by zajímalo, co si myslíš o tomhle, Goro

Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.


Co si o tom mám myslet? Ok, slovo atman znamená vědomí. Můžeš to nazývat jak chceš.

Ohledně urážení:
1) Nemám pocit, že bych tu vystupoval nějak nenávistně.
2) Jaký je problém, když vědomí nadává samo sobě? Že k tomu není důvod? Není důvod dělat spoustu věcí, a přesto je lidé dělají.


Když není důvod něco dělat, je Ticho, sjednocení s Bytím-Vědomím. Když se objeví důvod, vyvolá mentální a případně fyzickou aktivitu. Ten důvod je většinou neuvědomovaný.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 10:29:01

Co je podle tebe osvícení, realizace a probuzení? Vysvětli mi jako malému dítěti, k čemu to je a co to přináší.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 11:06:51

Tady to jako malému dítěti stručně a srozumitelně vysvětluje Mooji (české titulky přes cc dole):

http://www.youtube.com/profile?user=Moo ... gi6fehgh5o
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod maros » pon 31. říj 2011 11:09:20

Poznám toto video.
Asi máš nejaký dôvod dávať túto otázku na všetky vlákna, bude to súvisieť s Gorovým kvantovým posunom vplyvom Honzama?
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:07:23

Chci najít někoho, kdo mi dá nejlepší odpověď.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:16:39

Návštěvník píše:Chci najít někoho, kdo mi dá nejlepší odpověď.

Kdo bude jako porota vybírat tu nejlepší odpověď? :confused:
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:17:54

Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:19:17

Pokud chceš opravdu znát odpověď, není lepší než ta Moojiho.

Nebo si děláš průzkum a zajímá tě, kdo odpoví líp a kdo hůř? Pak odpověď znát nepotřebuješ, protože tě nezajímá, co je osvícení, ale kam kdo došel.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:28:12

Návštěvník píše:

To je málo k tomu, aby byla vybrána nejlepší odpověď.
Měl by jsi v porotě mít několik odborníků a sám se toho hodnocení nezúčastňovat, jelikož stejně nevíš, o co tu vůbec jde. Kdyby jsi to věděl, tak by jsi se neptal.
No - a jestliže by jsi sehnal ty odborníky, tak tady vyhlašovat konkurs nemusíš, můžeš se zeptat přímo jich.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 12:55:43

Video si se mnou o tom nemůže povídat. Hledám někoho živého.
Návštěvník
 

Re: Realizácia, osvietenie, alebo: hľadaj, šmudlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 13:07:44

Jak pravil Jeho Svatost Dalajláma:

Z pohledu prázdnoty je samsára, stejně jako nirvána, bez jakékoliv vrozené reality anebo bytí. To, co odlišuje osvícený a neosvícený stav, je znalost a zkušenost prázdnoty. Nirvána je tedy znalost a zkušenost prázdnoty samsáry. Znovu vidíme, že je to stav mysli, chápání či znalost prázdnoty, které rozlišuje samsáru od nirvány.

http://praha.shambhala.info/index.php?id=3235
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Maros

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník