Jak se dostat okamžitě do pohody?

Moderátor: Linda

Jak se dostat okamžitě do pohody?

Nový příspěvekod Linda » sob 17. pro 2016 15:47:43

Došel k tomu vlastní zkušeností Frank J. Kinslow.

Ve svých knihách se dělí o poznání, jak je možné se - naprosto snadno - kdykoliv zharmonizovat.

Je to tak snadné a jednoduché, protože to nemusíme udělat my: kdykoliv je každému z nás k dispozici jemné základní uvědomění, stav v mezeře mezi myšlenkami, který – jakmile není překrytý momentálním ztotožněním s nějakou myšlenkou nebo emocí – začne sám okamžitě harmonickým způsobem hojit jak fyzické tělo, tak i tělo pránické, mentální i emoční. Jak je to možné? Prvotní vesmírná Energie, která všechno v lidském těle neustále vytváří a aktualizuje, přestala být v rámci Hry negativně modifikovaná a Sebe-omezující Svým navyklým ztotožňováním s myšlenkami a emocemi.

Způsob, jak k tomu dojít, Frank Kinslow nazval "technika brány", která spočívá ve vstupu do čistého vnímání - "pouhého" uvolněného pozorování. O jejím využití říká:

"To, co se stane, je docela magické. Hluboké léčení začíná, aniž bychom vyvinuli jakékoliv úsilí. Jakákoliv snaha by byla naopak kontraproduktivní. Technika brány poskytuje psychice koupel v léčivých vodách uvědomění."

A pokračuje:

"Pokud tuto techniku budete používat pravidelně, pocítíte víc energie, fyzické i psychické, větší uvolnění, bude vás trápit méně nemocí, získáte větší odolnost vůči duševnímu a emocionálnímu stresu, zlepší se vaše vztahy. Toho všeho dosáhnete jen tím, že budete dávat pozor. Brzy zjistíte, že během denní činnosti pozorujete stále víc i mimo techniku brány. Její síla tkví v jednoduchosti."

V knize "Tajemství okamžitého léčení" je tahle technika podrobně popsaná, i postup, kterým je možné naučit se ji používat natolik, že všechno se i při každodenním dění začne automaticky vnímat - a samo od sebe harmonizovat - z plně vědomé mezery mezi myšlenkami.

viewtopic.php?f=132&t=6266
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 879
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Jak se dostat okamžitě do pohody?

Nový příspěvekod Linda » úte 20. pro 2016 10:14:16

Osvícení neboli váš přirozený stav je teď a tady, ne nikde v budoucnosti. Jste TO. Nejste mysl, nejste tělo, přeci na tenhle starej trik nebudete skákat donekonečna... Jste vědomá přítomnost. Nijak to nevypadá a skrze mysl to neuchopíte, protože mysl se v tom (jako myšlenky) objevuje. A přesto 100% víte, že existujete, a že probíhá uvědomování. A to je ono! Stále 100% zde, ať se děje, co se děje. Žádný tvar, žádný problém. Prozkoumejte to.

http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... -to-mooji/

Vědět to je velká pomoc, to ale neznamená, že plné pochopení automaticky vyvolá i trvalé vnímání "100% zde".

Protože každé sebeztotožnění s obsahy vědomí automaticky vyvolá i napětí ve fyzickém těle, zpočátku je snadnější "techniku brány" ochutnat při uvolnění těla v hluboké relaxaci, protože při ní se pozornost odpoutá od objektů snadněji.

Fyzická relaxace je oblíbená také proto, že může sama od sebe, bez jakékoliv techniky navodit plné mentální uvolnění a spontánní návrat k vnímání z mezery mezi myšlenkami - ovšem jen po dobu, kdy fyzická relaxace trvá.

Setrvačnost mysli je mocná. Proto je tak užitečná Kinslowova "technika brány". Když se začne používat i při činnostech během každodenního dění, postupně slábne navyklé ztotožňování pozorujícího vědomí s obsahy vědomí. Čím dál častěji se začnou vyvstávající myšlenky i emoce spontánně vnímat z mezery mezi myšlenkami, jako při nejhlubší fyzické relaxaci.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 879
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47


Zpět na Linda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron