Nedualita

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. kvě 2024 12:30:45

Jakmile je tady zkušenost "být někým", tak je tady hledání.

Jim Newman
Návštěvník
 

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » stř 08. kvě 2024 12:53:55

Návštěvník píše:Jakmile je tady zkušenost "být někým", tak je tady hledání.

Jim Newman


Tady toho je. A co tam, jaká tam je zkušenost?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » stř 08. kvě 2024 13:47:42

Stačí zapomenout, že je někde něco jiného než tady a všechno je tady (nic jiného není). Jednou je tady tohle jindy se tím tohle stane něco jiného. Ale to není něco jiného, to je zase jenom tohle, co je tady.
A když zapomenu, že jsou i jiní skuteční lidé, a jsou jen ti, kteří se tady zrovna jeví jen jako jevení, tak si neuvědomuji ani sám sebe. Prostě je jenom tohle.

Jak vidno, blbosti se meze nekladou a nejlépe to nazvat nekompromisní advaitou. To je blbý, to se bude líbit.
A taky že jo.
Doporučuji všem duchovňáckejm tajtrdlíkům, kteří chtějí zaujmout nebo poučovat obecenstvo. Mimochodem, bez kterého se nedokáží obejít.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » stř 08. kvě 2024 14:19:27

miroslav píše:Stačí zapomenout, že je někde něco jiného než tady a všechno je tady (nic jiného není). Jednou je tady tohle jindy se tím tohle stane něco jiného. Ale to není něco jiného, to je zase jenom tohle, co je tady.
A když zapomenu, že jsou i jiní skuteční lidé, a jsou jen ti, kteří se tady zrovna jeví jen jako jevení, tak si neuvědomuji ani sám sebe. Prostě je jenom tohle.


Tohle zapomene mysl. Mysl zapomene všechno, co ví. Všechny zásluhy a viny, všechna ta dosažení...

A milovaný zůstává milovanou Láskou. je tím Božím, co nemá chybu, bez ohledu na to, jak se ten projev mysli jeví.

Osvícená mysl je prázdná. Absolutně nic v ní není, žádná připoutanost k jakékoliv informaci. Probuzení nepotřebují mít hlavu plnou informací. Nepotřebují si držet v mysli vůbec nic. Proto je také ta mysl osvícená, ničím nezatemněná. Když je potřeba, tak se informace objeví. Vesmír se stará.

miroslav píše:Doporučuji ....


Miroslave, řekla bych, že ze všeho nejdůležitější je poznání té nejvyšší pravdy, a pak není co řešit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » stř 08. kvě 2024 16:40:49

Jana píše:
Osvícená mysl je prázdná. Absolutně nic v ní není, žádná připoutanost k jakékoliv informaci. Probuzení nepotřebují mít hlavu plnou informací. Nepotřebují si držet v mysli vůbec nic. Proto je také ta mysl osvícená, ničím nezatemněná. Když je potřeba, tak se informace objeví. Vesmír se stará.


Hezká představa :)
Ti co opravdu hledají Pravdu a ne štěstí, tak z těchto představ jak se jejich já bude mít bezstarostně a dobře už dávno vyrostli. To není to, co hledají, pro co postupně umírají.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » stř 08. kvě 2024 17:08:26

miroslav píše:
Jana píše:
Osvícená mysl je prázdná. Absolutně nic v ní není, žádná připoutanost k jakékoliv informaci. Probuzení nepotřebují mít hlavu plnou informací. Nepotřebují si držet v mysli vůbec nic. Proto je také ta mysl osvícená, ničím nezatemněná. Když je potřeba, tak se informace objeví. Vesmír se stará.


Hezká představa :)
Ti co opravdu hledají Pravdu a ne štěstí, tak z těchto představ jak se jejich já bude mít bezstarostně a dobře už dávno vyrostli. To není to, co hledají, pro co postupně umírají.


Štěstím je, když se už nemusí hledat něco jiného, než je, a Pravda JE.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » čtv 09. kvě 2024 9:35:58

Jana píše:
Štěstím je, když se už nemusí hledat něco jiného, než je, a Pravda JE.

:)


Jestli to dobře chápu, tak tvým štěstím je, když už nemusíš hledat něco jiného než si myslíš, že je.

Tak teď už to jen poučuješ a vysvětluješ těm ostatním a hledáš už jen citáty na podporu toho co vysvětluješ a jak si myslíš, že to je.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » čtv 09. kvě 2024 9:45:08

miroslav píše:
Jana píše:
Štěstím je, když se už nemusí hledat něco jiného, než je, a Pravda JE.

:)


Jestli to dobře chápu, tak tvým štěstím je, když už nemusíš hledat něco jiného než si myslíš, že je.


Hledání zmizelo, s tím zmizelo i to osobní, co by chtělo něco jiného, než je. Dá se říct, že to je nepopsatelné, ale jedním slovem se dá říct, že to je Boží.

Takže to není tím, co "někdo má", ale je to tím "co je".

miroslav píše:Tak teď už to jen poučuješ a vysvětluješ těm ostatním a hledáš už jen citáty na podporu toho co vysvětluješ a jak si myslíš, že to je.


Ber internet jako prostřený stůl, kde si můžeš brát cokoliv je libo, Miroslave, jestli ti chutnají Promluvy Probuzených, tak je tenhle web pro Tebe, je Ti k službám.

Jestli s tím máš problém, tak je moudré vybrat si cokoliv jiného, co Ti vyhovuje.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » čtv 09. kvě 2024 11:31:45

Jana píše:
Ber internet jako prostřený stůl, kde si můžeš brát cokoliv je libo, Miroslave, jestli ti chutnají Promluvy Probuzených, tak je tenhle web pro Tebe, je Ti k službám.

Jestli s tím máš problém, tak je moudré vybrat si cokoliv jiného, co Ti vyhovuje.

:)


Já se bavím s tebou o tobě a ne o internetu - o tvých motivacích a tak. A to mi vyhovuje, jinak bych to nedělal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » čtv 09. kvě 2024 12:38:10

miroslav píše:
Jana píše:
Ber internet jako prostřený stůl, kde si můžeš brát cokoliv je libo, Miroslave, jestli ti chutnají Promluvy Probuzených, tak je tenhle web pro Tebe, je Ti k službám.

Jestli s tím máš problém, tak je moudré vybrat si cokoliv jiného, co Ti vyhovuje.

:)


Já se bavím s tebou o tobě a ne o internetu - o tvých motivacích a tak. A to mi vyhovuje, jinak bych to nedělal.


Bavíš se o mně. Dobře, a to, co poznáváš, že jsem, pramení z největší nevědomosti (jsem tělo, které má tvar a jméno), nebo poznáváš nejvyšší pravdu?

Je pro Tebe nejvyšší pravda vyčteninou se svými motivacemi? Nebo je Tvé poznání krapátek hlubší?

Neberu Ti, že tak jak to vidíš, nejen, že máš právo takhle vidět, ale pokud Ti to funguje, tak je to pro Tebe zcela platné a cenné pochopení.

Takže z mého pohledu nejvyšší pravda žádné motivace nemá a nepotřebuje je, ze svého pohledu si tam můžeš dosadit libovolné motivace, přesně podle svých vlastních osobních preferencí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » čtv 09. kvě 2024 15:22:26

Jana píše:
Takže z mého pohledu nejvyšší pravda žádné motivace nemá a nepotřebuje je


Taky se s tebou nebavím o nejvyšší pravdě ale o tobě a s tebou, která sem píšeš a o tom, co sem píšeš.
Ty se nemáš ráda? Že se nechceš hlásit k tomu, co píšeš a děláš a k tomu proč to děláš?
Když to sama nevidíš, snažím se ti pomoci to uvidět a uvědomit si to.
Jestli tě zajímá nejvyšší pravda, tak k tomu je právě základním předpokladem poznat sama sebe takovou jaká jsi a nestačí si jen se říkat, že jsi nejvyšší pravdou, protože to takhle přece někdo říká.
Teď je pro tebe spojení "nejvyšší pravda" jen slovy a hloupými představami a diskuzní záštitou.
Takže o tom se spolu bavíme.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » čtv 09. kvě 2024 15:41:38

miroslav píše:
Jana píše:
Takže z mého pohledu nejvyšší pravda žádné motivace nemá a nepotřebuje je


Taky se s tebou nebavím o nejvyšší pravdě ale o tobě a s tebou, která sem píšeš a o tom, co sem píšeš.
Ty se nemáš ráda? Že se nechceš hlásit k tomu, co píšeš a děláš a k tomu proč to děláš?
Když to sama nevidíš, snažím se ti pomoci to uvidět a uvědomit si to.
Jestli tě zajímá nejvyšší pravda, tak k tomu je právě základním předpokladem poznat sama sebe takovou jaká jsi a nestačí si jen se říkat, že jsi nejvyšší pravdou, protože to takhle přece někdo říká.
Teď je pro tebe spojení "nejvyšší pravda" jen slovy a hloupými představami a diskuzní záštitou.
Takže o tom se spolu bavíme.


Přiznej se, Miroslave, Ty jsi k těm Tomášovým vůbec nechodil, nebo sis myslel, že to, co říkají, říkají jen začátečníkům a Tebe se to netýká. Díváš se tedy na mě jako na tělo (tvar, jméno, oddělenou individualitu, jednu z mnoha skutečností).

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Takže se na mě jako na nejvyšší pravdu nedíváš, nepoznáváš ji, bereš ji jako něco vyčteného a předpokládáš, že to takhle musím mít taky, viď.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » čtv 09. kvě 2024 17:09:12

Jana píše:Díváš se tedy na mě jako na tělo (tvar, jméno, oddělenou individualitu, jednu z mnoha skutečností).


Ano dopisuji si tady s konkrétním tělem (myslí) jako s oddělenou individualitou - Janou. Ty si nejspíš píšeš s neměnnou nezrozenou nejvyšší pravdou, která se jmenuje Miroslav. Je to tak?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » čtv 09. kvě 2024 17:33:34

miroslav píše:
Jana píše:Díváš se tedy na mě jako na tělo (tvar, jméno, oddělenou individualitu, jednu z mnoha skutečností).


Ano dopisuji si tady s konkrétním tělem (myslí) jako s oddělenou individualitou - Janou. Ty si nejspíš píšeš s neměnnou nezrozenou nejvyšší pravdou, která se jmenuje Miroslav. Je to tak?


A v čem, že nejsi začátečník a měl bys být podle všeho pokročilý?

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » čtv 09. kvě 2024 20:41:09

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:Díváš se tedy na mě jako na tělo (tvar, jméno, oddělenou individualitu, jednu z mnoha skutečností).


Ano dopisuji si tady s konkrétním tělem (myslí) jako s oddělenou individualitou - Janou. Ty si nejspíš píšeš s neměnnou nezrozenou nejvyšší pravdou, která se jmenuje Miroslav. Je to tak?


A v čem, že nejsi začátečník a měl bys být podle všeho pokročilý?

:D


Já o sobě neříkám, že jsem pokročilý. Jenom ti opakovaně říkám to, že většina citací, které tě oslovují jsou určeny pro začátečníky.
Pro pokročilejší občas také Mistři něco řeknou, když mají před sebou odpovídající obecenstvo. Například toto:

PAPAJI : Odnaučení, ano. Odnaučit se. To je to! Protože učení jsou jen představy. Zbavte se všeho učení, všech znalostí, které máte uložené v tašce, všeho, co jste viděli, slyšeli, očuchali, ochutnali, jen na chvíli. To vše patří minulosti. Nechte stranou, co jste slyšeli. Co se nenaučí, to se samo odhalí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 10. kvě 2024 6:13:21

miroslav píše:Já o sobě neříkám, že jsem pokročilý. Jenom ti opakovaně říkám to, že většina citací, které tě oslovují jsou určeny pro začátečníky.
Pro pokročilejší občas také Mistři něco řeknou, když mají před sebou odpovídající obecenstvo. Například toto:

PAPAJI : Odnaučení, ano. Odnaučit se. To je to! Protože učení jsou jen představy. Zbavte se všeho učení, všech znalostí, které máte uložené v tašce, všeho, co jste viděli, slyšeli, očuchali, ochutnali, jen na chvíli. To vše patří minulosti. Nechte stranou, co jste slyšeli. Co se nenaučí, to se samo odhalí.


Miroslave, v největší nevědomosti se díváme na sebe a na druhé, jako na oddělené individuality, jako na smrtelná těla.

"Jsem něco", "jsi něco", "je něco" je nevědomost, pohled skrz ego, skrz iluzi oddělenosti. Je to běžný naučený pohled na realitu (jsi tělo, osoba, tvar, jméno, začátečník, pokročilý).

"Nejsem nic" je moudrost. "Jsi Já" je láska. Ta nejvyšší pravda, kterou jsi, je stejná, jako ta nejvyšší pravda, kterou jsem.

S poznáním téhle nejvyšší pravdy, kterou jsi, všechna slova Probuzených znějí stejnou pravdou, protože vycházejí ze stejného poznání. Není to nic naučeného.

Když si přečteš tu svou citaci celou v kontextu, tak Papaji mluví o tom, že je třeba se především odnaučit oné naučené nevědomosti, že jsme někdo, něco,.... smrtelné tělo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Veil » pát 10. kvě 2024 7:39:18

Jana píše:Miroslave, v největší nevědomosti se díváme na sebe a na druhé, jako na oddělené individuality, jako na smrtelná těla.


Ve skutečnosti ani tohle není pravda.

"Jsem něco", "jsi něco", "je něco" je nevědomost, pohled skrz ego, skrz iluzi oddělenosti.


Jéje, ty jsi tak důležitá že všechno je tvoje vědomost nebo nevědomost. Já si myslí, jak je strašně důležité. Není. Je naprosto k ničemu.

Jana píše:Je to běžný naučený pohled na realitu (jsi tělo, osoba, tvar, jméno, začátečník, pokročilý).


Ani tohle nejde říct, protože není žádná realita.

Jana píše:"Nejsem nic" je moudrost.


Čí by to asi tak byla moudrost??? Si to nejsem nic představuješ, že na to ty pořád koukáš, vnímáš a jen máš pocit, že nejsi tělo, nebo něco podobného. Takový blábol.

Jana píše:"Jsi Já" je láska.


Jsi já je nepochopení. Není žádné já.

Jana píše:Ta nejvyšší pravda, kterou jsi, je stejná, jako ta nejvyšší pravda, kterou jsem.


Není žádná nejvyšší pravda a ty nejsi žádnou nejvyšší pravdou. To je celé zas jen vytahování ega a honění si trika. Mistři to říkají, protože prostě jen nedošli na konec, protože pořád trčí v tom snu, nezbavili se já, transformovali ho na to, že jsou vším, ale to je jen sen a ve skutečnosti samozřejmě vším nejsou :D. Je to naprostý sen.

Ostatně už jsme tady měli diskuzi, ve které jsi tvrdila, že jsi spoustou názvů (podstata, sat-čit-ánanda, pravé já, vědomí, subjekt i objekt a podobné nesmysly), které jsou podle tebe vším, když jsem se tě ale ptal, jestli jsi opravdu vším, tak jsi přiznala, že tak to nemáš a nikdo to tak nemá. :D Tak proč to pořád dál tvrdíš, když nejsi vším a nikdy jsi vším nebyla? Zase jen lžeš.

S poznáním téhle nejvyšší pravdy, kterou jsi, všechna slova Probuzených znějí stejnou pravdou, protože vycházejí ze stejného poznání. Není to nic naučeného.


Všechna slova tvých "probuzených", což jsou mistři, kteří vězí pořád naprosto ve snu a ani ti neznějí stejně a každý mistr přichází s trochu jinou pohádkou.

A zase operuješ jen s poznáním, protože to je všechno co máš. Osvícení není o poznání. To nedokážeš pochopit, viď?

Jana píše:Když si přečteš tu svou citaci celou v kontextu, tak Papaji mluví o tom, že je třeba se především odnaučit oné naučené nevědomosti, že jsme někdo, něco,.... smrtelné tělo.


Naučená nevědomost je, že jsi.
Veil
 
Příspěvky: 1537
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 10. kvě 2024 7:56:00

Veile,

„Co je“ není logické, není závěr. Nedá se to popsat, protože se to nedá s ničím jiným srovnat. Vzhled je popsatelný, to „není“ je nepopsatelné. Protože co je, je současné „je“ a „není“, nelze to popsat. Ačkoli to, co je, nelze popsat, zdá se, že vyvstávají slova: ráj, dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska.
https://www.simply-this.com/essays



Na cokoliv to ukáže, tak to je láska, absolutno (nejvyšší pravda) a současně to není žádná forma, žádné jméno, vše pomíjivé je jen zdánlivé.

Tudíž jsem i nejsem.

To, že nejsem, možná víš. To, že jsem, si nechceš připustit. :D A proto se tak rozčiluješ, že to, co píšeš, nechápu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nedualita

Nový příspěvekod miroslav » pát 10. kvě 2024 8:15:34

Jana píše:S poznáním téhle nejvyšší pravdy, kterou jsi, všechna slova Probuzených znějí stejnou pravdou, protože vycházejí ze stejného poznání. Není to nic naučeného.

Když si přečteš tu svou citaci celou v kontextu, tak Papaji mluví o tom, že je třeba se především odnaučit oné naučené nevědomosti, že jsme někdo, něco,.... smrtelné tělo.


Konečně jsi vymyslela, jak si ten citát přeložit do svého pojetí stojícího na slovech Probuzených. :)

Probuzení opravdu na rozdíl od tebe vycházejí ze svého poznání a není to nic naučeného. A neměří své poznání tím, jestli něčemu napsanému odpovídá nebo ne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3644
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nedualita

Nový příspěvekod Veil » pát 10. kvě 2024 9:20:50

Jana píše:Na cokoliv to ukáže, tak to je láska, absolutno (nejvyšší pravda) a současně to není žádná forma, žádné jméno, vše pomíjivé je jen zdánlivé.
Tudíž jsem i nejsem.


Tak to je hodně divoký závěr. I kdyby ta první věta byla pravda, tak na sebe ukázat nemůžeš. Můžeš ukázat na tělo, ok, tak to tělo můžeš klidně označit za absolutno. Ty ale nejsi tělo, sama to tady pořád opakuješ. Takže tvoje jsem i nejsem je pořád blábol.
Veil
 
Příspěvky: 1537
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Tony Parsons

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků