Blahobyt

Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. lis 2022 21:52:39



...nikomu z nás není souzeno, aby prožil život v nouzi. Jsme obklopeni bohatstvím, a abychom na ně dosáhli, musíme jen najít správnou cestu, která k němu vede, a vydat se po ní.

Úryvky z knihy Pro blahobyt a úspěch od Dr. Josepha Murphyho.
Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. lis 2022 18:43:03



1.část.
..na světě jsou bohatí lidé. Ale nad každým bohatým je ještě bohatší. A je jeden nejbohatší. Na něj, na nejbohatšího, pracují všichni ostatní... takový je zákon systému, v němž žijeme.
Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. lis 2022 18:43:03

...nikomu z nás není souzeno, aby prožil život v nouzi. Jsme obklopeni bohatstvím, a abychom na ně dosáhli, musíme jen najít správnou cestu, která k němu vede, a vydat se po ní.

To platí nejen o bohatství fyzickém, ale i o bohatství psychickém.
Najít tu správnou cestu k němu může být občas i obtížné - je ale možné zajímat se, jak na to.

Bohatý, nebo úspěšný chce být každý. Bylo to, je to a bude vždy, protože smyslem života je zkrátka pokračování v cestě za štěstím

Jenže málokdo si uvědomuje, že to správné bohatství není mimo nás, ale naopak je v každém z nás.
A dokud tak neučiní, dosáhne bohatství a štěstí maximálně jen v hmotném světě, ale takové může ze dne na den odejít. Člověk může mít spoustu peněz, pěknou vilu, hezké auto, ale uvnitř sebe se bude stále cítit, že to není ono a dřív nebo později začne zápasit s problémy, ať jsou jakékoliv.

Ten největší boháč

Ten, kdo má bohatství uvnitř sebe, si teprve pak může říct, že patří k těm nejbohatším lidem. Takový člověk je šťastný i s tím co má, i když toho ve skutečnosti není mnoho a patří mezi ty ekonomicky slabší. Ten si pak může pískat. Může se mu naskytnout zdraví, může ho potkat kdykoliv jeho vytoužená láska a peníze k němu mohou také kdykoliv dorazit, pokud o to tedy bude stát. Většinou ale duševně srovnaní lidé o hmotné štěstí nestojí.

Ale aby se mu toto vnitřní štěstí splnilo, tak pod jednou podmínkou. Musí se zbavit všech špatných vlastností, které kdy měl. Teprve pak se začnou dít věci, o kterých nikdy nemluvil, že vůbec jsou možné.

A štěstí v nehmotném světě?

Je to jakési dosažení maximálního, bdělého vědomí a naprosté vnoření do přítomnosti. Tam, odkud pochází všechno ve vesmíru. Je to jen prostor a čas a nejspíš ani ten ne. Tam, kde člověk najde ten potřebný klid pro vyčištění svého mozku a začne si uvědomovat to, že tento stav je to největší bohatství, při kterém nejen zapomíná na všechny své starosti. V tomto okamžiku si člověk uvědomí, že nad nim nemá nic ani nikdo žádnou kontrolu. Ať to je strach, stres, ego, citové vazby a ani ten čas. Pouhé cítění přítomnosti mu může dodat tolik energie, že se bude cítit naprosto úžasně a navíc mu díky pravidelnému tréninku dodá sílu do uskutečnění svého snu. Na rozdíl od hmotného majetku o toto bohatství jen tak přijít nemůže. Samozřejmě, že se občas stane to, že z toho víru štěstí na nějakou dobu vypadne, ale kdykoliv se do něj může zase vrátit. Je nutné také tento stav trénovat. Začátky jsou těžké, což je ve všem, ale pokud je při tomto stavu člověku dobře, pokud si tento stav chce opět zažít, má to nejsložitější za sebou.

A vzhledem k tomu, že tento stav dokonale vymazává váš mozek od všech té špíny, dovedete si vůbec představit, co by to znamenalo, kdyby jste se tak cítili v každém okamžiku? Při každé příležitosti? Můžete se tvářit vysmátí po celý den. Potkáváte lidi, které vůbec neznáte, a s radostí je pozdravíte, nebo když odpočíváte, cítíte v sobě ohromné štěstí a někdy zažíváte dokonce i malý třes ze štěstí. Nepotřebujete alkohol, nepotřebujete antidepresiva, nepotřebujete žádnou berličku a je vám doslova jedno, co se kolem vás děje. Ať se třeba všichni staví na hlavu. Nemyslete si však, že to je totální flegmatismus, protože ten s tím nemá nic společného. Je to jen umění být v bdělém stavu a to nejlepší, co vás může v životě potkat.

Prostě jak známe: "klid v duši".

https://poslani.webnode.cz/aktuality/dusevni-bohatstvi/

Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2022 7:16:08

Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 15:55:03

Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. čer 2023 14:25:58

Co je to skutečné bohatství?

Bohatství = kvalita pocitů

Skutečné bohatství je bohatství duchovní. Pokud si pod tím nedokážete nic představit, myslí se tím „bohatá duše“. A pokud ani tohle žádnou konkrétní představu neprobudí, znamená to — kvalitu mých pocitů.

Jak kvalitně se cítím, tak jsem bohatý. Takto jednoduše to funguje, naše pocity jsou kontrolkami, které ukazují, jak na tom s bohatstvím jsme.

„Skutečné bohatství“ se tomu říká proto, že cítíme-li se kvalitně a věci nám v tomto stavu fungují samy.

Jsem-li tedy skutečně bohatý, nemusím se o nic starat, protože splňuji podmínku, aby věci fungovaly samy.

Kdo nepřitahuje, ten se musí snažit. Ano, to je pravda, ale snažení není cesta. To je jen z nouze ctnost, berlička, kterou bych se měl rozhodnout dokázat co nejdřív odhodit.

Dokud stále řeším finance, neřeším podstatu věci a nic tím tudíž ani nevyřeším — nevymyslím nic, co můj život změní. Je to tedy o mých pocitech, ne o nějakých strategiích, plánech nebo snahách.

Bohatství neboli životní úroveň se nezmění vymýšlením ani snažením, ale změnou mého uvažování, díky níž mi přijde téma, které řeším, samozřejmé i zábavné. Cítím pak radost a chuť, pohodu, namísto obav a starostí.

Jsem-li chudý, uvažuji tak, že se v konečném důsledku bojím. Cítím se ohrožený, mé úvahy se točí kolem toho, že se musím snažit, že mi něco hrozí, že se něco může pokazit… A já tomu musím zabránit.

Cítím-li se v souvislosti s něčím nedobře, život mi tím říká — „Na to nemáš!“ A dodává — „O to se ani nesnaž, to bude katastrofa“. Život nás ale nechce odradit, jen varovat, abychom se nejdřív změnili a až pak se pustili do toho, co nás teď ještě zneklidňuje.

Takto vypadají nereálné vzorce uvažování, začarovaný kruh úvah, které všechno něčím podmiňují. Realita taková ovšem není, ale já na to takto koukám. Začarovaný kruh se tomu říká proto, že z něj nejde najít cestu ven. Vše je navzájem podmíněné a právě to mě stresuje — mám pocit, že když se „něco“ stane, bude zle.

Každý boj skončí, až přestanu vidět černě. Dokud mě napadají scénáře, ve kterých je „něco špatně“, nic se nezmění....

https://martinvlach.cz
Návštěvník
 

Re: Blahobyt

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 17. bře 2024 12:46:03



Skutečným bohatstvím života je to, jak jste šťastní, jak úžasný je váš zážitek ze života.
Radost sama o sobě není cílem, je k tomu jen nezbytnou atmosférou.
Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků